نتیجه مذاکرات: شکست قطعی خامنه ای
حشمت اله طبرزدی

نتیجه مذاکرات: شکست قطعی خامنه ای

با مذاکراتی که تا کنون صورت گرفته، کدخدای جهان که اتفاقا دلواپسین همواره سعی کرده اند نشان دهند که نقشی برایش قایل نیستند، موفق شد با هماهنگی کامل و اعمال تحریم های موثر، رژیم حاکم بر ایران را پای میز مذاکره بنشانند و بالاخره بر این حکومت سرکش و خودسر لگام بزند. او را به درون ساز و کار بین المللی بکشاند و برنامه ی هسته ایش را مهار نماید.

جمهوری اسلامی پس از 36 سال در برابر قدرتی تمکین نمود که از او به شیطان بزرگ یاد و همواره خود را دشمن و رقیب آن معرفی میکند تا در بین جریان ضد آمریکایی در منطقه، جایگزین جماهیر شوروی پیشین شود. مذاکرات اخیر این سلاح را از رژیم گرفت.

خامنه ای مجبور شد رضایت کدخدای جهان و به تعبیر خودش شیطان بزرگ را طلب کند و عملا به رهبری آمریکا در جهان تن بدهد. او پیش تر اعلام کرده بود؛ توافق می بایست یک مرحله ای باشد ، شفاف باشد، تحریم ها یک جا برداشته شود و نیاز حکومت به 190/000 سو اورانیوم غنی شده به رسمیت شناخته شود.

اما عملا هیچ یک از این خواسته ها در بیانیه اخیر محقق نشد و در عمل، آب سنگین اراک تغییر کاربران میدهد، فرد و تعطیل میشود، نطنز به شدت محدود میشود، بازرسی های سرزده به شدت افزایش می یابد، برنامه هسته ای رژیم تحت کنترل آمریکا هر گاه اراده کند میتواند تحریم ها را اعاده نماید.

این در حالی است که میلیاردها دلار از جیب مردم فقیر و ستمدیده ی ایران برای راه اندازی چنین مراکزی هزینه کردند، دانشمندان هسته ای انها قربانی شدند و مردم را با تحریم های بین المللی روبرو ساختند. اگر چه توقف این هزینه های بی حاصل در هر مرحله ای به سود مردم ایران است و نفع مردم در برابر نفع خامنه ای و دلواپسین قرار دارد، برنامه هسته ای از ایتدا بی راهه بوده است.

این مذاکرات البته موجب عمیق تر شدن شکاف در حاکمیت شده و جنگ قدرت بین دلواپسین با سایر جناح های موجود در قدرت را تشدید کرده که به سود مردم ایران خواهد بود .

همچنین موجب میشود سطح انتظار ملی برای رسیدن به مطالبات قانونی افزایش پیدا کند و طبقاتی چون کارگران، معلمان، پرستاران، بازنشستگان ، دانشجویان و مدافعین حقوق بشر و دمکراسی بر شدت اعتراضات و اعتصابات خود بیفزایند . در عین حال، هر اندازه رژیم بیشتر به درون مناسبات بین المللی کشانیده میشود، از قدرت سرکوب بی محابای او کاسته میشود و امکان گسترش مبارزات اجتماعی تقویت میگردد.

ما مردم زیر ستم ایران می بایست از وضعیت کنونی به نفع مطالبات اساسی بهره گیری کنیم و بر مبارزات مدنی و دموکراتیک خود بیفزاییم. باید توده ها را حول مبارزات اجتماعی اخیر گرد هم آوریم و عملا نشان دهیم راه رهایی، عدالت، فاه، آزادی و دموکراسی از طریق گسترش مبارزات دموکراتیک است. باید از شرایط کنونی برای اتحاد و متشکل شدن بهره برداری کنیم.

 

منبع:پژواک ایران


حشمت اله طبرزدی

فهرست مطالب حشمت اله طبرزدی در سایت پژواک ایران 

*نامه 30 تن به ترامپ و هجوم به آنها  [2017 Jan] 
*نامه‌ی طبرزدی خطاب به فدریکا موگرینی  [2016 Apr] 
*نمایندگان خدا شرمتان باد!؟ [2015 Dec] 
*سکوت کن یا برو زندان! [2015 Nov] 
*نقش اراذل و اوباش در سپاه پاسداران  [2015 Oct] 
*اولین بازجوی من  [2015 Sep] 
*ریاکاری سیاسی خامنه ای [2015 Jun] 
*نتیجه مذاکرات: شکست قطعی خامنه ای [2015 Apr] 
*قاسم سلیمانی تروریست یا قهرمان  [2015 Mar] 
*لکوموتیو تغییرات دموکراتیک به حرکت درآمد [2015 Mar] 
*امنیتی های ضد امنیت شرم کنید! [2014 Dec] 
*نامه‌ی حشمت‌الله طبرزدی در خصوص بازداشت فرزندش، علی طبرزدی [2014 Dec] 
*نامه سرگشاده حشمت‌الله طبرزدی به احمد شهید [2014 Oct] 
*متن شکایت حشمت الله طبرزدی از خامنه ای [2014 Mar] 
*با تسلیم هسته ای؛ رژیم اسلامی ضعیف تر می شود [2013 Nov] 
*نامه حشمت اله طبرزدی به احمد شهید گزارشگر ویژه ملل متحد [2013 Sep] 
*بی پرده و صریح با خودم و شما [2013 Sep] 
*نمیشه برای این ها کاری کرد؟  [2013 Aug] 
*نامه ای از حشمت الله طبرزدی به سکولاريسم نو  [2013 Feb] 
*شرح هفده سال آزار و شکنجه  [2012 May] 
*انقلابی دیگر [2009 Dec] 
*پاره شدن عکس خمینی و تداوم جنبش سبز دموکراسی خواهی [2009 Dec] 
*در آستانه ی محرم: درسی که باید از جنبش 16 آذر اموخت- [2009 Dec] 
*آیا علی کهریزک داشت؟ [2009 Sep] 
*خطاب به احمد خاتمی [2009 Aug] 
*می نویسم حتا اگر کشته شوم. خونم از خون ندا ها رنگین تر نیست [2009 Jul]