فوتبال و حزب اله ، ياحسين ، گل تاسوعائي!‏
عباس رحمتی

 

لابد ضرُب المثل ايراني  " دايه مهربانتر از مادر " را شنيده ايد ماجراي جمهوري اسلامي ايران است كه مسلمان تر و شيعه تر از ساير كشورهاي عربی و مسلمان شده است ، اينها  اين كارها را از معاويه آموخته اند  همان معاويه اي كه  كه قرآن را بالاي نيزه مي برد كه بگويد من هم مسلمانتر از علي ام ! حزب اللهي ها اين بار با بسيج همان لباس شخصي ها قصد حمله به مردم را در استاديوم آزادي را دارند، منتها اين بار به بهانه بازي تيم ملي فوتبال در روز تاسوعا ، و كسي نيست به اينها بگويد كه چه اِسراري است در عزادارى  اجباري؟  بيشتر دست اندر كاران رژيم موضع گرفته اند ،  يكبار ميگويند درخانهبمانيد يكبار ميگويند اگر گل زديم شادي نكنيد وياحسين بكشيد و  بر سر بزنيد اين سوابش بيشتر است !  شايد هم به بازيكنان بگويند به خاطر امام حسين گل نزنيد اگر امكان داشت گل بخوريد تا عزادارى تكميل شد  و در شب عاشورا بر سر بزنيم ، ماجرا چيست ؟  

با مصادف شدن ِمسابقات  مقدماتي جام جهاني روسيه ،  تيمهاي فوتبال ايران و كره  جنوبي در روز تاسوعا( نهم محرم ) بيستم مهرماه ١٣٩٥ حزب الهي ها و خط امامي ها  و غير امامي ها و تمامييت خواه ها و... هركدام خشم خود را به اين مسابقه نشان دادند  و خلاصه اينكه موضوع آنقدر مهم شد كه اظهار نظر آيت الله هاي ريز و درشت  را هم در اين مورد ذهن  جويا شدند ، براستي كه چنين برخوردهائي در قرن بيست ويكم ، انسان را به دوران بدوي  و قرون وسطايي سوق مي دهد ، در اين ميان يكي نيست از اینها بپرسد اصلا مگر  در ١٤٠٠ سال پيش فوتبال وجود داشته است  و يا كسي فوتبال  بازي ميكرده است  كه فتواي فوتبال صادر ميكنيد ؟ و يا تاكنون  امام و پيامبري بوده   كه به فوتبال هم ايراد بگيرد كه تماشاي آنرا در تاسوعا حلال كند يا نكند؟ بايد پرسيد :شما كه هنگام پخش فوتبال از تلويزيون ، تمام صحنه هاي شادي هاي مردم را حذف ميكنيد و پخش مستقيم در منطق شما كه معني ندارد چه غصه اي داريد اين مسابقه را هم  يا پخش نكنيد و يا صحنه هاي غير اسلامي اش را تماما سانسور كنيد  ! بايد گفت ، رژيم هاي توتاليتر كارهايشان از اين نوع اسلامي اش تمامن فريب است ،فريبيکاری که سی و هفت سال است ادامه دارد وگرنه در هيچ كشور اسلامي كه بقول خودشان به زبان قرآن حرف ميزنند (عربي ) چنين بازي هايي ندارند كه در تاسوعا بازي نكنند بازي فوتبال ربطي به اسلام ندارد و هر روز و هرساعتی هم مي توان بازي كرد  تا جائي كه ميدانم در اسلام آوردن و نياوردند فرد هيچ اِسرار و اجباري (اِكراه ) نيست ، اين اشاره به تمام كساني  كه  واسلاما  واسلاما  ميکنند ، يعني دست از اين بازيها برداريد و مردم را راحت بگذاريد هر كس  دلش خواست سينه مي زند سر مي شكافد و گِل بر سر مي ريزد  هركس هم  خواست به تماشاي مسابقه  ميرود . وزير كشور هم دل براى اعتقادات مردم مي سوزاند وميگويد: (وبسایت رسمی برنامه نود) -  در خصوص برگزاري دیدار تیم‌های ملی ایران و کره جنوبی توصیه کرد که تماشاچیان رفتارشان به گونه ای باشد که اعتقادات مردم زیر سئوال نرود. و موضوع تا آنجا پيش رفته كه ايران نامه اي به سفارت ايران در كره داده است كه تماشاكران رعايت موازين اسلامي را به جاي آورد . و باز تاكيد كرده است كه تماشاچيان كره اي در روز بيست مهر با لباسهاي سياه وارد استاديوم شوند ! اين است آزاد ترين كشور شيعه دنيا كه دنيا را تكان داده است  ولي دنيا تكاني  نخورد و  هيج برخوردي  با اين نظام توتاليتري كه به نوع  لباس پوشيدن مردم و نوع عزاداری  آنها هم كار دارد . نكرد ولي شايد كره اي ها حالا بفهمند كه ايراني ها در طول اين سي و هفت سال چه ها از دست اين رژيم اسلامی كشيده اند؟ بيشتر امام جمعه ها و مسئولين رژيم بخاطر عوام فريبي هم که شده براى بازي در روز " تاسوعا' موضع گرفته اند حتا علي پروين هم در كنار ديگ نذري اش اظهار نظر كرده است تا از آيت الله ها عقب نماند . او گفته است مردم براى گلهاي ايران شادي نكنند و ياحسين بكشند !! اينهم از كاپيتان سابق تيم ملي ايران ! تو خود بخوان حديث اين مجمل را!

محمد‌علی موحدی کرمانی امروز ۱۶ مهر (۷ اکتبر) در خطبه‌های نماز جمعه تهران گفت: "اگر قرار است شب عاشورا مسابقات فوتبال انجام بگیرد، دقت کنید که فضای مسابقه باید صد درصد عاشورایی و کربلایی باشد، در و دیوار آنجا باید سیاه پوش شود، تمام فضا سیاه‌پوش شود و فریاد یا حسین از میان جمعیت پیوسته بلند شود. عوض کفی که در این مسابقات زده می‌شود باید همه فریاد بزنند یاحسین." خطيب جمعه يادش رفته كه مسابقه قوتبال است ، روضه امام حسين كه نيست ! 

پیش از این محمد یزدی، رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و عضو شورای نگهبان خواستار لغو بازی شده و گفته بود: "اگر این برنامه را حذف کنید، هر زیانی ببینید در برابر آن سودی که از احترام عاشورا به دست می‌آید، برابری می‌کند."

این اظهارات با اعتراض علی مطهری نایب رئیس مجلس ایران همراه شد و او توصیه به برگزار نشدن مسابقه فوتبال ایران و کره جنوبی به دلیل تاسوعا را به "اقدامات کلیسای کاتولیک در قرون وسطی" تشبیه کرد

دبیرکل موتلفه  محمد نبي حبيبي همچنین در اظهارات خود  در نشست هيئت موئلفه با اشاره به برگزاری مسابقه فوتبال ایران و کره جنوبی در شب عاشورا تاکید کرد: واقعاً مسئولین وزارت ورزش نباید از قبل پیش‌بینی می‌کردند و حساسیت‌های جمهوری اسلامی را به طرف مقابل انتقال می‌دادند؟ مگر زمان و ساعت برگزاری مسابقه فوتبال وحی منزل است که از قبل طراحی و برنامه‌ریزی نتوان کرد؟

حبیبی گفت: حالا که متأسفانه بنا دارند در این تاریخ برگزار شود، ما قطعا می‌خواهیم حریم شعائر کربلا و عاشورا در استادیوم حفظ شود و برنامه‌ریزی دقیق بشود که اقداماتی موجب تکدر خاطر ملت ایران را فراهم نکنند.

جمع بندي و نتیجه گیری : 

با همه تلاشي كه رژيم براى بر هم زدن اين بازي در روز تاسوعا كرد ، نتوانست "فيفا" را قانع كند تا بازي در تاسوعا برگزار نشود و اين نشان ميدهد كه چه راحت مي توان اين رژيم را از عملكردهاي سرخود ش باز داشت ولي در اين ميان ورزشكاران  پيشكسوت ايران است كه ميخواهند فوتبال را با مذهب اسلام تركيب كنند،  مثلا افرادي چون،  علي پروين كه خود را از سلاله ي حسین ميداند  با اسلامي برگزار كردند بازي تاسوعا  مشكلي ندارد ولي پيشنهادهايش جالب است او ميگويد خوب  ايران   تمام استاديوم را سياه پوش كند ومردم هم سياهپوش شوند  و كسي هم  خوشحالي نكند و بجاي دست زدن و هورا كشيدن "ياحسين" بگويند ،كار تمام است! و همین کار هم انجام دادند.

در اين ميان كسي نيست به اينها بگويد، چرا از دسته هاي سينه زني كه در خيانهاي تهران از مقابل بيمارستان عبور مي كنند جلوگيري نمي كنيد و پيرمردي را كه اعتراض كرده است را دستگير كرده ايد؟  كسي نيست از اينها بپرسد كه چرا همه بايد در خيابانها لباس سياه بر تن كنند و كسي صدايش در نيايد ؟ سي و هفت سال است كه رژيم توتاليتر هر وقت خواسته است مردم را در خانه و خيابان و استاديوم ،  دانشگاه و زندان و...سركوب كرده است و دنيا سكوت كرده است و اين خودِ مردم بوده اند كه مقاومت كرده اند . علت اينكه رژيم توانسته در طول اين ٣٧ سال  در هر زمينه اي مرتب سركوب كند چيست ؟ در اين رابطه مي توان گفت مردم مقاومت كرده اند اما هيچگاه با هم نبوده اند و هيچگاه  در ادامه  مبارزاتشان در كنار يگديگرقرار نگرفته اند كه به پاسداران جواب مناسب را بدهند،  در تونس يك پسر بچه سبزي فروش را كشتند  با متحد شدن مردم ، نظام "بن علي "سرنگون شد و رئيس جمهوري متواري  شد و به عربستان گريخت و پناهنده شد. ولي در ايران هزاران نفر را اعدام كرده اند و دهها هزار نفر را دستگير كرده و ميكنند ،  جز مواردي نادري   صدايي از كسي بر نمياد.  درست است ، حركتهايي  از سوي مردم صورت گرفته شده ولي بدليل ضعيف بودن و نداشتن رهبري مشخص و سر درگمي نيروهاي سياسي  هميشه  با فرمان ولايت فقيه ، سركوب گرديده است .  مردمِ ايران هميشه  خواسته هايشان را مقطعي پيگيري مي كرده اند و چون حافظه فرّارى دارند باز به وضعيت موجود برگشته اند. بعضي ها هم ميگويند به اين وضعيت ، عادت كرده اند! بايد گفت تا زماني كه  ملت  ايران متحد نشود  و پيگير خواسته هايشان نشوند،  رژيم  جمهوري اسلامي ، به تصویب قوانین ارتجاعی، به سركوبها و بگير و ببند هايش همچون گذشته ادامه خواهد داد. در اين ميان ،اتحاد بين نيروهاي اپوزيسيون ،وظيفه مهمي است بر كه بر دوش آنان  سنگيني ميكند ولي  متاسفانه  اين يكي هم از جانب آنها به فراموشي سپرده  شده است . در مقطع كنوني رژيم توتاليتر  بعد از  فشار بر فيفا و  عدم تغيير روز مسابقه سعي دارد با اعزام نيروهاي حزب الله به سركردگي " الله كرم " و دار و دسته اش به استاديوم آزادي ،   فوتبال را به  مراسم سينه زني و عزا دارى تبديل كند و مردم را به عزادارى خصوصن نوحه خواني بكشاند و از هم اكنون (دوشنبه ) استاديوم صدهزار نفري را  سياه پوش نموده و به آنجا را به شكل "ٓتكيه"  بزرگ در آورده است  و از مردم خواسته اند با  بوشیدن لباسهای سياه وارد استاديوم ورزشي  شوند و بجاي شادی و هورا كشيدن،  ياحسين  كشان تيم ايران را تشويق  كنند. اين يك تحميل جديدي است كه مردم بايد در مقابلش  بايستند رژيمي كه هيچ پرنسيپ سياسي نداشته و هميشه با زور و فشار مضاعف كارش را به پيش برده است ، اين مردمند كه با اتحاد خود ميتوانند در مقابل  چنين رژيمي بايستند تا شاهد چنين برنامه هايي در پرده هاي (فريب ) بعدي نباشيم . مردم بايد حافظه تاريخي خود را تقويت كنند و برنامه هاي  چنين رژيمي را  در نطفه خفه كنند تا جو جامعه را خود بدست گيرند و  به  چنين رژيم  تماميتخواهي هرگز اجازه ندهند جامعه ايران را به  عهد بدوي و قرون وسطایی( كليسا) ببرند، مسلمن رمز پيروزي فقط در اتحادِ مردم و تمامي نيروهاي اپوزيسيون است . اتحاد اتحاد رمز پيروزي است .

 

 

منبع:پژواک ایران


فهرست مطالب عباس رحمتی در سایت پژواک ایران 

*نانو چيپ براي كنترلِ كرونا، تا رديابي اطلاعات درجهان؟!  [2020 May] 
*جنگ بيولوژيك ( بيوتروريسم) با نام كرونا؟! [2020 May] 
*اتحادیه اروپا تحت فشار چین گزارش خود در مورد کرونا را تغییر داد [2020 Apr] 
*نگراني جهان از شيوع ويروس ديگر در آينده!  [2020 Apr] 
*جن و أنس و رهبري ولايت فقيه  [2020 Apr] 
*ويروس كرونا و رنسانس  [2020 Mar] 
*بيت خامنه اي وتيم امنيتي ،براي مهار خبرها ونه ويروس كرونا!  [2020 Feb] 
*لائيسيته !  [2020 Feb] 
* مُرده گردونی ولايت فَقِيه !  [2020 Feb] 
*ابوبكر البغدادي و علي الخامنه اي هردو تروريست؟!  [2019 Dec] 
*چهل سال رابطه مخفي آمريكا با ملايان تهران!  [2019 Dec] 
*گراني بنزين وعبور از فاشيست مذهبي !  [2019 Nov] 
*‏ بيست و ششمين فستيوال تئاتر ايرانيان تبعيدي ،شهر كلن آلمان!‏  [2019 Nov] 
*‏«روح الله زم »، اپوزيسيون يا مهره ي سوخته؟!‏  [2019 Oct] 
*بانوان ايران استاديوم هاي كاملن آزاد ميخواهند!‏  [2019 Oct] 
*چپاول ثروت و عطش خونریزی را حمایت نکنید! سیری کوتاه در نشست سازمان ملل [2019 Sep] 
*پشت پرده سياست ولايت فقيه، مذاكره با آمريكا !  [2019 Sep] 
*سپاه پاسداران با چهل سال تروردرصدر فهرست سازمانهای تروريستي خارجی آمریکا ! [2019 Apr] 
*چهل سال جنايت و ترور سركوب و عقبگرد كامل (شماره يك)‏  [2019 Feb] 
* سال ۲۰۱۸ سال هشدار و پر حادثه به پایان رسید! [2019 Jan] 
* فرار سرمايه از ايران افزايش مي يابد!‏  [2018 Dec] 
*یک ربع قرن فستيوال تئاتر تبعيدي در كلن!  [2018 Nov] 
*ترور به بهانه هموار کردن جاده بهشت براي تروریست ها!  [2018 Nov] 
*خيانت روحاني ( فريدون) به مردم ایران از زبان یک آشنا! [2018 Oct] 
*احضار روحانی به مجلس و رویای دیر باز خامنه ای!‏  [2018 Sep] 
*غول ديماه بر مي خيزد!  [2018 Aug] 
* ١٣٦ مين سالگشت زاد و بود دكتر محمد مصدق در شهر كلن چگونه برگزار شد؟  [2018 Jul] 
*خامنه اي و رؤياهاي آشفته بمب اتم!‏  [2018 Jun] 
*سود و زيانهاي خروج آمريكا از برجام  [2018 May] 
*رضا شاه جزئي از تاريخ ايران است!  [2018 Apr] 
*ارمنستاني ها فقط با اراده بود که ديكتاتور را سرنگون كردند!  [2018 Apr] 
*احمدي نژاد بدنبال اپوزيسيون سازي است ؟  [2018 Feb] 
*فاز تغيير ! [2018 Feb] 
*جمهوري اسلامي ؟ نه ، رژيم توتاليتر!  [2018 Feb] 
*جنبش ملي ،پايه هاي نظام ولايي را فرو خواهد ريخت!‏  [2018 Jan] 
*احمدی نژادی ها؛ واکنش تهدید آمیز خامنه ای  [2018 Jan] 
*شعله جنگ منطقه خليج فارس زبانه مي كشد [2017 Dec] 
*بيست و چهارمين سال فستيوال تئاتر در تبعيد كلن بياد مجيد فلاح زاده  [2017 Dec] 
*جنگ أفروزي هاي دوباره جمهوري اسلامي ، تمام منطقه را درگير خواهد كرد!‏  [2017 Nov] 
*رفراندوم اقليم كردستان و دخالت ملاها و افزايش بحران در عراق!  [2017 Nov] 
*فوتبال ايران و سوريه، نقش زنان و مردان ايران !‏  [2017 Oct] 
*فردوسي را بايد جدي گرفت و خوب شناخت !‏  [2017 Oct] 
*انتخابات آلمان ، شكست سنگين دو حزب برتر و رشد پوپوليست ها !‏ [2017 Sep] 
*‎ ‎دو رهبر در يك موضع و حمله به ملاها درسازمان ملل  [2017 Sep] 
*همكاري كاشاني و بهبهاني با انگليسيها در كودتاي ٢٨ مرداد عليه دكتر مصدق  [2017 Sep] 
*معامله بزرگ بر سر كابينه آينده و نقش ولايت فَقِيه ! ‏  [2017 Aug] 
*دولت امام زمان معجزه هزاره سوم ( قسمت ششم)‏  [2017 Aug] 
*«ماجراي نيمروز» نيمه پنهان ماجرا بود!‏  [2017 Jul] 
*جنبش دانشجویی و ادامه مبارزه  [2017 Jul] 
*اتحاد اپوزيسيون با مردم رمز پيروزي است!‏  [2017 Jul] 
*دولت امام زمان ،معجزه هزاره سوم ( قسمت پنجم )‏  [2017 May] 
*چهار سال با دولت تدبير و اميد و ركوردهاي تازه !‏ [2017 Apr] 
*اسكار سياسي! ‏  [2017 Mar] 
*دولت امام زمان ، معجزه هزاره سوم ( قسمت چهارم )  [2017 Feb] 
*«اوباما» با اُونا، ماند و به تاریخ پیوست! [2017 Jan] 
*گورخوابان ارمغان ديگر جمهوري اسلامي‎!‎  [2017 Jan] 
*دولت امام زمان ، معجزه هزاره سوم ! ( قسمت سوم)  [2016 Dec] 
*بيست و سومين فستيوال تئاتر در تبعيد شهر كلن با موفقيت برگزار شد  [2016 Nov] 
*پيروز انتخابات‎ ‎‏ آمریکا كيست ؟ ‏  [2016 Nov] 
*دولت امام زمان ، معجزه هزاره سوم( قسمت دوم)‏  [2016 Oct] 
*دولت امام زمان و معجزه هزاره سوم !( بخش اول)‏ [2016 Oct] 
*فوتبال و حزب اله ، ياحسين ، گل تاسوعائي!‏  [2016 Oct] 
*مردم چون كوه مي مانند تا علم الهدي برود [2016 Sep] 
*جنگنده های روسی در پايگاه شاهرخي (نوژه) همدان ، خيانتي كه كتمان نتوان کرد؟ [2016 Aug] 
*كودتاي نافرجام تركيه و روياهاي اردوغان  [2016 Jul] 
*زلزله خروج بريتانيا از اتحاديه اروپا و پس لرزه هايش [2016 Jul] 
*قضاوت كنيد!  [2016 Jun] 
*نقش مستشاران و مدافعان حرم، حضور محرز جمهوري اسلامي در جنگ سوريه!  [2016 Jun] 
*أهداف خامنه اي با رياست جنتي در مجلس خبرگان [2016 May] 
*ترس خامنه اي از فرا گيري زبان انگليسي چيست ؟  [2016 May] 
*فرار مالياتي و پولشويي هاي گسترده جهاني درپاناما، بهشت مالياتي! [2016 Apr] 
*انتخابات دهم و حیله های جدید نظام ولايي  [2016 Mar] 
*ميزان رأي يك نَفَر است! [2016 Feb] 
*ريشه ها را بايد شناخت ! [2016 Feb] 
*سفر روحاني به فرانسه و معامله پشت پرده بر سر مجاهدین  [2016 Jan] 
*بيست و دومين فستيوال تئاتر درتبعيد «كلن» با شعار «ما پارازيت نيستم » [2015 Dec] 
*جنايات اخير رژيم فاشيستي مذهبي ايران يك عمل تروريستي و محكوم است  [2015 Nov] 
*خودرو ملي يا اسلامي ،ايدئولوژيك ( مكتبي ) ؟ [2015 Oct] 
*داستان دعواها و بر هم زدن رابطه ایران با آمريكا و توافقنامه هسته اي وین ! [2015 Sep] 
*چه سیاستی پشت هجوم گسترده پناهندگان به اروپا نهفته است؟ [2015 Sep] 
*چرا پزشكان به مناطق دور افتاده نمي روند؟( بخاطر روز پزشک ) [2015 Aug] 
*گروه اسلامي داعش بهانه اى براى حضور هميشه آمريكا در خاورميانه! [2015 Aug] 
*توافق هسته اي وين ، فرصتي براي خواسته هاي مردم ايران!  [2015 Jul] 
*مذاكرات هسته اى و هسته اصلی ترور در خاورمیانه  [2015 Jul] 
*تنها راه نجات ايران بازگشت به اصالت خويشتن خويش! [2015 Jun] 
*رعايت حفظ فاصله با بمب اتم ، راه حل پشت درهاي بسته است!  [2015 May] 
*تفاهم يا توافق لوزان شكستِ دلواپسان و جام زهر ديگر [2015 Apr] 
* تاكسي جعفر پناهى به برلين آمد ،شوخى نيست !  [2015 Feb] 
*خاكسپارى بيژن دادگرى و بعضى دوستان ! [2015 Feb] 
*راز اشغال سفارت آمریکا درتهران ! [2014 Dec] 
*بزرگداشت فريدون تنكابنى، در شهر كلن كارى پسنديده !  [2014 Dec] 
*بيست و يكمين سال فستيوال تئاتر كلن به همراه يار دبستانى !  [2014 Nov] 
*از هيچِ خمينی تا پيچ بی احساسی مطلق! [2014 Nov] 
*ترور خاموش و پيچيده سرهنگ عزيز خزاعى ! [2014 Oct] 
*ایران و بردگی مدرن ؟! [2014 Oct] 
*چه درسهايى ميتوان از انقلاب ٥٧ گرفت؟ ( قسمت دهم ، پايانى ) [2014 Sep] 
*چه درسهایی میتوان ازبهمن پنجاه و هفت گرفت ؟(بخش نهم) [2014 Aug] 
*آلمان معادلات فيفا را بهم ريخت !  [2014 Jul] 
*آلمان چگونه مجددا ،جام را به خانه آورد؟ [2014 Jul] 
*چه درسهايى مي توان از انقلاب ٥٧ گرفت (بخش ٨) [2014 Jul] 
*چه در سهايى ميتوان از انقلاب ٥٧ گرفت ؟ ( بخش هفتم) [2014 May] 
*چه درسهايى مي توان از انقلاب ٥٧ گرفت ( بخش ششم ) [2014 May] 
*چه درسهايى مي توان از بهمن پنجاه وهفت گرفت ؟ ( بخش پنجم) [2014 Apr] 
*چه درسهايى مي توان از بهمن ٥٧ گرفت ؟ (بخش چهارم ) [2014 Apr] 
*چه درسهايى ميتوان از بهمن ٥٧ گرفت ( بخش سوم ) [2014 Mar] 
*چه درسهايى ميتوان از بهمن ٥٧ گرفت؟( بخش دوم)  [2014 Feb] 
*چه درسهايي می توان از انقلاب بهمن ٥٧ گرفت !(بخش نخست ) [2014 Feb] 
*پزشك ، نقدى بر فيلم مديكووس [2014 Jan] 
* نلسون ماندلا سنبل مبارزه با آپارتايد ( تبعيض نژادى ) و درسهايى كه بايد از او گرفت! [2013 Dec] 
*بيستمين فستيوال تئاتر ايرانيان در تبعيد خجسته باد [2013 Nov] 
*تروريست كيست ،تروریست دولتی کدام است ؟ [2013 Nov] 
*حل مسئله اتمى ايران با سوريه گره خورده است ! [2013 Oct] 
*اوباما يك گام به پيش ، روحانى دو گام به پس !  [2013 Oct] 
*روحاني و باب مذاكره با آمريكا در سازمان ملل ! [2013 Sep] 
*حزب مرکل در آلمان اکثریت آراء را کسب کرد، ولى ائتلاف با كدام حزب ؟  [2013 Sep] 
*سوريه خط مقدم و خاكريز اول جمهورى اسلامى! [2013 Sep] 
*جنايت ضد انسانى در اشرف و يا ليبرتى محكوم است  [2013 Sep] 
*رای اعتماد وزارت اطلاعات یا مجلس؟! [2013 Aug] 
*اتحاد ، مبارزه ، تنها راه مقابله با رژيم فاشيستى مذهبى است ؟ [2013 Aug] 
*حسن روحانى ، شايد فرصتى ديگر؟!(قسمت سوم) [2013 Jul] 
*حسن روحانى ، شايد فرصتى ديگر ؟!( قسمت دوم ) [2013 Jul] 
*انتخابات يا ابتذال ؟ (قسمت چهارم ) [2013 Jun] 
*انتخابات يا ابتذال ؟ ( قسمت سوم ) [2013 Jun] 
*انتخابات يا ابتذال ؟ ( قسمت دوم)- مضحكه انتخابات ١٣٩٢ [2013 Jun] 
*انتخابات يا ابتذال؟ قسمت اول [2013 Jun] 
*انگليس پشت پرده انتخابات ايران  [2013 May] 
*" مادورو " و " چاوز " دو روى يك سكه اند ! [2013 Apr] 
*جريان فتنه چيست ، فتنه گر كيست ؟ [2013 Apr] 
*اپوزیسیون سازی ! [2013 Feb] 
*تابلوی فساد جمهوری اسلامی! [2012 Dec] 
*کاریکلماتور سی یاسی! [2012 Nov] 
*انتساب احمدی ‌نژاد کلاه گشاد بر سر خامنه ای! [2012 Sep] 
*پارازیت قربانی مماشات ! [2012 Jun] 
*آیا سوسیالیست های فرانسه با انتخاب اولاند مسیرکشور را عوض خواهند کرد؟ [2012 May] 
*انتخابات مجلس نهم فریب دیگری برای جهانیان ! [2012 Mar] 
*فیسبوک وشبکه های اجتماعی مجازی ! [2012 Feb] 
*تحلیلی بر گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی [2011 Nov] 
*چراغ سبز هیلاری کلینتون به رژیم فاشیستی ایران رشته ها را پنبه خواهد کرد!  [2011 Nov] 
*قذافی رفت ، آینده لیبی به کجا می رود ؟ [2011 Oct] 
*استبداد و پیامد های آن درجامعه ! [2011 Aug] 
*هدی صابر و بابی ساندز دو فدایی آزادیخواه ! [2011 Jun] 
*ولایت فقیه بدتر از فرعونیت !  [2011 Jun] 
*حمله به اشرف ، چرا ؟ [2011 Apr] 
*تفاوت های دو قیام در دو نظام دیکتاتوری ایران و مصر ! [2011 Mar] 
*مصر به کدام حکومت تن در خواهد داد [2011 Feb] 
*بی بی سی ، بی بی باجی رژیم برای تست دستگیری موسوی و کروبی ! [2011 Jan] 
*اعدام ها در روند جنبش مردم ایران چه تاثیری می گذارد؟  [2011 Jan] 
*آیا جزایر سه گانه بهانه ای برای حمله نظامی به ایران خواهد شد ؟ [2010 Dec] 
*مرضیه گل سر سبد هنرمندان [2010 Nov] 
*دیه گو و محمود را باهم به چه کار آیند ؟ [2010 Jul] 
*میزبانی جام جهانی فوتبال برای آفریقا جنوبی براحتی بدست نیامد ! [2010 Jul] 
*سی سال مبارزه و یکسال فعالیت بی امان مردم بر علیه ولایت فقیه در ایران [2010 Jun] 
*ترور نرم در زندانهای رژیم  [2010 May] 
*آواتار ( Avatar) جنبش سبزی که سرخ می شود ! [2010 May] 
*پشت صحنه ارتجاع ولایت فقیه !  [2010 May] 
*خامنه ای قاتلی که باطل است !  [2010 Apr] 
*آواتار ( Avatar) جنبش سبزی که سرخ می شود !  [2010 Mar] 
*پیروز میدان مردم متحدند !  [2010 Feb] 
*مبارزه و سازماندهی ( شماره 2 ) [2010 Jan] 
*مبارزه و سازماندهی تنها راه حل در مقابل رژیم (شماره 1)  [2010 Jan] 
*" نه "  [2009 Dec] 
*جنبش سبز وارد مرحله دیگری شد !  [2009 Nov] 
*جنبش سبز به کجا میرود ؟ (شماره ۳) [2009 Nov] 
*جنبش سبز به کجا میرود ؟( شماره 2)  [2009 Oct] 
*جنبش سبز به کجا می رود ؟! (شماره1)  [2009 Oct] 
*رد پای رژیم و حمایت علنی از حماس در غزه ! [2009 Jan]