تولیت ومدیرحوزه علمیه قنوتی : رهبری نگران حوزه علمیه قم است

 


تولیت ومدیرحوزه علمیه قنوتی:رهبری از حوزه علمیه قم به کلی مایوس شده وناراضی ونگران میباشند لذا دستور دادند حوزه تهران از قم جدا شود

حجت الاسلام قُمی مدیر و تولیت حوزه شهید قنوتی در مصاحبه با سایت رجا نیوز« ۱۰شهریور ۹۶ »ضمن اشاره به نگرانی رهبر نظام از حوزه‌ها نوشته است که ”گله مندی“ رهبری  از حوزه‌ها ”خیلی خاص‌تر وتلخ تر“ از آن است که در جلسه با طلاب تهرانی ابراز کرد.

قمی با اذعان به این‌که رهبری ”به یک ناامیدی از مرکز مدیریت قم رسیده“ نوشته است که: ”حضرت آقا دستور دادند حوزه استان تهران را کاملاً از قم جدا کنند و با یک مدیریت مستقیم حوزه تهران را به سمت تحولات مطلوب ببرند“. یعنی از حوزه علمیه قم به کلی مأیوس شده و ناراضی و نگران می باشند.

قمی کمی بیشتر پرده را کنار زد  و گفت؛ وجود جریانهای مخالف در حوزه قم امری قدیمی است زیرا رهبری در سال ۸۶خطاب به آنها گفته است: ”اگر شما تن به تحول ندهید یا حوزه می‎میرد یا اگر نمیرد، منزوی می‎شود. “

آن‌چنان که از حرفهای آخوند قمی برمی‌آید با توجه به تلاطم حوزه‌های آخوندی علیه ولایت خامنه‌ای و رویگردانی بسیاری از آخوندها از او است که گماشته‌اش آخوند اعرافی را برای ”تحول“ در حوزه قم به مدیریت آن گمارده است. هدف خامنه‌ای این است که با نصب او به مدیریت حوزه هم بتواند نارضایتی آخوندها را سرکوب کند، و هم تاحدودی بتواند از طلسم‌شکستگی ولایتش و به قول آخوند احمد خاتمی از ”سایش“ ولایتش در حوزه‌ها جلوگیری کند.

منبع:پژواک ایران