بازگشت مشكوک حسين هدايتی!

 
دي‌ماه پارسال بود كه عباس جعفري‌دولت‌آبادي، دادستان تهران از بازداشت و تعقيب قضايي دو بدهكار كلان خبر داد.
 
به گزارش اعتماد، او اعلام كرد يكي از اين دو بدهكار، در حوزه‌هاي ورزشي فعاليت مي‌كند. چند روز بعد سرويس قضايي و انتظامي خبرگزاري فارس خبر از دستگيري فردي داد كه با نام مختصار «ح. ه» معرفي شده است. بعدها تاييد شد آن فرد حسين هدايتي بود.
 
خبرگزاري مهر در سال ١٣٩١ با او گفت‌وگويي ترتيب داد و حسين هدايتي به اين خبرگزاري گفته بود كه سال ١٣٥٨ فعاليت اقتصادي خود را با ١٣ هزار تومان آغاز كرده است؛ يعني وقتي سال اول هنرستان بود! به مهر گفته بود: «سال٥٨ دو دستگاه پرس خريدم و گذاشتم در مغازه و واشرها و لولاهاي كابينت مي‌زدم. يواش يواش كارم را گسترش دادم و رفتم توي كار توليدات تزيينات پرده. بعدش ١١‌هزار متر سوله در شهرك صنعتي علي‌آباد خريدم.»
 
اين روايت هرگز بعدها تكرار نشد و اتفاقا موضوعات ديگري مطرح شد. اما حسين هدايتي را با وعده‌هاي مالي سنگينش مي‌شناسند. مثل وعده تازه همين چند روز پيش او كه خبر از ساختن يك «پرسپوليس قدرتمند» داد.
 
مثل سال‌ها قبل كه وعده «استيل‌آذين قدرتمند» داده بود و از آن تيم جز خاطره چيزي نمانده است. تيمي كه به ليگ يك سقوط كرد و سرنوشتش ديگر براي هيچ‌كس مهم نبود.
 
پرسپوليس آرام آرام به حسين هدايتي نزديك مي‌شود. با بازيكنان قرار جلسه تنظيم مي‌كند و بازيكنان هم حامي او شده‌اند. چند روز پيش بود كه معاون اقتصادي باشگاه پرسپوليس كه از سمتش استعفا داده، به تلويزيون اينترنتي باشگاه گفته بود حسين هدايتي حتي پاداش‌ها و مبالغي كه خودش به بازيكنان داده است را هم در قالب قراردادش با باشگاه حساب كرده است.
 
واكنش حسين هدايتي به اين ادعا، جلسه با ستاره‌هاي پرسپوليس بود. پيام براي علي‌اكبر طاهري و معاونش كه بازيكنان با من هستند. گفته مي‌شود تعدادي از بازيكنان پرسپوليس مانند طارمي جز مبالغ قراردادهاي‌شان با پرسپوليس براي قرارداد بستن با اين باشگاه مبالغي خارج از قرارداد از حسين هدايتي گرفته‌اند.
 
تصويري كه حسين ماهيني در اينستاگرام خود منتشر كرده نشان مي‌دهد علاوه بر او، شجاع خليل‌زاده، فرشاد احمدزاده، كمال كاميابي‌نيا، سيدجلال حسيني، محمد انصاري، احمد نوراللهي و علي عليپور هم به ديدار هدايتي رفته‌اند.
 
برخي از اين بازيكنان هم در پست‌هاي جداگانه تصوير هدايتي را منتشر كرده‌اند.
 
تصاويري كه نشانه جانبداري آنها از هدايتي در مقابل مديريت فعلي پرسپوليس است. اين رويه براي باشگاه پرسپوليس خطرناك است حتي اگر برانكو ايوانكوويچ هم به ديدار هدايتي رفته باشد. آن‌هم در روزهايي كه بحث تمديد قرارداد برانكو بيشتر از گذشته شنيده مي‌شود.
 
حسين هدايتي درباره اين جلسات و مذاكرات گفته: «با هماهنگي آقاي گرشاسبي ديداري با برانكو انجام دادم و شرايطي را فراهم خواهيم كرد تا پرسپوليس تيم پرقدرتي را امسال روانه ليگ قهرمانان آسيا كند. من دوستى و رفاقت ديرينه‌اي با آقاي برانكو دارم و به همين دليل او را امروز براي صرف ناهار دعوت كردم كه خوشبختانه ديدار گرم و صميمي هم با يكديگر انجام داديم. صحبت‌هايي هم درباره آينده پرسپوليس انجام داديم و آقاي برانكو از مذاكراتش براي تمديد قرارداد با باشگاه توضيحاتي داد. من هم به عنوان يك هوادار از او خواستم با قدرت مذاكراتش را با باشگاه ادامه دهد و من هم مثل هميشه به عنوان يك هوادار هر كمكي كه از دستم بر‌بيايد براي موفقيت تيم بزرگ پرسپوليس انجام خواهم داد. بعد از اين جلسه هم آقاي گرشاسبي را در جريان اين ملاقات قرار دادم و اعلام كردم با افتخار در كنار تيم محبوبم خواهم بود. آقاي برانكو تمايل دارد كه در پرسپوليس بماند چرا كه هم ارتباط قلبي خوبي با هواداران دارد و هم اينكه از زندگي در ايران راضي است. من حرف‌هاي او را شنيدم و متوجه شدم كه برانكو دغدغه‌هايي براي پرسپوليس دارد. به او قول دادم كه شرايطي را فراهم خواهم كرد تا او بتواند بدون دغدغه در پرسپوليس فعاليت كند. با هماهنگي وزارت ورزش و جوانان و سرپرست باشگاه پرسپوليس كار تمديد قرارداد برانكو را انجام خواهيم داد و تيمي پرقدرت براي قهرماني در آسيا آماده خواهيم كرد. هدف همه ما سربلندي پرسپوليس است و اميدوارم به اين مهم دست پيدا كنيم.»
 
برخي رسانه‌هاي ايران اين اتفاق را «ديدارهاي مشكوك بازيكنان و سرمربي» ناميده‌اند. در روزهايي كه باشگاه پرسپوليس دستخوش تغييرات مديريتي شده است و وزارت ورزش و جوانان هنوز به تصميم براي تعيين وضعيت آن نرسيده است، به‌قول خبرگزاري مهر به نظر مي‌رسد تصميمات در مورد آينده پرسپوليس در محلي خارج از باشگاه گرفته مي‌شود و مديريت باشگاهي كه زير مجموعه وزارت ورزش است به منزل شخصي فردي منتقل شده كه ماه‌هاي گذشته را به خاطر بدهي‌هاي بانكي و اتهام‌هاي مالي كه به او وارد شده بود در بازداشت بسر مي‌برد.
 
واكنش سرپرست باشگاه پرسپوليس به اين حاشيه‌ها از همه جالب‌تر است. حميدرضا گرشاسبي در واكنش به اين سوال كه موضع وزارت ورزش در مورد حسين هدايتي چيست؟ به رسانه‌ها گفت: «اين چه سوالي است كه شما مي‌پرسيد؟ وزارت ورزش كه در مورد كار كردن افراد وقت نمي‌گذارد.»
 
پاسخي مبهم كه مي‌تواند هر تفسيري را از آن داشت. سرپرست باشگاه پرسپوليس در ارتباط با حضور بازيكنان و برانكو در منزل هدايتي نيز گفت: «بازيكنان به مهماني رفته‌اند مگر اشكالي دارد؟ خود شما به مهماني نمي‌رويد؟ ما كه نمي‌توانيم راجع مسائل اين‌چنيني بازيكنان را توبيخ كنيم! در مسائل اين‌چنيني بازيكن آزاد است خارج از زمان تمرين هر كاري را انجام دهد.
 
باشگاه فقط در مورد مسائلي كه به آن مربوط مي‌شود دخالت مي‌كند. نمونه‌اش موضوعي كه اخيرا بين بيرانوند و هواداران اتفاق افتاد.» گرشاسبي همچنين به خبرنگاران تاكيد كرد: «وزارت هيچ موضعي در مورد ديدار ما با هدايتي نداشته است و اينكه گفته مي‌شود ما را احضار كرده‌اند، درست نيست. ضمن اينكه استعفاي تركاشوند هم به دست ما نرسيده است.»

منبع:پژواک ایران