طباطبایی: در عمر ورزشی ام چنین اتفاقی را ندیده بودم ۷۵ هزار دلار، جریمه عدم اعزام دختران نفتی

 
رییس فدراسیون بسکتبال از مدیران نفت آبادان به خاطر جلوگیری از اعزام تیم بانوان این باشگاه به اردن انتقاد کرد. 
به گزارش "ورزش سه"، عدم اعزام تیم بسکتبال نفت آبادان به اردن برای حضور در جام باشگاههای غرب آسیا که با انتظار ۲۴ ساعته بازیکنان این تیم در فرودگاه همراه بود؛ انتقادات زیادی را از مدیران باشگاه در پی داشت. 
برای اطلاع بیشتر از جزییات این اتفاق تلخ با رییس فدراسیون بسکتبال تماس گرفتیم که از روز گذشته تلاش زیادی برای حل این مساله کرده است.
رامین احمدی طباطبایی درباره معطلی ۲۴ ساعته اعضای تیم بسکتبال دختران نفت آبادان در فرودگاه به خبرنگار "ورزش سه" گفت: ما از عصر دیروز در جریان این موضوع قرار گرفتیم و خودمان هم تعجب کردیم. تمامی اقدامات برای دریافت ویزا و اعزام این تیم انجام شده بود؛ اما مسئولان وزارت نفت و باشگاه تصمیم به عدم اعزام تیم گرفتند. ما سریعا با شنیدن خبر وارد عمل شدیم و هنوز هم تلاشمان را می کنیم تا تیم اعزام شود. با این حال اعزام این تیم در اختیار فدراسیون نیست. 
وی با اشاره به اعزام تیم کوشاسپهر دیگر نماینده ایران در بسکتبال باشگاههای غرب آسیا عنوان کرد: ما برای اعزام ۲ تیم همکاری لازم را کردیم. بهتر است مسئولان باشگاه نفت آبادان پاسخگوی چرایی عدم اعزام تیم باشند. برای ما هم جای ابهام دارد و شاید من در عمر ورزشی ام چنین اتفاقی را ندیده بودم. از دیروز با مسئولان وزارت ورزش در ارتباط هستیم تا مشکل را حل کرده و مدیران نفت را متقاعد کنیم تا هزینه اعزام تیم را پرداخت کنند. هنوز هم امیدواریم این تیم با پرواز امشب راهی اردن شود.

رییس فدراسیون بسکتبال از تبعات انصراف تیم نفت آبادان از رقابت های غرب آسیا خبر می دهد: مسئولیت این کار با مسئولان نفت آبادان است. اگر آنها در این مسابقات شرکت نکنند، بین ۵۰ تا ۷۵ هزار دلار باید جریمه بدهند. مدیران یک باشگاه باید قبل از این ها تصمیم نهایی خود را درباره اعزام می گرفتند؛ نه اینکه در فاصله ۲ روز مانده به مسابقات تصمیم جدیدی بگیرند.

منبع:پژواک ایران