ترامپ به اوپک: قیمت نفت را کاهش دهید

 
ترامپ از عربستان خواسته کمبود نفت در بازار را جبران کند
 
ترامپ از عربستان خواسته کمبود نفت در بازار را جبران کند

دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا، سازمان کشورهای صادرکنندگان نفت، اوپک را متهم کرده که قیمت نفت را در بازارهای جهانی افزایش داده است.

آقای ترامپ چهارشنبه با انتشار پیامی در توییتر، از اوپک خواست برای کاهش بهای نفت تلاش کند.

آقای ترامپ در توییتر نوشت: "اوپک باید بداند بهای بنزین بالاست و آنها تلاشی برای کمک نمی کنند. آنها در زمانی قیمت ها را بالا می برند که ایالات متحده با کمترین هزینه از بسیاری از اعضای اوپک دفاع می کند. این باید یک جاده دو طرفه باشد. قیمت ها را همین حالا کاهش دهید!"

پیام دونالد ترامپ خطاب به اوپک در حالی منتشر می شود که به گفته تحلیلگران افزایش بهای بنزین در آمریکا در آستانه انتخابات میان دوره ای ماه نوامبر، خبر خوبی برای جمهوری خواهان نیست.

آقای ترامپ پیش تر در توییتر گفته بود عربستان سعودی با درخواست او برای افزایش تولید نفت خام به میزان دو میلیون بشکه در روز موافقت کرده است.

اما کاخ سفید بعدا اعلام کرد که ملک سلمان، پادشاه عربستان به دونالد ترامپ گفته در صورت نیاز کشورش می تواند نیاز بازار را تامین کند.

این در حالیست که در آستانه برقرار شدن مجدد تحریم های آمریکا علیه ایران، نگرانی هایی درباره کاهش میزان نفت عرضه شده در بازار مطرح شده بود.

بهای نفت خام برنت پنجشنبه صبح در بازارهای آسیایی ۷۷ دلار و ۷۸ سنت در هر بشکه بود که شش دهم درصد کمتر از معاملات روز قبل بود.

منبع:پژواک ایران