یونایتد پرس: ایران در انتظار یک آتشفشان سیاسی نشسته است

 

خبرگزاری آمریکایی یونایتد پرس در بررسی اوضاع اجتماعی ایران می‌نویسد، مردم این کشور در انتظار انفجار یک آتشفشان سیاسی نشسته‌اند.

یونایتد پرس می‌نویسد: «آنها که در ماه گذشته تصاویر انفجار یک آتشفشان در هاوایی را دیده‌اند، به خاطر دارند که چگونه سیل مواد مذاب و آتش و گازهای سمّی آن پس از پرتاب از درون زمین به بیرون، همه‌جا را گرفته بود.

این پدیده ژئوفیزیکی اکنون یک نمونه موازی در بروز یک آتشفشان سیاسی دارد و آن اوضاع اجتماعی در کشور ایران است، جایی که آشوب‌های خیابانی و اعتراضات گسترده بیانگر انفجاری در راه است و همراه مواد مذاب خود حکومت فاسد و خودکامه مذهبی کشور را از سر راه بر خواهد داشت.

البته رهبران مذهبی رژیم حاکم بیکار ننشسته‌اند و با استفاده از نیروی قهریه و سرکوب به استقبال معترضان می‌رود.

یک نمونه رفتار قرون وسطایی و وحشتناک رژیم مذهبی حاکم، به دار کشیدن راننده اتوبوس محمد ثلاث صوفی ۵۱ ساله بود که روز ۱۸ ژوئن اعدام شد. رژیم او را متهم کرده بود که راننده اتوبوسی بوده که در زمان تظاهرات دراویش به‌سوی نیروهای پلیس رفته و سه نفر آنها را کشته است، درحالی که ثلاث ساعت‌ها پیش از آن حادثه به دست پلیس دستگیر و به بازداشتگاه برده شده بود.

این وحشتناک است که دولت‌های اروپایی با توجه به این نمونه کوچک سرکوب‌های حقوق بشری به‌طور شرم‌آوری هنوز به‌جای دفاع از حقوق انسانی و آزادی مردم ایران به فکر تجارت با حکومت ایران هستند. مردم ایران انتظار دارند اروپا در مبارزه آنها برای آزادی درکنار آنها باشند. اروپا باید متوجه باشد که دوران مماشات ریاست جمهوری باراک اوباما با حکومت ایران و پیروی آنها از آن سیاست تمام شده و مُرده است.»/ ایران اینترنشنال

منبع:پژواک ایران