ایران: به حضور نظامی خود در سوریه ادامه می‌دهیم

 
نیروهای ارتش سوریه
 
نیروهای ارتش سوریه اخیرا به پیروزی‌هایی در جنوب این کشور دست یافتند

یک مقام ایرانی از ادامه حضور نیروهای ایرانی در سوریه برای "مقابله با تروریسم" خبر داده است.

حسین امیر‌عبداللهیان، دستیار ویژه علی لاریجانی، رئیس مجلس ایران در دیدار با سفیر تشکیلات خودگردان فلسطین در ایران گفته است اسرائیل در تلاش برای "سیطره" بر سوریه است ولی مستشاران ایران "همچنان به حضور خود در کنار سوریه" ادامه خواهند داد.

آقای امیر‌عبداللهیان گفته است حضور "نیروی مقاومت و مستشاران نظامی جمهوری اسلامی برای مقابله با تروریسم" ادامه خواهد داشت.

او گفته است ایران "نسبت به مسئله فلسطین و تهدیدات رژیم صهیونیستی که امنیت همه کشورهای منطقه را تهدید می کند، کوتاه نخواهد آمد."

ایران از حامیان اصلی بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه بوده است و می‌گوید با کمک روسیه، ارتش سوریه و حزب‌الله لبنان، گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) را در سوریه شکست داده است.

اسرائیل مخالف حضور نظامی ایران در سوریه است. این کشور گفته است ایران به دنبال ساخت پایگاه‌های نظامی در سوریه است.

سوریه
 
ایران از حامیان اصلی بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه بوده است و می‌گوید با کمک روسیه، ارتش سوریه و حزب‌الله لبنان داعش را در سوریه شکست داده است

مقام‌های ایران می‌گویند ایران "حضوری محدود در سوریه" دارد که "برای کمک مستشاری" است و حضور آنها به دعوت دولت بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه است.

وزارت امور خارجه ایران گفته است "تا زمانی که نیاز باشد و خطر تروریسم در سوریه باقی باشد و دولت سوریه بخواهد، نیروهای ایرانی در خاک این کشور باقی خواهند ماند".

بیش از هزار نیروی ایرانی و دو هزار نیروی افغان سازماندهی‌شده از طرف ایران در جنگ سوریه کشته شده‌اند.

منبع:پژواک ایران