خيانت روحاني ( فريدون) به مردم ایران از زبان یک آشنا!
عباس رحمتی

وقتي به افرادي مثل صادق زيباكلام مثل گذشته ديگر به لاتاالات  بالاییها هم باور ندارد تماشايي است ! اخيرا صادق زيبا كلام استاد بر گزیده ، تا بن دندان مسلح به شعار هاي سبز و بنفش، ديگر چون گذشته  شعارهاي گذشته اش را تكرار نمي كند.  و امیدش از اصلاح کشور بریده شده است .او چندي پيش كفته بود: روحاني اميد راي دهندگان را دود كرد( نابود) ، در ادامه حرفهاي ديگري هم زده بود؛صادق زیباکلام فعال سیاسی  كه خود را دوست و برادر  اصلاح‌طلب ميداند، بك جور روحاني را لآل معروفي كرد چون كسي كه  حدود بيست ماه يك جمله در باره مشكلات نگويند، مي توان او را لآل و حتا كَر هم دانست.كسي كه رئيس دولت کلیداران باشد اين مدت را حرف نزد سقوط آزاد كرده است، ولي چشم بعضي ها كور است كه اين سقوط را ببيند، بقيه ماجرا را از زبان خود استاد مبارز وچریک ضد مردمی كه  روزي مي خواست برعليه مردم و به دفاع از جمهوري اسلامي اسلحه بكشد بخوانيد . زيباكلام در گفتگو با آفتاب یزد با اشاره به اینکه روحانی در دور دوم ریاست جمهوری اش ظرف ١٩ماه گذشته حتی یک جمله هم درباره مشکلات واقعی کشور صحبت نکرده است، گفت: در واقع این نگاه که مردم را به آسانی و با سخنان زیبا می‌توان سرگرم کرد و از واقعیت‌ها و مشکلات اصلی کشور سخنی نگفت، برای روحانی جا افتاده است. او تاکید کرد: یقینا روحانی می‌داند که حدود ٨٠ درصد آن (یعنی ) ٢٤ میلیون رای را از دست داده است. به راستی این یک پدیده قابل ملاحظه‌ای است؛ فردی که ٢٤ میلیون رای کسب کرد ظرف یکسال سقوط آزاد کرد! اساسا این افراد امروز پشیمان هستند. ظرف یکسال گذشته مراسمی‌نبوده که من در آن حضور پیدا نکرده باشم و با سیلی از انتقاد و حمله و هتاکی روبرو نشده باشم که چرا شما اصرار کردید در انتخابات به روحانی رای بدهیم. این فعال سیاسی اصلاح‌طلب اذعان کرد، بعید به نظر می‌رسد که روحانی و مشاوران او این مسائل را ندانند. به طور یقین آنها می‌دانند که چه بلایی بر سر ٢٤ میلیون رای آوردند. ممکن است روحانی پیش خودش بگوید من که دیگر در انتخابات شرکت نمی‌کنم و دیگر نیازی به رای ندارم. اما رئیس جمهور متوجه نیست که اگر خودش به آن ٢٤ میلیون رای نیاز ندارد اما آن عقبه ٢٤ میلیون رای اعم از اصلاح‌طلب، اعتدالگرا، نخبگان و روشنفکران که صادقانه به پای صندوق‌های رای آمدند و برای رئیس جمهور از این شهر به آن شهر سفر و کمپین ایجاد کردند، روحانی با وعده‌ها و سخنان ناامیدکننده‌اش این آرا را نابود کرده است.به جناب استاد بايدگفت ؛ روحاني آراء را نابود كرد و خامنه اي كه شما حرفي از او نمي زنيد با كمك يكديگر ايران را در لبه پرتگاه قرار داده اند یعنی ایران را در مسیر نابودی قرار داده اند. ولي بعضي ها مثل اين استاد خودشان را به کوچه علی چپ زده و حتا براي حفظ نظام فاشیستی مذهبی اشان با مردم بجنگند!جناب استاد و استمرار خواه نظام در حال فروپاشی است  تا توان دارید از فروپاشی ایران جلوگیری کنید.

نظام در حال فرو پاشي است اما...

در كشوري كه ارزش پولش لخظه به لحظه تغيير مي كند و در كشوري كه دولت خود قيمت دلار را براي پر كردن خزانه اش بالا مي برد و هر زمان كه دلش خواست پول چاپ مي كند آيا ثباتي براي اقتصاد كشور باقي مُي ماند؟

در كشوري كه به دولتش اعتمادي نيست و مردم ريال خود را به دلار و يا طلا تبديل مي كنند و يا  سرمایه های کشور را از ایران به بانکهای اروپا و آسیا و استرالیا و… سرازیر می کنند پایه های رژیم ایران را لرزانتر می کند. از اينكه وقتي در ذهن مردم ، دولت يعني دزد و غارتگر  تداعي ميشود باید امیدوار بود. با چنین تصوری  آيا بازهم اعتمادي به اين دولت باقي خواهد ماند؟ آيا پولي در بانكهاي كشور باقي خواند ماند ؟ آيا اين دولت در حال فرو پاشي نيست؟ فراموش نکنیم  بر خلاف نظرات خمینی اقتصاد مال خر نیست اقتصاد پایه های یک نظام است.

آيا دلبستگي به اين دولت و كل رژيم وجود دارد؟ آيا  دیگر اعتمادي به اين دولت  بنفش شیاد وجود دارد؟ در واقع اين رژيم ف مذهبی  سالهاست كه  اعتماد خود را در میان مردم دست داده است. مردم در  جمهوري اسلامي هرگز جايگاهي ندارند، خامنه ای در سخنرانی اخیر در استادیوم صد هزار نفری ایران را متعلق به بسیجی دانست، این یعنی اینکه ، نظام فاشيستي مذهبي به نیروی نظامی متکی است و تمامي كارهاي خود را با فشار و سركوب به جلو مي برد.مردم هم اعتمادی به چنین نظامی ندارند زیرا  اعتماد ، عنصري چسبنده  براي هر دولت و يا نظام مردمي است كه فعلا در جامعه ما وجود ندارد. «فرانسیس فوکویاما» مهمترین عنصر سرمایه اجتماعی را اعتماد می‌داند موضوعی که در حال حاضر در کشورمان ایران وجود ندارند.

 

بی اعتمادی مردم پایان دیکتاتوری است

بي اعتمادي در جامعه فرار از مسئوليت هاي اجتماعي ، ناهنجاري هاي خانوادگي ، اعتياد و فقر و حتا خودكشي در اقشار مختلف مردم را به بار مياورد. جامعه شناسان معتقدند وقتي اعتماد  در جامعه پايين باشد همه چيز را تحت تأثير قرار مي دهد. لازم به ياد آوري است،بي اعتمادي را دولتها در جامعه بوجود مياورند كه آسيبهاي اجتماعي عميقي را بدنبال دارد.  مانند ،مسائل خانوادگي و آسيب هاي اجتماعي ديگر را افزايش مي يابد، مثلن طلاق و خودكشي و اعتياد تن فروشي و... بيشتر مي شود، بي اعتمادي كه دولت ايجادكرده است ، اقتصاد و سياست و مسايل فرهنگي را تخريب مي كند. در بحران سازي دلار دولت نقش كليدي اجرا كرد و براي نجات يك دولت (با اقتصاد وسياست)  ورشكسته دلار را بالا و بالاتر برد  تا به نقطه اي رساند كه جامعه حالت انفجاري به خود گرفته است و وقتي خزانه دولت را پر كرد رئيس دولت اعلام كرد اگر بخواهيم در فاصله يكی دو  هفته دلار را پايين مياوريم ! در همين رابطه آسيبهاي زيادي به مردم فقير و تهيدست خورد . در چنين شرايطي است كه مي بينيم ، سردمداران  رژيم فاشيستي مذهبي با وعده دادن هاي توخالي  و عمل نكردن به وعده ها يشان تخم بي اعتمادي را در جامعه مي پاشند. وقتي صندوقهاي مالي و قرض الحسنه و بانكها حتا بانک مركزي رژيم دزد و غارتگر و مركز  دزديهاي دولتي شده است ،مردم چگونه به چنين دولتي اعتماد كنند؟ هر كاري مي كنند با بي اعتمادي مردم روبرو ميشوند.  در چنين شرايطي كه اپوزيسيون داخلي قدرت سازماندهي ندارد مردم خود دست بكار ميشوند و در هر كجا كه مي توانند اعتراض مي كنند مالباختگان در مقابل بانكهاي مركزي وكاسپين و...، آموزگاران و كارگران كاميونداران و پرستاران و پزشكان هركدام براي حقوقهاي عقب افتاده و فقري كه درخانواده هايشان حاكم شده است به اعتصابات خود ادامه ميدهند تا  به جهانيان نشان دهند در ايران چه خبر است. رژيم فاشيستي مذهبي و دولت بي اعتماد روحاني تنها راه حل را نه در بهبود وضعيت اقتصادي مردم  كه در سركوب و زندان و شكنجه و اعدام ميداند . در چنين شرايط سركوب و اختناق و با تجربه هاي خونين گذشته  ، تنها دولت مردم فريب را با اعتصابات  گسترده مي توان از پاي در آورد . خوشبختانه اعتصابات روزبروز گسترده ميشود و مردم منتظر اعتصابات شركت نفت هستند زيرا كه نبض اقتصادي رژيم در نفت و گاز است و شور بختانه  اروپاييها هم به اين طلاي چشم دوخته اند ، آمريكايي ها هم بدنبال منافع بيشتر خود هستند و اين مردم ايرانند كه با حضور میلیونی  در ميدانهای شهر می توانند از اعتصابات حمايت كنند . اين مردم ايرانند كه با حضور خود در ميدانهاي شهر مي توانند كار رژيم را يكسره كنند. در اين ميان فقط  نيروهايي مي توانند براي مردم كار كنند كه در درون مردم و همراه آنها  پويايي و كارآمدي خود را نشان دهند تا ابتدا  اعتماد مردم را جلب كنند و با پتانسيل بالای خود ، پويايي را  به جامعه ايراني  باز گرداند.  فراموش نکنید خیانت روحانی و شکست اصلاح طلبان فقط با وابستگی به نظام نبود ،عدم همراهی با مردم، وضعیت  روحانی و اصلاح طلبان را عوض کرد و کفگیرشان به ته دیگ خورد و کارشان تمام شد ولی این موضوع را زیبا کلام هم  نفهمید!

 

 

منبع:پژواک ایران


فهرست مطالب عباس رحمتی در سایت پژواک ایران 

*نانو چيپ براي كنترلِ كرونا، تا رديابي اطلاعات درجهان؟!  [2020 May] 
*جنگ بيولوژيك ( بيوتروريسم) با نام كرونا؟! [2020 May] 
*اتحادیه اروپا تحت فشار چین گزارش خود در مورد کرونا را تغییر داد [2020 Apr] 
*نگراني جهان از شيوع ويروس ديگر در آينده!  [2020 Apr] 
*جن و أنس و رهبري ولايت فقيه  [2020 Apr] 
*ويروس كرونا و رنسانس  [2020 Mar] 
*بيت خامنه اي وتيم امنيتي ،براي مهار خبرها ونه ويروس كرونا!  [2020 Feb] 
*لائيسيته !  [2020 Feb] 
* مُرده گردونی ولايت فَقِيه !  [2020 Feb] 
*ابوبكر البغدادي و علي الخامنه اي هردو تروريست؟!  [2019 Dec] 
*چهل سال رابطه مخفي آمريكا با ملايان تهران!  [2019 Dec] 
*گراني بنزين وعبور از فاشيست مذهبي !  [2019 Nov] 
*‏ بيست و ششمين فستيوال تئاتر ايرانيان تبعيدي ،شهر كلن آلمان!‏  [2019 Nov] 
*‏«روح الله زم »، اپوزيسيون يا مهره ي سوخته؟!‏  [2019 Oct] 
*بانوان ايران استاديوم هاي كاملن آزاد ميخواهند!‏  [2019 Oct] 
*چپاول ثروت و عطش خونریزی را حمایت نکنید! سیری کوتاه در نشست سازمان ملل [2019 Sep] 
*پشت پرده سياست ولايت فقيه، مذاكره با آمريكا !  [2019 Sep] 
*سپاه پاسداران با چهل سال تروردرصدر فهرست سازمانهای تروريستي خارجی آمریکا ! [2019 Apr] 
*چهل سال جنايت و ترور سركوب و عقبگرد كامل (شماره يك)‏  [2019 Feb] 
* سال ۲۰۱۸ سال هشدار و پر حادثه به پایان رسید! [2019 Jan] 
* فرار سرمايه از ايران افزايش مي يابد!‏  [2018 Dec] 
*یک ربع قرن فستيوال تئاتر تبعيدي در كلن!  [2018 Nov] 
*ترور به بهانه هموار کردن جاده بهشت براي تروریست ها!  [2018 Nov] 
*خيانت روحاني ( فريدون) به مردم ایران از زبان یک آشنا! [2018 Oct] 
*احضار روحانی به مجلس و رویای دیر باز خامنه ای!‏  [2018 Sep] 
*غول ديماه بر مي خيزد!  [2018 Aug] 
* ١٣٦ مين سالگشت زاد و بود دكتر محمد مصدق در شهر كلن چگونه برگزار شد؟  [2018 Jul] 
*خامنه اي و رؤياهاي آشفته بمب اتم!‏  [2018 Jun] 
*سود و زيانهاي خروج آمريكا از برجام  [2018 May] 
*رضا شاه جزئي از تاريخ ايران است!  [2018 Apr] 
*ارمنستاني ها فقط با اراده بود که ديكتاتور را سرنگون كردند!  [2018 Apr] 
*احمدي نژاد بدنبال اپوزيسيون سازي است ؟  [2018 Feb] 
*فاز تغيير ! [2018 Feb] 
*جمهوري اسلامي ؟ نه ، رژيم توتاليتر!  [2018 Feb] 
*جنبش ملي ،پايه هاي نظام ولايي را فرو خواهد ريخت!‏  [2018 Jan] 
*احمدی نژادی ها؛ واکنش تهدید آمیز خامنه ای  [2018 Jan] 
*شعله جنگ منطقه خليج فارس زبانه مي كشد [2017 Dec] 
*بيست و چهارمين سال فستيوال تئاتر در تبعيد كلن بياد مجيد فلاح زاده  [2017 Dec] 
*جنگ أفروزي هاي دوباره جمهوري اسلامي ، تمام منطقه را درگير خواهد كرد!‏  [2017 Nov] 
*رفراندوم اقليم كردستان و دخالت ملاها و افزايش بحران در عراق!  [2017 Nov] 
*فوتبال ايران و سوريه، نقش زنان و مردان ايران !‏  [2017 Oct] 
*فردوسي را بايد جدي گرفت و خوب شناخت !‏  [2017 Oct] 
*انتخابات آلمان ، شكست سنگين دو حزب برتر و رشد پوپوليست ها !‏ [2017 Sep] 
*‎ ‎دو رهبر در يك موضع و حمله به ملاها درسازمان ملل  [2017 Sep] 
*همكاري كاشاني و بهبهاني با انگليسيها در كودتاي ٢٨ مرداد عليه دكتر مصدق  [2017 Sep] 
*معامله بزرگ بر سر كابينه آينده و نقش ولايت فَقِيه ! ‏  [2017 Aug] 
*دولت امام زمان معجزه هزاره سوم ( قسمت ششم)‏  [2017 Aug] 
*«ماجراي نيمروز» نيمه پنهان ماجرا بود!‏  [2017 Jul] 
*جنبش دانشجویی و ادامه مبارزه  [2017 Jul] 
*اتحاد اپوزيسيون با مردم رمز پيروزي است!‏  [2017 Jul] 
*دولت امام زمان ،معجزه هزاره سوم ( قسمت پنجم )‏  [2017 May] 
*چهار سال با دولت تدبير و اميد و ركوردهاي تازه !‏ [2017 Apr] 
*اسكار سياسي! ‏  [2017 Mar] 
*دولت امام زمان ، معجزه هزاره سوم ( قسمت چهارم )  [2017 Feb] 
*«اوباما» با اُونا، ماند و به تاریخ پیوست! [2017 Jan] 
*گورخوابان ارمغان ديگر جمهوري اسلامي‎!‎  [2017 Jan] 
*دولت امام زمان ، معجزه هزاره سوم ! ( قسمت سوم)  [2016 Dec] 
*بيست و سومين فستيوال تئاتر در تبعيد شهر كلن با موفقيت برگزار شد  [2016 Nov] 
*پيروز انتخابات‎ ‎‏ آمریکا كيست ؟ ‏  [2016 Nov] 
*دولت امام زمان ، معجزه هزاره سوم( قسمت دوم)‏  [2016 Oct] 
*دولت امام زمان و معجزه هزاره سوم !( بخش اول)‏ [2016 Oct] 
*فوتبال و حزب اله ، ياحسين ، گل تاسوعائي!‏  [2016 Oct] 
*مردم چون كوه مي مانند تا علم الهدي برود [2016 Sep] 
*جنگنده های روسی در پايگاه شاهرخي (نوژه) همدان ، خيانتي كه كتمان نتوان کرد؟ [2016 Aug] 
*كودتاي نافرجام تركيه و روياهاي اردوغان  [2016 Jul] 
*زلزله خروج بريتانيا از اتحاديه اروپا و پس لرزه هايش [2016 Jul] 
*قضاوت كنيد!  [2016 Jun] 
*نقش مستشاران و مدافعان حرم، حضور محرز جمهوري اسلامي در جنگ سوريه!  [2016 Jun] 
*أهداف خامنه اي با رياست جنتي در مجلس خبرگان [2016 May] 
*ترس خامنه اي از فرا گيري زبان انگليسي چيست ؟  [2016 May] 
*فرار مالياتي و پولشويي هاي گسترده جهاني درپاناما، بهشت مالياتي! [2016 Apr] 
*انتخابات دهم و حیله های جدید نظام ولايي  [2016 Mar] 
*ميزان رأي يك نَفَر است! [2016 Feb] 
*ريشه ها را بايد شناخت ! [2016 Feb] 
*سفر روحاني به فرانسه و معامله پشت پرده بر سر مجاهدین  [2016 Jan] 
*بيست و دومين فستيوال تئاتر درتبعيد «كلن» با شعار «ما پارازيت نيستم » [2015 Dec] 
*جنايات اخير رژيم فاشيستي مذهبي ايران يك عمل تروريستي و محكوم است  [2015 Nov] 
*خودرو ملي يا اسلامي ،ايدئولوژيك ( مكتبي ) ؟ [2015 Oct] 
*داستان دعواها و بر هم زدن رابطه ایران با آمريكا و توافقنامه هسته اي وین ! [2015 Sep] 
*چه سیاستی پشت هجوم گسترده پناهندگان به اروپا نهفته است؟ [2015 Sep] 
*چرا پزشكان به مناطق دور افتاده نمي روند؟( بخاطر روز پزشک ) [2015 Aug] 
*گروه اسلامي داعش بهانه اى براى حضور هميشه آمريكا در خاورميانه! [2015 Aug] 
*توافق هسته اي وين ، فرصتي براي خواسته هاي مردم ايران!  [2015 Jul] 
*مذاكرات هسته اى و هسته اصلی ترور در خاورمیانه  [2015 Jul] 
*تنها راه نجات ايران بازگشت به اصالت خويشتن خويش! [2015 Jun] 
*رعايت حفظ فاصله با بمب اتم ، راه حل پشت درهاي بسته است!  [2015 May] 
*تفاهم يا توافق لوزان شكستِ دلواپسان و جام زهر ديگر [2015 Apr] 
* تاكسي جعفر پناهى به برلين آمد ،شوخى نيست !  [2015 Feb] 
*خاكسپارى بيژن دادگرى و بعضى دوستان ! [2015 Feb] 
*راز اشغال سفارت آمریکا درتهران ! [2014 Dec] 
*بزرگداشت فريدون تنكابنى، در شهر كلن كارى پسنديده !  [2014 Dec] 
*بيست و يكمين سال فستيوال تئاتر كلن به همراه يار دبستانى !  [2014 Nov] 
*از هيچِ خمينی تا پيچ بی احساسی مطلق! [2014 Nov] 
*ترور خاموش و پيچيده سرهنگ عزيز خزاعى ! [2014 Oct] 
*ایران و بردگی مدرن ؟! [2014 Oct] 
*چه درسهايى ميتوان از انقلاب ٥٧ گرفت؟ ( قسمت دهم ، پايانى ) [2014 Sep] 
*چه درسهایی میتوان ازبهمن پنجاه و هفت گرفت ؟(بخش نهم) [2014 Aug] 
*آلمان معادلات فيفا را بهم ريخت !  [2014 Jul] 
*آلمان چگونه مجددا ،جام را به خانه آورد؟ [2014 Jul] 
*چه درسهايى مي توان از انقلاب ٥٧ گرفت (بخش ٨) [2014 Jul] 
*چه در سهايى ميتوان از انقلاب ٥٧ گرفت ؟ ( بخش هفتم) [2014 May] 
*چه درسهايى مي توان از انقلاب ٥٧ گرفت ( بخش ششم ) [2014 May] 
*چه درسهايى مي توان از بهمن پنجاه وهفت گرفت ؟ ( بخش پنجم) [2014 Apr] 
*چه درسهايى مي توان از بهمن ٥٧ گرفت ؟ (بخش چهارم ) [2014 Apr] 
*چه درسهايى ميتوان از بهمن ٥٧ گرفت ( بخش سوم ) [2014 Mar] 
*چه درسهايى ميتوان از بهمن ٥٧ گرفت؟( بخش دوم)  [2014 Feb] 
*چه درسهايي می توان از انقلاب بهمن ٥٧ گرفت !(بخش نخست ) [2014 Feb] 
*پزشك ، نقدى بر فيلم مديكووس [2014 Jan] 
* نلسون ماندلا سنبل مبارزه با آپارتايد ( تبعيض نژادى ) و درسهايى كه بايد از او گرفت! [2013 Dec] 
*بيستمين فستيوال تئاتر ايرانيان در تبعيد خجسته باد [2013 Nov] 
*تروريست كيست ،تروریست دولتی کدام است ؟ [2013 Nov] 
*حل مسئله اتمى ايران با سوريه گره خورده است ! [2013 Oct] 
*اوباما يك گام به پيش ، روحانى دو گام به پس !  [2013 Oct] 
*روحاني و باب مذاكره با آمريكا در سازمان ملل ! [2013 Sep] 
*حزب مرکل در آلمان اکثریت آراء را کسب کرد، ولى ائتلاف با كدام حزب ؟  [2013 Sep] 
*سوريه خط مقدم و خاكريز اول جمهورى اسلامى! [2013 Sep] 
*جنايت ضد انسانى در اشرف و يا ليبرتى محكوم است  [2013 Sep] 
*رای اعتماد وزارت اطلاعات یا مجلس؟! [2013 Aug] 
*اتحاد ، مبارزه ، تنها راه مقابله با رژيم فاشيستى مذهبى است ؟ [2013 Aug] 
*حسن روحانى ، شايد فرصتى ديگر؟!(قسمت سوم) [2013 Jul] 
*حسن روحانى ، شايد فرصتى ديگر ؟!( قسمت دوم ) [2013 Jul] 
*انتخابات يا ابتذال ؟ (قسمت چهارم ) [2013 Jun] 
*انتخابات يا ابتذال ؟ ( قسمت سوم ) [2013 Jun] 
*انتخابات يا ابتذال ؟ ( قسمت دوم)- مضحكه انتخابات ١٣٩٢ [2013 Jun] 
*انتخابات يا ابتذال؟ قسمت اول [2013 Jun] 
*انگليس پشت پرده انتخابات ايران  [2013 May] 
*" مادورو " و " چاوز " دو روى يك سكه اند ! [2013 Apr] 
*جريان فتنه چيست ، فتنه گر كيست ؟ [2013 Apr] 
*اپوزیسیون سازی ! [2013 Feb] 
*تابلوی فساد جمهوری اسلامی! [2012 Dec] 
*کاریکلماتور سی یاسی! [2012 Nov] 
*انتساب احمدی ‌نژاد کلاه گشاد بر سر خامنه ای! [2012 Sep] 
*پارازیت قربانی مماشات ! [2012 Jun] 
*آیا سوسیالیست های فرانسه با انتخاب اولاند مسیرکشور را عوض خواهند کرد؟ [2012 May] 
*انتخابات مجلس نهم فریب دیگری برای جهانیان ! [2012 Mar] 
*فیسبوک وشبکه های اجتماعی مجازی ! [2012 Feb] 
*تحلیلی بر گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی [2011 Nov] 
*چراغ سبز هیلاری کلینتون به رژیم فاشیستی ایران رشته ها را پنبه خواهد کرد!  [2011 Nov] 
*قذافی رفت ، آینده لیبی به کجا می رود ؟ [2011 Oct] 
*استبداد و پیامد های آن درجامعه ! [2011 Aug] 
*هدی صابر و بابی ساندز دو فدایی آزادیخواه ! [2011 Jun] 
*ولایت فقیه بدتر از فرعونیت !  [2011 Jun] 
*حمله به اشرف ، چرا ؟ [2011 Apr] 
*تفاوت های دو قیام در دو نظام دیکتاتوری ایران و مصر ! [2011 Mar] 
*مصر به کدام حکومت تن در خواهد داد [2011 Feb] 
*بی بی سی ، بی بی باجی رژیم برای تست دستگیری موسوی و کروبی ! [2011 Jan] 
*اعدام ها در روند جنبش مردم ایران چه تاثیری می گذارد؟  [2011 Jan] 
*آیا جزایر سه گانه بهانه ای برای حمله نظامی به ایران خواهد شد ؟ [2010 Dec] 
*مرضیه گل سر سبد هنرمندان [2010 Nov] 
*دیه گو و محمود را باهم به چه کار آیند ؟ [2010 Jul] 
*میزبانی جام جهانی فوتبال برای آفریقا جنوبی براحتی بدست نیامد ! [2010 Jul] 
*سی سال مبارزه و یکسال فعالیت بی امان مردم بر علیه ولایت فقیه در ایران [2010 Jun] 
*ترور نرم در زندانهای رژیم  [2010 May] 
*آواتار ( Avatar) جنبش سبزی که سرخ می شود ! [2010 May] 
*پشت صحنه ارتجاع ولایت فقیه !  [2010 May] 
*خامنه ای قاتلی که باطل است !  [2010 Apr] 
*آواتار ( Avatar) جنبش سبزی که سرخ می شود !  [2010 Mar] 
*پیروز میدان مردم متحدند !  [2010 Feb] 
*مبارزه و سازماندهی ( شماره 2 ) [2010 Jan] 
*مبارزه و سازماندهی تنها راه حل در مقابل رژیم (شماره 1)  [2010 Jan] 
*" نه "  [2009 Dec] 
*جنبش سبز وارد مرحله دیگری شد !  [2009 Nov] 
*جنبش سبز به کجا میرود ؟ (شماره ۳) [2009 Nov] 
*جنبش سبز به کجا میرود ؟( شماره 2)  [2009 Oct] 
*جنبش سبز به کجا می رود ؟! (شماره1)  [2009 Oct] 
*رد پای رژیم و حمایت علنی از حماس در غزه ! [2009 Jan]