نماینده مجلس: یک مجتمع ۳۷۰ واحدی برای اسکان کارکنان مجمع تشخیص ساخته‌اند

 

محمود صادقی، نماینده مجلس شورای اسلامی، در مصاحبه‌ای به «عریض و طویل» شدن مجمع تشخیص مصلحت نظام اعتراض کرده و از جمله گفته است که «یک مجتمع ۳۷۰ واحدی برای اسکان کارکنان این مجمع ساخته شده است».

آقای صادقی در گفت‌وگو با روزنامه «اعتماد» چاپ تهران گفته که قرار بوده مجمع تشخیص مصلحت نظام صرفا محدود «به یک جلسه» باشد ولی حالا به «نهادی عریض و طویل تبدیل می‌شود».

وی افزوده است: «اتفاقا اخیرا در بازدید از منطقه کنِ تهران، شهروندان مجموعه ساختمانی عظیم در ۳۷۰ واحد را به بنده نشان دادند که برای اسکان پرسنل مجمع در بخشی از باغات تهران ساخته شده که فارغ از تخلفات زیست‌محیطی، نشان می‌دهد مجمع عملا به‌ سمتی دیگر می‌رود».

این نماینده عضو فراکسیون امید پرسیده است: «مگر مجمع اساسا چند کارمند دارد. قرار بود همان افرادی که در دولت، قوه قضائیه و مجلس مسوولیت دارند، به‌همراه چندنفر دیگر گردهم آمده و در مورد مصالح نظام تصمیم بگیرند اما حالا می‌بینیم که مسیر دیگری طی می‌شود».

وظیفه اصلی مجمع تشخیص مصلحت نظام، بر اساس قانون اساسی جمهوری اسلامی، اعلام نظر درباره اختلاف بین مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان درباره مصوبات و «مشاوره در اموری که رهبری به آنان ارجاع می‌دهد».

یکی از انتقادهایی که در سال‌های اخیر به مجمع تشخیص مصلحت نظام وارد آمده، این است که به جای اعلام نظر درباره اختلافات میان مجلس و شورای نگهبان، خود راسا قانونگذاری می‌کند.

منبع:رادیو فردا