تفتیش پرتعداد منازل و بازداشت تعدادی از شهروندان بهایی در تهران و کرج

 

روز گذشته طی یک اقدام هماهنگ، منازل تعداد پرشماری از شهروندان بهایی در تهران و کرج مورد تفتیش نیروهای امنیتی قرار گرفت. گفته می شود نیروهای امنیتی علاوه بر تفتیش منزل و بازداشت دستکم یکی از این شهروندان، تعدادی از لوازم شخصی آنان را نیز ضبط کرده و با خود برده اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا،  روز جمعه ۵ مهرماه ۹۸، تعدادی از نیروهای امنیتی، طی یک اقدام هماهنگ منازل شماری از شهروندان بهایی تهران و کرج را مورد تفتیش قرار داده و تعدادی از این شهروندان را نیز بازداشت کرده اند.

بهروز اسدالله زاده و آقای ظفر دو تن از این شهروندان هستند که منازلشان توسط نیروهای امنیتی مورد تفتیش قرار گرفته است. در این میان آقای ظفر (نام خانوادگی احراز شده) پس از تفتیش منزل توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است.

مامورین همچنین در بازرسی منزل بهروز اسدالله زاده نیز تعدادی از لوازم شخصی از جمله یادداشت ها و دستنوشته های شخصی وی را با خود برده اند.

به گفته یک منبع مطلع “مامورین علاوه بر این هم زمان به منزل دستکم ۵ شهروند بهایی دیگر از جمله ولی‌الله قدمیان، پدر نگین قدمیان، زندانی بند زنان زندان اوین نیز مراجعه کرده و به دلیل عدم حضور وی در منزل موفق به تفتیش منزل و بازداشت احتمالی نشده اند”.

گفته می شود این سه شهروند بهایی در ارتباط با دفن اموات بهاییان تهران در آرامستان بهاییان موسوم به “گلستان جاوید” فعالیت می کرده اند با این حال از دلایل بازداشت و تفتیش منازل این افراد اطلاع دقیقی در دست نیست.

احتمال می رود تعداد بازداشت شدگان بهایی، مربوط به عملیات هماهنگ نیروهای امنیتی در روز گذشته، بیش از این تعداد بوده باشد. هرانا در این رابطه گزارشات تکمیلی منتشر خواهد کرد.

منبع:هرانا