بیانیه‏ حزب ملت ایران در یادبود چهلمین روز جان‏باختگان راه آزادی

پاینده ایران                                                      ای آفریدگار پاک

                                                      ترا ستایش می‏کنم و از تو یاری می‏جویم

بیانیه‏ حزب ملت ایران در یادبود چهلمین روز جان‏باختگان راه آزادی

هم‏میهنان!

با اندوه فراوان امروز چهل روز از رویداد خونین آبان‏ماه 98 می‏گذرد و صدها تن از هم‏میهنان به تنگ آمده از نبود آزادی، فقر گسترده، بیکاری، اعتیاد و بی‏فردایی و ... در روزگاری چنین سخت، با سرکوب خونین نیروهای امنیتی، مواجه شده و صدها تن، جان باخته و هزاران نفر مجروح و بازداشت شده ‏اند؛ ملت ایران و خانواده‏ های بسیاری را داغ‏دار کرده ‏اند و در نهایت تاسف، شهرهای‏مان به خون به ناحق ریخته شده‏ی فرزندان این سرزمین، رنگین شده است.

هم میهنان!

آیا اعتراضات و مطالبات به حق مردم که از حقوق قانونی آن‏هاست را  با شیوه‏های قهرآمیز و خشونت تمام باید پاسخ گفت؟! اما با دریغ و درد فراوان، چنین شده است. 

حزب ملت ایران با تسلیت و دل آرامی به مردم ایران، به ویژه خانواده‏های داغ‏دار و مصیبت‏دیده، هم‏دردی خود را نسبت به این تراژدی ملی، بیان داشته و اعلام می‏دارد: همان گونه که بارها گفته‏ایم و نوشته‏ایم، مردم ایران با هر گونه خشونت مخالف بوده و آرزومند گوش شنوایی است، برای شنیدن خواسته‏ های به حق خود که همانا آزادی و دموکراسی، رفاه و امنیت اقتصادی، حقوق شهروندی و حکومت قانون است، پاسخ منطقی داده شود، نه با گلوله و سرب داغ.از کاربدستان حاکمیت می‏خواهیم، هر چه زودتر، آمران و عاملان رویدادهای اخیر، دستگیر و در یک دادگاه علنی و صد البته با حضور هیات منصفه و خانواده‏های جان‏باختگان راه آزادی، محاکمه شوند. 

آزادی دربندشدگان اعتراضات اخیر و همه‏ ی زندانیان سیاسی،

خواست حزب ملت ایران است.

                                  حزب ملت ایران

تهران- چهارم دی‏ماه هزار و سیصد نود و هشت خورشیدی.

منبع:پژواک ایران