موج جدید احکام انضباطی برای دانشجویان دانشکده ادبیات دانشگاه تهران
 

موج جدید احکام انضباطی برای دانشجویان دانشکده ادبیات دانشگاه تهران

جنبش راه سبز (جرس): دانشجویان دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران در روزهای اخیر با موجی جدید از احکام انضباطی مواجه شده اند.

به گزارش خبرنگار جرس، طی این احکام 3دانشجوی این دانشکده به یک و بعضا دو ترم محرومیت از تحصیل و 2نفر دیگر نیز به توبیخ کتبی محکوم شده اند.

علت این احکام مربوط به تجمع مهر ماه دانشجویان این دانشکده در اعتراض حضور حداد عادل در این دانشکده و انتقاد از مواضع وی پس از انتخابات بوده است.

بنا بر اخبار رسیده حداد عادل در همان روزهای نخست پس از این تجمع در نامه ای به رهبر رئیس دانشگاه خواستار برخورد با تجمع کنندگان شده بود.
 
 بازداشت دو دانشجو؛ مهدی تاجیک و جهانگیر عبدالهی بازداشت شدند

جنبش راه سبز (جرس): دو دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد علوم سیاسی دانشگاه تهران در روزهای اخیر توسط نهاد های امنیتی بازداشت شدند.

به گزارش خبرنگار جرس، مهدی تاجیک، دانشجوی فوق لیسانس رشته مطالعات منطقه ای، 10روز پیش و جهانگیر عبداللهی ، دانشجوی فوق لیسانس علوم سیاسی نیز روز سه شنبه گذشته به دلایل نامشخصی از سوی نهادهای امنیتی بازداشت شده اند.

عبداللهی هنگام ترک دانشگاه و در حال سوار شدن به اتوبوس های کوی دانشگاه و تاجیک در منزل خود بازداشت شده است.
 
بلاتکلیفی و بی خبری از وضعیت سیدمجتبی هاشمی

جنبش راه سبز (جرس): علی رغم گذشت بیش از پنجاه روز از بازداشت سیدمجتبی هاشمی دانشجوی دانشگاه تهران، وی در بلاتکلیفی به سر می برد.

به گزارش خبرنگار جرس، تماسهای تلفنی این دانشجوی دانشگاه تهران با خانواده اش به حداقل ممکن کاهش یافته و این امر در کنار فشارهای روانی زندان وضعیت روحی وی را تحت تاثیر قرار داده است. هاشمی به غیر از چندروز ، از ابتدای بازداشت در سلول انفرادی زندان اوین به سر برده است. تلاش های خانواده این فعال سیاسی برای اخذ وکیل برای وی نیز با مخالفت و کارشکنی نهادهای امنیتی مواجه شده است.

همچنین اخبار رسیده حکایت از برخی تهدیدها و فشارها جهت عدم انتشار اخبار وی و قطع پیگیری هاست.

قابل ذکر است پیش از این صدها دانشجوی دانشگاه تهران با امضای طوماری خواستار آزادی وی شده بودند.

سید مجتبی هاشمی دانشجوی سال آخر کارشناسی علوم سیاسی دانشگاه تهران و عضو شورایس مرکزی انجمن اسلامی دانشکده حقوق و علوم سیاسی است که روز هفدهم آذر ماه بلافاصله پس از خروج از دانشگاه تهران با هجوم نیروهای امنیتی بازداشت

منبع:جرس