PEZHVAK-E-IRAN ... پژواک ایران  

پژواک ایران
دادسرای مردم ایران
http://www.pezhvakeiran.com

۱۸ ژوئن ۲۰۱۸  /  دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷

مسئولان قتل‌عام زندانیان سیاسی
ایرج مصداقی


 

یکی از کمبودهای مهم برای افشای چهره‌ی جناتیکاران در سطح بین‌المللی و تلاش برای دادخواهی، عدم دسترسی به عکس تعدادی از اعضای هیئت قتل‌عام ۶۷ بود.

تا پیش از این عکسی از حسینعلی نیری رئیس حکام شرع اوین و رئیس هیئت قتل‌عام زندانیان سیاسی و همچنین مرتضی اشراقی دادستان انقلاب تهران و یکی از اعضای هیئت کشتار زندانیان سیاسی انتشار نیافته بود. رژیم آگاهانه از انتشار عکس ‌‌آن‌ها جلوگیری می‌کند.

از مدت‌ها پیش هم و غمم را بر این گذاشتم تا بلکه عکسی از نیری و اشراقی به دست آورم و با انتشار آن پرده از چهره‌ی این جانیان بردارم. خوشحالم که این مهم در ‌ نوزدهمین سالگرد قتل‌عام زندانیان سیاسی انجام می‌‌گیرد. 

تا آن‌جا که می‌دانم هیچ عکسی به تنهایی از حسینعلی نیری در جایی انتشار نیافته است یا من به آن دسترسی نداشتم، به همین دلیل عکس او را در چند مراسم عمومی و در میان دیگر سران دستگاه قضایی رژیم یافتم. نیری هم‌اکنون معاون قضایی دیوان عالی کشور است.

 

به غیر از حسینعلی نیری عکسی نیز از علی مبشری یافتم که در جریان قتل‌عام سال ۶۷ در بعضی از دادگاه‌های اوین به جای نیری حضور می‌یافت. علی مبشری هم‌اکنون رئیس دادگاه انقلاب است.

 

متأسفانه علیرغم تلاش زیادی که به خرج دادم، تاکنون نتوانسته‌ام عکسی از مرتضی اشراقی به دست بیاورم. وی هم‌اکنون رئیس یکی از شعب دیوان عالی کشور است. بسیار ممنون خواهم شد چنانچه یکی از هموطنان دسترسی به عکس او دارد برای من ارسال کند.

در عکس‌های زیر حسینعلی نیری را همراه با صاحب منصبان قضایی رژیم می‌بینید...  

لینک کامل به این مطلب:منبع: پژواک ایران