یک زندانی سیاسی، بدون اطلاع خانواده‌اش اعدام شد

دستگاه قضایی حکومت جمهوری اسلامی فیروز موسی‌لو، زندانی سیاسی کرد را در بامداد روز دوشنبه ۳۰ خرداد و به شکل مخفیانه اعدام کرد.

بر اساس گزارش شبکه حقوق بشر کردستان، حکم اعدام این زندانی سیاسی بدون اطلاع خانواده و وکیل او اجرا شده است.

شب‌ گذشته رسانه‌های حقوق بشری کرد خبر داده بودند که فیروز موسی‌لو، با دست‌بند و پابند برای اجرای حکم از سلول انفرادی به مکانی نامعلوم منتقل شده بود.

خبرگزاری فارس، وابسته به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز بدون نام بردن از فیروز موسی‌لو، از اعدام یک زندانی در استان آذربایجان غربی خبر داده و بدون ارایه سندی مدعی شده است که او « با تیراندازی به سمت مرزبانان کشور موجب شهادت ۲ مرزبان و مجروح شدن سه نفر از مرزبانان جمهوری اسلامی ایران شده بود.»

وبسایت هه نگاو درباره سوابق فیروز موسی‌لو نوشته است که وی پیشتر عضو حزب کارگران کُردستان (پ ک ک) بوده و در تیر ۱۳۹۸ پس از دریافت امان‌نامه توسط سپاه پاسداران در مرز سردشت خود را به نیروهای امنیتی تسلیم کرد.

این شهروند کُرد روز پنج‌شنبه ۱۲ دی همان سال پس از پنج ماه و ۱۰ روز و اتمام مراحل بازجویی از بازداشتگاه اطلاعات سپاه ارومیه به بند سیاسی زندان مرکزی ارومیه منتقل گردید و از آن زمان در این زندان محبوس بود.

فیروز موسی‌لو اسفند ماه سال گذشته پس از ۳۲ ماه بلاتکلیفی توسط شعبه دوم دادگاه انقلاب ارومیه به اتهام «محاربه از طریق عضویت در حزب کارگران کُردستان (پ ک ک)» به اعدام محکوم شد.

منبع:پژواک ایران