حمایت ضمنی امیرعبداللهیان از مذاکره کننده ارشد ایران؛ «باقری با جدیت به مذاکرات برای لغو‌ تحریم‌ها ادامه می‌دهد»

وزیرخارجه جمهوری اسلامی با انتشار توئیتی گفته علی باقری مذاکره کننده ارشد اين رژيم «با جدیت و در هماهنگی کامل با اینجانب به مذاکرات منطقی، مستدل و فعال برای لغو‌ تحریم‌ها ادامه می دهد».

ماه گذشته شایعاتی درباره استعفای علی باقری به عنوان «مذاکره کننده ارشد ایران» در شبکه‌های مجازی و رسانه‌های ایران منتشر شد.

سعید خطیب‌زاده، سخنگوی سابق وزارت خارجه روز دوشنبه ۳۰ خرداد ماه در نشست هفتگی با خبرنگاران رسانه‌های داخلی و خارجی به این «شابعات» واکنش نشان داد و آن را رد کرد.

حسین امیرعبداللهیان همچنین خبر داده «ما با قدرت و منطق به تلاش‌ها ادامه می دهیم».

او بدون اشاره به مذاکرات غیر مستقیم بین ایران و آمریکا در دوحه قطر، علت به نتیجه نرسیدن مذاکرات را به گردن آمریکا انداخته و نوشته «واقع بینی آمریکا و اخذ تضمین پایدار در نفع کامل اقتصادی ایران از توافق، می‌تواند نتیجه مذاکرات را ثمر بخش کند».

دور جدید مذاکرات غیرمستقیم بین مذاکره‌کنندگان ارشد آمریکا و ایران و نماینده اتحادیه اروپا روز سه‌شنبه گذشته در دوحه، پایتخت قطر،به مدت دو روز ادامه داشت.

در حالیکه سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی از ارتباط با اتحادیه اروپا برای ادامه مذاکرات هسته‌ای سخن گفته، مقامات آمریکایی و اروپایی از بی‌نتیجه ماندن مذاکرات دوحه ابراز ناخرسندی کرده‌اند.

منبع:پژواک ایران