مرگ ۲۴ کودک کار به دلیل تعرض جنسی

 


یک جامعه‌شناس سرشناس کشور درباره زیست کودکان کار به ویژه کودکان خیابانی کار گفت: فرد ۱۹ ساله‌ای ۲۴ کودک را مورد آزار جنسی قرار داده و سپس آنها را کشته بود. او در نهایت اعدام شد.

به گزارش دیده‌بان ایران، مجید ابهری، جامعه شناس سرشناس کشورمان درباره کودکان کار به ویژه کودکان خیابانی کار بیان کرد: برخی از این افراد با روحیه زخمی وارد جامعه می‌شوند و به تمام همسالان و افراد دیگر حسادت می‌کنند. نگاه کینه‌توزانه و انتقام‌جویانه نسبت به سایر افراد دارند و درصدد این هستند با دزدی، قتل یا تعرض حق خود را از جامعه بگیرند.
وی تاکید کرد: دولت باید این افراد را تحت روان‌درمانی قرار دهند در غیر این صورت، جانیانی با دست باز آزادانه در جامعه رها می‌شوند!

این آسیب‌شناس و رفتارشناس اجتماعی نسبت به آماری هولناک از تجاوز به کودکان کار هشدار داد و گفت: گاهی این تجاوزها با قتل پایان یافته است. یک فرد ۱۹ ساله‌ای، ۲۴ کودک را مورد آزارجنسی قرار داده و سپس آنها را کشته بود و در نهایت اعدام شد.

ابهری بیان کرد: کودکان کار که در کارگاه‌های غیرقانونی فعالیت می‌کنند، مورد آزارهای جنسی قرار می‌گیرند و از ترس بیکار شدن محکوم به سکوت هستند.

وی عنوان کرد: هر تعداد از این کودکان خیابانی که در اتاق‌های مشترک هستند، یک نفر از آنها عروس نامیده می‌شود که نقش زن داشته و علاوه بر اینکه آشپزی و جارو و کارهای منزل را انجام می‌دهد و افراد بزرگتر با او رابطه جنسی نیز دارند!

این رفتارشناس اجتماعی معتقد است که سرنوشت کودکان کار و کودکان خیابانی معمولا به زندان و گاهی به اعدام ختم می‌شود و اگر توسط دولت جمع‌آوری شوند، احتمالا آینده‌ بهتری برای آنها وجود دارد.

ابهری تصریح کرد: اگر فردی پیدا شود از میان کودکان کار یا خیابانی کسی را به سرپرستی بگیرد، قطعا وی را در خط تحصیل هدایت کرده و تحصیل یا آموختن مهارت آموزی‌های فنی حرفه‌ای می‌تواند باعث شود مسیر زندگی آنها کاملا متحول شود.

وی درباره نوزادان کار گفت: نوزادان یک تا سه ساله‌ای که سر چهارراه‌ها بغل خانم ها هستند، کرایه شده‌اند.

این آسیب‌شناس اجتماعی بیان کرد: اگر این نوزدان مشکلاتی از جمله نابینایی یا فلجی داشته باشند، نرخ کرایه‌ آنها بیشتر است. کرایه هر نوزاد برای یک روز ۳۰ هزار تومان است اما در صورت بیمار بودن ۵۰ هزار تومان از خانواده کرایه می‌شود.

ابهری با بیان اینکه کودکان خیابانی از برده هم وضعیت بدتری دارند، گفت: کودکان خیابانی در سطل‌های زباله به دنبال غذا نیستند، بلکه کارگران پسماند هستند که برای مافیای پسماند کار می‌کنند‌. این کودکان به دنبال شیشه، پلاستیک و حلبی می‌گردند.

وی گفت: کودکان خیابانی هشت تا ۱۰ نفره اتاق‌های کوچکی کرایه می‌کنند و درآمد آنها از یک کارمند هم بیشتر است. آنها وسیله کاسبی‌ هستند و تمام درآمد آنان توسط سرگروه‌ها گرفته می‌شود.

منبع:پژواک ایران