پدر مهسا امینی گزارش فارس را درباره سابقه قبلی مهسا در بیهوش شدن دروغ خواند

امجد امینی، پدر مهسا امینی، در مصاحبه با ایران اینترنشنال گزارش خبرگزاری فارس را مبنی بر اینکه مهسا قبلا در محل کارش چند بار سابقه بیهوش شدن داشته «دروغ» خواند و گفت اگر راست می‌گویند فقط یک شاهد برای این ادعا بیاورند.
او در این مصاحبه گفت: «هیچ سی‌تی اسکنی از مهسا به ما نشان ندادند. در پزشکی قانونی صورت و بدن او را نیز آنقدر پوشانده بودند که هیچی چیزی معلوم نبود. قسمتی هم از پای او که معلوم بود کبود بود که وقتی پیگیری کردم هیچ جوابی ندادند.»

پدر مهسا امینی افزود: «گفته شده بود گوش مهسا خونریزی کرده ولی در پزشکی قانونی به من اجازه ندادند بدن و صورت او را ببینم. دخترانی نیز که در بازداشت بودند با من تماس گرفتند و تایید کردند که مهسا در بازداشتگاه مورد ضرب و شتم قرار گرفته است.»

او گفت: «یک فیلم به ما نشان دادند که تماما سانسور شده بود و در آن مشخص نبود که در حین بازداشت برای مهسا چه اتفاقی افتاده است. صد در صد مهسا در بازداشت مورد آزار قرار گرفته بود، زیرا تا قبل از آن هیچ مشکل جسمی نداشت.»

پدر مهسا امینی خاطرنشان کرد: «برای بازبینی دوربین‌های داخل ون گشت ارشاد تقاضا دادم، اما گفتند شارژ دوربین‌ها تمام شده و چیزی به من نشان ندادند. چطور می‌شود شارژ این دوربین‌ها تمام شده باشد؟ حتی وقتی مهسا به بیمارستان منتقل شد، هیچ نماینده‌ای از نیروی انتظامی به همراه آمبولانس نرفته بود.»

او گفت: «با پزشک مسئول در پزشکی قانونی نیز درگیر شدم و عکس او را هم گرفتم، زیرا من از او خواستم با توجه به سوگند پزشکی که خورده تنها واقعیت را بنویسد، اما او گفت: تو برو بیرون، من هر چه را که خودم خواستم می‌نویسم.»

پدر مهسا امینی تاکید کرد: «اینها برای کاری که کرده‌اند باید بازجویی شده و در محضر مردم محاکمه شوند. اگر بردار مهسا همراه او نبود معلوم نبود که چطور باید از سرنوشت مهسا باخبر می‌شدیم. من بسیار ناراحتم و می‌خواهم مسببین این امر به سزای اعمالشان برسند.»

یکی از پزشکان ‫مهسا امینی به ایران اینترنشنال گفت: متخصص‌های رادیولوژی، نورولوژی، نوروسرجری و طب اورژانس تهدید شده‌اند اگر کوچکترین نظر علمی درمورد سی‌تی‌اسکن مهسا بدهند، پروانه طبابت آنها باطل می‌شود و حتی برخی از آنها در این مورد تهدید جانی شده‌اند

تصاویر اختصاصی از سی‌تی‌اسکن مهسا امینی که از سوی یک گروه هکری در اختیار ایران‌اینترنشنال قرار گرفته است، نشانگر شکستگی جمجمه در سمت راست سر او در اثر عوارض ناشی از ضربه مستقیم به جمجمه است.

این تصاویرهمچنان نشانگر وجود ترشحات و خون در ریه اوست. به گفته پزشکان، تجمع مایعات در ریه، ناشی از ورود به کما در پی ضربه سنگین به سر اوست.

پیش از این مقام‌های جمهوری‌اسلامی گزارش‌ها مبنی بر مورد ضرب و جرح قرار گرفتن این دختر ۲۲ ساله را تکذیب کرده بودند و گفته بودند تعیین علت مرگ او سه هفته طول می‌کشد.

منبع:پژواک ایران