PEZHVAKEIRAN.COM وفا احمدپور و دانیال مقدم، رپرهای معترض، بازداشت شدند
 

وفا احمدپور و دانیال مقدم، رپرهای معترض، بازداشت شدند

دانیال مقدم و وفا احمدپور، رپرهای بازداشت‌شده بر سر مزار یکی از معترضان جان‌باخته

دانیال مقدم و وفا احمدپور، رپرهای بازداشت‌شده بر سر مزار یکی از معترضان جان‌باخته

دانیال مقدم و وفا احمدپور (وفادار)، خوانندگان رپ اعتراضی، پس از خواندن موزیک ویدیویی به نام «آماده باش» در شیراز بازداشت شدند.

بنا بر متنی که بعد از ظهر پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت در صفحه اینستاگرام وفادار نوشته شده، او به همراه دانیال مقدم ساعت یک و نیم ظهر در شیراز بازداشت شدند و اطلاعات دقیقی از محل نگهداری و وضعیت آنها در دست نیست.

دانیال مقدم و وفا احمدپور در ترانه «آماده باش» که در تخت جمشید فیلمبرداری شده به انتقاد از جمهوری اسلامی و بحران‌های کشور و مشکلات مردم ایران پرداخته بودند.

انتشار ترانه اعتراضی جدید وفادار و دانیال مقدم با عنوان «آماده باش»

دانیال مقدم ساعتی پیش در صفحه اینستاگرام خود از هجوم ماموران برای بازداشت خودش و وفادار خبر داده و نوشته بود: «ریختن. مردم..ریختن دم خونه..من و وفا با همیم»

صفحه شخصی دانیال مقدم، رپر معترض

صفحه شخصی دانیال مقدم، رپر معترض

دانیال مقدم، بازیگر و خواننده، روز گذشته هم در صفحه اینستاگرام خود خطاب به حکومت خواستار آزادی «تمامی زندانی‌های سیاسی و هنرمندان» و پایان «حجاب اجباری» شده و گفته بود: «ما به حالت آماده‌باش هستیم برای آزادی ایران از دستان کثیف شما موجودات بی‌وجود»

صفحه اینستاگرام دانیال مقدم

صفحه اینستاگرام دانیال مقدم

وفا احمدپور، با نام هنری وفادار، هم در صفحه اینستاگرامش خواستار حمایت عمومی از موزیک ویدیوی «آماده باش» شده و نوشته بود: «این کار شاید آخرین اجرام باشه قبل از زندان رفتنم...زنده باد ایران»

صفحه اینستاگرام وفا احمدپور (وفادار)

صفحه اینستاگرام وفا احمدپور (وفادار)

دانیال مقدم و وفادار پیشتر هم به دلیل فعالیت‌های هنری انتقادی علیه جمهوری اسلامی تحت فشار نهادهای اطلاعاتی قرار گرفته بودند.

این دو رپر معترض در حالی بازداشت شده‌اند که توماج صالحی، رپر معترض، هم از سوی دادگاه انقلاب اصفهان به اعدام محکوم شده است.

منبع:صدای آمریکا