PEZHVAKEIRAN.COM اجرای حکم اعدام سه زندانی دیگر در زندان‌های جمهوری اسلامی
 

اجرای حکم اعدام سه زندانی دیگر در زندان‌های جمهوری اسلامی

 اعدام سه زندانی دیگر در زندان‌های شیراز، تبریز و مشهد، شمار کل اعدام شدگان در ایران طی پنج ماه اخیر به دست‌کم ۲۱۳ نفر رسید
روز جمعه ۲۸ اردیبهشت ماه، سازمان حقوق بشری هانا از اجرای حکم اعدام یک زندانی کرد به نام «رضا قبادی» در زندان مرکزی شیراز خبر داد.
بر اساس این گزارش، رضا قبادی متولد سال ١٣٦٥ و پدر یک فرزند خردسال بود و در سحرگاه سه‌شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ به دار آویخته شده است.
این شهروند اهل دهستان «دورود فرامان» از توابع کرمانشاە، چند سال پیش بە اتهام جرایم مرتبط با «مواد مخدر» بازداشت و توسط دستگاە قضایی جمهوری اسلامی بە اعدام محکوم شدە بود.
همزمان رسانه‌های ایران از اجرای حکم اعدام دو شهروند دیگر در زندان‌های تبریز و مشهد خبر داده‌اند.
بنا به گزارش رکنا، صبح دیروز پنج‌شنبه ۲۷ اردیبهشت ماه، حکم اعدام یک مرد در زندان مرکزی تبریز به اجرا درآمد. این زندانی که هویتش ناصر (نام فامیل نامعلوم)، ۲۸ ساله اعلام شده، با اتهام «قتل عمد» به قصاص نفس محکوم شده بود.
سایت انتخاب نیز گزارش کرده، صبح چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، حکم اعدام یک زن در زندان مرکزی مشهد به اجرا درآمد. این زن که هویتش راضیه، ۳۷ ساله اعلام شده، به اتهام «قتل عمد» دختر ۸ ساله و پسر ۴ ساله خود «در تنگنای مشکلات اقتصادی و اجتماعی» به قصاص نفس محکوم شده بود.
بر اساس گزارش سازمان حقوق بشر ایران، کشور ایران با اعدام دست کم ۲۲ زن در سال ۲۰۲۳، بزرگترین اعدام‌کننده زنان در جهان است و زن اعدام شده در مشهد، هشتمین زنی است که اعدامش در سال ۲۰۲۴ به ثبت میرسد. همچنین از سال ۲۰۱۰ اعدام ۲۱۸ زن در ایران شناسایی و به ثبت رسیده است.

منبع:ایران وایر