PEZHVAKEIRAN.COM مسئولیت قانونی سایت های مجاهدین در قبال انتشار اتهامات بدون سند
 

مسئولیت قانونی سایت های مجاهدین در قبال انتشار اتهامات بدون سند
سایت  

عاطفه اقبال

 

امروز در سایت "همبستگی ملی" که متاسفانه مدتها است تبدیل یه " تفرقه ملی" شده. مطلبی بسیار طولانی از "محمد علی شیخی" معروف به "امیر شیخی" نشر داده شده است با تیتر : " توطئه سیاسی و خط نابودی مقاومت و رهبری آن" !!  لازم به توضیح است که این استاد سابق معمولا سالی یکبار در اول ماه مهر از کار ساختمانی که در حومه پاریس براه انداخته، دست می کشد و یک مطلب  سفارشی به دبیرخانه شورا فرستاده  و در آن  فرمان قیام دانشجویان!! را از راه دور صادر میکند! البته نمیدانم ایشان هنوز دچار این توهم است که  دانشجویان دانشگاه های ایران فقط منتظر پیام او برای قیام نشسته اند!! یا فقط بنا به تلفن های مکرر دبیرشورا، بناچار این فرمان سالانه را صادر میکند!؟ چون تا جایی که میدانم  کار بساز و بفروشی، فرصتی برای این آقا  باقی نمیگذارد!

تنها مبارزه  " شیخی " مانند بسیاری دیگر، کنار " سفره شورا"،  انتشار  گاه بگاه مقالات این چنینی می باشد! البته باید شرکت در شام و ناهارهای اور با عیال و بچه ها و داماد و نوه را نیز به لیست مبارزات ایشان و خانواده افزود... کافیست  نگاهی به عکس های متعدد در صفحه فیس بوک دختر ارشد او بیندازیم تا مشخص شود که ماشاء الله همه اهل خانواده به شکل بلوند گونه ای اهل مبارزه هستند! خدا را شکر که بالاخره  دختر خانم ایشان هم با آن سوابق مشعشع! به همت مجاهدین! تبدیل به یک اشرف نشان! واقعی در دنیای مجازی شد! خدا این خانواده را برای شورای ملی مقاومت، مجاهدین و اشرف نشانهای خارجه نشین! که از راه دور " حاضر حاضر " میگویند، حفظ کند.

و اما! من تا کنون سیاستم بر عدم پاسخگویی به اینگونه مطالب بوده. چون بخوبی میدانم، سرمنشا این نوشته ها کجا است و توسط چه کسانی دیکته میشود. چنین نوشته هایی تداعی بن بست کنونی است که متاسفانه مجاهدین  در آن گرفتار آمده اند. به صحنه آوردن هر کس و ناکسی بر علیه  منتقدین  نیز گره از مشکلات مجاهدین باز نخواهد کرد .

به امثال شیخی ها پیشنهاد میکنم بجای این مقالات سفارشی قدم رنجه کنند و با اهل خانواده یک اعتصاب غذای حداقل چند روزه برای آزادی این هفت تن از زندان عراق براه بیندازند تا بتوان اندکی ایشان را جدی گرفت.

بنابراین غرض از پاسخ این است که به مجاهدین بگویم نوشته های امثال شیخی  به مثابه یک شخص برای من پشیزی ارزش ندارد. اما با توجه به اینکه  :

  • - محمد علی(امیر) شیخی عضو و مسئول کمیسیون دانشگاه های شورای ملی مقاومت! میباشد و در فرانسه زندگی میکند.
  • - مطلب او در سایت همبستگی درج یافته که یکی از ارگانهای رسمی مجاهدین است و از مقر خانم رجوی یعنی اورسورآز تائید و منتشر میشود.
  • - و اینکه دختر خانم ایشان " مریم جوشقانی- شیخی " نیز در حومه پاریس به کار شریف، تکثیر هرزنوشته ها و عکس های توهین آمیز به من و خواهرم و دیگر منتقدین اشتغال دارد.

بنابراین مسئولیت حقوقی و قانونی این نوشته ها و عکس ها را مشخصا به مجاهدین یادآوری میکنم.  بارها گفته ام که من خواهان درگیری با مجاهدین نیستم. و فقط برای نجات جان ساکنان لیبرتی تلاش می کنم. ولی مایلم تاکید کنم که در رابطه با انعکاس چنین نوشته ها و عکس هایی، من و خواهرم عفت اقبال حق هر گونه اقدام قانونی را چه در رابطه با "نگارنده اینگونه مطالب" و "  چه  در رابطه با "سایتی" که این مطالب را منتشر میکند، برای خود محفوظ می دانیم.  فکر میکنم که این مسئله شامل دیگر کسانی که در فرانسه زندگی میکنند، مانند آقایان : یغمایی، روحانی، ایزدپناه  نیز میشود.

 

عاطفه اقبال - 28 سپتامبر 2013

 

لینک به مطلب در سایت همبستگی

http://www.hambastegimeli.com/index.php?option=com_content&view=article&id=44444:2013-09-27-17-41-10&catid=11:2009-09-22-08-59-59&Itemid=333

 

لازم به توضیح است که این پاسخ را به سایت همبستگی نیز ارسال کرده ام که به عنوان حق پاسخ، انتشار دهد.

و اما اتهامات بدون سند مورد بحث در نوشته طولانی امیر شیخی،

انتشار یافته در سایت همبستگی ملی :

 

  •   زمان زيادي نيست كه صفحات دنياي مجازي انباشته از نوشته هاي آلوده اي است كه اضداد و معاندين، مقاومت، مجاهدين و شخص مسعود رجوي را هدف قرار داده و آب به آسياب رژيم جنايتكار و ضد بشري آخوندي ريخته و كمك كار با جيره و يا بدون جيره اين رژيم و يا دولت هاي استعماري و طرفدار جهاني شدن حتي در مقابل هر مقاومت مشروع خلقهاي تحت ستم و استبداد هستند.
  • سئوال اصلي اين است كه آيا اتفاقي است كه جدا از مزدوران وزارت اطلاعات كه سالهاست درسايت هاي گوناگون اين وزارت بد نام برعليه مقاومت، مجاهدين، اشرفي ها، شورا، مسعود و مريم رجوي خواهان از بين بردن مقاومت، از هر نوع آن، بوده و هستند، يكباره مواجه با مطالب زهرآگين ايرج مصداقي، ايرج شكري، اسماعيل وفا يغمايي، محمد علي اصفهاني، همنشين بهار، مازيار ايزد پناه، خواهران اقبال و نادمين اخير شورا، قصيم و روحاني و تعدادي نويسنده خرده ريز امثال مهناز قزلو و...سايتهاي سلطنت طلب و.... مي شويم كه همگي در راه خدا البته خداي خودشان كه از نوع خداي خميني است به اين امر احتمام مي ورزند، احتمالا همگي خواب نما شده اند. پس حكايت چيست و چنين هماهنگي از كجا به اين ياران سربازان گمنام امام خامنه اي وحي شده است.

 

  • ....- بنابر اين مدتي است خط برخورد با مجاهدين را وزارت بد نام اطلاعات آخوند ها تعيين مي کند و هرکس از قديمي گرفته تا جديد، مهم نيست سابقا عضو بوده يا هوادار، در رابطه با تشکيلات مجاهدين بوده يا شورا، اخراجي است يا مستعفي. اگر تمايل دارد در راهاعتلاي دمکراسي شورايي و برهم زدن تشکيلات و آوردن رهبر مجاهدين از عرش به فرش و قدم زدن با او در کوچه و خيابان و......”اقدام کند، براي اينکه هم وزارت اطلاعات آخوندي از او راضي باشد و هم در گوشه اي از نظام”غير راديکال و غير سوسياليسم جهاني و خلاصه ضد تشکيلات بودن و جنبشي رفتار کردن”، جايگاه و مقامي پيدا کند راهش همين است. بايستي يک روز درميان ويا هر روز ولو با راديويي در يکي از شهرهاي کوچک يا بزرگ دنيا که تو پيدا کردي يا پيدايت کردند و يا با تلويزيونهاي اينترنتي مصاحبه کني تا همان دروغها وچرنديات اوليه را بارها نشخوار کرده تا مورد قبول آخوند مصلحي يا سلف او و ياارباب بي مروت دنياواقع شود و هرچه دلت خواست نثار مسعود و مريم کني ...
  • هدف وزارت بد نام، مصداقي ومريدانش، قصيم و روحاني و....از اين کارها چيست؟ آنها که نشان داده اند و بخوبي هم بيان کرده اند و اگر براي کسي ابهامي مانده، در آينده با سرعت عجيبي در منجلاب متعفن آخوند مصلحي و جانشينش در دولت اعتدال، آخوند علوي، آنها را خواهيد يافت. هدف نا مقدس آنها از بين بردن آلترناتيو شوراي ملي مقاومت ايران و تداوم توطئه براي از بين بردن فيزيکي رهبري مقاومت و بويژه مسعود رجوي است.
  • خط همگي آنها بدون هيچگونه ترديدي، هم خطي با وزارت اطلاعات رژيم و برآورده کردن خواست محافل ارتجاعي استعماري براي هموار کردن اقدامات بعدي جهت توليد آلترناتيو دست ساز و بي ريشه مطلوب بوده که تا کنون با بودن مجاهدين و مقاومت ايران و شورا عملي نشده است. همه اين مطلب را بخوبي مي دانند با بودن اين مقاومت و مجاهدين، چشم انداز هر گونه جايگزين مطلوب تيره و تار است. اين خط را بايستي با همه توان كوبيد. مصداقي، قصيم و روحاني و.... پادوهاي پيشبرد اين خط هستند
  • بنی صدر را خميني برد حزب و قاسملو را وعده هاي رفسنجاني جنايتكار از مقاومت سراسري جدا كرد، آخوند دجال خاتمي و آراي اش جبهه دمكراتيك ملي ايران، ايرج شكري و اصفهاني را شيفته كرد و فريفت قصيم و روحاني پس از نزديك به سه دهه اما ملعبه دست سياست جديد وزارت بد نام اطلاعات رژيم و افسر اطلاعاتي اش ايرج مصداقي شدند و بقيه شايد نا آگاهانه و يا آگاهانه......... ويا شايد هم از مبارزه خسته شدند و ترجيح دادند به دنياي غير سياسي روي آورند.

..............

 

پاراگراف های بالا، قسمت هایی از نوشته " محمد علی شیخی" عضو و مسئول کمیسیون شورای ملی مجاهدین در

رابطه با منتقدین میباشد که در سایت " همبستگی ملی"!! یکی از سایت های مجاهدین منتشر شده است. بنابراین  مسئولیت نشر اتهاماتی که در این دست از نوشته ها مطرح میشود به عهده مجاهدین نیز میباشد.

 

منبع:پژواک ایران


عاطفه اقبال

فهرست مطالب عاطفه اقبال در سایت پژواک ایران 

*انتقال پایان یافت! زنده باد انتقال! ...  [2016 Sep] 
*قلب های تکه پاره شده!   [2016 Sep] 
*بیانیه رسمی کمیساریای عالی پناهندگان : اتمام انتقال ساکنان لیبرتی تا پایان سال 2016   [2016 Jul] 
*آیا آرزوهای شهرام احمدی محقق خواهد شد؟  [2016 Jul] 
* نرگس محمدی، زنی ایستاده بر بیداد!  [2016 Jun] 
* به بهانه ویدئوی یک دخترک نابغه!  [2016 Jun] 
*شیما بابایی دختری که نمیخواهد بی تفاوت باشد!  [2016 May] 
*جان ساکنان لیبرتی یا اموال کمپ لیبرتی، کدام مهمتر است؟   [2016 Apr] 
*«ستایش» این دخترک کوچک افغان  [2016 Apr] 
*کتاب «همه می میرند» از سیمون دوبووار   [2016 Apr] 
*انفجار! در انفجار!   [2016 Mar] 
*تا آن بهار آزادی، بهار طبیعت مبارک باد !  [2016 Mar] 
*هشدار جدی در رابطه با جان ساکنان لیبرتی!  [2016 Mar] 
*مجموعه اسامی منتقل شدگان از کمپ لیبرتی به کشور ثالث  [2016 Feb] 
*حاصل یک انقلاب!   [2016 Feb] 
*تجمع خانواده های کرد در مقابل کنسولگری ترکیه در اربیل عراق  [2016 Feb] 
* بیدار شو، عباس، بیدار شو! در سومین شب رفتن عباس رحیمی  [2016 Jan] 
*از حرف تا عمل راهی نیست! ننگ ما ننگ ما مادر الدنگ ما  [2016 Jan] 
*مادران دلیر ایران زمین!   [2016 Jan] 
*چهارصد خانواده ی بی نام و نشان!  [2015 Dec] 
* نمایشنامه چند پرده ای!   [2015 Dec] 
*شب تاریک پاریس!  [2015 Nov] 
*هشدار به مجاهدین : با خانواده های نگران بازی نکنید!  اسامی مجروحان را منتشر کنید [2015 Nov] 
*قتلگاه مهاجران  [2015 Apr] 
*نگران آتنا هستم!  [2015 Mar] 
*تولد  [2015 Feb] 
*آتنا بسوی مرگ می‌رود!  [2015 Feb] 
*هیچ کس از آنها یاد نکرد!   [2015 Feb] 
*روزگار غریبی است نازنین   [2015 Feb] 
*انتقال دو گروه از ساکنان لیبرتی به کشور آلبانی   [2014 Nov] 
*عجب اینها پیشرفته شده اند!  [2014 Nov] 
*تردید : آیا ریحانه جباری شب آخر،پیش از اعدام، زیر شکنجه بوده است؟ بعد از اعدام! [2014 Oct] 
*گرفتن یقه مخالفان اعدام به جای حاکمان قاتل!  [2014 Oct] 
*نگرانی برای سرنوشت ساکنان کمپ لیبرتی در عراق  [2014 Oct] 
*چگونه میتوان از بحران انسانی در کمپ لیبرتی جلوگیری کرد؟  [2014 Aug] 
*پذیرش صد نفر از ساکنان لیبرتی توسط دولت آمریکا  [2014 Aug] 
*وای اگر از پی امروز بود فردایی!  [2014 Jul] 
*کشتار مردم غزه را متوقف کنید !   [2014 Jul] 
*اطلاعیه یواشکی مجاهدین در مورد ساکنان لیبرتی!  [2014 Jul] 
*به بهانه کشته شدن سه نوجوان اسرائیلی  [2014 Jul] 
*نگرانی خانواده ها را پاسخگو باشید!  [2014 Jun] 
*باحجاب! بی حجاب! مهم نیست. علیه اجبار باشیم  [2014 Jun] 
*اعدام سنی ها چرا؟ پاسخ دادگاه به زندانیان اهل سنت : سنی های سگ شما همه مجرم هستید!؟ [2014 Jun] 
* !وضعیت عراق برای ساکنان لیبرتی هر چه خطرناک تر میشود  [2014 Jun] 
*عاطفه اقبال: برای ثبت در دل تاریخ  [2014 Jun] 
*فرزندان فریده چشم براهش هستند  [2014 May] 
*موضع گیری نیم بند مجاهدین در قبال سخنان لاریجانی!   [2014 May] 
*توطئه و معامله بر سر جان ساکنان لیبرتی موقوف!   [2014 May] 
*راضیه هم رفت و مجاهد صدیق نام گرفت!  [2014 May] 
*روزنامه لوموند: زنان ایرانی که حجابشان را برمیدارند  [2014 May] 
*حجاب اجباری دغدغه است،«آزادی‌های یواشکی»زیباست.  [2014 May] 
*یک سئوال ساده ولی بی جواب!  [2014 Mar] 
* به بهانه یکسالگی کمپین   [2014 Feb] 
*گزارش یونامی و کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل از کمپ لیبرتی در عراق   [2014 Jan] 
*هدف اطلاعیه های هشدار دهنده مجاهدین در رابطه با لیبرتی چیست؟  [2014 Jan] 
*هشدار جدی : ساکنان لیبرتی در معرض خطر قتل عام قرار دارند! برای خروج سریع آنها اقدام کنید! [2014 Jan] 
*عراق غرق آتش و خون  [2014 Jan] 
*«اما بونینو» از همبستگی با مجاهدین تا توافق با جمهوری اسلامی اما بونینو یا با اونا یا با اینا! [2013 Dec] 
*اعتصاب غذا در جهت پاسداشت مدنیت معاصر!  [2013 Dec] 
* به بهانه ی «هفت حصار»  [2013 Dec] 
*زندان قزل حصار- سال شصت السابقون سابقون اولئک مقربون [2013 Nov] 
*نگران نباشید ، قاب عکس های مرگ آماده شده اند! خانم رئیس جمهور برگزیده! تا دیر نشده به اعتصاب غذا پایان دهید [2013 Nov] 
*چند سطری از زندگی من ! قسمت اول  [2013 Nov] 
*پارلمان اروپا، تصویب قطعنامه یا خوراک تبلیغاتی  برای به صلیب کشیدن اعتصابیون لیبرتی؟ [2013 Oct] 
*اعتصاب غذا در لیبرتی؛ به چه جرمی قرار است تک به تک کشته شوند؟  [2013 Oct] 
*مسئولیت قانونی سایت های مجاهدین در قبال انتشار اتهامات بدون سند سایت  [2013 Sep] 
*۹۷ نفراز ساکنان لیبرتی، از آلمان پناهندگی و ویزای ورود دریافت کرده اند  [2013 Sep] 
* تصویری از کشتن اسیران اشرف با دست از پشت بسته!   [2013 Sep] 
*شرایط سخت ساکنان اشرف یا حافظان اموال!  [2013 Aug] 
*آیا براستی میتوان؟  [2013 Aug] 
*شعرنمونه یک انسان طراز مکتب  [2013 May]