طه طاهری (مسعود صدر‌الاسلام) و وزارت اطلاعات مسئول ربودن رابرت لوینسون
ایرج مصداقی

در روزهای اخیر، انتشار عکس‌های رابرت لوینسون که دو سال پیش به دست خانواده‌اش رسیده بود ، بحث‌های زیادی را در میان مقامات اطلاعاتی و امنیتی آمریکا و رسانه‌ها دامن زده است. همراه با این عکس‌ها یک ویدئوی ۵۳ ثانیه‌ای از لوینسون هم در دست است که همان موقع انتشار یافت اما مقامات اطلاعاتی و امنیتی آمریکا واکنش خاصی به آن نشان ندادند.
 
 
لوینسون مأمور ۵۹ ساله‌ی بازنشسته اف بی آی و یک متخصص سابق «جرائم سازمان‌یافته‌ی روسی»، ۶ سال پیش در پی سفر به جزیره کیش به منظور تحقیق در امر قاچاق سیگار برای یک شرکت خصوصی ناپدید شد.
 
آسوشیتدپرس خبر داد که مقام‌های اطلاعاتی ایالات متحده آمریکا به این جمع بندی رسیده‌اند که رژیم ایران در تهیه تصاویر ارسال شده به خانواده رابرت لویسنون نقش داشته است. در این عکس‌ها، لوینسون لباسی نارنجی رنگ مانند لباس زندانیان بازداشتگاه گوانتانامو به تن دارد و پلاکاردهایی را به دست گرفته است که بر روی یکی از آن‌ها نوشته شده است: «من در گوانتانامو هستم، می دانيد کجاست؟» آسوشیتدپرس به نقل از یک مقام ایالات متحده نوشت که علی‌رغم انکار مقامات ایران، به‌طور قطعی می‌توان گفت که دستگاه اطلاعاتی ایران پشت این ویدیو و ۵ عکس منتشر شده از لوینسون است.

ویدیویی که خانواده لوینسون در نوامبر ۲۰۱۰ دریافت کردند، از یک کافی‌نت در پاکستان ارسال شده بود و فرستنده دیگر هیچ‌گاه از آدرس ایمیل مزبور که برای این کار درست شده بود استفاده نکرده است. در پس‌زمینه ویدیو نیز به منظور گمراهی دریافت‌کنندگان، یک موسیقی ویژه‌ی عروسی به زبان پشتون پخش می‌شود. پشتون‌ها در مرزهای شرقی ایران با افغانستان و پاکستان زندگی می‌کنند.

پس از انتشار این ویدیو، ماموران ایالات متحده در افغانستان تلاش کردند با شناسایی تلفن دستی که از طریق آن عکس‌های لوینسون برای خانواده‌اش ارسال شده بود، ربایندگان را ردیابی کنند، اما تلاش آنها به سرانجام نرسید و صاحب گوشی ارتباطی با عکس‌ها نداشت و سرنخ از بین رفت.
به گفته مقامات ایالات متحده، هر کسی که پشت این عکس‌ها و ویدیو هست، نمی‌تواند آماتور باشد؛ آنها کوچک‌ترین اشتباهی در محاسبات خود نکرده‌اند و از این رو می‌توان نتیجه گرفت که یک دستگاه اطلاعاتی حرفه‌ای نظیر وزارت اطلاعات ایران پشت ماجرا باشد.
در نشست بین دو کشور نیز مقامات ایرانی به مذاکره‌کنندگان آمریکایی گفتند که آن‌ها به دنبال لوینسون هستند و حملاتی را هم در یک منطقه‌ی‌ کوهستانی بلوچستان که شامل بخش‌هایی از کشورهای ایران، افغانستان و پاکستان می‌شود انجام داده‌اند. اما مقامات آمریکایی سرانجام نتیجه ‌گرفتند این داستانی ‌است که ایرانی‌ها سر هم کرده‌اند و هیچ حمله‌ای در کار نبوده و در واقع این ادعا بخشی از حقه‌ی ضد اطلاعاتی دولت ایران برای سنجش نحوه‌ی عمل آژآنس‌های اطلاعاتی آمریکا بوده است.
 
از نظر نگارنده موضوع دخالت دستگاه اطلاعاتی و امنیتی رژیم در ربودن رابرت لوینسون خبر جدیدی نیست . من دو سال پیش در مقاله‌‌ای با عنوان «طه طاهری (مسعود صدر الاسلام) و مفقودشدن رابرت لوینسون» ضمن آن که به سوابق طه طاهری که در پست‌های امنیتی داخلی با نام مسعود صدر‌الاسلام فعالیت می‌کرد پرداختم به نقش وی و عوامل‌اش در ربودن رابرت لوینسون اشاره کردم. در آدرس زیر می‌توانید به مطلب مورد اشاره دسترسی پیدا کنید.
 
 
دستگاه اطلاعاتی و امنیتی رژیم از روی پروژه‌ی دولت لیبی برای ربودن «امام موسی صدر» در سال ۱۹۷۸ کپی برداری کرده و رابرت لوینسون را در مارس ۲۰۰۷ پس از دیدار با «داوود صلاح‌الدین» تروریست فراری ربود.
 
ناپدید شدن لوینسون می‌توانست پاسخی باشد به پناهنده شدن علیرضا عسگری معاون سابق وزارت دفاع رژیم که در دسامبر ۲۰۰۶ در ترکیه ناپدید شد و بعدها اطلاعات انتشار یافته نشان می‌داد که به غرب پناهنده شده است . (۱)
 
برای اجرای طرح ربودن رابرت لوینسون، طه طاهری یا مسعود صدر‌الاسلام(۲) یکی از مهم‌ترین چهره‌های امنیتی نظام که در دوران یاد شده ریاست شرکت دخانیات ایران را به عهده داشت، شخصاً در کیش حضور یافت و عملیات را فرماندهی کرد. وی پس از برکناری از شرکت دخانیات با حکم اسماعیل احمدی مقدم فرمانده نیروی انتظامی، قائم مقام او در ستاد مبارزه با موادمخدر شد، پستی که همچنان در اختیار اوست.
 
در جریان این عملیات سرهنگ فریبرز حاج‌اسماعیلی (۳) که تا مرداد ۸۵ فرمانده نیروی انتظامی کیش و عضو ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز ریاست جمهوری بود نیز شرکت داشت. علاوه بر این دو نفر، حداقل سه نفر از اعضای وزارت اطلاعات نیز در این ماجرا درگیر بودند. پس از ربودن لوینسون، مسعود صدر‌الاسلام که فرماندهی عملیات را به عهده داشت این‌گونه جلوه می‌دهد که وی را با هواپیما به کرمان منتقل می‌کنند که از نظر من می‌تواند حقه‌ی امنیتی و اطلاعاتی و به منظور فریب کسانی که در کیش ناخواسته درگیر پروژه بودند نیز باشد و به این ترتیب رد او را گم کنند. چرا که منطقی نیست فرد ربوده شده به جای تهران یا ... به کرمان برده شود.
علاوه بر افراد نامبرده، محمدرضا نقدی فرمانده بسیج که در زمان یاد شده معاونت احمدی نژاد و ریاست ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز را به عهده داشت نیز درگیر ماجرا بود.  

رابرت لوینسون که از اواخر سال ۲۰۰۶ در رابطه با مبارزه با قاچاق سیگار برای کمپانی‌های خصوصی کار می‌کرد در ژانویه ۲۰۰۷ تلاش کرد از طریق ارتباط با دیوید تئودور بلفیلد تحقیقاتش در زمینه قاچاق سیگار را به سرانجام برساند. بلفیلد یک تروریست سیاه‌پوست آمریکایی است که در سال ۱۹۸۰ پس از ترور علی اکبر طباطبایی یک دپیلمات سابق ایرانی در ایالت مریلند از طریق کانادا و سوئیس به تهران گریخت و ضمن آن که دستمزدش را گرفت، به خدمت سرویس‌های امنیتی رژیم در آمد و با اسامی گوناگونی از جمله داوود صلاح‌الدین، حسن تنتایی، حسن عبدالرحمان و ... به زندگی پرداخت. وی مدتی نیز گارد حفاظت سفارت رژیم در واشنگتن بود. وی در آن دوره پیشنهاد کرده بود که افرادی چون هنری کیسینجر وزیر امور خارجه‌ی سابق آمریکا را به قتل برساند که مورد موافقت مقامات جمهوری اسلامی قرار نگرفته بود و آن‌ها بخوبی خط قرمز‌ها را می‌شناختند.

داوود صلاح‌الدین (۴) به توصیه‌ی افراد قدرتمند در دستگاه امنیتی رژیم که در ارتباط با قاچاق سیگار نیز فعالیت می‌کنند (۵) به رابرت لوینسون وصل شد و در ماه مارس ۲۰۰۷ پس از چندین تماس موفق شد وی را به دبی و سپس به بهانه‌ی این که اطلاعات ذیقیمتی در ارتباط با افراد قدرتمند سیاسی ایرانی در معاملات قاچاق سیگار دارد به جزیره کیش بکشاند. صلاح‌الدین سال‌ها قبل از طریق سیلورمن یک خبرنگار تحقیقی که برای «نیویورکر» هم کار می‌کند در ارتباط با لویسنون قرار گرفته بود و از طریق تلفن و ایمیل با یکدیگر در تماس بودند.  
داوود صلاح‌الدین در جریان سفر لوینسون به کیش از قبل اتاق مشترکی را برای خود و لوینسون در هتل مریم کیش رزرو کرده بود. از همان ابتدا هم تردیدی نبود که سفر وی توسط مقامات امنیتی رژیم برنامه‌ریزی شده است چرا که سفر یک آمریکایی از دبی به کیش بدون هماهنگی اطلاعاتی امکان‌ناپذیر است. در دهه‌ی ۹۰ میلادی پاسداران گارد پرواز هواپیمای «کیش ایرلاین» از سوار شدن چند خبرنگار آمریکایی که قرار بود در کیش با داوود صلاح‌الدین در مورد چگونگی ترور علی‌اکبر طباطبایی مصاحبه کنند جلوگیری کرده بودند. هرچند این گفتگو به صلاحدید مقامات امنیتی رژیم در سال ۱۹۹۵ در استانبول صورت گرفت و او جزییات ترور را تشریح کرده و توضیح داد چگونه با سه گلوله طباطبایی را به قتل رسانده است و مطلقاً پشیمان نیست.
 
http://www.youtube.com/watch?v=r2TQFmeS1_0

رژیم جمهوری اسلامی چهار هفته بعد از ربودن لوینسون، داوود صلاح‌الدین را که خود در جریان ربودن مأمور سابق اف بی آی دست داشت به دفتر خبرگزاری فرانسه در تهران فرستاد تا سناریوی تنظیم شده از سوی وزارت اطلاعات را از طریق این خبرگزاری به دنیا مخابره کند. وی مدعی شد که پس از یک ملاقات ۶ ساعته با لوینسون مأموران به اتاق آن‌ها ریخته و هر دو را بازداشت کردند. اما وی صبح روز بعد پس از بررسی پاسپورت ایرانی‌اش آزاد شد.
 
http://www.ft.com/cms/s/0/103a45c8-ea26-11db-91c7-000b5df10621.html#axzz2HcCAh8UF
 
در تاریخ ۱۹ آوریل ۲۰۱۰ داوود صلاح‌ الدین یا حسن عبدالرحمان که این بار به عنوان ادیتور «پرس تی وی» معرفی می‌شد و مدت‌ها مسئولیت وب سایت این تلویزیون را به عهده داشت دوباره به صحنه آمد و در مصاحبه با «فاکس نیوز» ادعا کرد که رابرت لوینسون از بیماری‌های گوناگون رنج می‌برد و بعید است فردی در وضعیت او که در ۵۹ سالگی ناگهان به زندان می‌افتد جان سالم به در ببرد. او پیش‌تر نیز در ایمیل‌هایی که برای روزنامه‌نگاران آمریکایی می‌فرستاد تأکید داشت که بعید می‌داند لوینسون به زودی آزاد شود. داوود صلاح‌الدین به این ترتیب بر اساس سناریوی طراحی شده از سوی رژیم نقطه‌ پایانی بر جستجوی بی سرانجام خانواده و دوستان لوینسون گذاشت.
 
 
محمد حسین آقاسی وکیل مدافع خانواده لوینسون در این باره می‌گويد: «من با اين آمريکايی (داوود صلاح‌الدین) ملاقات کردم، او را به جايی در تهران دعوت کردم. چون خود اين فرد در نزديکی تهران زندگی می‌کند. طی اين ملاقات من متوجه شدم که اين شخص مطالبی را بر خلاف واقعيت مطرح می‌کند. بعد، من درباره صحبت‌های ايشان هم در جزيره کيش و هم در تهران تحقيق کردم و به اين نتيجه رسيدم که او دروغ می‌گويد. البته اين شخص من را نيز به طور غيرمستقيم تهديد می‌کرد.»
وی می افزاید «تصور اوليه من اين است که او (لوينسون) به وسيله افرادی که در ايران قدرتی دارند و احتمالا در قضايايی مرتبط با قاچاق سيگار و يا موضوع‌های ديگری که ايشان آمده بود درباره‌اش بررسی کند، دست دارند- ربوده شده و بايد هنوز در اختيارشان باشد.»
 
 
رژیم جمهوری اسلامی در بازی‌ ضداطلاعاتی‌اش از ابتدا تلاش کرد به گونه‌ای جلوه دهد که گویا لوینسون پس از ناپدید شدن به افغانستان برده شده و در اختیار نیروهای حکمت‌یار یا باندهای جنایتکار افغانی و پاکستانی است.
در حالی که وقتی رژیم به هر دلیل یکی از مهره‌های «اف بی آی» را با نقشه و ترفند به ایران کشانده و با صرف هزینه‌های سیاسی و تبلیغاتی می‌رباید دلیلی ندارد او را به افغانستان بفرستد و از حیطه‌ی اطلاعاتی خودش خارج کند. یا بقولی «الماس» گرانبها را به غریبه بسپارد. به ویژه که می‌داند آمریکایی‌ها در افغانستان و پاکستان حضور دارند و امکان هر معامله‌ای می‌رود.
ناپدید شدن مأمور سابق «اف بی آی» در جزیره کیش که در کنترل کامل نیروهای اطلاعاتی و امنیتی رژیم و یکی از امن‌ترین مناطق ایران است بدون اطلاع این‌ نیروها امکان‌ناپذیر است و بدون هماهنگی با آن‌ها امکان خارج کردن او از جزیزه کیش ممکن نیست. بایستی در نظر داشت که برخلاف دیگر جزایر ایران در خلیج فارس، در کیش مطلقاً قاچاق کالا نیز صورت نمی‌گیرد و از این بابت این جزیره مستثنی است. 
 
چگونه ممکن است یک نیروی افغانی یا پاکستانی یک مأمور آمریکایی را زیر چشم و کنترل مقامات اطلاعاتی و امنیتی و انتظامی، در یک جزیره به شدت حفاظت شده ایران ربوده و با پذیرش خطرات بسیار او را به افغانستان یا پاکستان ببرد و بعد هیچ خواسته‌ای را مطرح نکند. دولت‌های این دو کشور که متحدان آمریکا هستند دست به چنین اعمالی نمی‌زنند. گروه‌هایی مانند طالبان یا حکمتیار به فرض محال چنانچه دست به چنین کاری بزنند قطعاً هدفی داشته و  در پی آن خواسته‌هایشان را مطرح می‌‌کنند نه این که موضوع را مسکوت بگذارند.
 
به نظر من رابرت لوینسون در زندان به قتل رسیده و یا در اثر فشارهای وارده فوت کرده است و مصاحبه‌ی داوود صلاح‌الدین هم در همین راستا انجام گرفته است؛ کما این که در سال ۱۹۸۴ ویلیام باکلی (۶) رئیس مرکز سیا در بیروت پس از ربوده شدن از طریق سوریه به ایران آورده شد و پس از آن که زیر شکنجه به قتل رسید جسد او در سال ۱۹۹۱ در بیروت پیدا شد. امکان این که وی پس از گذشت ۶ سال زنده در جایی پیدا شود بعید است. هیچ سناریویی را نمی‌توان روی آن سوار کرد. 
 
رژیم در ۶ سال گذشته سیاست سکوت و انکار را پیشه کرده و هر از گاهی از موضع «انسان‌دوستانه» ژست‌هایی را گرفته است. اشتباه بزرگ آمریکایی‌ها و خانواده لوینسون این بود که برای پیگیری ماجرا به ایران سفر کرده و با احمدی‌نژاد که خود در جریان ماجراست دیدار کردند و این زمینه‌ را برای دولت وی به وجود آوردند که ضمن انکار ماجرا روی تعهدات «انسان‌دوستانه» خود تأکید کنند.
 
در آوریل ۲۰۱۰ پی جی کراولی سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت که دولت ایران به هیج یک از سؤالات آمریکایی‌ها در مورد محل نگهداری لوینسون پاسخ نداده است. دیپلمات‌های آمریکایی در پاییز ۲۰۰۹ طی ملاقات‌شان با مقامات ایران در ژنو که در ارتباط با برنامه‌ی هسته‌ای رژیم صورت گرفت از موقعیت استفاده کرده و در مورد ناپدید شدن لوینسون سؤالاتی را مطرح کردند اما پاسخی دریافت نکردند.
 
هیلاری کلینتون و دستگاه سیاسی آمریکا نیز در موضع‌گیری حیرت‌آوری مدعی شدند که احتمالاً لوینسون در جنوب آسیا نگهداری می‌شود.
ظاهراً این اقدامی برای نشان دادن حسن نیت از سوی مقامات آمریکایی‌ بود و آن‌ها می‌خواستند به این ترتیب به کمک مقامات رژیم آمده و آن‌ها را ترغیب به آزادی لوینسون کنند. به همنی دلیل این امکان را برای رژیم فراهم کردند که بتواند روی آزادی وی مانور داده و مدعی شود که از نفوذش در این مورد استفاده کرده است! یعنی می‌خواستند به گروگان‌گیرها دستخوش هم بدهند. اما برخلاف انتظار آمریکایی‌ها این اتفاق نیافتاد و حالا مقامات امنیتی آمریکایی گوشه‌ای از حقایقی را که به آن واقفند مطرح  کرده‌اند.
 
رامین مهمان‌پرست سخنگوی وزرات خارجه‌ی رژیم در آخرین موضع‌گیری خود راجع به سرنوشت لوینسون به دروغ مدعی شد که دولت ایران به دلایل انسان‌دوستانه به تلاش‌های خود برای پیدا کردن لوینسون ادامه می‌دهد. او همچنین مصرانه از دولت آمریکا خواست «اطلاعات موثق » در مورد مأمور سابق خود ارائه دهد.
 
هفته‌ی گذشته علیرضا میریوسفی سخنگوی هیئت نمایندگی رژیم در سازمان ملل متحد با صدور اطلاعیه‌ای گفت: دولت ایران به کمک خانواده‌ی لوینسون برای پیدا کردن مأمور سابق اف بی آی شتافته است. «حتی خانواده‌ی او به ایران سفر کرد و مورد پذیرایی دولت ایران قرار گرفت. تحقیقات بعدی نشان داد که او در ایران نیست و هیچ شواهدی مبنی بر حضور او در ایران در دست نیست.»
او همچنین افزود: « خیلی مهم است که مأمور اف بی آی که به منطقه‌ی آزاد ایران سفر کرده را پیدا کنیم، در صورتی که وی را بیابیم، آن موقع دولت آمریکا بایستی پاسخ دهد که مأمورشان چرا به ایران فرستاده شده و چه مأموریتی داشته است».
 
 
متأسفانه سیاست نادرست دولت آمریکا جهت دادان امتیاز به گروگان‌گیر‌ها و تلاش برای به دست آوردن اطلاعاتی در مورد سرنوشت لوینسون از طریق ایجاد رابطه با رژیم به این دولت این امکان را داده است که علاوه بر انکار موضوع، طلبکار هم بشود. معلوم نیست آمریکایی‌ها کی می‌خواهند از تجربیات‌شان در ارتباط برخورد با رژیم استفاده کنند.


ایرج مصداقی ژانویه ۲۰۱۳
 
 
۱- علیرضا عسگری قبل از آن که به غرب پناهنده شود توسط دستگاه اطلاعاتی و امنیتی رژیم دستگیر شده و نزدیک به یک سال و نیم زندان بود و پس از آن نیز زودتر از موعد مقرر بازنشسته شد. وی یکی از بنیانگذاران حزب‌الله لبنان بود و اطلاعات ذیقیمتی را در اختیار غرب و اسرائیل گذاشت که از آن در بمباران مرکز اتمی سوریه نیز استفاده کردند.
 
۲- صدر‌الاسلام همراه با شیخ محمد رمضانی (با اسم غلامحسین رمضانی مسئول اطلاعات و حفاظت اطلاعات نیروی انتظامی شد) بنیان‌گذاران شبکه‌ی کمک رسانی مالی به حزب‌الله لبنان هستند، در دهه‌ی ۷۰ نقش بسیار مهمی در اطلاعات نیروی انتظامی، سرکوب جنبش ۱۸ تیر، حمله لباس شخصی‌ها، قتل‌های زنجیره‌ای، دستگیری و شکنجه‌ی شهرداران تهران و ... داشت. وی با آن که معاونت اطلاعات نیروی انتظامی را به عهده داشت اما در نشست‌های ستاد بحران که در قرارگاه ثارالله تشکیل می‌شد و فرماندهان، بسیج، سپاه پاسداران، ارتش، وزارت اطلاعات و نیروی انتظامی شرکت داشتند نقش ریاست را به عهده داشت و هم در بحث‌های اطلاعاتی و هم عملیاتی حرف اول را می‌زد . جدا از توانایی‌هایی که داشت نفوذ وی از آن‌جا بود که وی در ابتدا کمیته‌ای بود، سپس به سپاه پاسداران پیوست و بعد جزو نیروهای وزارت اطلاعات شد و در ادامه معاونت اطلاعات نیروی انتظامی را متحول کرد و عاقبت به ریاست جمهوری رفت. وی به دو زبان عربی و انگلیسی صحبت می‌کند.
سایت موج سبز آزادی در مقاله‌ای تحت عنوان «مسعود صدر الاسلام، چهره پشت پرده کهریزک» مدعی شده بود مسعود صدر ‌الاسلام همان مسعود صالح بازجوی ۲۰۹ در سال‌های اولیه دهه‌ی ۶۰ است. همان موقع مقاله‌ای نوشته و توضیح دادم چنین نیست. صدر‌الاسلام در سال ۶۰ هیجده ساله بود و در دستگاه امنیتی محلی از اعراب نداشت که بخواهد سربازجوی شعبه‌ی ۲۰۹ باشد. او در زمان مربوطه پاسدار کمیته انقلاب اسلامی بود که اساساً راهی به ۲۰۹ اوین نداشتند که در دست اطلاعات سپاه پاسداران بود .
 
 
متأسفانه سایت همبستگی ملی متعلق به مجاهدین و سایت رسمی این سازمان بدون آن که شناخت لازم از مسعود صدر‌الاسلام(طه طاهری) و «صالح» سربازجوی  ۲۰۹ داشته باشند به تکرار اشتباه سایت «موج سبز آزادی» پرداخته و متأسفانه حاضر به تصحیح اشتباه‌شان هم نیستند و به این وسیله یکی از جنایتکاران علیه بشریت (صالح) را از صحنه خارج کرده‌اند. 
 
 
 
۳- فریبرز حاج‌اسماعیلی یکی از دوستان نزدیک و عناصر زبده تحت امر مسعود صدر‌الاسلام بود. در دوران معاونت اطلاعات صدر‌الاسلام در نیروی انتظامی وی رئیس اداره عملیات معاونت اطلاعات ناجا بود و نقش مهمی در سرکوب جنبش ۱۸ تیر ۷۸ داشت. در نوشته‌ی قبلی‌ام او را ريیس نیروی انتظامی کیش در زمان ربودن رابینسون معرفی کرده بودم که نادرست است وی در مرداد ۸۵ از این پست برداشته شده و به جای وی سرهنگ پاسدار سليمان ملك‌زاده انتخاب شده بود. 
 
۴- در این آدرس می‌توانید اطلاعات بیشتری راجع به داوود صلاح‌الدین کسب کنید:‌
 
 
وی به گفته‌ی Joseph Trento روزنامه‌نگار آمریکایی در اواخر دهه‌ی ۹۰ با ارائه‌ی اطلاعاتش از یک حمله به سربازان آمریکایی و بیل کلینتون در بوسنی و حمله القاعده به سفارت آمریکا در آلبانی جلوگیری کرده است. وی تا هنگام مرگ ناگهانی شفلر یک مأمور پلیس آمریکایی در سال ۱۹۹۶ اطلاعات مربوط به مواد مخدر را که مورد علاقه‌ی مشترک دولت‌های ایران و آمریکا بود به وی منتقل می‌کرد.  
داوود صلاح‌الدین همچنین در اوایل سپتامبر ۲۰۰۱ روی پیغام‌گیر تلفن وی می‌گوید: «یک سورپریز بزرگ برایت داشتم» و چند روز بعد واقعه‌ی ۱۱ سپتامبر اتفاق می‌افتد . پیام سورپریز او و سپس بازی در نقش دکتر در فیلم «سفر قندهار» محسن مخملباف سؤالاتی را برای مقامات آمریکایی ایجاد کرد.
 
 
همچنین نیویورک تایمز در گزارش خود از روابط نزدیک صلاح‌الدین با معصومه ابتکار و محسن مخملباف یاد کرد. همچنین مخملباف در یادداشتی از داوود صلاح‌الدین دفاع کرده و در مورد ترور علی‌اکبر طباطبایی دیپلمات دولت شاهنشاهی توسط وی گفته بود همه‌ی مردم ایران به دنبال نابودی ساواکی‌ها بودند .
 
http://thelede.blogs.nytimes.com/2009/09/16/just-another-american-hit-man-actor-and-journalist-living-in-iran/
 
۵- قاچاق سیگار‌های آمریکایی به ایران، یک تجارت پرسود صدها میلیون دلاری است که سال‌هاست منحصرآ توسط سپاه پاسداران و از طریق ده‌ها بندری که در اختیار این نهاد است هدایت می‌شود. احمدی‌نژاد در دعوا بین باندهای رژیم یک بار به این موضوع اشاره کرد.
محمود ابطحی که جانشین طه ظاهری در شرکت دخانیات شده بود در همان اولین روز کاری‌اش در ۱۷ تیر ۸۷ گفت: «به جد می‌گویم مافیا وجود دارد و صدایش را می‌شنوم.» از آن‌جایی که وی از اظهارات اولیه‌اش کوتاه نیامد عاقبت برکنار شد و در گفتگو با شرق گفت:  «در این که مافیای سیگار وجود دارد و در حال فعالیت است، شک نکنید. مافیا صددرصد هست و کسی هم نمی‌تواند منکر وجود آن شود.» وی درباره چگونگی فعالیت مافیا افزود: «عمده تولیدکنندگان سیگار با قاچاقچیان رفیقند. چطور می‌شود مثل آب خوردن میلیاردها نخ سیگار مالبرو در این کشور جابه جا و در دورترین نقاط کشور توزیع شود و آب از آب تکان نخورد؟»
ابطحی درباره پشت پرده قاچاق سیگار مالبرو گفت: «من امروز به شما عرض می‌کنم پشت پرده قاچاق مالبرو ۱۰ نفر هم نیستند. مهم نیست که مالبرو در ایران مصرف دارد یا خیر، بلکه مهم این است که دستگاه‌های ذی‌ربط این‌ها را شناسایی و به قوه قضائیه معرفی کنند تا به حساب آن ها برسند.»
رییس سابق دخانیات با اشاره به قدرت فراوان قاچاقچیان ادامه داد: «کسانی که این سیگار را قاچاق می‌کنند بسیار قدرتمند هستند لذا باید آن‌ها را شناسایی کرد و به این وضع بی سر و سامان، سامان بخشید.»
سال 87 سالی بود که قاچاق این ماده دخانی به کشور بیشترین کاهش را داشت در این سال قاچاق سیگار به زیر 10 درصد رسید و تولید آن به رقم ۳۴ درصد نسبت به سال‌های قبل از آن ارتقا یافت. همین مسئله باعث شد شرکت دخانیات با سود قابل توجه ۱۴۰ درصدی سال را به پایان برساند.
اما در سال ۸۸ کشور به شکل عجیبی با چهره دیگری از وضعیت تجارت سیگار روبه رو شد. بنا به گفته رییس پیشین دخانیات در آن سال به رغم افزایش ۲۱ درصدی تولید، قاچاق نسبت به سال پیش از آن ۱۷۳ درصد افزایش یافت تا کلاف این «مافیای قاچاق» هم‌چنان سردر گم بماند.
 
http://fararu.com/vdca6yny.49nay15kk4.html
 
۶- بنا به گفته‌ی منابع آمریکایی، ویلیام باکلی William Francis Buckley( ۱۹۲۸-۱۹۸۵) پس از این که در ماه مارس ۱۹۸۴ توسط حزب‌الله لبنان ربوده شد به ایران برده شده و مدتی در پادگان منظریه قم در حبس بود. جنازه وی عاقبت در سال ۱۹۹۱ در بیروت پیدا شد. باکلی سرهنگ ارتش آمریکا و رئیس ایستگاه CIA در بیروت بود. او پیش از آن در مکزیک، ویتنام، کامبوج، پاکستان، زئیر، مصر و... به عنوان افسر اطلاعاتی خدمت کرده بود. وی یکی از همراهان ویلیام کیسی رئیس پیشین سازمان سیا در مذاکره با مقامات جمهوری اسلامی در سال ۱۹۸۰ بود. این مذاکرات به منظور عدم آزادی دیپلمات‌های گروگان گرفته شده در سفارت آمریکا تا زمان مشخص شدن نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بود. در این انتخابات رونالد ریگان به ریاست جمهوری آمریکا رسید.  سه هفته پس از ربوده شدن وی، ریگان دستور‌العملی را به منظور مذاکره با مقامات ایرانی برای آزادی گروگان های آمریکایی در بیروت صادر کرد. این دستور‌ منجر به افتضاح «ایران- کنترا» شد. 
 
 
 
 
 
 

منبع:پژواک ایران

اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

facebook Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

   نسخه‌ی چاپی  

ایرج مصداقی

فهرست مطالب ایرج مصداقی در سایت پژواک ایران 

*‏«نومسلمانان دو آتشه» در عرصه‌ی هنر
*علی فلاحیان جنایتکاری که از پرده بیرون می‌آید
*پوزش به خاطر اشتباهم در مورد تاریخ مصاحبه‌ی تلویزیونی احسان طبری
*برگی از تاریخ؛ «قرارداد ۱۹۱۹»، نایبیان کاشان، پدربزرگم حاج‌محقق‌الدوله
*محسنی‌اژه‌ای چرا خاوری را فراری داد ‏
*دکتر مسعود شیری «جاودانه‌ای» که غریبانه رفت
*پاسخی به ادعاهای محسن آرمین بازجو و شکنجه‌گر سابق و «اصلاح‌طلب» کنونی
*سو‌ءاستفاده از نام و یاد جاودانه‌ها ممنوع (به یاد حسن جهان آرا)
*آنچه از رئیسی در «کشتار ۶۷» دیدم
*سعید کریمیان چه کسی بود و چه سابقه‌ای داشت؟
*«گلزارخاوران» مشهد، پیش پای «آیت‌الله قتل‌عام» ذبح می‌شود
*شیوه‌های جدید مأموران وزارت اطلاعات در فضای مجازی
*تقدیر هم‌زمان دعایی از یک چهره‌ی ملی و یک «جنایتکار علیه بشریت»
*نگاهی به زندگی برادران ذاکر، مسئولان اطلاعاتی رژیم خمینی و فرقه‌ی رجوی
*خطرات «عشق‌بازی» خامنه‌ای با «امام زمان» برای ایران و منطقه ‏
*شیخ محمد یزدی رئیس قوه قضاییه که چماقدار بسیج می‌کرد
*هادی غفاری شکنجه‌‌گری در لباس «اصلاح‌طلبی»
*تحلیل CIA از تسخیر سفارت آمریکا در تضاد کامل با ادعا‌های مضحک فخرآور
*حسین طائب یکی از خطرناک‌ترین چهره‌های امنیتی
*دست‌پخت سایت «همبستگی ملی» و خانم دشتی
*هاشمی رفسنجانی و خامنه‌ای در نگاه آیت‌الله گلزاده غفوری
*گزارش محرمانه‌ی CIA در مورد هراس اتحاد شوروی از انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی
*گزارش محرمانه‌ی CIA در مورد مسئولیت مجاهدین در انفجار حزب جمهوری اسلامی
*رپرتاژ آگهی «صدای آمریکا» برای مطرح کردن «بچه‌پررو» و «رفیق‌آیت‌‌الله»
*هاشمی معمار سرکوب دهه ۶۰ بود و مانع کشتار در پس از ۸۸
*محمدی‌ری‌شهری جنایتکاری که به چپاول مشغول است
*محمدعلی سرلک تیرخلاص‌زن دهه‌ی ۶۰ که روزگار خوشی ندارد
*اسدالله «خالصی» هم پر کشید و رفت
*رؤسای زندان اوین در دهه‌ی ۶۰
*سعید حسین‌زاده، زندانی سیاسی معترض، محمد حسین‌زاده مدیر داخلی اوین در دهه‌ی ۶۰
*نصیر نصیری و اسماعیل شاهردوی و «بی‌معرفتی»
*محسن نادریان، لات با معرفت قربانی «قتل‌های زنجیره‌ای»
*سعید امامی «سرباز راستین اسلام» که بود و چه کرد؟
*موسوی اردبیلی یکی از مسئولان کشتار دهه ۶۰
*پسر وزیر بهداری، زندانی سیاسی ۱۳ ساله و شهید ۱۵ ساله‌ «جبهه حق علیه باطل»
*تیرخلاص‌زن‌های اوین در دهه‌ی ۶۰ که کشته شدند
*«ارتجاع غالب» و «ارتجاع مغلوب»، دو تیغه یک قیچی
*شبیه سازی صفحه‌ی فیس بوک من توسط دستگاه اطلاعاتی رژیم
*تجاوز به کودکان و «حافظه تاریخی» ما ایرانیان
*توطئه‌ وزارت اطلاعات و بخش سایبری آن تحت پوشش دفاع از «چپ»‌
*«تیرخلاص‌زنی» که در ویلای شخصی‌اش بیلیارد بازی می‌کند
*با چهره‌‌ی «حاج آقا حسینی» و شبکه‌ی اطلاعاتی رژیم آشنا شویم
*سوءاستفاده جنسی از کودکان و نوجوانان در زندان
*کپی کردن صفحه‌ی فیس بوکم توسط «از ما بهتران»
*نامه‌ی شریرانه‌ی نماینده‌ی مریم رجوی به «کانون دوستداران فرهنگ ایران» در واشنگتن
*خامنه‌ای‌ و قاری قرآن فاسد، خمینی و روحانیت فاسد
*مسابقه‌ی فوتبال در روز تاسوعا، بمبگذاری در «حرم امام رضا» در روز عاشورا
*بیایید تصور کنیم....
*با نحوه‌ی کارکرد دستگاه اطلاعاتی و امنیتی در فضای مجازی آشنا شویم
*فیروز محوی یا «دزد ناشی» کمیسیون خارجه‌ شورای ملی مقاومت!
*مشارکت «فرقه‌ی رجوی» در زمینه‌سازی قتل «فراز» و «رها»
*«فراز» و «رها» جدیدترین قربانیان «قتل‌های زنجیره‌ای»
*محسنی اژه‌ای همچنان محرمانه حکم قتل صادر می‌کند
*رازینی قاتلی که به جنایاتش «افتخار» می‌کند
*پورمحمدی جنایتکاری که شب‌ها راحت می‌خوابد
*آمار واقعی زندانیان قتل‌عام‌شده در تابستان ۶۷ و جعلیات پیرامون گور دسته‌جمعی
*فیلم کامل گفتگوی ایرج مصداقی با معاون مصطفی پورمحمدی در ژاپن
*«حاجی علوی و حاجی فلاحی» یا «حاجی رجوی و حاجی خزایی»
*توضیحی چند در مورد گفتگوی مهدی خزعلی با صدای آمریکا
*گفتگو با آوایی بازرس ویژه روحانی و خلف‌رضایی قاضی دیوان عالی‌ کشور، عاملان کشتار دهه‌ی ۶۰ ‏‏(بخش دوم) ‏
*گفتگوی اختصاصی با علیرضا آوایی یکی از مسئولان کشتار ۶۷ (قسمت اول)
*نگاهی گذرا به ریشه‌های قتل‌عام زندانیان در سال‌های ۶۰ و ۶۷
*دلایل واقعی کشتار زندانیان سیاسی در سال ۶۷
*از زندان برای آیت الله منتظری گزارش فرستادم
*ادعای جدید فرقه «صاحب‌مرده» رجوی مبنی بر عضویت من در هیأت کشتار ۶۷!
*گزارش کذب اعضای هیأت کشتار ۶۷ به آیت‌الله منتظری
*خروج مأموران ساواک از کشور در دیماه ۵۷، سفر به اسرائیل و اخراج از این کشور(گفتگو با پرویز معتمد)
*نگاهی دوباره به قاضی صلواتی و «برادر همسرش»
*پاسخی به ادعاهای بهروز جلیلیان در مورد «نه زیستن نه مرگ»
*بدون شرح!‌ آیا مسعود رجوی پاسخی برای این اسناد دارد؟
*آقای همنشین بهار! منظور وزیر کار امیر قاسم معینی است و نه هوشنگ انصاری
*اگر بهشتی زنده می‌ماند چه می‌شد؟‌
*مهدی سامع سرباز «ولی فقیه» در غیبت و «ارتجاع مغلوب»
*گوشه‌هایی از زندگی سراسر فساد کامران دانشجو چشم‌وچراغ خامنه‌ای در دانشگاه‌ها
*آیا عقلانیتی در اشرف دهقانی هست؟
*تلاش دستگاه اطلاعاتی رژیم برای تماس با پرویز ثابتی، ایجاد رابطه با آمریکا، شکایت از مجاهدین در گفتگو با پرویز معتمد
*نگاهی دوباره به نامه نگاری دبیر کنفدراسیون جهانی محصلین و مصطفی خمینی در دهه‌ی ۴۰
*مهدی سامع و «سه تفنگدار»ش
*بازداشت و دوران «حصر» خمینی تا تبعید در گفتگو با پرویز معتمد
*حمید اسدیان «مدیحه سرای» دربار رجوی و «ارزش غایی کلمات»
* جنگ و گریز ساواک با چریک «افسانه»‌ای حمید اشرف از نگاهی دیگر
*نگاهی اجمالی به سناریوی رژیم در مورد «زن» دستگیر شده در آلبانی
* مصطفی تاج زاده و «امام خمینی» و «دوران طلایی »
*دسته گل جدیدی که «تیرخلاص» زن اوین به آب داد
*داستان «استاد ادبیات از خراسان سرفراز» و «دیپلمات اسکاندیناوی»
*جنگ نیابتی شیعه و سنی و تعطیلی نهم ربیع‌الاول «آغاز امامت ولی عصر» و «عید‌الزهرا»
*«پرچم سرخ» تکان دادن سعید سلطانپور در روایت مجاهدین
*مروری بر «زخمی شدن قاسم سلیمانی» و «درب ضد انفجار اتمی» در تونل زیر زمینی سپاه در روایت مسعود رجوی
*جاودانه‌های خانواده‌ی محمدرحیمی در شعر زنده یاد نصیر نصیری
*شبکه‌ی نفوذی مجاهدین در رژیم، قربانی «خیانت» مسعود رجوی (بخشی از گزارش ۹۳)
* فیروز الوندی و «لاله‌های سرنگونش»
*«سرقت» شعرهای نصیر نصیری توسط مجاهدین و استفاده از آن در خاطرات محمود رویایی!
*نصیر نصیری همچون «بادی سرگردان» در جستجوی آشیانه‌‌اش
*آیا رژیم قصد آزادی رابرت لوینسون را دارد؟
*سید‌ابراهیم رئیسی جنایتکاری در مقام تولیت «آستان ضامن آهو»
*نگاهی ایدئولوژیک به نامه‌‌‌های مسعود رجوی خطاب به خبرگان و خامنه‌ای
*در رثای دکتر هادی اسماعیل‌زاده حقوقدان بزرگ میهن مان
*بارز شدن دشمنی هیستریک فرقه رجوی با زندانیان سیاسی مقاوم و مبارز
*دزد ناشی به کاهدان می زند («جنون» مسعود رجوی)
*«چه بی ثمر به در می‌کوبم» نگاهی به چند شعر نصیر نصیری
*عباس رحیمی آن «جان شیفته»
*کارزار غیرانسانی جماعت رجوی علیه بیماری عباس محمدرحیمی
*نقش اخلاق در رفتارهای سیاسی
*سرگیجه ی رجوی در برابر مظلومیت عباس محمدرحیمی
*حمله کینه توزانه ی مسعود رجوی به عباس محمدرحیمی سمبل جوانمردی و راستی
*مترجم نیروی دریایی آمریکا در زندان اوین؛ نماینده خمینی در نیروی دریایی، امام جماعت در آمریکا
*پیش‌بینی خروج نیروهای آمریکایی از عراق و خطرات ناشی از آن
*رجوی خواهان ادامه جنگ در لیبرتی، کمیساریای عالی پناهندگان خواهان انتقال فوری مجاهدین از عراق
*جنایت «لیبرتی» و مسئولیت مشترک خامنه‌ای و مسعود رجوی
*محمدحسن راستگو «مبتکر شیوه خاصی از آموزش و تفریح برای کودکان»
*پاسخ من به دستگاه اطلاعاتی و امنیتی رژیم برای مناظره در «دانشگاه هنر تهران»
*متن کامل نامه آیت‌الله گلزاده غفوری به ‌آیت‌الله منتظری: «با آب دیگری وضو بسازید»
*تلاش نافرجام فخرآور برای بدنام کردن اسماعیل خویی
*گل ــ زاده، نخ «دانه‌های تسبیح» * (قسمت دوم)
*من و فرهاد و زندان و «یه شب مهتاب» *
*«کشتار ۶۷» در شعر نصیر نصیری (شاعری که قربانی خمینی و رجوی شد)
*گفتگوی گزارشگران با ایرج مصداقی بمناسبت یادبود کشتار زندانیان سیاسی در تابستان 1367
* جنایتکاران دهه ۶۰ پست دولتی دارند
*نصیر نصیری شاعری که قربانی خمینی و رجوی شد
*بقیه داستان «جیمزباند» و «رفیق آیت‌الله»
*روایت ایرج مصداقی از سیاه‌ترین دهه عمر جمهوری اسلامی - بخش نخست
*کوتاه و گویا؛ «انترناسیونال بچه‌پرروها»
*سکوت مسعود رجوی در قبال پذیرش پناهندگی یکی از متهمان قتل‌ کشیش‌های مسیحی در سوئد
*توطئه‌ی جدید دستگاه اطلاعاتی رژیم و مجاهدین علیه «نه زیستن، نه مرگ» و من
*«هوشنگ عیسی بیگلو» و «همنشین بهار» در روایت عرفان قانعی فرد پادوی دستگاه امنیتی
*رضا مصطفوی طباطبایی «خیر» حامی پرسپولیس یا یکی از عوامل گم‌شدن دکل نفتی
*به یاد مادر انسیه بخارایی کاشی (سید‌احمدی) که «لبخندش باغ ستاره‌ها بود»
*از جعل امضاهای ناشیانه پای بیانیه دلواپسان تا جعل امضا تحت نام «بیش از ۱۵۰۰نفر از دوستداران جنبش فدائی»
*اوین؛ از جوخه‌‌ی اعدام لاجوردی تا پارک قالیباف و لاریجانی
*چهل سال پس از ترور شریف واقفی؛ شباهت‌های رفتاری مسعود رجوی و تقی‌ شهرام
*چرا در مورد بیژن جزنی و حمید اشرف می‌نویسم؟
*من یا محسن درزی «تواب»، کدام یک بایستی پوزش بخواهیم؟
*سناریوی جدید دستگاه اطلاعاتی رژیم؛ مجاهدین عامل اسیدپاشی روی زنان
*فرخ نگهدار و تاریخی سراسر جعلی: چگونه جنبش فدایی، بیژن جزنی و حمید اشرف قربانی شده‌اند
*سازمان چریک‌های فدایی خلق و پذیرش رهبری خمینی در دوران انقلاب ضد‌سلطنتی
*«ایران اینترلینک» صدای دستگاه اطلاعاتی رژیم
*مسعود رجوی بیش از رژیم جمهوری اسلامی از نمایش جهانی فیلم «آن‌ها که گفتند نه» در هراس است
*کشتار وحشیانه با استناد به آیات قرآن و سنت
*پیش‌بینی هشت سال پیش نتایج تحریم اقتصادی رژیم و خروج نیروهای آمریکایی از عراق
*قاضی حسن تردست قاتل ریحانه جباری مرتکب جنایت دیگری شد
*دست‌خط‌های ارائه شده از سوی مجاهدین خلق به ایرج مصداقی
*واکنش رهبری عقیدتی مجاهدین به مقاله‌ی «مسعود رجوی سه دهه «فرار» از «جانبازی» و به خطر انداختن جان مجاهدین»
*تروریست سیدنی کیست و کتاب شعرش را چه کسی انتشار داد؟
*فراخوان «ستاد اجتماعی مجاهدین در داخل کشور» طنز یا فاجعه
*مسعود رجوی سه دهه «فرار» از «جانبازی» و به خطر انداختن جان مجاهدین
*پروژه‌ی «شهید‌سازی» از مرتضی سربندی مأمور اطلاعاتی و مسئول آموزش گارد پرواز سپاه پاسداران
*عملیات مروراید مجاهدین در بهار ۱۳۷۰ کردکشی یا دخالت سپاه‌پاسداران در عراق؟
*مجاهدین خلق، داعش، «انقلابیون عراقی»، «عشایر انقلابی»، بدون شرح
*تشابه احکام «داعش»‌گونه‌ی خمینی برای کشتار نظامیان و زندان سیاسی در مرداد ۶۷
*نگاهی دوباره به دیدگاه‌ه‌ای هفت سال پیش ایرج مصداقی پیرامون احتمال حمله‌‌نظامی، تحریم اقتصادی، بحران‌هسته‌ای و ...
*به مناسبت درگذشت امام جمعه شمیرانات: حجت‌الاسلام محسن دعاگو، امام جمعه، بازجو، شکنجه‌گر و فرمانده کمیته
*اعدام‌های ۶۷ از یک سال قبلش برنامه‌ریزی شده بود
*آزادی متهمان ترور «متخصصان هسته‌‌ای» یک رسوایی دیگر برای خامنه‌ای
*طرح یک پرسشنامه (مجاهدین در برابر پرسش‌های مردم) بخشی از «گزارش ۹۳»
*دخالت مجاهدین در امور داخلی عراق و حمایت از نیروهای تحت هژمونی «داعش» (بخشی از گزارش ۹۳)
*روحانیت انقلابی، متهم اصلی آتش‌سوزی سینما رکس آبادان
*مظفر الوندی پاسدار زندان یا مسئول دفتر «حقوق بشر» و دبیر مرجع «حقوق کودک»
* گورستان «خاوران»
*اعدام، یک پارامتر مهم در حیات سیاسی نظام جمهوری اسلامی است
*شبکه‌ی نفوذی مجاهدین در رژیم، قربانی «خیانت» مسعود رجوی (بخشی از گزارش ۹۳)
*قاضی محمد مقیسه و سه دهه جنایت علیه بشریت
*«فرد خوشنام» مجاهدین چه کسی است ؟
*سرنوشت مسعود دلیلی، یادآور سرنوشت سعید امامی (بخشی از گزارش ۹۳)
*توضیحی مختصر در مورد فرار مسعود رجوی از عراق و ترک صحنه‌ی جنگ
*دریافت «جایزه یواشکی» توسط خانم رجوی
*تصحیح یک اشتباه در ارتباط با گزارش ۹۳ و پوزش از آقای سعید جمالی
*گزارش 93 / واکاوی و بررسی فرهنگ و رفتار توتالیتاریستی مسعود رجوی
*ای کاش نه تیم ملی فوتبال، که جامعه‌ی ایران «کارلوس کی‌روشی» می‌داشت
*تصحیح یک روایت در مورد زنده یاد غلامحسین (شاپور) قناعتی
*«لعبتی هزار ماشالا»، نامه سرگشاده به عماد‌الدین باقی
*نگاه متفاوت من، محمد مصطفایی و وحید پوراستاد به علیرضا آوایی
*من و «حق» بیژن جزنی و کشتار ۳۰ فروردین ۱۳۵۴
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (بخش پایانی) نقش وابستگان فدراسیون فوتبال و تربیت‌بدنی در فساد
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱۶) لومپنیسم در حاکمیت، لومپنیسم در فوتبال و ...
*«عشق» و نسل برآمده از انقلاب ضد سلطنتی
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱۵) روحانیت و دلالان در فوتبال
*مسعود رجوی و «پرفسور راج بالدو» و جایزه «خدمات بشردوستانه بین‌المللی»
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱۴) نقش رمالان، جادوگران و مداحان در فوتبال
*نوروز در زندان‌های دهه‌ی ۶۰
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱۳) غوغای اعتیاد و دوپینگ
*انتخاب مریم رجوی به عنوان «پرافتخار زن سال ۲۰۱۳ » و پروفسور «راج بالدو»
*نگذارید دست‌های خونین خمینی را پاک کنند
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱۲) سرمایه‌داران نوکیسه در فوتبال
*مرتضی فهیم کرمانی صادر کننده‌ی اولین حکم ترور، سنگسار و قطع دست
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱۱) سرمایه‌داران نوکیسه و فوتبال
*سیدحسین موسوی تبریزی خشن‌ترین قاضی نظام، مدعی «اسلام رحمانی»
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته، سرمایه‌داران نوکیسه و فوتبال (۱۰)
*ادامه‌ی دشمنی دستگاه ولایت با زنده‌یاد فرخ‌رو پارسای
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۹) (سرمایه‌داران نوکیسه در فوتبال)
*علی یونسی و تکذیب محاکمه و اعدام نظامیان حزب توده
*ناصر میناچی مشمول «فامیل الدنگ»‌ نشد
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۸) هجوم سرمایه‌داران نوکیسه به بازار فوتبال
*مقوله‌ی حجت‌الاسلام «جعفر نیری» و مستند‌سازی کشتار ۶۷
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (بخش ۷) تحولات باشگاه پرسپولیس، استقلال و ...
*حسینعلی نیری رئیس دادگاه انتظامی قضات «رژیم کشتار »
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۶) دخالت سپاه پاسداران در فوتبال
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۵)
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۴)
*نگاهی دوباره به دستگاه اطلاعاتی نظام و قربانیان «انجمن پادشاهی»
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۳)
*طه طاهری (مسعود صدر‌الاسلام) و وزارت اطلاعات مسئول ربودن رابرت لوینسون
*سخنی با مریم رجوی؛ به یاد «گوهر» و «گوهر»ها
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۲)
*چند نفر در زندان قزلحصار اعتصاب غذا کرده‌اند؟ نگاهی به اطلاعیه دبیرخانه شورای ملی مقاومت
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱)
*پاسخ مجاهدین به مقاله‌ی فریبا هادیخانلو «اشرف نشان» یا «تواب اتاق آزادی اوین»
*فریبا هادیخانلو «اشرف نشان» یا «تواب اتاق آزادی اوین»
*خطر اعدام متهمان ترور‌های هسته‌ای و «جاسوسی» برای موساد
*نهاد نمایندگی خامنه‌ای و تائید قتل‌عام‌های ۶۰ و ۶۷
*انشعاب و ایجاد تشکل؛ پاسخ به نامه‌ی سرگشاده‌ی آقای ریحانی
*حق تیر و شکنجه در قوانین جمهوری اسلامی
*رادیو بی بی سی و گزارش بیطرفانه‌اش از عراق
*پس از قتل‌عام در اشرف، کشتار بزرگتری در چشم‌انداز است
*علیرضا یعقوبی «اشرفی» امروز و همکار سعید امامی و فلاحیان دیروز
*لزوم مبارزه با شخصیت‌سازی و شخصیت پرستی و پرهیز از مطلق‌کردن افراد
*قاضی صلواتی یکی از اضلاع مثلت «جنایت علیه بشریت»
*نامه سرگشاده به شیرین عبادی، «اسلام رحمانی» چاره‌ی کار نیست
*آیت‌الله گلزاده غفوری و پذیرش وکالت عباس امیرانتظام
*چه چیز خشم «‌اهل حق» در ایران را برانگیخت و خودسوزی‌ها چرا آغاز شد؟
*واکنش مشابه‌ مجلس شورای اسلامی و «شورای ملی مقاومت» به «استعفا»
*نگاهی ایدئولوژیک به نامه‌‌‌های مسعود رجوی خطاب به خبرگان و خامنه‌ای
*محمد‌علی امانی رئیس اوین و عضوی از خانواده‌ی جنایتکار و غارتگر امانی
*انفجار حرم عسگرین و اعتراف ژنرال جورج کیسی
*بخش منتشر نشده‌ی گزارش ۹۲، نامه‌ی سرگشاده به مسعود رجوی
*مکاتبات من با ابوالقاسم رضایی یکی از مسئولان مجاهدین در دیماه ۱۳۸۸
*سنگ بنای نابسامانی‌های کشور را هاشمی گذاشته-
* محمد مهرآیین، مظهر جنایت و فساد
*گزارش ۹۲، نامه‌ی سرگشاده به مسعود رجوی
*سیدحسین موسویان و شیخ حسن روحانی دو مدعی تحصیل در بریتانیا
*نگاهی به پرونده‌ی کهریزک و سوابق جنایتکارانه «قاضی حداد»
*حجت‌الاسلام محسن دعاگو، امام جمعه، بازجو، شکنجه‌گر و فرمانده کمیته
*نگاهی به زندگی جلیل بنده یکی از تیرخلاص‌زن‌های اوین
*سفر مصطفی محمد نجار به وین شلیک به لیست جدید اتحادیه‌‌ اروپا
*نقش مجید قدوسی یکی از عوامل کشتار ۶۷ در فوتبال
*سیدعباس ابطحی یکی از جنایتکاران علیه بشریت
*دستگیری یک شهروند اسلواکی اقدامی شکست‌خورده در راه تکمیل سناریوی ترورهای هسته‌ای
*حمله‌ی موشکی به لیبرتی آخرین اقدام تروریستی رژیم نخواهد بود
*«هوشنگ عیسی بیگلو» و «همنشین بهار» در روایت عرفان قانعی فرد پادوی دستگاه امنیتی
*آقای واحدی، بشارتی نه «خدا ترس است و نه با شرف»
*طه طاهری (مسعود صدر‌الاسلام) و وزارت اطلاعات مسئول ربودن رابرت لوینسون
*تلاش برای نجات تروریست‌های‌ سپاه قدس در تایلند
*نشریه‌ی پیکار، قاسم عابدینی و ترور آمریکایی‌ها
*رو در رو با فائزه هاشمی و «عبرت روزگار»
*آیا خامنه‌ای مخالف اعدام مارکسیست‌‌ها بود؟
* بدون شرح!
*«گفتگوهای زندان» و سندروم «دایی جان ناپلئون»
*مازیار بهاری و «اعترافات اجباری»
*حکم تاریخی دادگاه لاهه و واکنش ناگزیر «هیأت اجرایی راه کارگر»
*تاکسی زرد رنگ پژو ۴۰۵ و ترور پاسدار فریدون عباسی
*آیا مجاهدین و دشمنانشان فرهنگی مشابه دارند؟
*چه کسانی مستشاران آمریکایی در ایران را ترور کردند؟
*متهم کردن بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به مشارکت در ترور‌های هسته‌ای
*وزیر فتحی هوادار دکتر شریعتی چرا و چگونه «رفیق» شد؟
*«جهانبخش سرخوش» و «شرکا» همسو و همگام با رژیم
*من و «حق» بیژن جزنی و کشتار ۳۰ فروردین ۱۳۵۴
*آیا محمدی گیلانی حکم اعدام فرزندانش را داد؟
*نگاهی به جعلیات انتشار یافته از سوی ساموئیل کرماشانی در مورد مولود آفند و متهمان دستگیر شده در ایران
*ربودن مولود آفند، ارتباط آن با «ترورهای هسته‌ای»، اقلیم کردستان و موساد
* نگاهی دوباره به سناریوی «سربازان گمنام امام زمان» و قربانیان آن
*دلایل اتخاذ اقدامات امنیتی اجلاس «غیرمتعهدها» در تهران
*به فریاد متهمان بیگناه ترور «متخصصان هسته‌ای» برسید
*علیرضا آوایی، غلامرضا خلف رضایی زارع و چند جنایتکار علیه بشریت
*«حاج رضا» و کتایون ‌آذرلی و یک پروژه‌ی امنیتی
*چشم‌ها را باید شست، جور دیگر باید دید؛ پرسش‌هایی از سوی مخالفین ایران تریبونال
*دروغپردازی «حاج‌رضا» در مورد نحوه‌ی سفر به اروپا
*پرده‌‌ی دیگری از «داستان‌های هزار و یک شب» صاحب‌منصب قضایی رژیم
*«دو پیمانه آب و یک چمچه دوغ»، نگاهی به روایت‌های جعلی صاحب‌منصب قضایی رژیم
*پاسخ به چند سؤال در ارتباط با خاطرات و مصاحبه‌ی‌ تلویزیونی ثابتی و واکنش‌های پیرامون آن
*حاج احمد قدیریان مسئول گروه ضربت و جوخه‌های اعدام اوین
*«فرقان» در آیینه‌ی تاریخ
*مایک والاس و هاشمی رفسنجانی
*حمید رضا نقاشیان تجسم عینی حاکمیت فاسد
*چه کسی خامنه‌ای را در تیرماه ۶۰ ترور کرد؟
*تروریسم افسار گسیخته‌ی رژیم و مماشات بین‌المللی
*فراز و نشیب حزب توده در دهه‌ی ۶۰
*«اپوزیسیون» کی و چگونه کوک می‌شود؟
*سانسور بخش مهیج خبر «ان بی سی» در مورد نقش مجاهدین در ترور‌های تهران
*پرونده‌ی لیلا فتحی نمادی از ظلم و بی‌عدالتی دستگاه قضایی ولایت فقیه
*چه کسانی پشت بیانیه‌‌ی «کرکس‌ها متحد می‌شوند» هستند
*نقش رژیم در «قتل‌های زنجیره‌ای متخصصان» ایرانی
*نامه سرگشاده به آقای محمد نوری زاد
*نامه‌ی تیرماه ۱۳۶۶ آیت‌الله گلزاده غفوری به ‌آیت‌الله منتظری *
*نامه آیت‌الله گلزاده غفوری به ‌آیت‌الله منتظری: «با آب دیگری وضو بسازید»
*پاسخ به پرسش‌هایی چند در مورد بیانیه‌های ضد جنگ و تلاش‌های اکبر گنجی
*پاسخ به سؤالاتی چند در مورد گزارش آژانس بین‌المللی اتمی و امکان حمله نظامی غرب به ایران
*چند پرسش و پاسخ در مورد طرح ترور سفیر عربستان در آمریکا
*جاسوسی وابسته‌ی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی در لندن علیه دانشجویان ایرانی
*«باغ‌ها آنگاه که شکفته‌ترند کوله‌ی پاییز را پربار می‌کنند»
*«از اوج و موج نگاهت عشق پیدا بود»
*به یاد شهلا و فریده و همه‌ی جاودانگان
*به یاد مادر جهان‌آرا و جاودانه‌اش «حسن»
*رقص ققنوس‌ها و آواز خاکستر
*به روز کردن لیست تروریستی و واکنش‌‌های رژیم
*محمد سلیمی یکی از جنایت‌کاران علیه بشریت و دست‌اندرکاران قتل‌عام ۶۷
*راه بهبود حقوق بشر در ایران از رسیدگی به قتل های ۶٧ می گذرد
*معامله‌ بر سر آزادی دو کوهنورد آمریکایی و باقی ماندن نام مجاهدین در لیست تروریستی
*گفتگو در مورد گزارشگر ویژه شورای حقوق بشر
*نوری‌زاده و زنده‌یاد شاپور بختیار
*مروری بر روایت هاشمی رفسنجانی از پایان قتل‌عام ۶۷ و اطلاعات ارائه شده از سوی دادستانی
*با آب هفت دریا نیز ننگ کشتار ۶۷ را نمی‌توان شست
*لیست تروریستی آمریکا و رابطه آن با نجات جان ساکنان اشرف
*مادر هنوز غصه‌ی عطیه را دارد
*مادر امامی و آغوش پر از عشق‌اش
*آیا مجید انصاری راست می‌گوید؟
*محمدرضا صدر عاملی و رخت‌‌ دامادی‌اش
*نحوه برخورد دولت موسوی با کشتار ۶۷ و موارد نقض حقوق بشر در مجامع بین‌المللی
*تصحیح اطلاعات ارائه شده نادرست در مورد گزارشگر ویژه و ...
*انتخاب گزارشگر ویژه مردِ مسلمانِ غیرعرب و تصحیح چند اشتباه
*هوشنگ اسدی بدون هیچ پروایی همچنان دروغ می‌گوید
*از بهناز شرقی نمین تا هاله سحابی
*با چهره‌ی مجید قدوسی یکی از مسئولان کشتار ۶۷ آشنا شویم
*توضیحی در ارتباط با نقد کتاب هوشنگ اسدی
*نقدی بر «نامه‌هایی به شکنجه‌گرم»، چرا هوشنگ اسدی دروغ می‌گوید؟
*کدیور و روایت کشتار ۶۷
*کشتار در اشرف و منادیان «اسلام رحمانی»
*طه طاهری (مسعود صدر الاسلام) و مفقودشدن رابرت لوینسون
*۱۹ بهمن شکوه یک مقاومت؛ غم و اندوه غریبانه‌ی زندانیان
*با چهره‌ی داوود روزبهانی فرمانده حمله به پایگاه موسی خیابانی آشنا شویم
*برای مظلومیت و تنهایی محمدعلی حاج‌آقایی
*با چهره‌ی مرتضی اشراقی عضو هیئت کشتار ۶۷ آشنا شویم
*«خبر کوتاه‌ بود اعدام‌ شان‌ کردند!»*
*مهدی نادری‌فرد یکی از عوامل اصلی کشتار ۶۷ در زندان گوهردشت
*یادی از آیت‌الله منتظری و نکاتی چند در ارتباط با میزگرد سیاسی ۳۰ آذر ۸۸ سیمای آزادی
*نامه سرگشاده به خانم زهرا رهنورد
*تاریخ گفت‌وگوهای درونی بخش مارکسیست لنینیست مجاهدین خلق و چریک‌های فدایی خلق
*فردا را چگونه باید ساخت؟
*برای آن‌هایی که خواهان حقیقت‌اند
*از به کارگیری شیوه‌های غیراخلاقی بپرهیزیم حتی در رابطه با دشمنانمان
*ايرج مصداقي و «غزل اميد»
*انتشار اخبار جعلی از سوی «پیک نت» در ارتباط با مهاجمان به خانه کروبی
*گرچه ما می‌گذریم راه می‌‌ماند ( در رثای جاوادنه‌های رضایی‌ جهرمی)
*معرفی عاملان و آمران و افراد مطلع از اعدام‌های مرداد ۶۷
*قتل‌عام ۶۷ در پاسخ‌های رسمی دولت جمهوری اسلامی
*ايرج مصداقي: غرب عاملان کشتار را مي‌شناسد
*نامه سرگشاده به میرحسین موسوی
*مادر امامی و آغوش پر از عشق‌اش
*«محمد نبودی ببینی»، برادرت را کشتند!
*گفت‌وگو با ايرج مصداقی درباره قاضی مقيسه: شريرترين چهره زندان‌های جمهوری اسلامی در دهه ۶۰
*«آیا زندگی باز به آن‌ها خواهد خندید»
*حق با شادی صدر است یا داریوش برادری
*برای مظلومیت و تنهایی محمدعلی حاج‌آقایی
*شورای حقوق بشر سازمان ملل و همسر سعید امامی!
*با چهره‌ی سید حسین مرتضوی یکی از جنایتکاران علیه بشریت آشنا شویم!
*بهار با بچه‌ها، بهار بی‌بچه‌ها (یادی از دلاوران خانواده‌‌ی مدائن)
*گفتگوی اشتراک با ایرج مصداقی در رابطه با کمپین دو میلیون امضا بر علیه مجازات اعدام
*داستان دستبوسی جنتی !
*«شرفیابی و درخواست عفو و انابه در حضور رهبری»
*اعدام توابان، تراژدی مضاعف
*سوءقصد به تواب نظام یا سناریوی جدید کودتاچیان
*احسان نراقی همچنان در خدمت قدرت
*نامه‌های علیرضا حاج صمدی به همسرش مریم گلزاده غفوری
*«کاظم» تبلور خشم و عصیان نسل برآمده از انقلاب ضد‌سلطنتی
*صدای «صادق» نسلی که در سکوت پرپر شد
*فرمانده حمله به پایگاه موسی خیابانی چه کسی بود؟
*کتاب «نگاهی به سازمان بین‌المللی کار، نقض حقوق بنیادین کار در ایران» - ایرج مصداقی
*وصیت نامه مریم گلزاده غفوری
*«سلامم غریبانه در هر خانه را خواهد زد»
*عبرت‌های روزگار
*گل- زادگان ( محمد کاظم)
*گل‌- زادگان ( محمدصادق)
*گل ــ زاده، نخ «دانه‌های تسبیح» * (قسمت دوم)
*مسعود علی‌محمدی آخرین قربانی دستگاه امنیتی ولایت فقیه
*دکتر گلزاده غفوری مدافع بزرگ حقوق مردم (قسمت اول)
*فرخ نگهدار و درد «فروپاشی» نظام
*شب لعنتی و فانوس (به یاد فاطمه کزازی)
*در رثای کسی که به جای حکومت بر سرهای بالای دار، بر قلب‌های مردم حکومت کرد
*پرسش و پاسخ در مورد فعل‌انفعالات عراق و وضعیت مجاهدین و ... (بخش دوم)
*پرسش و پاسخ در مورد فعل‌انفعالات عراق و وضعیت مجاهدین و ... (قسمت اول)
*آن کس که وابستگی‌های سیاسی و ایدئولوژیکش را نفی کند خود را نفی می‌کند
*امیر فرشاد ابراهیمی بازیچه‌ دستگاه اطلاعاتی جمهوری اسلامی
*گزارش‌های نادرست به ما خدمت نمی‌کنند- بخش سوم
*نقد فرهنگ سیاسی - حذف و سانسور در خاطرات زندان!- بخش دوم
*نقدی بر «آفتابکاران» نوشته‌ی محمود رویایی – بخش نخست
*به یاد آن که «عاشقانه زیست»
*همکاری یکی از فعالان اصلی لابی رژیم در انگلستان با فرماندهان سپاه پاسداران
*مسعود صدر‌الاسلام (طه طاهری)، همان صالح بازجوی معروف ۲۰۹ اوین نیست!
*گفت گو با ايرج مصداقي، نويسنده چهار جلد خاطرات زندان
*مذهب در خدمت شکنجه و کشتار
*احمد توکلی و قتل فجیع نرگس جباری
*آقای کروبی جنایات دیگر خامنه ای را هم افشا کنید
*کندوکاوی در وقایع پس از انتخابات 22 خرداد 1388
*همخوانی یک سیاست
*سخنی در باب فرصت طلبی گردانندگان سایت «اخبار روز»
*یگان ویژه پاسداران نیروی انتظامی و «نوپو»
*بازوهای نظام برای سرکوب جنبش های اعتراضی
*نامه سرگشاده به آقای مهدی کروبی
*فرهاد جعفری مدافع سینه چاک احمدی نژاد یا سهی سیفی وبگرد «روزآنلاین»
*آشنایی با چند تن از عوامل کشتار و جنایت در دهه‌ی ۶۰
*محمدرضا شریفی نیا تواب دو آتشه اوین و حامی احمدی نژاد
*نگاهی به سابقه‌ی چندتن از رهبران کودتای ۲۲ خرداد
*جعلیات جدید امیرفرشاد ابراهیمی در نامه سرگشاده به مجتبی خامنه ای
*پاسخ به سؤالات سایت گزارشگر در ارتباط با خیزش مردم ایران
*نگاهی به چهره‌ی چند جنایتکار
*مجید پورسیف کیست؟
*فاضل بازجوی بیرحم شعبه هفت اوین
*مجتبی حلوایی عسگر یکی از عاملان اصلی کشتار ۶۷
*تحلیلی بر نماز جمعه رفسنجانی
*فکور، بازجوی شعبه‌ی هفت اوین و تروریست بین‌المللی
*نقدی بر کتاب «آفتابکاران» نوشته محمود رویایی (مجموعه کامل)
*«فرهنگ» ناهنجار یک عضو شورای هماهنگی اتحاد جمهوری‌خواهان
*سخنی با اعضا و هواداران اکثریت و اتحاد جمهوریخواهان
*حجاریان و شقاوت یک نظام ضدبشری
*متن سخنرانی ایرج مصداقی در جلسه ایران، انتخاب دمکراتیک
*از ۳۰ خرداد ۶۰ تا ۳۰‌خرداد ۸۸
*آن کس که باید برود خامنه ای است
*کودتای جدید در رژیم کودتا
*با وزیر کشور کابینه‌ی احتمالی کروبی آشنا شویم
*سید ابراهیم نبوی و پرده پوشی یک دهه جنایت و سرکوب
*کندوکاوی در ارتباط با دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری
*میرحسین موسوی و «برکات سازنده اسلام»
*اظهارات مصطفی تاج‌زاده در توجیه کشتار ۶۷
*متجاوز را «انتخاب» نمی‌کنند!
*مهدی کروبی و میرحسین موسوی و کشتار ۶۷
*نگاهی به تاریخچه‌‌ی شکایت علیه نقض حقوق سندیکایی و آزادی انجمن‌ها توسط دولت‌های ایران (بخش دوم)
*نگاهی به تاریخچه‌‌ی شکایت علیه نقض حقوق سندیکایی و آزادی انجمن‌ها توسط دولت‌های ایران (بخش اول)
*ناصر منصوری را روی برانکارد به قتل‌گاه بردند
*نام واقعی مجید قدوسی چیست؟
*سرهنگ سید لطف‌الله اتابکی کیست؟
*گفتگوی پژواک ایران با ایرج مصداقی در ارتباط با نقش‌گروه‌های چپ و مجاهدین در استقرار جمهوری اسلامی، حمایت از خمینی و...
*ادعاهای نادرست راجع به عکس‌های جنایتکاران
*ماشین جعل و دروغپردازی راه توده و پیک نت
*سرگذشت من و سرگذشت یک ترانه
*به یاد آن که «بهنام» بود
*تجربه‌اندوزی از تاریخ
*در خلوت پرشکوه عاشقان آزادی جاری‌ست...
*خاوران و مادران
*نقدی بر گزارش دیده‌بان حقوق بشر در مورد آزادی بیان و تجمع در مناطق کردنشین
*اقتدار مادران
*حسین مهرپور و تعهدات بین‌المللی جمهوری اسلامی
*میان ماه من تا ماه گردون!
*انتقام‌جویی نظام «عدل اسلامی» از خانواده‌ها (بخش دوم)
*چند نکته در ارتباط با مهر و موم کردن کانون مدافعان حقوق بشر
*انتقام‌جویی نظام «عدل اسلامی» از خانواده‌ها (بخش اول)
*برخورد گزینشی با حقوق زنان
*آرامگاه مادر !
*پرویز زند شیرازی نیز به ابدیت پیوست
*مادر، «افسانه است، اما دروغ نیست»
*دادگاه یا سرپوشی بر جنایت باندهای رژیم در شیراز
*رفیق‌دوست و حکم مهدورالدم
*مأموریت «یک اسکادران هموسکسوئل منحرف آمریکایی»!
*به پاس مقاومت و ایستادگی علی صارمی
*هشدارهای امنیتی سایت تابناک را جدی تلقی کنیم
*نوری زاده و دسته گل تازه به آب داده
*غلامرضا جلال و روایت‌های غیرواقعی زندان
*به یاد آن که «عاشقانه زیست»
*انتخاب اوباما شرایط را برای رژیم سخت‌تر می‌کند
*همنامی جنایتکاران و معضل اپوزیسیون- بخش دوم
*هویت اصلی داوود لشگری یکی از مسئولان کشتار ۶۷
*اپوزیسیون و معضل همنامی جنایتکاران
*آیا سانسور شاخ و دم دارد؟
*هیئت کشتار زندانیان سیاسی در روایت گروه‌ها و فعالان سیاسی!
*کشتار ۶۷، سعید شاهسوندی و پروژه‌ی جعل تاریخ
*بیستمین سالگرد کشتار ۶۷ و انتشار خاطرات جعلی
*گفتگو با ایرج مصداقی در مورد در مورد جناح‌های رژیم، خطر جنگ، خطرات اتمی شدن رژیم، وضعیت اپوزیسیون، جنبش‌های مردمی و ....
*سانسور زنان در انتخابات کانون نویسندگان ایران !
*«غنی سازی» دروغ و «توسعه» جعل در دستگاه رژیم
*پاسخ به «فراخوان» فریدون گیلانی و ذکر چند خاطره
*روایت وارونه‌ی مسعود بهنود و محسن سازگارا از ۳۰ خرداد
*سازگاران با جنایتکاران، ناسازگارا با قربانیان
*پاسخ به پرسش‌هایی چند در رابطه با کتاب «برساقه تابیده کنف»
*دست های خونین باندهای رژیم در انفجار شیراز
*داستان زنی که «هفت شوهر» دارد و حافظه‌ی تاریخی
*علی‌محمد بشارتی یکی از بنیانگذاران دستگاه سرکوب و جنایت رژیم
*امیرفرشاد ابراهیمی درس آموخته‌ی مکتب ولایت
*سید کاظم کاظمی، از بنیانگذاران سیستم اطلاعاتی، شکنجه‌گر و جلاد اصلی فعالین چپ ایران
*عید ۶۲ در زندان گوهردشت
*نوری‌زاده، بانک مرکزی جعلیات و عصاره ژورنالیسم بی‌اعتبار
*بخشی از نقشه‌‌های زندان‌های اوین، قزل‌حصار، گوهردشت و نیز محل‌های قتل‌عام تابستان۶۷ برگرفته شده از کتاب «نه‌زیستن، نه‌مرگ»(چاپ دوم)
*حاج احمد قدیریان مسئول گروه ضربت و جوخه‌های اعدام اوین
*دلایل واقعی کشتار زندانیان سیاسی در سال ۶۷
*بهنود پدیده‌ای که از نو باید شناخت
*محمد مهرآیین یکی از مهم‌ترین دژخیمان اوین
*نقش های گوناگون هوشنگ اسدی تواب فعال زندان
*کبوتر با کبوتر، باز با باز، کند همجنس با همجنس پرواز
*برگشتگان ازدیار مردگان
*ILO - پیشرفت دولت جمهوری اسلامی در سال های گذشته در سازمان ‌بین‌المللی کار (بخش هشتم - پاياني)
*ILO - نگاهی به کنفرانس بین‌المللی کار و سیاست های به کار گرفته شده از سوی رژیم در این کنفرانس‌(بخش هفتم)
*ILO - تشکل‌های کارگری رژیم از نگاه سازمان بین‌المللی کار (بخش ششم)
*ILO - خانه کارگر جمهوری اسلامی (بخش پنجم)
*ILO - تشکل‌های کارگری در جمهوری اسلامی و مغایرت آن ها با کنوانسیون‌های بین‌‌المللی (بخش چهارم
*ILO - گزارش کمیته متخصصین در ارتباط با اجرای کنوانسیون ها و توصیه نامه ها به نود و سومین کنفرانس بین‌المللی کار و کمبودهای آن (بخش سوم)
*ILO - کنوانسیون های بین‌المللی که مورد تصویب دولت‌های ایران قرار گرفته‌‌‌اند (بخش دوم)
*ILO - کنوانسیون‌های بین‌المللی، ترفند‌های رژیم (بخش اول)
*برای مادرهایمان، «دل‌پاکان» و «دل‌سوختگان» روزگار
*کشتار ۶۷ در شعر زندان
*نگاهی گذرا به نمایشنامه‌های زندان
*اعلامیه جهانی حقوق‌بشر دستاورد بزرگ بشریت
*یقه واقعیت را نمی‌توان گرفت؛ (در مورد کتاب نه زیستن نه مرگ)
*آقای زرافشان به کجا می‌روید؟
*احکام خمینی و خامنه‌ای به حسینعلی نیری رئیس هیئت قتل‌عام زندانیان سیاسی در سال ۶۷
*نظرات «استاد» عبدالله شهبازی و چگونگی برخورد بقایای حزب توده با او
*روزشمارقتل‌عام ۱۳۶۷
*مسئولان قتل‌عام زندانیان سیاسی
*بخشی از نقشه‌‌های زندان‌های اوین، قزل‌حصار، گوهردشت و نیز محل‌های قتل‌عام تابستان۶۷ برگرفته شده از کتاب «نه‌زیستن، نه‌مرگ»(چاپ دوم)