نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۹) (سرمایه‌داران نوکیسه در فوتبال)
ایرج مصداقی

بابک مرتضی زنجانی و راه آهن سورینت


بابک زنجانی و حمید فلاح هروی

بابک مرتضی زنجانی (متولد ۲۱ اسفند ۱۳۴۹ در تهران) به گفته خودش دارای بیش از ۶۰ شرکت از جمله شرکت هولدینگ توسعه سورینت قشم، «اولین بانک سرمایه گذاری اسلامی» در مالزی، سهامدار شرکت هواپیمایی انور ترکیه، مؤسسه مالی اعتباری در امارات و بانک ارزش تاجیکستان است. او همچنین شرکت‌هایی در دوبی، ترکیه و تاجیکستان دارد. در یکی از قطعنامه‌های تحریم اتحادیه اروپا که از او اسم برده شده به ۱۵ شرکت منتسب به او نیز اشاره شده است. وی رئیس هیئت مدیره هواپیمایی قشم است که 17 فروند هواپیما دست دوم (ساخت ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۱) با سرمایه اولیه هزار میلیارد تومان از اروپا خریداری کرد.

زنجانی می‌گوید:‌ »از سال 1379 به صورت حرفه‌ای شروع به ایجاد شرکت‌های داخلی و خارجی کردم تا جایی که سال 1381 چیزی حدود 11شرکت ایجاد شده داشتیم ... تا اینکه جمع شرکت‌ها و موسسات تحت پوشش من به ۶۴ شرکت داخلی و خارجی رسید و نیاز به یک شرکت هلدینگ برای ساماندهی و یکی شدن در کلیه شرکت‌ها بود که با ایجاد هلدینگ سورینت و انتقال سهام تک تک شرکت‌های ایجاد شده سمت و سوی بهتری گرفت که هم‌اکنون در ایران و دیگر کشورهای دنیا با 17 هزار نفر پرسنل مشغول ارائه تجارت و خدمات هستیم.» او همچنین اعلام کرد که ماهانه 29 میلیارد تومان حقوق پرداخت می كند. ثروت او را ۲۵ هزار میلیارد تومان تخمین می‌زنند. وی عمده سرمایه‌اش را در دوران احمدی‌نژاد و دلالی نفت به دست آورده است.

زنجانی دوران سربازی‌اش را در سپاه پاسداران گذراند و به عنوان سرباز به بانک مرکزی اعزام شد. وی در این رابطه ادعا نمود که چندی بعد راننده محسن نوربخش، رئیس وقت بانک مرکزی می‌شود و در آنجا غیر از رانندگی کار ثبت نامه‌ها را هم بر عهده می‌گیرد. زنجانی بعد از اتمام دوره سربازی به دلیل اینکه «صاحب چند کارت» برای دلالی بانک مرکزی بود تصمیم می‌گیرد در تزریق دلارهای بانک مرکزی برای کنترل بازار فعالیت کند.

زنجانی ادعا می‌کند نخستین ارزی که از بانک مرکزی برای توزیع گرفته ۱۷ میلیون دلار بوده؛ کارمزدی که بابت توزیع آن دریافت کرده هم ۱۷ میلیون تومان بوده است. او هر روز ۱۷ میلیون دلار از بانک می‌گرفت و پخش می‌کرد و ۱۷ میلیون تومان هم سود دریافت می‌کرده است. ادعاهای زنجانی بعید به نظر می‌رسد واقعی باشد. با توجه به فوت نوربخش از قرار معلوم او برای انحراف افکار عمومی و ناشناس ماندن افراد پشت‌صحنه و دست‌هایی که به او یاری رسانده تا به ثروت نجومی برسد این موارد مطرح می‌کند. طبق گفته‌ی زنجانی او پس از درگذشت نوربخش تصمیم می‌گیرد سالامبور فروش شود، و پوست گوسفند به خارج از ایران صادر کند. بنا به ادعای او و اسناد موجود او در سال ۱۹۹۶ میلادی ورشکست شد و سر از زندان درآورد و دوسالی را زندان بود. 

زنجانی و مؤسسه‌های مرتبط با او در آوریل ۲۰۱۳ توسط آمریکا به پولشویی برای دور زدن تحریم‌های اعمال شده علیه ایران متهم شده‌اند.

بیژن زنگنه وزیر نفت ایران روز سه شنبه ۱۹ شهریور ۹۲، (۱۰ سپتامبر ۲۰۱۳) گفت بابک زنجانی بیش از دو میلیارد دلار حاصل از فروش نفت ایران را به خزانه دولت واریز نکرده و وزارت نفت و مجلس ایران در حال پیگیری این مسئله هستند. این در حالی است که بابک زنجانی نزدیک‌ترین رابطه را با وزرای نفت، صنایع و معادن، اقتصاد و دارایی، امورخارجه و رئیس بانک مرکزی دولت احمدی نژاد داشت.

نام بابک زنجانی که روابط نزدیکی با اطلاعاتی‌ها و امنیتی ها و سعید مرتضوی دارد بعد از ماجرای افشاگری احمدی‌نژاد در مجلس بیش از پیش رسانه‌ای شد. او کسی بود که به ادعای نوار افشا شده‌ی احمدی‌نژاد با فاضل لاریجانی نیز زدوبند اقتصادی داشت. گفته می‌شود او از طریق حمید فلاح هروی یکی از عناصر امنیتی به بسیاری نهادها و مسئولین نظام وصل می‌شود. عکس‌های وی با حسن میرکاظمی (معروف به حسن رعیت) یکی دیگر از چهره‌های امنیتی در هواپیمای خصوصی نشاندهنده‌ی پشتوانه‌ی وی است که گفته می‌شود تا بیت‌خامنه‌ای و آقازاده‌ی وی مجتبی هم می‌رسد. علاوه بر بخشی از فرماندهان سپاه پاسداران تعدادی از نمایندگان قدرتمند مجلس از جمله حامیان پروپاقرص زنجانی هستند. ارتباط ویژه‌ی او با قرارگاه خاتم‌الانبیا و رستم قاسمی رئیس این قرارگاه که وزیر نفت دولت احمدی نژاد شد و امروز مشاور وزیر دفاع و معاون اول دولت روحانی است یکی از سکوهای پرش زنجانی بود. در پاييز ۱۳۹۱ چند جوان در فضای مجازی پرونده‌ی بابک زنجانی و ارتباط او با مسئولان دولتی را افشا کردند ولی به جرم اين کار، تحت تعقيب و آزار و اذیت قرار گرفتند. البته در شرایط ویژه مانند پرونده‌ی مه‌آفرید خسروی و فاضل خداداد حامیان زنجانی برای خواباندن سروصداها می‌توانند خود را کنار کشیده و او را دم تیغ بدهند.

«بابک زنجانی در ابتدای فعالیت‌هایش در سال ۱۳۸۳ در شرکت صنایع غذایی ثامن گوارای کیش برای مدت محدودی شریک فردی به نام سید مرتضی میریان بوده است. سید مرتضی میریان در سال ۱۳۸۴ سهامش را فردی به نام محمد ایزدپناه طوسی می‌فروشد و از شرکت خارج می‌شود. از این سال به بعد دیگر ردپایی از این شرکت در اسناد موجود نیست. به عبارتی نه ردی از تغییرات در این شرکت موجود است و نه خبری دایر بر انحلال این شرکت در دست است. این مسئله درباره محمد ایزدپناه طوسی نیز صحیح است. یعنی از سال ۱۳۸۴ به بعد او نیز از مجموعه اسناد رسمی ناپدید می‌شود. سردار سید مرتضی میریان، جانشین عملیات نیروی زمینی سپاه و فرمانده نیروی ویژه صابرین است. نیروی ویژه صابرین یک یگان ویژه از زبده ترین نیروهای سپاه است که مختص عملیات سخت و دشوار خصوصا در خاک دشمن است.»

http://bamdadkhabar.com/2013/04/26671/

او همچنین از طریق عوامل خود دم مداحان حکومتی را می‌بیند و در پروژه‌‌ی فیلم‌های دولتی سرمایه‌گذاری میلیاردی می‌کند.

زنجانی همچنین مالک و رییس هیات مدیره باشگاه فوتبال راه‌آهن سورینت است و از روابط نزدیکی با علی دایی برخوردار است.

در تاریخ ۵ خرداد ۱۳۹۰ در بورس ایران باشگاه راه‌آهن با قیمت ۵ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان عرضه شد اما فروش آن با شکست روبه‌ رو شد. در پی فروش نرفتن باشگاه راه‌آهن هیأت واگذاری و شرکت خصوصی‌سازی ایران در جلسه شنبه ۱۱ تیر خود قیمت واگذاری نخستین باشگاه فوتبال کشور برای خصوصی‌سازی را به قیمت ۴/۱ میلیارد تومان کاهش داد. شرکت هواپیمایی فراز قشم برای خرید آن پیش قدم شد و در سال ۱۳۹۱ مالکیت آن را به عهده گرفت.

زنجانی در این مورد در گفتگو با روزنامه ابتکار می‌گوید:‌ «تنها مجموعه‌ای که از خصوصی‌سازی به ما رسیده، همان باشگاه راه‌آهن است که مالک قبلی آن به زندان افتاده بود و ما باشگاه را با پرداخت 20 میلیارد تومان بدهی از جمله بدهی بازیکنان نجات دادیم. هر کسی فکر می‌کند باشگاه راه‌آهن رانتی به ما رسیده بیاید هزینه سالیانه آن را از این تاریخ به بعد بدهد ما مجانا این رانت را تقدیم می‌کنیم تا سالی 20 میلیارد تومان در آن خرج کند. ... من به عنوان یک سرباز بسیجی در جبهه اقتصادی کار می‌کنم. شانس‌هایی بوده که خدا در اختیارم گذاشته و از آن‌ها استفاده کرده‌ام. حداقل سه یا چهار بار هم ورشکسته شده‌ام. »

مه آفرید خسروی و داماش، گهر درود، پارسه

مَه‌آفرید امیرخسروی (امیرمنصور آریا) متولد ۱۳۴۸ در روستای «ناش» از توابع عمارلو شهرستان رودبار گیلان در شهریور ۱۳۹۰ به اختلاس چند هزار میلیارد تومانی (۲۸۰۰ یا ۳۰۰۰ میلیارد تومان) متهم شد، که گفته می‌شود بزرگترین اختلاس تاریخ ایران بوده ‌است.

خانواده‌ی وی از بزرگترین خوانین منطقه بودند و ارتباط تنگاتنگی با حکومت پهلوی داشتند. او به واسطه‌ی نزدیکی با باندهای اطلاعاتی رژیم و رحیم‌مشایی و دولت احمدی نژاد به یکی از بزرگترین سرمایه‌داران وابسته به نظام تبدیل شد اما به سرعت قربانی درگیری‌ باندهای رژیم شد.  خاوری رئیس بانک ملی که یکی از متهمان پرونده بود توسط محسنی اژه‌ای وادار به ترک کشور شد تا بلکه مانع برملاشدن نقش مسئولان نظام در این اختلاس شود. محسنی اژه‌ای که خود نیز درگیر این ماجرا بود ناصر سراج یکی از نزدیکانش را قاضی پرونده قرار داد. 

ابتدای فعالیت «مه آفرید امیرخسروی» با اداره کردن گاوداری به همراه برادرانش در سال‌های ۱۳۸۴ و ۱۳۸۵ بوده ‌است. وی که تا سال ۱۳۷۲ در خدمت سربازی بوده، این واحد دامداری را با استفاده از طرح‌های زود بازده بنیانگذاری کرده بود. سرمایه آغازین «شرکت توسعه سرمایه‌گذاری امیر منصور آریا» در ۲۸ خردادماه ۱۳۸۵ برابر با ۵۰ میلیون تومان بوده که بر اساس صورتجلسه هیئت مدیره همین شرکت در تاریخ ۳۰/۱۱/۱۳۸۷ به ۲۰ میلیارد تومان افزایش پیدا کرده‌است. وی که دارای نبوغ اقتصادی بود اولین اتوموبیل شخصی‌اش را در سال ۱۳۸۴ خرید.

شرکت توسعه سرمایه گذاری امیر منصور آریا در سال ۸۹ در راستای اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در اقداماتی مشکوک توانست ۹۴٫۹۶ درصد از سهام ماشین سازی لرستان، ۹۵٫۲ درصد از سهام گروه صنعتی فولاد ایران، ۹۵ درصد از سهام مهندسی خط و ابنیه فنی راه آهن (تراورس) و ۳۹٫۵ درصد از سهام فولاد اکسین خوزستان را خریداری نماید.

برخی از شرکت‌های زیر مجموعه‌‌ی «توسعه سرمایه گذاری امیرمنصور آریا» عبارتند از:

گفته می‌شود ۲۳۰ هکتار زمین در کیش و صدها هکتار زمین در کاشانک تهران با قیمت ۱۶ ریال برای هر متر مربع در اختیار وی قرار گرفته است. وی در اواخر سال ۱۳۸۹ موافقت بانک مرکزی برای تاسیس بانکی با نام «بانک آریا» را جلب و در اسفند همان سال اقدام به پذیره نویسی و سپس انتشار آگهی استخدام کارمند نمود. اما در مرداد سال ۱۳۹۰ بانک مرکزی مجوز فعالیت بانک را باطل کرد.

داماش گیلان یکی از باشگاه‌های فوتبال ایران در شهر رشت است که در سال ۱۳۸۷ بعد از خریداری امتیاز باشگاه فوتبال پگاه از استانداری گیلان توسط شرکت آب معدنی داماش تاسیس شد. داماش نام روستایی نزدیک روستای «ناش» است. این تیم در فصل ۹۰-۱۳۸۹ بعد از قهرمانی در لیگ گروه یک لیگ آزادگان به لیگ برتر صعود کرد. امیر عابدینی همه‌‌کاره‌ی تیم داماش است که توسط مه آفرید خسروی به این پست گمارده شد. مه افرید مالک تیم‌های فوتبال گهر درود و پارسه تهران هم بود که پس از دستگیری وی توسط قوه‌ قضاییه توقیف شدند.

حکم اعدام مه آفرید خسروی مورد تأیید قرار گرفته و احتمال می رود که حکم او عنقریب به مورد اجرا گذاشته شود تا چهره‌ی مهره‌های اصلی این پرونده همچنان مخفی بماند.

عابدینی و داماش گیلان

امیر عابدینی در سال ۱۳۲۷ در خانواده‌ای پرجمعیت به دنیا آمد بود. آن‌ها هفت برادر و دو خواهر بودند. وی در سال ۴۸ به تیم پیکان پیوست و خیلی زود بدون آن که موفقیتی کسب کند از فوتبال کناره‌گیری کرد. پیش از انقلاب در حالی که بویی از اسلام و مسلمانی نبرده بود با همسرش که غیرمحجبه بود به انگلستان و از آن‌جا به تگزاس آمریکا رفت. مدت هشت ‌ماه در این کشور به سر برد و در ماه‌های اول انقلاب بدون آن ‌‌که مدرکی بگیرد به ایران بازگشت. از آن‌جایی که برادرش احمد در همان روزهای اول انقلاب در جریان حمله به رادیو تلویزیون کشته شد به عنوان عضوی از «خانواده شهید» در حالی که همسرش محجبه‌ شده بود و خودش ریشی گذاشته بود و ادعای مسلمانی می‌کرد به حج رفت و به یکی از کارگزاران نظام اسلامی تبدیل شد.

وی در گفتگو با روزنامه اعتماد در ۱۹ آبان ۱۳۸۷ مدعی شد که فارغ التحصیل رشته عمران از دانشگاهی در آمریکاست! اما نام دانشگاه را اعلام نکرد. وی با آن که تنها مدتی در اواخر دهه‌ی ۴۰ در تیم پیکان تهران بازی کرده بود و دیگر کسی نامی از او در فوتبال نشنیده بود دروغی دیگری سرهم کرد و مدعی شد که «به تیم ملی ایران برای بازی در جام جهانی ۱۹۷۸ آرژانتین دعوت شده بود»! عابدینی پس از انقلاب، به همراه برادرش در یک شرکت ساختمانی در گیلان استخدام شد اما به سرعت اخراج شد. وی پس از نزدیکی به جناح‌های قدرت به سرعت رشد کرد و در پست‌هایی چون مدیر عامل شرکت توسعه راه‌های ایران، استاندار لرستان، آذربایجان شرقی و خراسان به کار گرفته شد. او که به جناح راست رژیم نزدیک بود در دوران حسین محلوجی، معاون وزارت صنایع و معادن شد. همچنین عضویت علی‌البدل و اصلی شورای شهر تهران را برای یک دوره داشت. معاونت مسکن بنیاد شهید، مدیرعامل شرکت مهندسی فرودگاه‌های کشور، مدیر عامل اتکاء مدیر عاملی شرکت سهامی کل معادن ایران از دیگر مسئولیت‌های وی در سال‌های گذشته بوده است.

او بین سال‌های ۱۳۷۲ تا ۱۳۷۹ مدیرعامل پرسپولیس بود و در همین مدت بخشی از سهام این باشگاه را به دست آورد. وی در سال ۱۳۷۳ در حالی که مدیر عامل پرسپولیس بود رئیس فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران شد.

عابدینی که شم اقتصادی خوبی داشت در سال ۱۳۸۵ به مه‌آفرید خسروی نزدیک شد و سهام‌دار باشگاه داماش گیلان شد. وی به عنوان یکی از سهامداران داماش ایرانیان این مؤسسه را مجتمعی اقتصادی معرفی کرد و در مورد نقش خود در این مؤسسه گفت:‌ » من علاوه بر اینکه مقدار کمی از سهام را در اختیار دارم، رئیس سازمان ورزشی نیز هستم و علاوه بر اینها در بخش صنعت و معدن و پروژه‌های اقتصادی مشاوره می‌دهم.»

مقدار کم سهام داماش ظاهراً‌ ۱۹ درصد است. چون در آگهی مزایده فروش باشگاه‌های استقلال صنعتی، گهر درود و داماش گیلان که از طرف قوه‌‌ی قضاییه صادر شده صد در صد سهام دو باشگاه استقلال صنعتی و گهر و 81 درصد سهام داماش به فروش می‌رسد. یعنی در تیم فوتبال داماش به جز مه آفرید امیر خسروی یک نفر دیگر هم سهام دار است که بایستی خود عابدینی باشد.
وی پیش‌تر هیأت مدیره داماش را مرکب از خودش، فرزندش حسین و برادران بهزادی معرفی کرده بود. حالا در نبود مه‌آفرید خسروی او دیگر همه‌کاره است. بیش از آن که نام تیم داماش و بازیکنان آن مطرح باشد نام امیرعابدینی در رسانه‌ها برده می‌شود. از زمان تأسیس این تیم در سال ۸۷ تاکنون ۱۴ مربی در این تیم آمده و رفته‌اند که عبارتند از نادر دست‌نشان، بیژن ذوالفقارنسب، سیدعلی افتخاری، حسین عبدی، استانکو پوکله‌پوویچ، مارین پوشنیک، افشین ناظمی، مهدی دینورزاده، ابراهیم قاسمپور، مهدی تارتار، حمید درخشان، امید هرندی این تیم آمده‌اند و رفته‌اند یا برکنار شده‌اند و هم‌اکنون دوباره افشین ناظمی سرمربی این تیم است تا کی نوبت وی برسد.

عابدینی در طول سال‌های گذشته از قبل فوتبال به ثروت هنگفتی رسیده است. او سه خانه‌ی ویلایی در لواسان دارد که دو همسرش و پسرش حسین در آن‌ها زندگی می‌کنند. همسر دومش را در دورانی که مدیرعامل پرسپولیس بود گرفت و می‌گویند همسر سومی هم اختیار کرده است. هرچه وضع مالی‌‌اش بهتر می‌شود به تعداد زنانش می‌افزاید. وی سرمایه‌گذاری زیادی در داخل کشور و دوبی دارد. همسرانش خریدهایشان را از دبی می‌کنند و در سال به سفرهای خارجی متعدد می‌روند.

http://www.aftabir.com/news/view/2008/nov/09/c6c1226235763_sport_club_amir_abedini.php

پس از دستگیری مه‌ آفرید خسروی، عابدینی مدیر عامل داماش در مورد خرید داماش گفت:‌

«آنها در لیگ دو تیمی خریدند و اسم داماش را روی آن گذاشتند. این تیم آمد لیگ یک و وقتی که استانداری پگاه رشت را برای فروش گذاشت باز هم این گروه امتیازش را خرید و امتیاز تیم قبلی اش را داد به لرستان که الان شده گهر. مضاف بر آن امتیاز یک تیم تهرانی هم خریداری شد که حالا اسمش شده پارسه.»

عابدینی در پاسخ به این سوال که چرا این گروه فوتبال را انتخاب کرده بود و آیا مه آفرید خسروی به فوتبال علاقه داشت، گفت: «آنها برای برندسازی به فوتبال وارد شدند. شما ببینید قبلا اسم آب معدنی داماش به گوش کسی نخورده بود اما همین که وارد فوتبال شدند همه این اسم را شناختند. خود مه آفرید علاقه‌ای به فوتبال نداشت. شما در این مدت ندیدید که یک بار به استادیوم بیاید و کنار من نشسته باشد یا عکسی از او در استادیوم منتشر شده باشد.» عابدینی پس از دستگیری مه‌آفرید خسروی با تأیید محسنی اژه‌ای یک میلیارد تومان از اموال خسروی را برای داماش خرج کرد و از همان موقع در صدد فروش این باشگاه به سرمایه‌داران وابسته به نظام است. مدتی برادران قویدل را سرکیسه کرد اما عاقبت آن‌ها مجبور به کناره‌گیری شدند.

محسن پهلوان مقدم و پدیده شاندیز

محسن پهلوان مقدم رییس شرکت توسعه گردشگری پدیده در مشهد یکی از سرمایه‌داران نوکیسه  است. شرکتی که چندین و چند رستوران بزرگ در مشهد، تهران و کیش دارد و در حال ساختن یک شهر در کنار پایتخت استان خراسان رضوی است. سرمایه‌گذاری‌های عظیمی در افغانستان دارد. با آستان قدس شریک است. روابط بسیار نزدیکی با استاندار، فرماندهان سپاه ناصر واعظ طبسی و ... دارد. با حضور معاون احمدی‌نژاد و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری كلنگ بزرگ‌ترین پروژه گردشگری ـ‌ تفریحی كشور در شاندیز توسط او زده شد. با میلاد پیامبر اسلام بزرگترین رستوران سرپوشیده جهان با سرمایه گذاری شرکت بین المللی توسعه صنعت گردشگری پدیده شاندیز در جزیره کیش افتتاح شد. برای شرکت در مراسم افتتاح مجموعه توریستی پدیده شاندیز، محمود صلاحی استاندار و سردار حمید فهیمی راد فرمانده انتظامی استان خراسان رضوی به کیش سفر کردند. در سفر هاشمی رفسنجانی به مشهد، مهدی هاشمی به همراه ناصر طبسی از پروژه‌ی «پدیده شاندیز» بازدید و حمایت خود را از پهلوان مقدم اعلام کردند.

پهلوان مقدم ۴۰ درصد سهام ابومسلم خراسان را در اختیار داشت و پس از خرید امتیاز تیم مس سرچشمه کرمان این تیم را با نام پدیده‌ شاندیز راهی لیگ دسته یک کشور کرد.

وی که یکی از رموز اصلی موفقیت‌اش را تبلیغات می‌داند. برای تبلیغ تیم فوتبال تازه تأسیس‌اش هم دست به تبلیغات می‌زند و با امدادهای غیبی که از آن برخوردار است در مرحله یک شانزدهم جام حذفی فوتبال به پرسپولیس تهران می‌خورد و بازی هم در استادیوم آزادی برگزار می‌شود. البته قرعه‌کشی به مدد او و تیم‌اش می‌آید! تا از برکات پخش مستقیم بازی هم برخوردار شود. در این فوتبال همه‌چیز بر پایه‌ی فساد دور می‌زند حتی «قرعه‌کشی».

برادران شفیع زاده و استقلال اهواز

شهرام شفیع زاده برادران شفیع زاده علی و شهرام بعد از عبدالله صوفیانی یک تاجر پوست و روده که در سال‌های میانی دهه‌ی ۶۰ تیم پورا را تشکیل داد و مهندس بهمن مداح در دهه‌ی ۷۰ که با تشکیل تیم بهمن و با صرف مخارج سنگین کاری از پیش نبردند اولین کسانی بودند که از بخش خصوصی پایشان به فوتبال ایران باز شد. این دو برادر خصوصا علی برادر بزرگتر در انتخابات مجلس ششم برای منصور قمر رییس اسبق تربیت بدنی آبادان تبلیغ می کردند. اما پس از عدم موفقیت وی در راهیابی به مجلس و رهسپاری قمر به تربیت بدنی دزفول پای شفیع زاده ها به ورزش باز شد. خود قمر هم در این سال های باشگاه استقلال جنوب دزفول و وحدت خوزستان را به وجود آورده و مدیریت کرده و همچنین در باشگاه استقلال اهواز در کنار برادارن شفیع زاده فعالیت داشت و کاندیدای ریاست فدراسیون فوتبال هم شد که صلاحیتش تایید نشد. علی و شهرام شفیع زاده تا ۱۲ سال پیش دو فعال اقتصادی در جنوب ایران بودند که کمتر کسی حتی نامشان را شنیده بود. آن ها در آبادان کارخانه نان فانتزی و دام و طیور داشتند. از مرغداری گرفته تا پیتزافروشی و خرید سهام كشت و صنعت كارون شوشتر به هر کاری دست زدند.
این دو با تاسیس شرکت های فرعی، به بهانه اداره تیم استقلال اهواز توانسته‌اند وام‌های دولتی دریافت کنند و تیمداری کنند. از علی شفیع زاده به عنوان پدر املاک ایرانی‌ها در دبی هم نام می‌برند. در سال‌های اخیر همزمان با سقوط استقلال اهواز به دسته پایین تر شایعات زیادی از لیست سنگین بدهی‌های برادران شفیع زاده به گوش می‌رسید.
علی شفیع‌زاده چندی پیش در اخبار آمد علی شفیع زاده قول کمک میلیاردی به باشگاه استقلال تهران داده است. خبرگزاری ورزش ایران(ایپنا)، اردیبهشت ماه امسال نوشت علی شفیع زاده مالك سابق باشگاه استقلال اهواز كه در حال حاضر در امارات ساكن است و به دلایل خاصی نمی تواند به ایران بازگردد به باشگاه استقلال تهران ۱۵۰ هزار درهم پادش پیروزی در مقابل الشباب دوبی پرداخت کرده که خرج کمپ اختصاصی این باشگاه در تهران شده است. وی پس از پیروزی استقلال در مقابل‌ تیم‌های الریان و الجزیره هم پاداش‌هایی به اعضای این تیم داده بود.

در اخبار همچنین آمده بود علی شفیع زاده، مالک باشگاه استقلال اهواز می‌خواهد در فصل نقل و انتقالات به کمک همتای تهرانی تیمش بیاید. این اخبار را بگذارید کنار بدهی سرسام‌آور باشگاه استقلال و برادران شفیع‌زاده. شاهكار بدهی‌های برادران شفیع‌‌زاده به ابتدای فصل گذشته برمی‌گردد و جایی كه تیم استقلال اهواز تازه به لیگ یك سقوط كرده بود. آنها برای اینكه بتوانند به‌زعم خود تیم قوی و خوبی را ببندند تا به لیگ‌برتر بازگردند احتیاج به پول داشتند و نمی‌خواستند از جیب‌شان هزینه کنند. به همین خاطر به کلاهبرداری روی آوردند. این دو برادر شركت صوری جدیدی به نام عمارت‌سازان پارس كیش با مدیریت خانم (ز-ت-س) تأسیس می‌کنند. از محل این شركت و با امضای این خانم، چك‌های بی‌محل به بازیكنان داده می‌شود. وقتی بازیکنان به دنبال روشن شدن وضعیت چك‌ها نزد شهرام شفیع‌زاده می‌روند با درب بسته شركت مواجه می‌شوند و وقتی سراغ خانم مدیر را می‌گیرد از او هم هیچ نشانه‌ای پیدا نمی‌كنند. اصلا شركتی به نام عمارت‌سازان پارس كیش ثبت نشده است!

http://www.goaldaily.ir/Template1/News.aspx?NID=30788

علی شفیع‌زاده مرد وعده‌های تو خالی در فوتبال ایران هم بود. او یکی دو سال پس از جام جهانی 2002 مدعی شد می‌‌تواند ریوالدو، ستاره‌ی برزیلی بارسلونای اسپانیا را که یکی از بهترین و گران‌ترین فوتبالیست‌های آن دوران بود به ایران بیاورد.

رضا مصطفوی طباطبایی دلال نفتی و حامی پرسپولیس

در چهار ماه گذشته رضا مصطفوی طباطبایی در نقش مخزن بانک پرسپولیس دست به جیب شده و مخارج سرسام‌آور این تیم را پرداخت کرده است. معلوم نیست بر اساس چه وعده و وعیدی او در ابعادی این چنین دست به جیب شده است. اولین بار در  تیرماه ۱۳۹۲ محمدرویانیان خبر داد که ۲۴۰ هزار دلار از مطالبات وینگادا سرمربی پرتقالی سابق پرسپولیس از محل در آمدزایی‌های باشگاه و ۱۱۰ هزار دلار با کمک مالی دکتر طباطبایی مدیر شرکت سپنتا و رایزنی احمد یوسفی هوادار پیشکسوت پرسپولیس پرداخت شد تا پرونده شکایت این مربی پرتغالی در فیفا بسته شود.

احمد یوسفی و رویانیان

در همین خصوص علی پروین عضو هیات مدیره باشگاه و حمید استیلی مدیر آکادمی و محمد جمعه‌ای مشاور مدیر عامل پرسپولیس با حضور در منزل احمد یوسفی هوادار و پیشکسوت قدیمی از او تقدیر کردند.

اما مشخص نشد فرد تقدیر شونده فقط رایزنی کرده یا مبلغ فوق را از جیب خود پرداخت کرده است؟ اگر هم طباطبایی پول را داده چرا از او تقدیر نشده است؟ احمد یوسفی عضو سابق هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس و صاحب اتوموبیل فروشی سورتمه و از دوستان نزدیک علی پروین است .

http://football.ir/news/iran/1392/04/perspolis-fan-1153085.html

سپس در شهریورماه ۱۳۹۲ موضوع پرداخت یک میلیون دلار به تیم عجمان امارات برای فسخ قرارداد محمدرضا خلعتبری پیش آمد. بهانه‌ی پرسپولیس و فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش و جوانان برای این کار، نام لیگ این کشور بود که به جای خلیج فارس از نام «خلیج عربی» استفاده می‌کنند!

البته چندی پیش، بخش‌های اصلی خبری صدا و سیما خبر دروغی را مبنی بر این که فیفا به دلیل اعتراض ایران نام Persian gulf را برگزیده است منتشر کردند. در حالی که از بدو تاسیس سایت فیفا در کنار نام امارات متحده عربی، نام خلیج فارس را درج کرده بود و هیچ تغییری نکرده است. این خبر از طریق ارسال«اس- ام – اس» سرتاسر ایران را پوشش داد.

http://www.meraatnews.com/?q=node/38628

حس وطن‌دوستی رویانیان و همراهانش در حالی گل کرده بود که تیم ملی قوتبال ایران به خاطر نداشتن ۳۰۰ هزار دلار هزینه‌ی اردوی پرتغال، از رفتن به این کشور بازماند.

رویانیان گفت برای فسخ قرارداد خلعتبری ۵۰۰ هزار دلار نقد و بقیه به صورت اقساط پرداخت خواهد شد. او در مورد طریقه پرداخت پول گفت:‌ «ما روز پنجشنبه به بانک رفتیم اما گفتند ساعت کاری تمام شده و جمعه هم چون بانک بسته بود، از طریقی دیگر پول لازم را بدست آوردیم. ما موفق شدیم معادل دلار مبادله‌ای را تامین کنیم و از طریق یک بانک ایرانی، پول را به حساب یک بانک چینی ریختیم و آنها هم با دریافت 7-8 درصد سود، امروز پول را به دبی انتقال می‌دهند. ما کار دیگری نمی‌توانستیم بکنیم و مجبور شدیم تا این درصد را بدهیم و خلعتبری را بیاوریم. »

وزارت ورزش پرداخت مبلغ فوق را تکذیب کرد و صحبت از یک فرد خیر به میان آمد. رویانیان قول داد که نام وی را اعلام کند اما خبری نشد. یکی از لیدرهای باشگاه از احمد یوسفی به عنوان فرد خیر نام برد که بعداً‌ مشخص شد حقیقت ندارد و او پولی پرداخت نکرده است و دوباره رابط معامله بوده و فرد «نیکوکار»‌ که نمی‌خواهد نام و تصویرش پخش شود ظاهراً کسی نیست جز رضا مصطفوی طباطبایی مدیر شرکت سپنتا که به هر دلیل نمی‌خواهند نامش مطرح شود.

شرکت سپنتا تنها در یک مناقصه خرید دکل‌های حفاری شمال که مجموعا ارزشی بالغ بر ۴۲۰ میلیون دلار داشت، با امدادهای غیبی! و خارج کردن رقبا توسط برخی چهره‌های امنیتی، به همراه رفقای خود پورسانتی بالغ بر ۱۶میلیون دلار دریافت کرده است.

سال گذشته سایت «بازتاب» تصاویری از فرد «نیکوکار» را هنگام قمار منتشر کرد.

«در تازه ترین گزارش منتشر شده از سوی یک سایت اصولگرا، طی قراردادی جدید و کاملا یک طرفه بین کشور چین و ایران، دولت ایران با خرید ۱۴ دکل حفاری شامل ده دکل خشکی و ۴ دکل در آب از یک شرکت چینی موظف به پرداخت بدهی خود به شکل وام و به همراه بهره بالا خواهد بود.

به گزارش بازتاب، این معامله که بزرگترین معامله نفتی در تاریخ صنعت نفت ایران از زمان دارسی می باشد کاملا یک طرفه و به سود شرکت های چینی خواهد بود به طوریکه علی رغم ده ها میلیارد دلار از پولهای فروش نفت ایران در بانک سان شور چین جهت تامین مالی قراردادهای ایران و چین که در حال حاضر توسط دولت چین بلوکه شده است، این قرارداد با شرایط فاینانس(وام) انجام می شود و مبالغ سنگینی بابت بهره بانکی و دلالی فاینانس از بیت المال کشور پرداخت خواهد شد.

بنابر این گزارش، نحوه انجام قرارداد میان شرکت سپنتا اینترنشنال از سوی ایران به واسطه گری دلال نفتی که پیش از این به فساد متهم شده بود به عنوان واسطه شرکت حفاری شمال و شرکت چینی بوده و شرایط این معامله کاملا به زیان ایران خواهد بود.

این گزارش می‌افزاید: «با وجود میلیاردها دلار طلب ایران از کشور چین در خصوص فروش نفت به این کشور، شرکت چینی حاضر به انتقال تکنولوژی به ایران نشده، در حالی که با توجه به خرید این تعداد زیاد دکل، انتقال تکنولوژی باید یکی از شروط قرار داد باشد.»

این سایت اصولگرا همچنین خبر مى‌دهد که «با وجود ورود نهادهای نظارتی به این معامله، حمایت های قدرتمندانه برخی از افراد از طباطبایی، موجب شده است تا وی بتواند این قرارداد را به نفع خود به پیش ببرد.»

طی ماه‌های گذشته نیز برخی سایت های خبری با انتشار مطالبی در خصوص «وجود فردی دلال، فاسد و قمارباز» که وابسته به برخی افراد ذی نفوذ در نظام است اطلاع رسانی کرده و نوشتند: «این فرد شش سال پیش برای نخست بار به واسطه پرونده ای به نام کرسنت که در صدر اخبار خبرگزاری‌های ایران و جهان قرار گرفت و نسبت به آن افشاگری‌هایی صورت پذیرفت مورد پیگرد و بازجویی‌های متعدد قرار گرفت. این فرد که همان رضا مصطفوی طباطبایی است، یکی از دلالان خرده پای نفتی بوده که به شکلی ناگهانی و مشکوک از پیگرد قانونی رها شده و پس از آن نیز در پی وجود تحریم‌های بین المللی بخش بزرگی از فروش و قراردادهای نفتی را بین ایران و کشورهای دیگر بر عهده گرفته است.»

http://www.bultannews.com/fa/news/112785

در آبان‌ماه ۹۲ مطرح شد که مبلغ مربوط به قسط اول و دوم فسخ قرارداد خلعتبری توسط حسین هدایتی پرداخت شده است.

منبع:پژواک ایران

اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

facebook Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

   نسخه‌ی چاپی  

ایرج مصداقی

فهرست مطالب ایرج مصداقی در سایت پژواک ایران 

*اسدالله لاجوردی چشم و چراغ خمینی و خامنه‌ای
*‏«نومسلمانان دو آتشه» در عرصه‌ی هنر
*علی فلاحیان جنایتکاری که از پرده بیرون می‌آید
*پوزش به خاطر اشتباهم در مورد تاریخ مصاحبه‌ی تلویزیونی احسان طبری
*برگی از تاریخ؛ «قرارداد ۱۹۱۹»، نایبیان کاشان، پدربزرگم حاج‌محقق‌الدوله
*محسنی‌اژه‌ای چرا خاوری را فراری داد ‏
*دکتر مسعود شیری «جاودانه‌ای» که غریبانه رفت
*پاسخی به ادعاهای محسن آرمین بازجو و شکنجه‌گر سابق و «اصلاح‌طلب» کنونی
*سو‌ءاستفاده از نام و یاد جاودانه‌ها ممنوع (به یاد حسن جهان آرا)
*آنچه از رئیسی در «کشتار ۶۷» دیدم
*سعید کریمیان چه کسی بود و چه سابقه‌ای داشت؟
*«گلزارخاوران» مشهد، پیش پای «آیت‌الله قتل‌عام» ذبح می‌شود
*شیوه‌های جدید مأموران وزارت اطلاعات در فضای مجازی
*تقدیر هم‌زمان دعایی از یک چهره‌ی ملی و یک «جنایتکار علیه بشریت»
*نگاهی به زندگی برادران ذاکر، مسئولان اطلاعاتی رژیم خمینی و فرقه‌ی رجوی
*خطرات «عشق‌بازی» خامنه‌ای با «امام زمان» برای ایران و منطقه ‏
*شیخ محمد یزدی رئیس قوه قضاییه که چماقدار بسیج می‌کرد
*هادی غفاری شکنجه‌‌گری در لباس «اصلاح‌طلبی»
*تحلیل CIA از تسخیر سفارت آمریکا در تضاد کامل با ادعا‌های مضحک فخرآور
*حسین طائب یکی از خطرناک‌ترین چهره‌های امنیتی
*دست‌پخت سایت «همبستگی ملی» و خانم دشتی
*هاشمی رفسنجانی و خامنه‌ای در نگاه آیت‌الله گلزاده غفوری
*گزارش محرمانه‌ی CIA در مورد هراس اتحاد شوروی از انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی
*گزارش محرمانه‌ی CIA در مورد مسئولیت مجاهدین در انفجار حزب جمهوری اسلامی
*رپرتاژ آگهی «صدای آمریکا» برای مطرح کردن «بچه‌پررو» و «رفیق‌آیت‌‌الله»
*هاشمی معمار سرکوب دهه ۶۰ بود و مانع کشتار در پس از ۸۸
*محمدی‌ری‌شهری جنایتکاری که به چپاول مشغول است
*محمدعلی سرلک تیرخلاص‌زن دهه‌ی ۶۰ که روزگار خوشی ندارد
*اسدالله «خالصی» هم پر کشید و رفت
*رؤسای زندان اوین در دهه‌ی ۶۰
*سعید حسین‌زاده، زندانی سیاسی معترض، محمد حسین‌زاده مدیر داخلی اوین در دهه‌ی ۶۰
*نصیر نصیری و اسماعیل شاهردوی و «بی‌معرفتی»
*محسن نادریان، لات با معرفت قربانی «قتل‌های زنجیره‌ای»
*سعید امامی «سرباز راستین اسلام» که بود و چه کرد؟
*موسوی اردبیلی یکی از مسئولان کشتار دهه ۶۰
*پسر وزیر بهداری، زندانی سیاسی ۱۳ ساله و شهید ۱۵ ساله‌ «جبهه حق علیه باطل»
*تیرخلاص‌زن‌های اوین در دهه‌ی ۶۰ که کشته شدند
*«ارتجاع غالب» و «ارتجاع مغلوب»، دو تیغه یک قیچی
*شبیه سازی صفحه‌ی فیس بوک من توسط دستگاه اطلاعاتی رژیم
*تجاوز به کودکان و «حافظه تاریخی» ما ایرانیان
*توطئه‌ وزارت اطلاعات و بخش سایبری آن تحت پوشش دفاع از «چپ»‌
*«تیرخلاص‌زنی» که در ویلای شخصی‌اش بیلیارد بازی می‌کند
*با چهره‌‌ی «حاج آقا حسینی» و شبکه‌ی اطلاعاتی رژیم آشنا شویم
*سوءاستفاده جنسی از کودکان و نوجوانان در زندان
*کپی کردن صفحه‌ی فیس بوکم توسط «از ما بهتران»
*نامه‌ی شریرانه‌ی نماینده‌ی مریم رجوی به «کانون دوستداران فرهنگ ایران» در واشنگتن
*خامنه‌ای‌ و قاری قرآن فاسد، خمینی و روحانیت فاسد
*مسابقه‌ی فوتبال در روز تاسوعا، بمبگذاری در «حرم امام رضا» در روز عاشورا
*بیایید تصور کنیم....
*با نحوه‌ی کارکرد دستگاه اطلاعاتی و امنیتی در فضای مجازی آشنا شویم
*فیروز محوی یا «دزد ناشی» کمیسیون خارجه‌ شورای ملی مقاومت!
*مشارکت «فرقه‌ی رجوی» در زمینه‌سازی قتل «فراز» و «رها»
*«فراز» و «رها» جدیدترین قربانیان «قتل‌های زنجیره‌ای»
*محسنی اژه‌ای همچنان محرمانه حکم قتل صادر می‌کند
*رازینی قاتلی که به جنایاتش «افتخار» می‌کند
*پورمحمدی جنایتکاری که شب‌ها راحت می‌خوابد
*آمار واقعی زندانیان قتل‌عام‌شده در تابستان ۶۷ و جعلیات پیرامون گور دسته‌جمعی
*فیلم کامل گفتگوی ایرج مصداقی با معاون مصطفی پورمحمدی در ژاپن
*«حاجی علوی و حاجی فلاحی» یا «حاجی رجوی و حاجی خزایی»
*توضیحی چند در مورد گفتگوی مهدی خزعلی با صدای آمریکا
*گفتگو با آوایی بازرس ویژه روحانی و خلف‌رضایی قاضی دیوان عالی‌ کشور، عاملان کشتار دهه‌ی ۶۰ ‏‏(بخش دوم) ‏
*گفتگوی اختصاصی با علیرضا آوایی یکی از مسئولان کشتار ۶۷ (قسمت اول)
*نگاهی گذرا به ریشه‌های قتل‌عام زندانیان در سال‌های ۶۰ و ۶۷
*دلایل واقعی کشتار زندانیان سیاسی در سال ۶۷
*از زندان برای آیت الله منتظری گزارش فرستادم
*ادعای جدید فرقه «صاحب‌مرده» رجوی مبنی بر عضویت من در هیأت کشتار ۶۷!
*گزارش کذب اعضای هیأت کشتار ۶۷ به آیت‌الله منتظری
*خروج مأموران ساواک از کشور در دیماه ۵۷، سفر به اسرائیل و اخراج از این کشور(گفتگو با پرویز معتمد)
*نگاهی دوباره به قاضی صلواتی و «برادر همسرش»
*پاسخی به ادعاهای بهروز جلیلیان در مورد «نه زیستن نه مرگ»
*بدون شرح!‌ آیا مسعود رجوی پاسخی برای این اسناد دارد؟
*آقای همنشین بهار! منظور وزیر کار امیر قاسم معینی است و نه هوشنگ انصاری
*اگر بهشتی زنده می‌ماند چه می‌شد؟‌
*مهدی سامع سرباز «ولی فقیه» در غیبت و «ارتجاع مغلوب»
*گوشه‌هایی از زندگی سراسر فساد کامران دانشجو چشم‌وچراغ خامنه‌ای در دانشگاه‌ها
*آیا عقلانیتی در اشرف دهقانی هست؟
*تلاش دستگاه اطلاعاتی رژیم برای تماس با پرویز ثابتی، ایجاد رابطه با آمریکا، شکایت از مجاهدین در گفتگو با پرویز معتمد
*نگاهی دوباره به نامه نگاری دبیر کنفدراسیون جهانی محصلین و مصطفی خمینی در دهه‌ی ۴۰
*مهدی سامع و «سه تفنگدار»ش
*بازداشت و دوران «حصر» خمینی تا تبعید در گفتگو با پرویز معتمد
*حمید اسدیان «مدیحه سرای» دربار رجوی و «ارزش غایی کلمات»
* جنگ و گریز ساواک با چریک «افسانه»‌ای حمید اشرف از نگاهی دیگر
*نگاهی اجمالی به سناریوی رژیم در مورد «زن» دستگیر شده در آلبانی
* مصطفی تاج زاده و «امام خمینی» و «دوران طلایی »
*دسته گل جدیدی که «تیرخلاص» زن اوین به آب داد
*داستان «استاد ادبیات از خراسان سرفراز» و «دیپلمات اسکاندیناوی»
*جنگ نیابتی شیعه و سنی و تعطیلی نهم ربیع‌الاول «آغاز امامت ولی عصر» و «عید‌الزهرا»
*«پرچم سرخ» تکان دادن سعید سلطانپور در روایت مجاهدین
*مروری بر «زخمی شدن قاسم سلیمانی» و «درب ضد انفجار اتمی» در تونل زیر زمینی سپاه در روایت مسعود رجوی
*جاودانه‌های خانواده‌ی محمدرحیمی در شعر زنده یاد نصیر نصیری
*شبکه‌ی نفوذی مجاهدین در رژیم، قربانی «خیانت» مسعود رجوی (بخشی از گزارش ۹۳)
* فیروز الوندی و «لاله‌های سرنگونش»
*«سرقت» شعرهای نصیر نصیری توسط مجاهدین و استفاده از آن در خاطرات محمود رویایی!
*نصیر نصیری همچون «بادی سرگردان» در جستجوی آشیانه‌‌اش
*آیا رژیم قصد آزادی رابرت لوینسون را دارد؟
*سید‌ابراهیم رئیسی جنایتکاری در مقام تولیت «آستان ضامن آهو»
*نگاهی ایدئولوژیک به نامه‌‌‌های مسعود رجوی خطاب به خبرگان و خامنه‌ای
*در رثای دکتر هادی اسماعیل‌زاده حقوقدان بزرگ میهن مان
*بارز شدن دشمنی هیستریک فرقه رجوی با زندانیان سیاسی مقاوم و مبارز
*دزد ناشی به کاهدان می زند («جنون» مسعود رجوی)
*«چه بی ثمر به در می‌کوبم» نگاهی به چند شعر نصیر نصیری
*عباس رحیمی آن «جان شیفته»
*کارزار غیرانسانی جماعت رجوی علیه بیماری عباس محمدرحیمی
*نقش اخلاق در رفتارهای سیاسی
*سرگیجه ی رجوی در برابر مظلومیت عباس محمدرحیمی
*حمله کینه توزانه ی مسعود رجوی به عباس محمدرحیمی سمبل جوانمردی و راستی
*مترجم نیروی دریایی آمریکا در زندان اوین؛ نماینده خمینی در نیروی دریایی، امام جماعت در آمریکا
*پیش‌بینی خروج نیروهای آمریکایی از عراق و خطرات ناشی از آن
*رجوی خواهان ادامه جنگ در لیبرتی، کمیساریای عالی پناهندگان خواهان انتقال فوری مجاهدین از عراق
*جنایت «لیبرتی» و مسئولیت مشترک خامنه‌ای و مسعود رجوی
*محمدحسن راستگو «مبتکر شیوه خاصی از آموزش و تفریح برای کودکان»
*پاسخ من به دستگاه اطلاعاتی و امنیتی رژیم برای مناظره در «دانشگاه هنر تهران»
*متن کامل نامه آیت‌الله گلزاده غفوری به ‌آیت‌الله منتظری: «با آب دیگری وضو بسازید»
*تلاش نافرجام فخرآور برای بدنام کردن اسماعیل خویی
*گل ــ زاده، نخ «دانه‌های تسبیح» * (قسمت دوم)
*من و فرهاد و زندان و «یه شب مهتاب» *
*«کشتار ۶۷» در شعر نصیر نصیری (شاعری که قربانی خمینی و رجوی شد)
*گفتگوی گزارشگران با ایرج مصداقی بمناسبت یادبود کشتار زندانیان سیاسی در تابستان 1367
* جنایتکاران دهه ۶۰ پست دولتی دارند
*نصیر نصیری شاعری که قربانی خمینی و رجوی شد
*بقیه داستان «جیمزباند» و «رفیق آیت‌الله»
*روایت ایرج مصداقی از سیاه‌ترین دهه عمر جمهوری اسلامی - بخش نخست
*کوتاه و گویا؛ «انترناسیونال بچه‌پرروها»
*سکوت مسعود رجوی در قبال پذیرش پناهندگی یکی از متهمان قتل‌ کشیش‌های مسیحی در سوئد
*توطئه‌ی جدید دستگاه اطلاعاتی رژیم و مجاهدین علیه «نه زیستن، نه مرگ» و من
*«هوشنگ عیسی بیگلو» و «همنشین بهار» در روایت عرفان قانعی فرد پادوی دستگاه امنیتی
*رضا مصطفوی طباطبایی «خیر» حامی پرسپولیس یا یکی از عوامل گم‌شدن دکل نفتی
*به یاد مادر انسیه بخارایی کاشی (سید‌احمدی) که «لبخندش باغ ستاره‌ها بود»
*از جعل امضاهای ناشیانه پای بیانیه دلواپسان تا جعل امضا تحت نام «بیش از ۱۵۰۰نفر از دوستداران جنبش فدائی»
*اوین؛ از جوخه‌‌ی اعدام لاجوردی تا پارک قالیباف و لاریجانی
*چهل سال پس از ترور شریف واقفی؛ شباهت‌های رفتاری مسعود رجوی و تقی‌ شهرام
*چرا در مورد بیژن جزنی و حمید اشرف می‌نویسم؟
*من یا محسن درزی «تواب»، کدام یک بایستی پوزش بخواهیم؟
*سناریوی جدید دستگاه اطلاعاتی رژیم؛ مجاهدین عامل اسیدپاشی روی زنان
*فرخ نگهدار و تاریخی سراسر جعلی: چگونه جنبش فدایی، بیژن جزنی و حمید اشرف قربانی شده‌اند
*سازمان چریک‌های فدایی خلق و پذیرش رهبری خمینی در دوران انقلاب ضد‌سلطنتی
*«ایران اینترلینک» صدای دستگاه اطلاعاتی رژیم
*مسعود رجوی بیش از رژیم جمهوری اسلامی از نمایش جهانی فیلم «آن‌ها که گفتند نه» در هراس است
*کشتار وحشیانه با استناد به آیات قرآن و سنت
*پیش‌بینی هشت سال پیش نتایج تحریم اقتصادی رژیم و خروج نیروهای آمریکایی از عراق
*قاضی حسن تردست قاتل ریحانه جباری مرتکب جنایت دیگری شد
*دست‌خط‌های ارائه شده از سوی مجاهدین خلق به ایرج مصداقی
*واکنش رهبری عقیدتی مجاهدین به مقاله‌ی «مسعود رجوی سه دهه «فرار» از «جانبازی» و به خطر انداختن جان مجاهدین»
*تروریست سیدنی کیست و کتاب شعرش را چه کسی انتشار داد؟
*فراخوان «ستاد اجتماعی مجاهدین در داخل کشور» طنز یا فاجعه
*مسعود رجوی سه دهه «فرار» از «جانبازی» و به خطر انداختن جان مجاهدین
*پروژه‌ی «شهید‌سازی» از مرتضی سربندی مأمور اطلاعاتی و مسئول آموزش گارد پرواز سپاه پاسداران
*عملیات مروراید مجاهدین در بهار ۱۳۷۰ کردکشی یا دخالت سپاه‌پاسداران در عراق؟
*مجاهدین خلق، داعش، «انقلابیون عراقی»، «عشایر انقلابی»، بدون شرح
*تشابه احکام «داعش»‌گونه‌ی خمینی برای کشتار نظامیان و زندان سیاسی در مرداد ۶۷
*نگاهی دوباره به دیدگاه‌ه‌ای هفت سال پیش ایرج مصداقی پیرامون احتمال حمله‌‌نظامی، تحریم اقتصادی، بحران‌هسته‌ای و ...
*به مناسبت درگذشت امام جمعه شمیرانات: حجت‌الاسلام محسن دعاگو، امام جمعه، بازجو، شکنجه‌گر و فرمانده کمیته
*اعدام‌های ۶۷ از یک سال قبلش برنامه‌ریزی شده بود
*آزادی متهمان ترور «متخصصان هسته‌‌ای» یک رسوایی دیگر برای خامنه‌ای
*طرح یک پرسشنامه (مجاهدین در برابر پرسش‌های مردم) بخشی از «گزارش ۹۳»
*دخالت مجاهدین در امور داخلی عراق و حمایت از نیروهای تحت هژمونی «داعش» (بخشی از گزارش ۹۳)
*روحانیت انقلابی، متهم اصلی آتش‌سوزی سینما رکس آبادان
*مظفر الوندی پاسدار زندان یا مسئول دفتر «حقوق بشر» و دبیر مرجع «حقوق کودک»
* گورستان «خاوران»
*اعدام، یک پارامتر مهم در حیات سیاسی نظام جمهوری اسلامی است
*شبکه‌ی نفوذی مجاهدین در رژیم، قربانی «خیانت» مسعود رجوی (بخشی از گزارش ۹۳)
*قاضی محمد مقیسه و سه دهه جنایت علیه بشریت
*«فرد خوشنام» مجاهدین چه کسی است ؟
*سرنوشت مسعود دلیلی، یادآور سرنوشت سعید امامی (بخشی از گزارش ۹۳)
*توضیحی مختصر در مورد فرار مسعود رجوی از عراق و ترک صحنه‌ی جنگ
*دریافت «جایزه یواشکی» توسط خانم رجوی
*تصحیح یک اشتباه در ارتباط با گزارش ۹۳ و پوزش از آقای سعید جمالی
*گزارش 93 / واکاوی و بررسی فرهنگ و رفتار توتالیتاریستی مسعود رجوی
*ای کاش نه تیم ملی فوتبال، که جامعه‌ی ایران «کارلوس کی‌روشی» می‌داشت
*تصحیح یک روایت در مورد زنده یاد غلامحسین (شاپور) قناعتی
*«لعبتی هزار ماشالا»، نامه سرگشاده به عماد‌الدین باقی
*نگاه متفاوت من، محمد مصطفایی و وحید پوراستاد به علیرضا آوایی
*من و «حق» بیژن جزنی و کشتار ۳۰ فروردین ۱۳۵۴
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (بخش پایانی) نقش وابستگان فدراسیون فوتبال و تربیت‌بدنی در فساد
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱۶) لومپنیسم در حاکمیت، لومپنیسم در فوتبال و ...
*«عشق» و نسل برآمده از انقلاب ضد سلطنتی
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱۵) روحانیت و دلالان در فوتبال
*مسعود رجوی و «پرفسور راج بالدو» و جایزه «خدمات بشردوستانه بین‌المللی»
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱۴) نقش رمالان، جادوگران و مداحان در فوتبال
*نوروز در زندان‌های دهه‌ی ۶۰
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱۳) غوغای اعتیاد و دوپینگ
*انتخاب مریم رجوی به عنوان «پرافتخار زن سال ۲۰۱۳ » و پروفسور «راج بالدو»
*نگذارید دست‌های خونین خمینی را پاک کنند
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱۲) سرمایه‌داران نوکیسه در فوتبال
*مرتضی فهیم کرمانی صادر کننده‌ی اولین حکم ترور، سنگسار و قطع دست
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱۱) سرمایه‌داران نوکیسه و فوتبال
*سیدحسین موسوی تبریزی خشن‌ترین قاضی نظام، مدعی «اسلام رحمانی»
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته، سرمایه‌داران نوکیسه و فوتبال (۱۰)
*ادامه‌ی دشمنی دستگاه ولایت با زنده‌یاد فرخ‌رو پارسای
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۹) (سرمایه‌داران نوکیسه در فوتبال)
*علی یونسی و تکذیب محاکمه و اعدام نظامیان حزب توده
*ناصر میناچی مشمول «فامیل الدنگ»‌ نشد
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۸) هجوم سرمایه‌داران نوکیسه به بازار فوتبال
*مقوله‌ی حجت‌الاسلام «جعفر نیری» و مستند‌سازی کشتار ۶۷
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (بخش ۷) تحولات باشگاه پرسپولیس، استقلال و ...
*حسینعلی نیری رئیس دادگاه انتظامی قضات «رژیم کشتار »
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۶) دخالت سپاه پاسداران در فوتبال
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۵)
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۴)
*نگاهی دوباره به دستگاه اطلاعاتی نظام و قربانیان «انجمن پادشاهی»
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۳)
*طه طاهری (مسعود صدر‌الاسلام) و وزارت اطلاعات مسئول ربودن رابرت لوینسون
*سخنی با مریم رجوی؛ به یاد «گوهر» و «گوهر»ها
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۲)
*چند نفر در زندان قزلحصار اعتصاب غذا کرده‌اند؟ نگاهی به اطلاعیه دبیرخانه شورای ملی مقاومت
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱)
*پاسخ مجاهدین به مقاله‌ی فریبا هادیخانلو «اشرف نشان» یا «تواب اتاق آزادی اوین»
*فریبا هادیخانلو «اشرف نشان» یا «تواب اتاق آزادی اوین»
*خطر اعدام متهمان ترور‌های هسته‌ای و «جاسوسی» برای موساد
*نهاد نمایندگی خامنه‌ای و تائید قتل‌عام‌های ۶۰ و ۶۷
*انشعاب و ایجاد تشکل؛ پاسخ به نامه‌ی سرگشاده‌ی آقای ریحانی
*حق تیر و شکنجه در قوانین جمهوری اسلامی
*رادیو بی بی سی و گزارش بیطرفانه‌اش از عراق
*پس از قتل‌عام در اشرف، کشتار بزرگتری در چشم‌انداز است
*علیرضا یعقوبی «اشرفی» امروز و همکار سعید امامی و فلاحیان دیروز
*لزوم مبارزه با شخصیت‌سازی و شخصیت پرستی و پرهیز از مطلق‌کردن افراد
*قاضی صلواتی یکی از اضلاع مثلت «جنایت علیه بشریت»
*نامه سرگشاده به شیرین عبادی، «اسلام رحمانی» چاره‌ی کار نیست
*آیت‌الله گلزاده غفوری و پذیرش وکالت عباس امیرانتظام
*چه چیز خشم «‌اهل حق» در ایران را برانگیخت و خودسوزی‌ها چرا آغاز شد؟
*واکنش مشابه‌ مجلس شورای اسلامی و «شورای ملی مقاومت» به «استعفا»
*نگاهی ایدئولوژیک به نامه‌‌‌های مسعود رجوی خطاب به خبرگان و خامنه‌ای
*محمد‌علی امانی رئیس اوین و عضوی از خانواده‌ی جنایتکار و غارتگر امانی
*انفجار حرم عسگرین و اعتراف ژنرال جورج کیسی
*بخش منتشر نشده‌ی گزارش ۹۲، نامه‌ی سرگشاده به مسعود رجوی
*مکاتبات من با ابوالقاسم رضایی یکی از مسئولان مجاهدین در دیماه ۱۳۸۸
*سنگ بنای نابسامانی‌های کشور را هاشمی گذاشته-
* محمد مهرآیین، مظهر جنایت و فساد
*گزارش ۹۲، نامه‌ی سرگشاده به مسعود رجوی
*سیدحسین موسویان و شیخ حسن روحانی دو مدعی تحصیل در بریتانیا
*نگاهی به پرونده‌ی کهریزک و سوابق جنایتکارانه «قاضی حداد»
*حجت‌الاسلام محسن دعاگو، امام جمعه، بازجو، شکنجه‌گر و فرمانده کمیته
*نگاهی به زندگی جلیل بنده یکی از تیرخلاص‌زن‌های اوین
*سفر مصطفی محمد نجار به وین شلیک به لیست جدید اتحادیه‌‌ اروپا
*نقش مجید قدوسی یکی از عوامل کشتار ۶۷ در فوتبال
*سیدعباس ابطحی یکی از جنایتکاران علیه بشریت
*دستگیری یک شهروند اسلواکی اقدامی شکست‌خورده در راه تکمیل سناریوی ترورهای هسته‌ای
*حمله‌ی موشکی به لیبرتی آخرین اقدام تروریستی رژیم نخواهد بود
*«هوشنگ عیسی بیگلو» و «همنشین بهار» در روایت عرفان قانعی فرد پادوی دستگاه امنیتی
*آقای واحدی، بشارتی نه «خدا ترس است و نه با شرف»
*طه طاهری (مسعود صدر‌الاسلام) و وزارت اطلاعات مسئول ربودن رابرت لوینسون
*تلاش برای نجات تروریست‌های‌ سپاه قدس در تایلند
*نشریه‌ی پیکار، قاسم عابدینی و ترور آمریکایی‌ها
*رو در رو با فائزه هاشمی و «عبرت روزگار»
*آیا خامنه‌ای مخالف اعدام مارکسیست‌‌ها بود؟
* بدون شرح!
*«گفتگوهای زندان» و سندروم «دایی جان ناپلئون»
*مازیار بهاری و «اعترافات اجباری»
*حکم تاریخی دادگاه لاهه و واکنش ناگزیر «هیأت اجرایی راه کارگر»
*تاکسی زرد رنگ پژو ۴۰۵ و ترور پاسدار فریدون عباسی
*آیا مجاهدین و دشمنانشان فرهنگی مشابه دارند؟
*چه کسانی مستشاران آمریکایی در ایران را ترور کردند؟
*متهم کردن بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به مشارکت در ترور‌های هسته‌ای
*وزیر فتحی هوادار دکتر شریعتی چرا و چگونه «رفیق» شد؟
*«جهانبخش سرخوش» و «شرکا» همسو و همگام با رژیم
*من و «حق» بیژن جزنی و کشتار ۳۰ فروردین ۱۳۵۴
*آیا محمدی گیلانی حکم اعدام فرزندانش را داد؟
*نگاهی به جعلیات انتشار یافته از سوی ساموئیل کرماشانی در مورد مولود آفند و متهمان دستگیر شده در ایران
*ربودن مولود آفند، ارتباط آن با «ترورهای هسته‌ای»، اقلیم کردستان و موساد
* نگاهی دوباره به سناریوی «سربازان گمنام امام زمان» و قربانیان آن
*دلایل اتخاذ اقدامات امنیتی اجلاس «غیرمتعهدها» در تهران
*به فریاد متهمان بیگناه ترور «متخصصان هسته‌ای» برسید
*علیرضا آوایی، غلامرضا خلف رضایی زارع و چند جنایتکار علیه بشریت
*«حاج رضا» و کتایون ‌آذرلی و یک پروژه‌ی امنیتی
*چشم‌ها را باید شست، جور دیگر باید دید؛ پرسش‌هایی از سوی مخالفین ایران تریبونال
*دروغپردازی «حاج‌رضا» در مورد نحوه‌ی سفر به اروپا
*پرده‌‌ی دیگری از «داستان‌های هزار و یک شب» صاحب‌منصب قضایی رژیم
*«دو پیمانه آب و یک چمچه دوغ»، نگاهی به روایت‌های جعلی صاحب‌منصب قضایی رژیم
*پاسخ به چند سؤال در ارتباط با خاطرات و مصاحبه‌ی‌ تلویزیونی ثابتی و واکنش‌های پیرامون آن
*حاج احمد قدیریان مسئول گروه ضربت و جوخه‌های اعدام اوین
*«فرقان» در آیینه‌ی تاریخ
*مایک والاس و هاشمی رفسنجانی
*حمید رضا نقاشیان تجسم عینی حاکمیت فاسد
*چه کسی خامنه‌ای را در تیرماه ۶۰ ترور کرد؟
*تروریسم افسار گسیخته‌ی رژیم و مماشات بین‌المللی
*فراز و نشیب حزب توده در دهه‌ی ۶۰
*«اپوزیسیون» کی و چگونه کوک می‌شود؟
*سانسور بخش مهیج خبر «ان بی سی» در مورد نقش مجاهدین در ترور‌های تهران
*پرونده‌ی لیلا فتحی نمادی از ظلم و بی‌عدالتی دستگاه قضایی ولایت فقیه
*چه کسانی پشت بیانیه‌‌ی «کرکس‌ها متحد می‌شوند» هستند
*نقش رژیم در «قتل‌های زنجیره‌ای متخصصان» ایرانی
*نامه سرگشاده به آقای محمد نوری زاد
*نامه‌ی تیرماه ۱۳۶۶ آیت‌الله گلزاده غفوری به ‌آیت‌الله منتظری *
*نامه آیت‌الله گلزاده غفوری به ‌آیت‌الله منتظری: «با آب دیگری وضو بسازید»
*پاسخ به پرسش‌هایی چند در مورد بیانیه‌های ضد جنگ و تلاش‌های اکبر گنجی
*پاسخ به سؤالاتی چند در مورد گزارش آژانس بین‌المللی اتمی و امکان حمله نظامی غرب به ایران
*چند پرسش و پاسخ در مورد طرح ترور سفیر عربستان در آمریکا
*جاسوسی وابسته‌ی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی در لندن علیه دانشجویان ایرانی
*«باغ‌ها آنگاه که شکفته‌ترند کوله‌ی پاییز را پربار می‌کنند»
*«از اوج و موج نگاهت عشق پیدا بود»
*به یاد شهلا و فریده و همه‌ی جاودانگان
*به یاد مادر جهان‌آرا و جاودانه‌اش «حسن»
*رقص ققنوس‌ها و آواز خاکستر
*به روز کردن لیست تروریستی و واکنش‌‌های رژیم
*محمد سلیمی یکی از جنایت‌کاران علیه بشریت و دست‌اندرکاران قتل‌عام ۶۷
*راه بهبود حقوق بشر در ایران از رسیدگی به قتل های ۶٧ می گذرد
*معامله‌ بر سر آزادی دو کوهنورد آمریکایی و باقی ماندن نام مجاهدین در لیست تروریستی
*گفتگو در مورد گزارشگر ویژه شورای حقوق بشر
*نوری‌زاده و زنده‌یاد شاپور بختیار
*مروری بر روایت هاشمی رفسنجانی از پایان قتل‌عام ۶۷ و اطلاعات ارائه شده از سوی دادستانی
*با آب هفت دریا نیز ننگ کشتار ۶۷ را نمی‌توان شست
*لیست تروریستی آمریکا و رابطه آن با نجات جان ساکنان اشرف
*مادر هنوز غصه‌ی عطیه را دارد
*مادر امامی و آغوش پر از عشق‌اش
*آیا مجید انصاری راست می‌گوید؟
*محمدرضا صدر عاملی و رخت‌‌ دامادی‌اش
*نحوه برخورد دولت موسوی با کشتار ۶۷ و موارد نقض حقوق بشر در مجامع بین‌المللی
*تصحیح اطلاعات ارائه شده نادرست در مورد گزارشگر ویژه و ...
*انتخاب گزارشگر ویژه مردِ مسلمانِ غیرعرب و تصحیح چند اشتباه
*هوشنگ اسدی بدون هیچ پروایی همچنان دروغ می‌گوید
*از بهناز شرقی نمین تا هاله سحابی
*با چهره‌ی مجید قدوسی یکی از مسئولان کشتار ۶۷ آشنا شویم
*توضیحی در ارتباط با نقد کتاب هوشنگ اسدی
*نقدی بر «نامه‌هایی به شکنجه‌گرم»، چرا هوشنگ اسدی دروغ می‌گوید؟
*کدیور و روایت کشتار ۶۷
*کشتار در اشرف و منادیان «اسلام رحمانی»
*طه طاهری (مسعود صدر الاسلام) و مفقودشدن رابرت لوینسون
*۱۹ بهمن شکوه یک مقاومت؛ غم و اندوه غریبانه‌ی زندانیان
*با چهره‌ی داوود روزبهانی فرمانده حمله به پایگاه موسی خیابانی آشنا شویم
*برای مظلومیت و تنهایی محمدعلی حاج‌آقایی
*با چهره‌ی مرتضی اشراقی عضو هیئت کشتار ۶۷ آشنا شویم
*«خبر کوتاه‌ بود اعدام‌ شان‌ کردند!»*
*مهدی نادری‌فرد یکی از عوامل اصلی کشتار ۶۷ در زندان گوهردشت
*یادی از آیت‌الله منتظری و نکاتی چند در ارتباط با میزگرد سیاسی ۳۰ آذر ۸۸ سیمای آزادی
*نامه سرگشاده به خانم زهرا رهنورد
*تاریخ گفت‌وگوهای درونی بخش مارکسیست لنینیست مجاهدین خلق و چریک‌های فدایی خلق
*فردا را چگونه باید ساخت؟
*برای آن‌هایی که خواهان حقیقت‌اند
*از به کارگیری شیوه‌های غیراخلاقی بپرهیزیم حتی در رابطه با دشمنانمان
*ايرج مصداقي و «غزل اميد»
*انتشار اخبار جعلی از سوی «پیک نت» در ارتباط با مهاجمان به خانه کروبی
*گرچه ما می‌گذریم راه می‌‌ماند ( در رثای جاوادنه‌های رضایی‌ جهرمی)
*معرفی عاملان و آمران و افراد مطلع از اعدام‌های مرداد ۶۷
*قتل‌عام ۶۷ در پاسخ‌های رسمی دولت جمهوری اسلامی
*ايرج مصداقي: غرب عاملان کشتار را مي‌شناسد
*نامه سرگشاده به میرحسین موسوی
*مادر امامی و آغوش پر از عشق‌اش
*«محمد نبودی ببینی»، برادرت را کشتند!
*گفت‌وگو با ايرج مصداقی درباره قاضی مقيسه: شريرترين چهره زندان‌های جمهوری اسلامی در دهه ۶۰
*«آیا زندگی باز به آن‌ها خواهد خندید»
*حق با شادی صدر است یا داریوش برادری
*برای مظلومیت و تنهایی محمدعلی حاج‌آقایی
*شورای حقوق بشر سازمان ملل و همسر سعید امامی!
*با چهره‌ی سید حسین مرتضوی یکی از جنایتکاران علیه بشریت آشنا شویم!
*بهار با بچه‌ها، بهار بی‌بچه‌ها (یادی از دلاوران خانواده‌‌ی مدائن)
*گفتگوی اشتراک با ایرج مصداقی در رابطه با کمپین دو میلیون امضا بر علیه مجازات اعدام
*داستان دستبوسی جنتی !
*«شرفیابی و درخواست عفو و انابه در حضور رهبری»
*اعدام توابان، تراژدی مضاعف
*سوءقصد به تواب نظام یا سناریوی جدید کودتاچیان
*احسان نراقی همچنان در خدمت قدرت
*نامه‌های علیرضا حاج صمدی به همسرش مریم گلزاده غفوری
*«کاظم» تبلور خشم و عصیان نسل برآمده از انقلاب ضد‌سلطنتی
*صدای «صادق» نسلی که در سکوت پرپر شد
*فرمانده حمله به پایگاه موسی خیابانی چه کسی بود؟
*کتاب «نگاهی به سازمان بین‌المللی کار، نقض حقوق بنیادین کار در ایران» - ایرج مصداقی
*وصیت نامه مریم گلزاده غفوری
*«سلامم غریبانه در هر خانه را خواهد زد»
*عبرت‌های روزگار
*گل- زادگان ( محمد کاظم)
*گل‌- زادگان ( محمدصادق)
*گل ــ زاده، نخ «دانه‌های تسبیح» * (قسمت دوم)
*مسعود علی‌محمدی آخرین قربانی دستگاه امنیتی ولایت فقیه
*دکتر گلزاده غفوری مدافع بزرگ حقوق مردم (قسمت اول)
*فرخ نگهدار و درد «فروپاشی» نظام
*شب لعنتی و فانوس (به یاد فاطمه کزازی)
*در رثای کسی که به جای حکومت بر سرهای بالای دار، بر قلب‌های مردم حکومت کرد
*پرسش و پاسخ در مورد فعل‌انفعالات عراق و وضعیت مجاهدین و ... (بخش دوم)
*پرسش و پاسخ در مورد فعل‌انفعالات عراق و وضعیت مجاهدین و ... (قسمت اول)
*آن کس که وابستگی‌های سیاسی و ایدئولوژیکش را نفی کند خود را نفی می‌کند
*امیر فرشاد ابراهیمی بازیچه‌ دستگاه اطلاعاتی جمهوری اسلامی
*گزارش‌های نادرست به ما خدمت نمی‌کنند- بخش سوم
*نقد فرهنگ سیاسی - حذف و سانسور در خاطرات زندان!- بخش دوم
*نقدی بر «آفتابکاران» نوشته‌ی محمود رویایی – بخش نخست
*به یاد آن که «عاشقانه زیست»
*همکاری یکی از فعالان اصلی لابی رژیم در انگلستان با فرماندهان سپاه پاسداران
*مسعود صدر‌الاسلام (طه طاهری)، همان صالح بازجوی معروف ۲۰۹ اوین نیست!
*گفت گو با ايرج مصداقي، نويسنده چهار جلد خاطرات زندان
*مذهب در خدمت شکنجه و کشتار
*احمد توکلی و قتل فجیع نرگس جباری
*آقای کروبی جنایات دیگر خامنه ای را هم افشا کنید
*کندوکاوی در وقایع پس از انتخابات 22 خرداد 1388
*همخوانی یک سیاست
*سخنی در باب فرصت طلبی گردانندگان سایت «اخبار روز»
*یگان ویژه پاسداران نیروی انتظامی و «نوپو»
*بازوهای نظام برای سرکوب جنبش های اعتراضی
*نامه سرگشاده به آقای مهدی کروبی
*فرهاد جعفری مدافع سینه چاک احمدی نژاد یا سهی سیفی وبگرد «روزآنلاین»
*آشنایی با چند تن از عوامل کشتار و جنایت در دهه‌ی ۶۰
*محمدرضا شریفی نیا تواب دو آتشه اوین و حامی احمدی نژاد
*نگاهی به سابقه‌ی چندتن از رهبران کودتای ۲۲ خرداد
*جعلیات جدید امیرفرشاد ابراهیمی در نامه سرگشاده به مجتبی خامنه ای
*پاسخ به سؤالات سایت گزارشگر در ارتباط با خیزش مردم ایران
*نگاهی به چهره‌ی چند جنایتکار
*مجید پورسیف کیست؟
*فاضل بازجوی بیرحم شعبه هفت اوین
*مجتبی حلوایی عسگر یکی از عاملان اصلی کشتار ۶۷
*تحلیلی بر نماز جمعه رفسنجانی
*فکور، بازجوی شعبه‌ی هفت اوین و تروریست بین‌المللی
*نقدی بر کتاب «آفتابکاران» نوشته محمود رویایی (مجموعه کامل)
*«فرهنگ» ناهنجار یک عضو شورای هماهنگی اتحاد جمهوری‌خواهان
*سخنی با اعضا و هواداران اکثریت و اتحاد جمهوریخواهان
*حجاریان و شقاوت یک نظام ضدبشری
*متن سخنرانی ایرج مصداقی در جلسه ایران، انتخاب دمکراتیک
*از ۳۰ خرداد ۶۰ تا ۳۰‌خرداد ۸۸
*آن کس که باید برود خامنه ای است
*کودتای جدید در رژیم کودتا
*با وزیر کشور کابینه‌ی احتمالی کروبی آشنا شویم
*سید ابراهیم نبوی و پرده پوشی یک دهه جنایت و سرکوب
*کندوکاوی در ارتباط با دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری
*میرحسین موسوی و «برکات سازنده اسلام»
*اظهارات مصطفی تاج‌زاده در توجیه کشتار ۶۷
*متجاوز را «انتخاب» نمی‌کنند!
*مهدی کروبی و میرحسین موسوی و کشتار ۶۷
*نگاهی به تاریخچه‌‌ی شکایت علیه نقض حقوق سندیکایی و آزادی انجمن‌ها توسط دولت‌های ایران (بخش دوم)
*نگاهی به تاریخچه‌‌ی شکایت علیه نقض حقوق سندیکایی و آزادی انجمن‌ها توسط دولت‌های ایران (بخش اول)
*ناصر منصوری را روی برانکارد به قتل‌گاه بردند
*نام واقعی مجید قدوسی چیست؟
*سرهنگ سید لطف‌الله اتابکی کیست؟
*گفتگوی پژواک ایران با ایرج مصداقی در ارتباط با نقش‌گروه‌های چپ و مجاهدین در استقرار جمهوری اسلامی، حمایت از خمینی و...
*ادعاهای نادرست راجع به عکس‌های جنایتکاران
*ماشین جعل و دروغپردازی راه توده و پیک نت
*سرگذشت من و سرگذشت یک ترانه
*به یاد آن که «بهنام» بود
*تجربه‌اندوزی از تاریخ
*در خلوت پرشکوه عاشقان آزادی جاری‌ست...
*خاوران و مادران
*نقدی بر گزارش دیده‌بان حقوق بشر در مورد آزادی بیان و تجمع در مناطق کردنشین
*اقتدار مادران
*حسین مهرپور و تعهدات بین‌المللی جمهوری اسلامی
*میان ماه من تا ماه گردون!
*انتقام‌جویی نظام «عدل اسلامی» از خانواده‌ها (بخش دوم)
*چند نکته در ارتباط با مهر و موم کردن کانون مدافعان حقوق بشر
*انتقام‌جویی نظام «عدل اسلامی» از خانواده‌ها (بخش اول)
*برخورد گزینشی با حقوق زنان
*آرامگاه مادر !
*پرویز زند شیرازی نیز به ابدیت پیوست
*مادر، «افسانه است، اما دروغ نیست»
*دادگاه یا سرپوشی بر جنایت باندهای رژیم در شیراز
*رفیق‌دوست و حکم مهدورالدم
*مأموریت «یک اسکادران هموسکسوئل منحرف آمریکایی»!
*به پاس مقاومت و ایستادگی علی صارمی
*هشدارهای امنیتی سایت تابناک را جدی تلقی کنیم
*نوری زاده و دسته گل تازه به آب داده
*غلامرضا جلال و روایت‌های غیرواقعی زندان
*به یاد آن که «عاشقانه زیست»
*انتخاب اوباما شرایط را برای رژیم سخت‌تر می‌کند
*همنامی جنایتکاران و معضل اپوزیسیون- بخش دوم
*هویت اصلی داوود لشگری یکی از مسئولان کشتار ۶۷
*اپوزیسیون و معضل همنامی جنایتکاران
*آیا سانسور شاخ و دم دارد؟
*هیئت کشتار زندانیان سیاسی در روایت گروه‌ها و فعالان سیاسی!
*کشتار ۶۷، سعید شاهسوندی و پروژه‌ی جعل تاریخ
*بیستمین سالگرد کشتار ۶۷ و انتشار خاطرات جعلی
*گفتگو با ایرج مصداقی در مورد در مورد جناح‌های رژیم، خطر جنگ، خطرات اتمی شدن رژیم، وضعیت اپوزیسیون، جنبش‌های مردمی و ....
*سانسور زنان در انتخابات کانون نویسندگان ایران !
*«غنی سازی» دروغ و «توسعه» جعل در دستگاه رژیم
*پاسخ به «فراخوان» فریدون گیلانی و ذکر چند خاطره
*روایت وارونه‌ی مسعود بهنود و محسن سازگارا از ۳۰ خرداد
*سازگاران با جنایتکاران، ناسازگارا با قربانیان
*پاسخ به پرسش‌هایی چند در رابطه با کتاب «برساقه تابیده کنف»
*دست های خونین باندهای رژیم در انفجار شیراز
*داستان زنی که «هفت شوهر» دارد و حافظه‌ی تاریخی
*علی‌محمد بشارتی یکی از بنیانگذاران دستگاه سرکوب و جنایت رژیم
*امیرفرشاد ابراهیمی درس آموخته‌ی مکتب ولایت
*سید کاظم کاظمی، از بنیانگذاران سیستم اطلاعاتی، شکنجه‌گر و جلاد اصلی فعالین چپ ایران
*عید ۶۲ در زندان گوهردشت
*نوری‌زاده، بانک مرکزی جعلیات و عصاره ژورنالیسم بی‌اعتبار
*بخشی از نقشه‌‌های زندان‌های اوین، قزل‌حصار، گوهردشت و نیز محل‌های قتل‌عام تابستان۶۷ برگرفته شده از کتاب «نه‌زیستن، نه‌مرگ»(چاپ دوم)
*حاج احمد قدیریان مسئول گروه ضربت و جوخه‌های اعدام اوین
*دلایل واقعی کشتار زندانیان سیاسی در سال ۶۷
*بهنود پدیده‌ای که از نو باید شناخت
*محمد مهرآیین یکی از مهم‌ترین دژخیمان اوین
*نقش های گوناگون هوشنگ اسدی تواب فعال زندان
*کبوتر با کبوتر، باز با باز، کند همجنس با همجنس پرواز
*برگشتگان ازدیار مردگان
*ILO - پیشرفت دولت جمهوری اسلامی در سال های گذشته در سازمان ‌بین‌المللی کار (بخش هشتم - پاياني)
*ILO - نگاهی به کنفرانس بین‌المللی کار و سیاست های به کار گرفته شده از سوی رژیم در این کنفرانس‌(بخش هفتم)
*ILO - تشکل‌های کارگری رژیم از نگاه سازمان بین‌المللی کار (بخش ششم)
*ILO - خانه کارگر جمهوری اسلامی (بخش پنجم)
*ILO - تشکل‌های کارگری در جمهوری اسلامی و مغایرت آن ها با کنوانسیون‌های بین‌‌المللی (بخش چهارم
*ILO - گزارش کمیته متخصصین در ارتباط با اجرای کنوانسیون ها و توصیه نامه ها به نود و سومین کنفرانس بین‌المللی کار و کمبودهای آن (بخش سوم)
*ILO - کنوانسیون های بین‌المللی که مورد تصویب دولت‌های ایران قرار گرفته‌‌‌اند (بخش دوم)
*ILO - کنوانسیون‌های بین‌المللی، ترفند‌های رژیم (بخش اول)
*برای مادرهایمان، «دل‌پاکان» و «دل‌سوختگان» روزگار
*کشتار ۶۷ در شعر زندان
*نگاهی گذرا به نمایشنامه‌های زندان
*اعلامیه جهانی حقوق‌بشر دستاورد بزرگ بشریت
*یقه واقعیت را نمی‌توان گرفت؛ (در مورد کتاب نه زیستن نه مرگ)
*آقای زرافشان به کجا می‌روید؟
*احکام خمینی و خامنه‌ای به حسینعلی نیری رئیس هیئت قتل‌عام زندانیان سیاسی در سال ۶۷
*نظرات «استاد» عبدالله شهبازی و چگونگی برخورد بقایای حزب توده با او
*روزشمارقتل‌عام ۱۳۶۷
*مسئولان قتل‌عام زندانیان سیاسی
*بخشی از نقشه‌‌های زندان‌های اوین، قزل‌حصار، گوهردشت و نیز محل‌های قتل‌عام تابستان۶۷ برگرفته شده از کتاب «نه‌زیستن، نه‌مرگ»(چاپ دوم)