نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱۵) روحانیت و دلالان در فوتبال
ایرج مصداقی

روحانیت و فوتبال
روحانیت پس از در اختیار گرفتن تمامی اهرم‌های سیاسی و قضایی و مقننه و فرهنگی کشور و تصدی پست‌های امنیتی و نظامی، به سینما و ورزش و ... هم دست‌درازی می‌کند. در زمینه‌ی ورزشی با حضور حجت‌الاسلام علیپور در هیأت رئیسه‌ی فوتبال نقش‌آفرینی روحانیت در فوتبال به سطح جدیدی ارتقا پیدا می‌کند. دکتر خدابخش مدیرکل اداره ورزش وجوانان استان اصفهان از نقش کلیدی روحانیت در توسعه ورزش می‌گوید:‌ «مردم کلام حق را زبان روحانیت می‌شنوند و روحانیون می‌توانند مردم را به سمت ورزش سوق دهند تا جمعیت هفت درصدی ورزشکار کشور به هفتاد درصد ارتقاء یابد.»
 
 
 
ریاست کمیسیون ورزش مجلس هم به آخوند سید جلال یحیی‌زاده نماینده تفت و میبد در مجلس می‌رسد که در فروردین ۹۲ فوت کرد. جلالی مربی تراکتورسازی تبریز پس از مرگ وی می‌گوید:‌
«در واقع مرحوم یحیی زاده به این کمیسیون هویت داد. چون کمیسیون ورزش وقتی که شکل گرفت، من تا قبل از اینکه آقای یحیی زاده جلسات کارشناسی بگذارند اصلاً نمی‌دانستم که مجلس این کمیسیون هم دارد. ایشان کارشناسان را در کمیسیون فرهنگی مجلس جمع می‌کردند و اشراف خوبی نسبت به ورزش ها پیدا کرده بودند به خصوص فوتبال. و در این زمینه توصیه‌های خوبی داشتند. من یادم هست یک روز گفتم حاج آقا ما توی فوتبال نقص قانون داریم بالاخره وظیفه مجلس است. ایشان گفت ما که حرفی نداریم. فدراسیون، نهادها، پیشکسوت‌ها بیایند و طرحی را بیاورند در مجلس. بنده و همکارانم آن را مطرح کرده و پافشاری می‌کنیم تا تصویب بشود.»
جلالی در مورد تسلط وی به مشکلات فوتبال می‌گوید:‌ «عرض کردم ایشان در این مدت فضای همه باشگاه ها را می‌شناخت. من یادم هست وقتی با ایشان صحبت می‌کردم و ایشان در مورد مشکلات فوتبال سوال می‌کرد اگر من دوتا می‌گفتم خود ایشان پنج تا می‌گفت. کاملاً اشراف داشتند نسبت به مشکلاتی که در فوتبال وجود دارد و همیشه در نهایت ایشان کاملاً متمرکز می‌شد روی اصلی ترین مشکلات که همان ضعف مدیریت بود.»
 
 
 
فیروز کریمی مربی سابق تیم‌های پاس، استقلال، داماش و صبای قم که جزو مربیان «منشوری» محسوب می‌شود و سال‌ها از هدایت تیم‌های لیگ برتر محروم بود خواستار حضور روحانیت در ورزش شد:
«زمانی که مربی تیم صبای قم بودم، چندین بار به مدرسه علمیه فیضیه رفتم و با طلاب صحبت می‌کردم متوجه روحیه با نشاط آنان شدم، آنها ورزش را خوب می شناسند ولی چون در جامعه این مطلب جا نیفتاده است این تصور ایجاد شده است که روحانیت رابطه با ورزش ندارد؛ در حالی که بسیاری از طلاب از تحلیل گران و استعداد های عالی ورزش هستند.... طلاب و روحانیون می‌بایست نسبت به مسائل ورزش عمیق تر وارد شوند، تا هر چه بیشتر روح معنویت به کالبد ورزش تزریق شود.»
 
در ۲۹ مهرماه ۱۳۹۱ ناگهان رسانه‌های خبر دادند که ۴۵ روحانی جوان در بازی ایران و کره جنوبی وارد استادیوم یکصد هزار نفری آزادی شدند. ظاهراً «طلاب با دیدن ضعف کشور در عرصه فرهنگی و تذکرات مکرر رهبرمعظم انقلاب مبنی بر لزوم تقویت قوای فرهنگی وارد این عرصه شدند.»
 
سپس حضور آخوندها در استادیوم آزادی به منظور ساماندهی جمعیت تشدید شد. در اسفند ماه ۱۳۹۱ روح‌الله سلحشور مدیر روابط عمومی حوزه علمیه تهران اظهار داشت: «برای دیدار 2 تیم پرسپولیس و استقلال که قرار است روز جمعه در استادیوم آزادی برگزار شود ما 100 نفر از روحانیون را برای حضور در بین تماشاگران از ساعت 7 صبح به استادیوم آزادی اعزام خواهیم کرد. وی افزود: به خاطر اینکه طرفداران هر دو تیم یک روز قبل از آغاز این مسابقه به تهران می‌آیند تصمیمات به این صورت گرفته شد که ۱۵ نفر از روحانیون را به جمع این طرفداران اعزام کنیم. خوشبختانه مسئولان شهرداری تهران برای این هواداران کمپ‌های مخصوصی را برای سپری کردن شب تدارک دیده‌اند که نفرات اعزامی از حوزه علمیه تهران نیز در کنار این هوادارن در کمپ ها حضور خواهند داشت.» آخوندها در استادیوم آزادی مورد تمسخر مردم قرار گرفتند اما مگر از رو می‌روند:‌
در این میان رسانه‌های خبری از تسلط روحانیت به فوتبال خبر دادند و به سراغ آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری نماینده خامنه‌ای و امام‌جمعه بوشهر و نماینده‌ی مجلس خبرگان رهبری رفتند و از او به عنوان کارشناس فوتبال یادکردند. بادمجان دورقاب‌چیان ها از تسلط او به فوتبال خبر می‌دادند و علاقه‌ی جرزینهو ستاره‌ی مشهور دهه‌ی ۷۰ تیم برزیل برای دیدار با او که البته محقق نشد.
 
 
غلامحسین مظلومی ملی پوش سابق ایران و باشگاه تاج از دیدار خود با خامنه‌ای و شناخت او از فوتبال و ورزشکاران خبر داد و گفت:
«پیش از آنکه حرفم را آغاز کنم و شرایطم را برای ایشان تشریح کنم، ایشان تمامی شرایط من را می‌دانستند. از خاطرات خود درباره بازی‌های من گفتند و درباره بیماری‌ام صحبت کردند. ... نکته‌ای که برای من بسیار جالب توجه بود، اینکه ایشان به دقت مسائل ورزشی را زیرنظر دارند و تمامی ورزشکاران را می‌شناسند.»  او همچنین اضافه کرد که « این دیدار انرژی مثبت زیادی به من داد و پس از بازگشت احساس کردم که حالم بهتر است و از دیروز برای نخستین بار تمرینات خود را شروع کردم. در کنار دوستان قدیمی‌ام فوتبال بازی کردم و احساس می‌کنم که این دیدار انرژی مجددی به من داده است.»
 
 
وی بعد از دیدار با خامنه‌ای و این اظهارنظر به معاونت فنی باشگاه استقلال منصوب شد.
march30IMfootball2.jpg روحانیت به نیمکت باشگاه‌ها هم راه پیدا می‌کند. چنانکه در این عکس می‌بینید آن‌ها در تمرین تیم فوتبال پدیده‌‌ی شاندیز در کنار میثاقیان مربی و محسن پهلوان مقدم مالک تیم حضور دارند.
 
دلالان یکی از ارکان فساد در فوتبال ایران
 
اقتصاد ایران اسیر واسطه‌ها و دلالان گوناگون بازار است. بخش عظیم تجارت ایران از طریق قاچاق کالا به داخل و خارج از کشور صورت می‌‌گیرد. قراردادهای مربوط به اکتشاف و سرمایه‌گذاری در مناطق نفت و گاز ایران توسط دلالان و واسطه‌های حکومتی می‌شود و از این راه سالانه میلیاردها دلار پول به جیب وابستگان رژیم می‌رود. نفت ایران توسط دلالان روی آب‌ها فروخته می‌شود و پول نفت فروخته شده در دنیا توسط آن‌ها جا به جا می‌شود. آقازادگان و وابستگان مقامات درجه اول حکومت نقش اساسی و ویژه در این فساد دارند. مقامات رژیم هم و غم‌اش را گذاشته‌اند روی دور زدن قوانین و مقررات بین‌المللی. تلویزیون دولتی ، بازی‌های فوتبال را از تلویزیون الجزیره اسپرت به سرقت برده و بدون رعایت قانون کپی رایت و مالکیت و ... پخش می‌کند. در چنین شرایطی نمی‌توان انتظار داشت دست دلالان و مقامات حکومتی از فوتبال کوتاه باشد و از طرف نهادهای نظارتی برخورد جدی با آن‌ها صورت گیرد. دلالانی که به گفته کارشناسان، سالانه نزدیک ۵۰تا ۱۰۰میلیارد تومان از درآمد ۵۰۰تا ۸۰۰ میلیاردی فوتبال را از آن خود می‌کنند.
فیفا برای جلوگیری از ورود پدیده‌ی دلالی به فوتبال، با ایجاد «مدیر برنامه» یا همان «ایجنت» در روند نقل و انتقالات، شغلی مشخص در فوتبال را به وجود آورده است تا همه چیز شفاف و قابل کنترل باشد. مدیر برنامه‌ها در واقع، واسطه انتقال بازیکنان هستند و مطابق عرف جهانی بین ۵ تا ۱۰درصد از کل مبلغ قرارداد یک بازیکن را به عنوان حق‌الزحمه دریافت می‌کنند. ولی در ایران قضیه فرق می‌کند برخی واسطه‌ها تا ۷۰درصد سهم می‌برند.
دلالان با گرفتن درصدهای بالایی از قرارداد، بازیکنان را به تیم‌های معروف گسیل می‌دارند و یا حتی در مقاطعی آن‌ها را در لیست‌ بازیکنان دعوت شده به اردوی تیم ملی قرار می‌دهند تا قیمت‌شان در بازار نقل و انتقالات بالا رود.
عبدالرحمان شاه‌حسینی یکی از قضات ارشد رژیم و رئیس سابق کمیته انضباطی فوتبال می‌گوید:‌
«عده‌ای هستند که از طریق روابط ناسالم با مدیران و واسطه‌های مدیران، بعضی از بازیکنان را به تیم‌ها تحمیل می‌کنند و در قبال آن پول می‌گیرند. اسم این افراد دلال نیست. دلالی یک حرفه است که در قانون کار و تجارت هم به آن اشاره شده. در فوتبال همتراز دلالی، شغل مدیربرنامه را داریم؛ افرادی که از سوی فیفا مجوز نقل و انتقال بازیکن و مربی دارند و درصد مشخصی از قرارداد آنها را به‌عنوان حق‌العمل دریافت می‌کنند. کار چاق‌کن‌ها افرادی غیررسمی و پنهان هستند که یکی از مفسده‌های فوتبال ایران محسوب می‌شوند. همین چند روز قبل فوتبالیستی که پدرش از دوستان نزدیک من است تماس گرفت و گفت برای عضویت در یک تیم تهرانی تست داده اما یک واسطه گفته باید دو میلیون تومان بدهی تا قرارداد ببندی. این یکی از مصادیق آشکار فساد است که نمونه‌هایی از این دست در فوتبال ایران کم نداریم.»
 
وی همچنین در مورد عدم برخورد مدیران عالی فدراسیون ورزش با پدیده‌ی کارچاق کنی می‌گوید:‌
«طی دو سال اخیر در جلسات مختلف به پدیده شوم کارچاق کنی و قراردادهای پنهان در فوتبال اشاره کردم و راهکارهای بازدارنده ارائه دادم اما متاسفانه تا تاریخ جدایی هیچ اقدام موثری از سوی مدیران عالی فدراسیون و ورزش انجام نشد. مردم بدانند قسمت اعظم هزینه‌های فوتبال از بیت‌المال تامین می‌شود و عدم نظارت بر نحوه هزینه‌ها حیف و میل بیت‌المال را در برخواهد داشت.»
 
 
در ۲۶ تیرماه ۱۳۹۱ خبرگزاری فوتبال ایران پارس طی گزارشی اعلام کرد که به لیست ۱۰۱ دلال فوتبال که از طریق فدراسیون فوتبال با مهر «محرمانه»‌ی قرمز رنگ به «اطلاع هیات‌ها و باشگاه‌ها رسیده تا با این افراد همکاری نکنند» دست یافته است. همه چیز روشن است و مسئولان فدراسیون به خوبی با دلالان آشنا هستند. بنا به ادعای این خبرگزاری « این لیست پر از نکته است، پر از اسامی آشنا و ناآشنا، کسانی که بسیاری از تیمها را به ورطه نابودی کشانده اند و شکایتهای فراوانی را روانه فدراسیون فوتبال و محاکم قضایی کرده‌اند.» همچنین « از قشر روزنامه نگار هم از سردبیر بگیرید تا معاون سردبیر و خبرنگار و پیشکسوت خبری هم در این لیست دیده می شود. از دلالان قدیمی تا تازه به دوران رسیده ها»
 
 
خبرگزاری فوتبال ایران پارس همچنین در مورد نحوه‌ی چپاول سرمایه‌های ملی توسط دلالان از قول عزیز محمدی رئیس سابق سازمان لیگ برتر می‌نویسد:
‌«یه روز یکی از این ایجنتهای رسمی فیفا رو صدا زدم تا بیاد درباره ورود بازیکنان افریقایی به فوتبال ایران توضیح دهد. پرسیدم بالاترین پولی که یه بازیکن آفریقایی در کشور خودش می گیرد و بازیکن ملی و بزرگ باشد چقدر است؟ گفت حداکثر ۵۰ هزار دلار! گفتم شما  ۸۰ تا نه  ۱۰۰ هزار دلار به آن‌ها بدهید. چرا آنها را بیش از ۲۰۰ هزار دلار به فوتبال ایران قالب می کنید؟ خدا شاهد است به من گفت ما همان مبلغ واقعی را اعلام و درخواست می‌کنیم اما مدیرعامل و مربی‌ها به ما می‌گویند بنویس ۲۵۰یا ۳۰۰ هزار دلار تا  ۱۰ درصد هم بیشتر از سهمت بهت بدهیم» و خبرنگار ادامه می‌دهد: 
«نکته جالب آنجاست که قرارداد رسمی با همین بازیکنان در حد ۳۰ هزار دلار است و قرارداد داخلی آن رقم‌ها خواهد بود...»
 
همین گزارش از نحوه‌ی چپاول سرمایه‌های کشور توسط مصطفی آجورلو که در مقام مسئول لجستیک سپاه پاسداران از وزارت نفت محموله‌ی نفت تحویل می‌گرفت و پایش در قرارداد کرسنت هم گیر است نوشت:‌
«باشگاه استیل آذین با پول‌های حسین هدایتی و مدیرعاملی مصطفی آجورلو خواست انقلابی در فوتبال ایران به وجود بیاورد. آنها ستاره‌های بزرگ را به تیم آوردند تا با قهرمانی دهان همه منتقدان را ببندند. آن روزها مدیرعامل استیل آذین دست به کار عجیبی زد و مربیای که با مبلغ ۳۰۰ هزار دلاری در حاشیه خلیج فارس به دنبال کار بود را با قراردادی نزدیک به یک و نیم میلیون دلار به باشگاه آورد! مدیر برنامه های او بعد از رفتن «تمبوکویچ» به سازمان لیگ تعهد داد او توافقی رفته و پولی مطالبه نخواهد کرد. امروز خبر رسیده «استاد » به فیفا شکایت کرده و خواستار یک میلیارد و دویست میلیون تومان شده است»
 
غالب فوتبالیست‌هایی که توسط دلالان به فوتبال ایران تحمیل می‌شوند در تیم‌هایشان بازی نمی‌کنند اما عده‌ای را به نان و نوا می‌رسانند. خبرگزاری فوتبال ایران پارس از قول عزیز محمدی می‌نویسد:
«چند فصل قبل یك تیم از برزیل آوردند و همه بازیكنانش به همه تیم‌ها رفتند. در سال ۸۸-۸۷ ، تعداد بازیكنان ۴۸نفر بود كه ۶۳۵۳۹ دقیقه بازی كردند و از بین آنها یازده نفر زیر ۵۰۰ دقیقه بازی كردند. در سال ۸۹-۸۸ این تعداد به ۴۹ نفر رسید كه مجموعا ۵۹۵۰۷ دقیقه بازی كردند كه ۹ نفر زیر ۵۰۰ دقیقه بودند. در سال ۹۰-۸۹ این تعداد به ۵۶ نفر رسید كه مجموعا ۵۹۴۰۸ دقیقه بازی كردند كه ۲۰ نفر زیر ۵۰۰ دقیقه بودند و در سال ۹۱-۹۰ این تعداد به ۵۵ نفر رسید كه مجموعا ۵۳۵۲۳ دقیقه بازی كردند كه ۲۱ نفر زیر ۵۰۰ دقیقه بودند.» جالب اینكه از این ۲۱نفر چهار نفر بازی نكردند و ۳ نفر زیر ۱۰۰دقیقه بازی كردند.»
 
 
حسن روشن فوتبالیست ملی‌پوش سابق ایران در ۵ اوت ۲۰۰۹ در گفتگو با دویچه‌وله می‌گوید:‌
«دوستی به من مراجعه کرده بود و پرسید که یک بازیکن چند درصد از حقوقش را باید به مربی‌اش بدهد؟ من گفتم، چون من نمی‌دانم و با این مسایل ارتباط ندارم باید بپرسم. ولی شما بفرمایید چه جوری، با مثلا برادر خانمش قرارداد بسته بودند، با ایشان چه جوری قرارداد بسته‌اند؟ گفت، ایشان قرارداد ۲۰ میلیون تومانی امضاء کرده، در سطح جوانان بود البته، ولی فقط ۶۰۰ هزارتومان به او دادند. یعنی اصلا درصدی این وسط نبوده. به خاطر این آنهایی که دستشان باز است ... »
در اردیبهشت ۹۱ رسانه‌های رژیم خبر از سوءاستفاده جنسی یک دلال از نوجوانان دادند:‌
«گستاخی یک دلال به حدی رسید که ناجوانمردانه ۱۵ نوجوان معصوم را مورد آزار جنسی قرار داد . متهم که یک دلال فوتبال است ۱۵ نوجوان اصفهانی را به عضویت یک باشگاه فوتبال در آورده‌ و در خوابگاه شبانه‌روزی مورد آزار و اذیت قرار داده و از آن‌ها فیلمبرداری کرده است. پسران نوجوانی که با رویای فوتبالیست شدن‌ میلیون‌ها تومان پول به یک دلال داده بودند به جای شهرت آزار و اذیت جنسی نصیب‌شان شد.
متهم که یک دلال تهرانی است ۱۵ نوجوان اصفهانی را به عضویت یک باشگاه فوتبال در آورده‌ و در خوابگاه شبانه‌روزی مورد آزار و اذیت قرار داده و از آنها فیلمبرداری کرده است.
با توجه به اینکه شاکیان اعلام کرده بودند از سوی متهم مورد آزار جنسی نیز قرار گرفته‌اند و فیلمی هم در این خصوص به دست آمده و محل وقوع جرم و دستگیری متهم هم تهران بوده ماموران پرونده را به دادگاه کیفری ‌استان تهران فرستادند و قاضی شعبه 77 بعد از بررسی اولیه پرونده نواقصی را در تحقیقات دید و دستور رفع آنها را صادر کرد.»
 
 
اما تا به امروز هیچ خبر دیگری در مورد این پرونده انتشار نیافته است.
در ۹ خرداد ۱۳۸۹ رسانه‌ها خبر از سررفتن حوصله‌ی فدراسیون و لیگ برتر از دست یک مربی لیگ‌ برتری دادند. این رسانه‌ها او را متهم به انجام انواع و اقسام فساد کردند که کمترین آن دلالی بود. اما خبری از نام وی و یا پیگیری موضوع نشد:‌
«دود کردن پنج میلیون تومان بی‌زبان از طریق مصرف مواد مخدر، ارائه پیشنهاد غیراخلاقی به یک بازیکن رده پایه‌ای برای بازی دادن وی، به جیب زدن رقمی حدود یکصد میلیون تومان از طریق جذب یک فوتبالیست بنجل خارجی، داشتن رابطه نامشروع و زیرسوال بردن یک باشگاه اخلاق‌مدار و ده‌ها مشکل اخلاقی دیگر» از جمله اتهاماتی بود که برای «آقای پ» برشمردند. رسانه‌ها اطلاع دادند که «اخبار عجیب، متفاوت و آزاردهنده‌ای پیرامون همین «آقای پ» شنیده‌اند» که دود از کله‌شان بلند شده است! و همچنین اطلاع دادند که یکی از مسئولان فدراسیون فوتبال وی را «ام‌الفساد» فوتبال خوانده است.
 
 
علی لطیفی فوتبالیست ایرانی حاضر در جام جهانی ۱۹۹۸ و یکی از لژیونرهای ایرانی در مورد دلایل افت فوتبال ایران می‌گوید:‌
«دلیل این مسئله عدم حضور مربیان سلامت و کار بلد در فوتبال پایه است. حضور افراد ناسالم که هیچ چیز از فوتبال نمی دانند و آبرویی هم ندارند و لذا بدون توجه به پیشرفت فوتبال پایه فقط به کسب درآمد فکر می کنند و البته به جز پول کارهای کثیف دیگری می‌کنند که من از گفتنش شرم دارم.»
 
 
دلال‌ها تنها به داخل کشور منحصر نمی‌شوند. دلالان ایرانی خارج از کشور نیز به واسطه‌ی روابطی که با هرم قدرت و چهره‌های سیاسی در داخل کشور دارند از این خوان یغما استفاده می‌برند. خشایار محسنی متولد ۱۳۵۳ در تهران یکی از آن‌هاست. وی که دلال باشگاه آدمیراواکر اتریش بود امروز مالک باشگاه دی‌استرادای اسلواکی است و پای علی پروین و ناصر حجازی را هم به این باشگاه باز کرد. هرکجا که پرونده‌ی فساد در فوتبال ایران مطرح می‌شود یک پای او در آن‌جا دیده می‌شود.
 
march30IMfootball1.jpg
 
خبرگزاری فارس در مورد او گزارش داد: «خشایار محسنی دلال فوتبال بزرگ شده کشور اتریش است و پیش از حضور در فوتبال، به عنوان بادیگارد فعالیت می‌کرد كه به لحاظ ارتباط نزدیك با برخی سیاسیون وقت وارد فوتبال ایران شد. اولین بازیکن فوتبال ایران که از محسنی ضربه خورد، مهرداد میناوند است. ... او یکی از عوامل مهمی بود که باعث جدایی میناوند از گراتش شد.
محسنی اغلب بازیکنان بی تجربه ایران را به اتریش برد تا بتواند به هر نحوی از کنار آنها کسب در آمد کند. ... محسنی که آن زمان ۱۸ سال سن داشت، کم کم توانست با گرفتن ارتباط با دلالها و آوردن بازیکنان خارجی به فوتبال ایران پولی زیادی به جیب بزند. یکی از باشگاه‌هایی که با زحمات او رو به نابودی رفت، باشگاه عقاب تهران بود. محسنی بعدها توانست به وابسته نزدیکی با مدیر وقت پرسپولیس، آری هان را به عنوان سرمربی به این تیم بیاورد. در همان زمان نیز، بارها با شانتاژ کردن این مربی، باعث شد تا او بدون مرخصی ایران را ترک کند که در نهایت نیز قراردادش فسخ شد. او سه بازیکن خارجی نیز در پرسپولیس داشت که بارها باعث شد به تمرینات این تیم نروند و برای باشگاهشان دردسر درست کنند.
اما شاهکار اساسی او جعل رضایتنامه برای یونگ مربی سابق استیل آذین بود که با این کار باعث شد تا فیفا ۱۲ امتیاز از این تیم در لیگ دسته اول کم کند. این مربی هلندی که متوجه شده بود جعل سند توسط محسنی صورت گرفته، به فیفا شکایت برد. هنوز پاره ای از فعالیت های و تحرکات این دلال معروف فوتبال ایران پنهان مانده است.
محسنی به دلیل بلد بودن زبان آلمانی، در اتریش انواع بندها را به قرارداد بازیکنان ایرانی اضافه می کرد و به دلیل عدم تسلط این بازیکنان به زبان آلمانی، نیمی بیشتر از پول قرارداد آنها را به جیب می زند. محل زندگی او در تهران خیابان فرشته است و با یکی از معروفترین چهره های ایرانی کشور اتریش به نام دکتر (ج) ارتباط نزدیکی دارد. گفته می‌شود وی همان کسی است که در دوران ریاست خاتمی، رئیس جمهور اتریش را به ایران آورد. درباره نوع فعالیت‌های (ج) نیز ابهامات زیادی وجود دارد و گفته می شود در کار ساخت نوشیدنی ها غیر شرعی است!
اینكه محسنی از كجا و با واسطه گری چه افراد و جریانات سیاسی وارد فوتبال شده سوالی است كه باید در همین روزها به پاسخ آن رسید.»
 
 
یکی از کسانی که سابقه‌ی دوستی ۱۵ ساله با محسنی دارد در مورد وی می‌نویسد: «... در سن ۱۴ سالگی به اتریش رفت... دبیرستان و دانشگاه را با نمرات خوب به پایان رساند و شد دکتر خشایار محسنی ... پزشکی که در سال ۱۹۹۷ قهرمان بوکس کشور اتریش در وزن ۷۵ کیلو شد... این موجود عجیب از سال ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۴ در بیمارستانی در وین کار می‌کرد ولی از سال ۲۰۰۴ به بعد طب را کنار گذاشت و رفت سراغ فوتبال پر حادثه ... مدیر برنامه‌های سابق فرهاد مجیدی .. مهدی پاشاراده ... علی لطیفی...خداداد عزیزی و مهرداد میناوند. ... ناهارش را با کریموف روس می‌خورد و شامش را در وین با مسئولین سفارت جمهوری اسلامی تا جایی که محرمانه‌ترین محموله های خبری و اطلاعاتی درباره برنامه‌های هسته‌ایی ایران را با خود به وین میبرد و صبحانه مفصلش را در ابتدای میدان قدس در خیابان شریعتی در قهوه خانه ایی محقر با املت و ۲ عدد نان سنگگ بدون هیج کسی و چیزی می‌خورد ..... کریموف مالک باشگاه ماخاچ قلعه .... غلامحسین شعبانی مدیر مسئول ابدی مجله دنیای ورزش .... و بقول بعضی‌ها حزبی مشکوک که نامش را فتنه می‌گذارند ... و بعضی کله گنده‌های نظام که نامشان را نمی‌شود گفت ... مغر متفکر خشایار محسنی در این سالها بودند.... او در صدای آمریکا از سرکوبگران ملت ایران در انتخابات دفاع می‌کند و پرچم اسرائیل را در قلب اروپا پائین می‌کشد ...پدیده این روزهای مملکت ما کسی است که تیم ملی را برای اردو به اتریش می‌برد و پرسپولیس از هتل رانده را در اروپا جمع و جور می‌کند و خرجشان را می‌دهد. .... او از سال ۲۰۰۴ با کرییموف روس آشنا شد ... میلیاردر بلوک شرق محسنی را از نظر مالی به سمتی برد که او حالا مالک یک باشگاه اروپایی است ... »
 
 
بهشاد یاورزاده بازیکن سابق تیم استقلال در مورد عدم رسیدگی به پرونده‌ی او می‌گوید:
«اگر یک دستگاه امنیتی با من تماس می‌گرفت و در خصوص خشایار محسنی سؤال می‌کرد به او می‌گفتم او با چه کسانی کار می‌کند، به چه کسانی باج می‌دهد و برای چه افرادی ویزای اتریش می‌گیرد تا از آنها سوء استفاده کند. ... می‌دانم اگر قرار باشد پرونده خشایار محسنی را به طور دقیق بررسی کنند اسم‌هایی از کنار آن در می‌آید که کل فوتبال ما زیر سؤال می‌رود. برملا کردن کارهای خلاف خشایار محسنی برای من بزرگترین هدف در زندگی‌ام شده است. یا صحبت‌های من دروغ است یا حقیقت؛‌ نمی‌دانم چرا کسی حاضر نیست اگر می‌خواهد ثابت کند که حرف‌هایم دروغ است، پیش‌قدم شود. نمی‌خواهم اسم آنهایی که با خشایار محسنی در ارتباط بودند را بیاورم مثل آن فردی که ویزای اروپایش را از این فرد گرفت یا خیلی از بزرگان فوتبال.»
 
 
بسیاری از بازیکنان علیه او شهادت داده‌اند اما کسی پیگیر شهادت آن‌ها و ضرر و زیانی که متحمل شده بودند نشد. بعد از شکایت باشگاه استیل آذین از خشایار محسنی در ارتباط با جعل امضای یونگ و به میان کشیده شدن پای علی پروین که یکی از حامیان اوست، هیأت بررسی نحلفات فوتبال با سروصدای بسیار فعالیت وی در ایران را به طور موقت به حالت تعلیق درآورد.
با این حال هیچ اقدامی صورت نگرفت و حسین هدایتی که از جمله شاکیان محسنی بود در نامه‌ای به او از وی خواست نمایندگی این باشگاه نزد فیفا برای برگرداندن ۱۲ امتیاز کسر شده‌ی استیل آذین را به عهده‌ بگیرد و علی پروین در خرداد ۹۲ با قراردادی یک ساله به تیم دی استرادای اسلواکی که محسنی مالکش است پیوست و اعلام شد وی علاوه بر مدیریت فنی جز سهامداران باشگاه نیز است.
 
 
در شهریور ۹۲ رسانه‌های چک و اسلواکی خبر از دستگیری ۱۸ فوتبالیست این دو کشور به اتهام تبانی کردند.
در میان دستگیر شدگان ۴ تن از بازیکنان دی استرادا تیم خشایار محسنی دیده می‌شوند.
 
 
ارتباط محسنی با امیرحسین فتحی مدیرعامل باشگاه عقاب که مالک آن قصد سرمایه‌گذاری در فوتبال ایران را داشت باعث شد این باشگاه در سال ۸۳ سهام باشگاه «دونایسكا اتلتیكو كلاب» را كه در رقابت‌های لیگ دسته دوم حرفه ای اسلواكی حضور داشت بخرد. گفته می‌شد این باشگاه دارای یك مجمع ۱۵ نفره است كه ۱۱ نفر آن ایرانــی و ۴ نفرنیز عضو انجمن شهر هستند و هیئت مدیره این باشگاه نیز دارای ۴ عضو ایرانی است. قرار شد جشن صدسالگی باشگاه «داك» در هتل المپیك تهران باحضور مقام‌های ورزشی و اجرایی كشورمان برگزار می شود.
اف‌کی داک ۱۹۰۴ دونایسکا استرادا که رسانه‌های ایرانی آن را دی‌استرادا می‌نامند ناگهان به محسنی رسید و فتحی که مدیرعامل سابق باشگاه‌های برق، عقاب و بهمن بود ۸ سال در کمیته انضباطی فوتبال ایران جا خوش کرد. علی پروین با قراردادی یک ساله به تیم دی استرادای اسلواکی پیوست. علی پروین در ویلای خودش با خشایار محسنی مدیر عامل و سهامدارباشگاه دی استرادای اسلواکی و صادق صدوقی سهامدار جدید این تیم برای ۱ فصل همکاری به عنوان مدیر فنی در این باشگاه اروپایی به توافق رسید.
 

منبع:پژواک ایران

اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

facebook Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

   نسخه‌ی چاپی  

ایرج مصداقی

فهرست مطالب ایرج مصداقی در سایت پژواک ایران 

*‏«نومسلمانان دو آتشه» در عرصه‌ی هنر
*علی فلاحیان جنایتکاری که از پرده بیرون می‌آید
*پوزش به خاطر اشتباهم در مورد تاریخ مصاحبه‌ی تلویزیونی احسان طبری
*برگی از تاریخ؛ «قرارداد ۱۹۱۹»، نایبیان کاشان، پدربزرگم حاج‌محقق‌الدوله
*محسنی‌اژه‌ای چرا خاوری را فراری داد ‏
*دکتر مسعود شیری «جاودانه‌ای» که غریبانه رفت
*پاسخی به ادعاهای محسن آرمین بازجو و شکنجه‌گر سابق و «اصلاح‌طلب» کنونی
*سو‌ءاستفاده از نام و یاد جاودانه‌ها ممنوع (به یاد حسن جهان آرا)
*آنچه از رئیسی در «کشتار ۶۷» دیدم
*سعید کریمیان چه کسی بود و چه سابقه‌ای داشت؟
*«گلزارخاوران» مشهد، پیش پای «آیت‌الله قتل‌عام» ذبح می‌شود
*شیوه‌های جدید مأموران وزارت اطلاعات در فضای مجازی
*تقدیر هم‌زمان دعایی از یک چهره‌ی ملی و یک «جنایتکار علیه بشریت»
*نگاهی به زندگی برادران ذاکر، مسئولان اطلاعاتی رژیم خمینی و فرقه‌ی رجوی
*خطرات «عشق‌بازی» خامنه‌ای با «امام زمان» برای ایران و منطقه ‏
*شیخ محمد یزدی رئیس قوه قضاییه که چماقدار بسیج می‌کرد
*هادی غفاری شکنجه‌‌گری در لباس «اصلاح‌طلبی»
*تحلیل CIA از تسخیر سفارت آمریکا در تضاد کامل با ادعا‌های مضحک فخرآور
*حسین طائب یکی از خطرناک‌ترین چهره‌های امنیتی
*دست‌پخت سایت «همبستگی ملی» و خانم دشتی
*هاشمی رفسنجانی و خامنه‌ای در نگاه آیت‌الله گلزاده غفوری
*گزارش محرمانه‌ی CIA در مورد هراس اتحاد شوروی از انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی
*گزارش محرمانه‌ی CIA در مورد مسئولیت مجاهدین در انفجار حزب جمهوری اسلامی
*رپرتاژ آگهی «صدای آمریکا» برای مطرح کردن «بچه‌پررو» و «رفیق‌آیت‌‌الله»
*هاشمی معمار سرکوب دهه ۶۰ بود و مانع کشتار در پس از ۸۸
*محمدی‌ری‌شهری جنایتکاری که به چپاول مشغول است
*محمدعلی سرلک تیرخلاص‌زن دهه‌ی ۶۰ که روزگار خوشی ندارد
*اسدالله «خالصی» هم پر کشید و رفت
*رؤسای زندان اوین در دهه‌ی ۶۰
*سعید حسین‌زاده، زندانی سیاسی معترض، محمد حسین‌زاده مدیر داخلی اوین در دهه‌ی ۶۰
*نصیر نصیری و اسماعیل شاهردوی و «بی‌معرفتی»
*محسن نادریان، لات با معرفت قربانی «قتل‌های زنجیره‌ای»
*سعید امامی «سرباز راستین اسلام» که بود و چه کرد؟
*موسوی اردبیلی یکی از مسئولان کشتار دهه ۶۰
*پسر وزیر بهداری، زندانی سیاسی ۱۳ ساله و شهید ۱۵ ساله‌ «جبهه حق علیه باطل»
*تیرخلاص‌زن‌های اوین در دهه‌ی ۶۰ که کشته شدند
*«ارتجاع غالب» و «ارتجاع مغلوب»، دو تیغه یک قیچی
*شبیه سازی صفحه‌ی فیس بوک من توسط دستگاه اطلاعاتی رژیم
*تجاوز به کودکان و «حافظه تاریخی» ما ایرانیان
*توطئه‌ وزارت اطلاعات و بخش سایبری آن تحت پوشش دفاع از «چپ»‌
*«تیرخلاص‌زنی» که در ویلای شخصی‌اش بیلیارد بازی می‌کند
*با چهره‌‌ی «حاج آقا حسینی» و شبکه‌ی اطلاعاتی رژیم آشنا شویم
*سوءاستفاده جنسی از کودکان و نوجوانان در زندان
*کپی کردن صفحه‌ی فیس بوکم توسط «از ما بهتران»
*نامه‌ی شریرانه‌ی نماینده‌ی مریم رجوی به «کانون دوستداران فرهنگ ایران» در واشنگتن
*خامنه‌ای‌ و قاری قرآن فاسد، خمینی و روحانیت فاسد
*مسابقه‌ی فوتبال در روز تاسوعا، بمبگذاری در «حرم امام رضا» در روز عاشورا
*بیایید تصور کنیم....
*با نحوه‌ی کارکرد دستگاه اطلاعاتی و امنیتی در فضای مجازی آشنا شویم
*فیروز محوی یا «دزد ناشی» کمیسیون خارجه‌ شورای ملی مقاومت!
*مشارکت «فرقه‌ی رجوی» در زمینه‌سازی قتل «فراز» و «رها»
*«فراز» و «رها» جدیدترین قربانیان «قتل‌های زنجیره‌ای»
*محسنی اژه‌ای همچنان محرمانه حکم قتل صادر می‌کند
*رازینی قاتلی که به جنایاتش «افتخار» می‌کند
*پورمحمدی جنایتکاری که شب‌ها راحت می‌خوابد
*آمار واقعی زندانیان قتل‌عام‌شده در تابستان ۶۷ و جعلیات پیرامون گور دسته‌جمعی
*فیلم کامل گفتگوی ایرج مصداقی با معاون مصطفی پورمحمدی در ژاپن
*«حاجی علوی و حاجی فلاحی» یا «حاجی رجوی و حاجی خزایی»
*توضیحی چند در مورد گفتگوی مهدی خزعلی با صدای آمریکا
*گفتگو با آوایی بازرس ویژه روحانی و خلف‌رضایی قاضی دیوان عالی‌ کشور، عاملان کشتار دهه‌ی ۶۰ ‏‏(بخش دوم) ‏
*گفتگوی اختصاصی با علیرضا آوایی یکی از مسئولان کشتار ۶۷ (قسمت اول)
*نگاهی گذرا به ریشه‌های قتل‌عام زندانیان در سال‌های ۶۰ و ۶۷
*دلایل واقعی کشتار زندانیان سیاسی در سال ۶۷
*از زندان برای آیت الله منتظری گزارش فرستادم
*ادعای جدید فرقه «صاحب‌مرده» رجوی مبنی بر عضویت من در هیأت کشتار ۶۷!
*گزارش کذب اعضای هیأت کشتار ۶۷ به آیت‌الله منتظری
*خروج مأموران ساواک از کشور در دیماه ۵۷، سفر به اسرائیل و اخراج از این کشور(گفتگو با پرویز معتمد)
*نگاهی دوباره به قاضی صلواتی و «برادر همسرش»
*پاسخی به ادعاهای بهروز جلیلیان در مورد «نه زیستن نه مرگ»
*بدون شرح!‌ آیا مسعود رجوی پاسخی برای این اسناد دارد؟
*آقای همنشین بهار! منظور وزیر کار امیر قاسم معینی است و نه هوشنگ انصاری
*اگر بهشتی زنده می‌ماند چه می‌شد؟‌
*مهدی سامع سرباز «ولی فقیه» در غیبت و «ارتجاع مغلوب»
*گوشه‌هایی از زندگی سراسر فساد کامران دانشجو چشم‌وچراغ خامنه‌ای در دانشگاه‌ها
*آیا عقلانیتی در اشرف دهقانی هست؟
*تلاش دستگاه اطلاعاتی رژیم برای تماس با پرویز ثابتی، ایجاد رابطه با آمریکا، شکایت از مجاهدین در گفتگو با پرویز معتمد
*نگاهی دوباره به نامه نگاری دبیر کنفدراسیون جهانی محصلین و مصطفی خمینی در دهه‌ی ۴۰
*مهدی سامع و «سه تفنگدار»ش
*بازداشت و دوران «حصر» خمینی تا تبعید در گفتگو با پرویز معتمد
*حمید اسدیان «مدیحه سرای» دربار رجوی و «ارزش غایی کلمات»
* جنگ و گریز ساواک با چریک «افسانه»‌ای حمید اشرف از نگاهی دیگر
*نگاهی اجمالی به سناریوی رژیم در مورد «زن» دستگیر شده در آلبانی
* مصطفی تاج زاده و «امام خمینی» و «دوران طلایی »
*دسته گل جدیدی که «تیرخلاص» زن اوین به آب داد
*داستان «استاد ادبیات از خراسان سرفراز» و «دیپلمات اسکاندیناوی»
*جنگ نیابتی شیعه و سنی و تعطیلی نهم ربیع‌الاول «آغاز امامت ولی عصر» و «عید‌الزهرا»
*«پرچم سرخ» تکان دادن سعید سلطانپور در روایت مجاهدین
*مروری بر «زخمی شدن قاسم سلیمانی» و «درب ضد انفجار اتمی» در تونل زیر زمینی سپاه در روایت مسعود رجوی
*جاودانه‌های خانواده‌ی محمدرحیمی در شعر زنده یاد نصیر نصیری
*شبکه‌ی نفوذی مجاهدین در رژیم، قربانی «خیانت» مسعود رجوی (بخشی از گزارش ۹۳)
* فیروز الوندی و «لاله‌های سرنگونش»
*«سرقت» شعرهای نصیر نصیری توسط مجاهدین و استفاده از آن در خاطرات محمود رویایی!
*نصیر نصیری همچون «بادی سرگردان» در جستجوی آشیانه‌‌اش
*آیا رژیم قصد آزادی رابرت لوینسون را دارد؟
*سید‌ابراهیم رئیسی جنایتکاری در مقام تولیت «آستان ضامن آهو»
*نگاهی ایدئولوژیک به نامه‌‌‌های مسعود رجوی خطاب به خبرگان و خامنه‌ای
*در رثای دکتر هادی اسماعیل‌زاده حقوقدان بزرگ میهن مان
*بارز شدن دشمنی هیستریک فرقه رجوی با زندانیان سیاسی مقاوم و مبارز
*دزد ناشی به کاهدان می زند («جنون» مسعود رجوی)
*«چه بی ثمر به در می‌کوبم» نگاهی به چند شعر نصیر نصیری
*عباس رحیمی آن «جان شیفته»
*کارزار غیرانسانی جماعت رجوی علیه بیماری عباس محمدرحیمی
*نقش اخلاق در رفتارهای سیاسی
*سرگیجه ی رجوی در برابر مظلومیت عباس محمدرحیمی
*حمله کینه توزانه ی مسعود رجوی به عباس محمدرحیمی سمبل جوانمردی و راستی
*مترجم نیروی دریایی آمریکا در زندان اوین؛ نماینده خمینی در نیروی دریایی، امام جماعت در آمریکا
*پیش‌بینی خروج نیروهای آمریکایی از عراق و خطرات ناشی از آن
*رجوی خواهان ادامه جنگ در لیبرتی، کمیساریای عالی پناهندگان خواهان انتقال فوری مجاهدین از عراق
*جنایت «لیبرتی» و مسئولیت مشترک خامنه‌ای و مسعود رجوی
*محمدحسن راستگو «مبتکر شیوه خاصی از آموزش و تفریح برای کودکان»
*پاسخ من به دستگاه اطلاعاتی و امنیتی رژیم برای مناظره در «دانشگاه هنر تهران»
*متن کامل نامه آیت‌الله گلزاده غفوری به ‌آیت‌الله منتظری: «با آب دیگری وضو بسازید»
*تلاش نافرجام فخرآور برای بدنام کردن اسماعیل خویی
*گل ــ زاده، نخ «دانه‌های تسبیح» * (قسمت دوم)
*من و فرهاد و زندان و «یه شب مهتاب» *
*«کشتار ۶۷» در شعر نصیر نصیری (شاعری که قربانی خمینی و رجوی شد)
*گفتگوی گزارشگران با ایرج مصداقی بمناسبت یادبود کشتار زندانیان سیاسی در تابستان 1367
* جنایتکاران دهه ۶۰ پست دولتی دارند
*نصیر نصیری شاعری که قربانی خمینی و رجوی شد
*بقیه داستان «جیمزباند» و «رفیق آیت‌الله»
*روایت ایرج مصداقی از سیاه‌ترین دهه عمر جمهوری اسلامی - بخش نخست
*کوتاه و گویا؛ «انترناسیونال بچه‌پرروها»
*سکوت مسعود رجوی در قبال پذیرش پناهندگی یکی از متهمان قتل‌ کشیش‌های مسیحی در سوئد
*توطئه‌ی جدید دستگاه اطلاعاتی رژیم و مجاهدین علیه «نه زیستن، نه مرگ» و من
*«هوشنگ عیسی بیگلو» و «همنشین بهار» در روایت عرفان قانعی فرد پادوی دستگاه امنیتی
*رضا مصطفوی طباطبایی «خیر» حامی پرسپولیس یا یکی از عوامل گم‌شدن دکل نفتی
*به یاد مادر انسیه بخارایی کاشی (سید‌احمدی) که «لبخندش باغ ستاره‌ها بود»
*از جعل امضاهای ناشیانه پای بیانیه دلواپسان تا جعل امضا تحت نام «بیش از ۱۵۰۰نفر از دوستداران جنبش فدائی»
*اوین؛ از جوخه‌‌ی اعدام لاجوردی تا پارک قالیباف و لاریجانی
*چهل سال پس از ترور شریف واقفی؛ شباهت‌های رفتاری مسعود رجوی و تقی‌ شهرام
*چرا در مورد بیژن جزنی و حمید اشرف می‌نویسم؟
*من یا محسن درزی «تواب»، کدام یک بایستی پوزش بخواهیم؟
*سناریوی جدید دستگاه اطلاعاتی رژیم؛ مجاهدین عامل اسیدپاشی روی زنان
*فرخ نگهدار و تاریخی سراسر جعلی: چگونه جنبش فدایی، بیژن جزنی و حمید اشرف قربانی شده‌اند
*سازمان چریک‌های فدایی خلق و پذیرش رهبری خمینی در دوران انقلاب ضد‌سلطنتی
*«ایران اینترلینک» صدای دستگاه اطلاعاتی رژیم
*مسعود رجوی بیش از رژیم جمهوری اسلامی از نمایش جهانی فیلم «آن‌ها که گفتند نه» در هراس است
*کشتار وحشیانه با استناد به آیات قرآن و سنت
*پیش‌بینی هشت سال پیش نتایج تحریم اقتصادی رژیم و خروج نیروهای آمریکایی از عراق
*قاضی حسن تردست قاتل ریحانه جباری مرتکب جنایت دیگری شد
*دست‌خط‌های ارائه شده از سوی مجاهدین خلق به ایرج مصداقی
*واکنش رهبری عقیدتی مجاهدین به مقاله‌ی «مسعود رجوی سه دهه «فرار» از «جانبازی» و به خطر انداختن جان مجاهدین»
*تروریست سیدنی کیست و کتاب شعرش را چه کسی انتشار داد؟
*فراخوان «ستاد اجتماعی مجاهدین در داخل کشور» طنز یا فاجعه
*مسعود رجوی سه دهه «فرار» از «جانبازی» و به خطر انداختن جان مجاهدین
*پروژه‌ی «شهید‌سازی» از مرتضی سربندی مأمور اطلاعاتی و مسئول آموزش گارد پرواز سپاه پاسداران
*عملیات مروراید مجاهدین در بهار ۱۳۷۰ کردکشی یا دخالت سپاه‌پاسداران در عراق؟
*مجاهدین خلق، داعش، «انقلابیون عراقی»، «عشایر انقلابی»، بدون شرح
*تشابه احکام «داعش»‌گونه‌ی خمینی برای کشتار نظامیان و زندان سیاسی در مرداد ۶۷
*نگاهی دوباره به دیدگاه‌ه‌ای هفت سال پیش ایرج مصداقی پیرامون احتمال حمله‌‌نظامی، تحریم اقتصادی، بحران‌هسته‌ای و ...
*به مناسبت درگذشت امام جمعه شمیرانات: حجت‌الاسلام محسن دعاگو، امام جمعه، بازجو، شکنجه‌گر و فرمانده کمیته
*اعدام‌های ۶۷ از یک سال قبلش برنامه‌ریزی شده بود
*آزادی متهمان ترور «متخصصان هسته‌‌ای» یک رسوایی دیگر برای خامنه‌ای
*طرح یک پرسشنامه (مجاهدین در برابر پرسش‌های مردم) بخشی از «گزارش ۹۳»
*دخالت مجاهدین در امور داخلی عراق و حمایت از نیروهای تحت هژمونی «داعش» (بخشی از گزارش ۹۳)
*روحانیت انقلابی، متهم اصلی آتش‌سوزی سینما رکس آبادان
*مظفر الوندی پاسدار زندان یا مسئول دفتر «حقوق بشر» و دبیر مرجع «حقوق کودک»
* گورستان «خاوران»
*اعدام، یک پارامتر مهم در حیات سیاسی نظام جمهوری اسلامی است
*شبکه‌ی نفوذی مجاهدین در رژیم، قربانی «خیانت» مسعود رجوی (بخشی از گزارش ۹۳)
*قاضی محمد مقیسه و سه دهه جنایت علیه بشریت
*«فرد خوشنام» مجاهدین چه کسی است ؟
*سرنوشت مسعود دلیلی، یادآور سرنوشت سعید امامی (بخشی از گزارش ۹۳)
*توضیحی مختصر در مورد فرار مسعود رجوی از عراق و ترک صحنه‌ی جنگ
*دریافت «جایزه یواشکی» توسط خانم رجوی
*تصحیح یک اشتباه در ارتباط با گزارش ۹۳ و پوزش از آقای سعید جمالی
*گزارش 93 / واکاوی و بررسی فرهنگ و رفتار توتالیتاریستی مسعود رجوی
*ای کاش نه تیم ملی فوتبال، که جامعه‌ی ایران «کارلوس کی‌روشی» می‌داشت
*تصحیح یک روایت در مورد زنده یاد غلامحسین (شاپور) قناعتی
*«لعبتی هزار ماشالا»، نامه سرگشاده به عماد‌الدین باقی
*نگاه متفاوت من، محمد مصطفایی و وحید پوراستاد به علیرضا آوایی
*من و «حق» بیژن جزنی و کشتار ۳۰ فروردین ۱۳۵۴
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (بخش پایانی) نقش وابستگان فدراسیون فوتبال و تربیت‌بدنی در فساد
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱۶) لومپنیسم در حاکمیت، لومپنیسم در فوتبال و ...
*«عشق» و نسل برآمده از انقلاب ضد سلطنتی
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱۵) روحانیت و دلالان در فوتبال
*مسعود رجوی و «پرفسور راج بالدو» و جایزه «خدمات بشردوستانه بین‌المللی»
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱۴) نقش رمالان، جادوگران و مداحان در فوتبال
*نوروز در زندان‌های دهه‌ی ۶۰
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱۳) غوغای اعتیاد و دوپینگ
*انتخاب مریم رجوی به عنوان «پرافتخار زن سال ۲۰۱۳ » و پروفسور «راج بالدو»
*نگذارید دست‌های خونین خمینی را پاک کنند
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱۲) سرمایه‌داران نوکیسه در فوتبال
*مرتضی فهیم کرمانی صادر کننده‌ی اولین حکم ترور، سنگسار و قطع دست
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱۱) سرمایه‌داران نوکیسه و فوتبال
*سیدحسین موسوی تبریزی خشن‌ترین قاضی نظام، مدعی «اسلام رحمانی»
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته، سرمایه‌داران نوکیسه و فوتبال (۱۰)
*ادامه‌ی دشمنی دستگاه ولایت با زنده‌یاد فرخ‌رو پارسای
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۹) (سرمایه‌داران نوکیسه در فوتبال)
*علی یونسی و تکذیب محاکمه و اعدام نظامیان حزب توده
*ناصر میناچی مشمول «فامیل الدنگ»‌ نشد
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۸) هجوم سرمایه‌داران نوکیسه به بازار فوتبال
*مقوله‌ی حجت‌الاسلام «جعفر نیری» و مستند‌سازی کشتار ۶۷
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (بخش ۷) تحولات باشگاه پرسپولیس، استقلال و ...
*حسینعلی نیری رئیس دادگاه انتظامی قضات «رژیم کشتار »
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۶) دخالت سپاه پاسداران در فوتبال
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۵)
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۴)
*نگاهی دوباره به دستگاه اطلاعاتی نظام و قربانیان «انجمن پادشاهی»
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۳)
*طه طاهری (مسعود صدر‌الاسلام) و وزارت اطلاعات مسئول ربودن رابرت لوینسون
*سخنی با مریم رجوی؛ به یاد «گوهر» و «گوهر»ها
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۲)
*چند نفر در زندان قزلحصار اعتصاب غذا کرده‌اند؟ نگاهی به اطلاعیه دبیرخانه شورای ملی مقاومت
*نگاهی به فوتبال ایران در ۳۵ سال گذشته (۱)
*پاسخ مجاهدین به مقاله‌ی فریبا هادیخانلو «اشرف نشان» یا «تواب اتاق آزادی اوین»
*فریبا هادیخانلو «اشرف نشان» یا «تواب اتاق آزادی اوین»
*خطر اعدام متهمان ترور‌های هسته‌ای و «جاسوسی» برای موساد
*نهاد نمایندگی خامنه‌ای و تائید قتل‌عام‌های ۶۰ و ۶۷
*انشعاب و ایجاد تشکل؛ پاسخ به نامه‌ی سرگشاده‌ی آقای ریحانی
*حق تیر و شکنجه در قوانین جمهوری اسلامی
*رادیو بی بی سی و گزارش بیطرفانه‌اش از عراق
*پس از قتل‌عام در اشرف، کشتار بزرگتری در چشم‌انداز است
*علیرضا یعقوبی «اشرفی» امروز و همکار سعید امامی و فلاحیان دیروز
*لزوم مبارزه با شخصیت‌سازی و شخصیت پرستی و پرهیز از مطلق‌کردن افراد
*قاضی صلواتی یکی از اضلاع مثلت «جنایت علیه بشریت»
*نامه سرگشاده به شیرین عبادی، «اسلام رحمانی» چاره‌ی کار نیست
*آیت‌الله گلزاده غفوری و پذیرش وکالت عباس امیرانتظام
*چه چیز خشم «‌اهل حق» در ایران را برانگیخت و خودسوزی‌ها چرا آغاز شد؟
*واکنش مشابه‌ مجلس شورای اسلامی و «شورای ملی مقاومت» به «استعفا»
*نگاهی ایدئولوژیک به نامه‌‌‌های مسعود رجوی خطاب به خبرگان و خامنه‌ای
*محمد‌علی امانی رئیس اوین و عضوی از خانواده‌ی جنایتکار و غارتگر امانی
*انفجار حرم عسگرین و اعتراف ژنرال جورج کیسی
*بخش منتشر نشده‌ی گزارش ۹۲، نامه‌ی سرگشاده به مسعود رجوی
*مکاتبات من با ابوالقاسم رضایی یکی از مسئولان مجاهدین در دیماه ۱۳۸۸
*سنگ بنای نابسامانی‌های کشور را هاشمی گذاشته-
* محمد مهرآیین، مظهر جنایت و فساد
*گزارش ۹۲، نامه‌ی سرگشاده به مسعود رجوی
*سیدحسین موسویان و شیخ حسن روحانی دو مدعی تحصیل در بریتانیا
*نگاهی به پرونده‌ی کهریزک و سوابق جنایتکارانه «قاضی حداد»
*حجت‌الاسلام محسن دعاگو، امام جمعه، بازجو، شکنجه‌گر و فرمانده کمیته
*نگاهی به زندگی جلیل بنده یکی از تیرخلاص‌زن‌های اوین
*سفر مصطفی محمد نجار به وین شلیک به لیست جدید اتحادیه‌‌ اروپا
*نقش مجید قدوسی یکی از عوامل کشتار ۶۷ در فوتبال
*سیدعباس ابطحی یکی از جنایتکاران علیه بشریت
*دستگیری یک شهروند اسلواکی اقدامی شکست‌خورده در راه تکمیل سناریوی ترورهای هسته‌ای
*حمله‌ی موشکی به لیبرتی آخرین اقدام تروریستی رژیم نخواهد بود
*«هوشنگ عیسی بیگلو» و «همنشین بهار» در روایت عرفان قانعی فرد پادوی دستگاه امنیتی
*آقای واحدی، بشارتی نه «خدا ترس است و نه با شرف»
*طه طاهری (مسعود صدر‌الاسلام) و وزارت اطلاعات مسئول ربودن رابرت لوینسون
*تلاش برای نجات تروریست‌های‌ سپاه قدس در تایلند
*نشریه‌ی پیکار، قاسم عابدینی و ترور آمریکایی‌ها
*رو در رو با فائزه هاشمی و «عبرت روزگار»
*آیا خامنه‌ای مخالف اعدام مارکسیست‌‌ها بود؟
* بدون شرح!
*«گفتگوهای زندان» و سندروم «دایی جان ناپلئون»
*مازیار بهاری و «اعترافات اجباری»
*حکم تاریخی دادگاه لاهه و واکنش ناگزیر «هیأت اجرایی راه کارگر»
*تاکسی زرد رنگ پژو ۴۰۵ و ترور پاسدار فریدون عباسی
*آیا مجاهدین و دشمنانشان فرهنگی مشابه دارند؟
*چه کسانی مستشاران آمریکایی در ایران را ترور کردند؟
*متهم کردن بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به مشارکت در ترور‌های هسته‌ای
*وزیر فتحی هوادار دکتر شریعتی چرا و چگونه «رفیق» شد؟
*«جهانبخش سرخوش» و «شرکا» همسو و همگام با رژیم
*من و «حق» بیژن جزنی و کشتار ۳۰ فروردین ۱۳۵۴
*آیا محمدی گیلانی حکم اعدام فرزندانش را داد؟
*نگاهی به جعلیات انتشار یافته از سوی ساموئیل کرماشانی در مورد مولود آفند و متهمان دستگیر شده در ایران
*ربودن مولود آفند، ارتباط آن با «ترورهای هسته‌ای»، اقلیم کردستان و موساد
* نگاهی دوباره به سناریوی «سربازان گمنام امام زمان» و قربانیان آن
*دلایل اتخاذ اقدامات امنیتی اجلاس «غیرمتعهدها» در تهران
*به فریاد متهمان بیگناه ترور «متخصصان هسته‌ای» برسید
*علیرضا آوایی، غلامرضا خلف رضایی زارع و چند جنایتکار علیه بشریت
*«حاج رضا» و کتایون ‌آذرلی و یک پروژه‌ی امنیتی
*چشم‌ها را باید شست، جور دیگر باید دید؛ پرسش‌هایی از سوی مخالفین ایران تریبونال
*دروغپردازی «حاج‌رضا» در مورد نحوه‌ی سفر به اروپا
*پرده‌‌ی دیگری از «داستان‌های هزار و یک شب» صاحب‌منصب قضایی رژیم
*«دو پیمانه آب و یک چمچه دوغ»، نگاهی به روایت‌های جعلی صاحب‌منصب قضایی رژیم
*پاسخ به چند سؤال در ارتباط با خاطرات و مصاحبه‌ی‌ تلویزیونی ثابتی و واکنش‌های پیرامون آن
*حاج احمد قدیریان مسئول گروه ضربت و جوخه‌های اعدام اوین
*«فرقان» در آیینه‌ی تاریخ
*مایک والاس و هاشمی رفسنجانی
*حمید رضا نقاشیان تجسم عینی حاکمیت فاسد
*چه کسی خامنه‌ای را در تیرماه ۶۰ ترور کرد؟
*تروریسم افسار گسیخته‌ی رژیم و مماشات بین‌المللی
*فراز و نشیب حزب توده در دهه‌ی ۶۰
*«اپوزیسیون» کی و چگونه کوک می‌شود؟
*سانسور بخش مهیج خبر «ان بی سی» در مورد نقش مجاهدین در ترور‌های تهران
*پرونده‌ی لیلا فتحی نمادی از ظلم و بی‌عدالتی دستگاه قضایی ولایت فقیه
*چه کسانی پشت بیانیه‌‌ی «کرکس‌ها متحد می‌شوند» هستند
*نقش رژیم در «قتل‌های زنجیره‌ای متخصصان» ایرانی
*نامه سرگشاده به آقای محمد نوری زاد
*نامه‌ی تیرماه ۱۳۶۶ آیت‌الله گلزاده غفوری به ‌آیت‌الله منتظری *
*نامه آیت‌الله گلزاده غفوری به ‌آیت‌الله منتظری: «با آب دیگری وضو بسازید»
*پاسخ به پرسش‌هایی چند در مورد بیانیه‌های ضد جنگ و تلاش‌های اکبر گنجی
*پاسخ به سؤالاتی چند در مورد گزارش آژانس بین‌المللی اتمی و امکان حمله نظامی غرب به ایران
*چند پرسش و پاسخ در مورد طرح ترور سفیر عربستان در آمریکا
*جاسوسی وابسته‌ی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی در لندن علیه دانشجویان ایرانی
*«باغ‌ها آنگاه که شکفته‌ترند کوله‌ی پاییز را پربار می‌کنند»
*«از اوج و موج نگاهت عشق پیدا بود»
*به یاد شهلا و فریده و همه‌ی جاودانگان
*به یاد مادر جهان‌آرا و جاودانه‌اش «حسن»
*رقص ققنوس‌ها و آواز خاکستر
*به روز کردن لیست تروریستی و واکنش‌‌های رژیم
*محمد سلیمی یکی از جنایت‌کاران علیه بشریت و دست‌اندرکاران قتل‌عام ۶۷
*راه بهبود حقوق بشر در ایران از رسیدگی به قتل های ۶٧ می گذرد
*معامله‌ بر سر آزادی دو کوهنورد آمریکایی و باقی ماندن نام مجاهدین در لیست تروریستی
*گفتگو در مورد گزارشگر ویژه شورای حقوق بشر
*نوری‌زاده و زنده‌یاد شاپور بختیار
*مروری بر روایت هاشمی رفسنجانی از پایان قتل‌عام ۶۷ و اطلاعات ارائه شده از سوی دادستانی
*با آب هفت دریا نیز ننگ کشتار ۶۷ را نمی‌توان شست
*لیست تروریستی آمریکا و رابطه آن با نجات جان ساکنان اشرف
*مادر هنوز غصه‌ی عطیه را دارد
*مادر امامی و آغوش پر از عشق‌اش
*آیا مجید انصاری راست می‌گوید؟
*محمدرضا صدر عاملی و رخت‌‌ دامادی‌اش
*نحوه برخورد دولت موسوی با کشتار ۶۷ و موارد نقض حقوق بشر در مجامع بین‌المللی
*تصحیح اطلاعات ارائه شده نادرست در مورد گزارشگر ویژه و ...
*انتخاب گزارشگر ویژه مردِ مسلمانِ غیرعرب و تصحیح چند اشتباه
*هوشنگ اسدی بدون هیچ پروایی همچنان دروغ می‌گوید
*از بهناز شرقی نمین تا هاله سحابی
*با چهره‌ی مجید قدوسی یکی از مسئولان کشتار ۶۷ آشنا شویم
*توضیحی در ارتباط با نقد کتاب هوشنگ اسدی
*نقدی بر «نامه‌هایی به شکنجه‌گرم»، چرا هوشنگ اسدی دروغ می‌گوید؟
*کدیور و روایت کشتار ۶۷
*کشتار در اشرف و منادیان «اسلام رحمانی»
*طه طاهری (مسعود صدر الاسلام) و مفقودشدن رابرت لوینسون
*۱۹ بهمن شکوه یک مقاومت؛ غم و اندوه غریبانه‌ی زندانیان
*با چهره‌ی داوود روزبهانی فرمانده حمله به پایگاه موسی خیابانی آشنا شویم
*برای مظلومیت و تنهایی محمدعلی حاج‌آقایی
*با چهره‌ی مرتضی اشراقی عضو هیئت کشتار ۶۷ آشنا شویم
*«خبر کوتاه‌ بود اعدام‌ شان‌ کردند!»*
*مهدی نادری‌فرد یکی از عوامل اصلی کشتار ۶۷ در زندان گوهردشت
*یادی از آیت‌الله منتظری و نکاتی چند در ارتباط با میزگرد سیاسی ۳۰ آذر ۸۸ سیمای آزادی
*نامه سرگشاده به خانم زهرا رهنورد
*تاریخ گفت‌وگوهای درونی بخش مارکسیست لنینیست مجاهدین خلق و چریک‌های فدایی خلق
*فردا را چگونه باید ساخت؟
*برای آن‌هایی که خواهان حقیقت‌اند
*از به کارگیری شیوه‌های غیراخلاقی بپرهیزیم حتی در رابطه با دشمنانمان
*ايرج مصداقي و «غزل اميد»
*انتشار اخبار جعلی از سوی «پیک نت» در ارتباط با مهاجمان به خانه کروبی
*گرچه ما می‌گذریم راه می‌‌ماند ( در رثای جاوادنه‌های رضایی‌ جهرمی)
*معرفی عاملان و آمران و افراد مطلع از اعدام‌های مرداد ۶۷
*قتل‌عام ۶۷ در پاسخ‌های رسمی دولت جمهوری اسلامی
*ايرج مصداقي: غرب عاملان کشتار را مي‌شناسد
*نامه سرگشاده به میرحسین موسوی
*مادر امامی و آغوش پر از عشق‌اش
*«محمد نبودی ببینی»، برادرت را کشتند!
*گفت‌وگو با ايرج مصداقی درباره قاضی مقيسه: شريرترين چهره زندان‌های جمهوری اسلامی در دهه ۶۰
*«آیا زندگی باز به آن‌ها خواهد خندید»
*حق با شادی صدر است یا داریوش برادری
*برای مظلومیت و تنهایی محمدعلی حاج‌آقایی
*شورای حقوق بشر سازمان ملل و همسر سعید امامی!
*با چهره‌ی سید حسین مرتضوی یکی از جنایتکاران علیه بشریت آشنا شویم!
*بهار با بچه‌ها، بهار بی‌بچه‌ها (یادی از دلاوران خانواده‌‌ی مدائن)
*گفتگوی اشتراک با ایرج مصداقی در رابطه با کمپین دو میلیون امضا بر علیه مجازات اعدام
*داستان دستبوسی جنتی !
*«شرفیابی و درخواست عفو و انابه در حضور رهبری»
*اعدام توابان، تراژدی مضاعف
*سوءقصد به تواب نظام یا سناریوی جدید کودتاچیان
*احسان نراقی همچنان در خدمت قدرت
*نامه‌های علیرضا حاج صمدی به همسرش مریم گلزاده غفوری
*«کاظم» تبلور خشم و عصیان نسل برآمده از انقلاب ضد‌سلطنتی
*صدای «صادق» نسلی که در سکوت پرپر شد
*فرمانده حمله به پایگاه موسی خیابانی چه کسی بود؟
*کتاب «نگاهی به سازمان بین‌المللی کار، نقض حقوق بنیادین کار در ایران» - ایرج مصداقی
*وصیت نامه مریم گلزاده غفوری
*«سلامم غریبانه در هر خانه را خواهد زد»
*عبرت‌های روزگار
*گل- زادگان ( محمد کاظم)
*گل‌- زادگان ( محمدصادق)
*گل ــ زاده، نخ «دانه‌های تسبیح» * (قسمت دوم)
*مسعود علی‌محمدی آخرین قربانی دستگاه امنیتی ولایت فقیه
*دکتر گلزاده غفوری مدافع بزرگ حقوق مردم (قسمت اول)
*فرخ نگهدار و درد «فروپاشی» نظام
*شب لعنتی و فانوس (به یاد فاطمه کزازی)
*در رثای کسی که به جای حکومت بر سرهای بالای دار، بر قلب‌های مردم حکومت کرد
*پرسش و پاسخ در مورد فعل‌انفعالات عراق و وضعیت مجاهدین و ... (بخش دوم)
*پرسش و پاسخ در مورد فعل‌انفعالات عراق و وضعیت مجاهدین و ... (قسمت اول)
*آن کس که وابستگی‌های سیاسی و ایدئولوژیکش را نفی کند خود را نفی می‌کند
*امیر فرشاد ابراهیمی بازیچه‌ دستگاه اطلاعاتی جمهوری اسلامی
*گزارش‌های نادرست به ما خدمت نمی‌کنند- بخش سوم
*نقد فرهنگ سیاسی - حذف و سانسور در خاطرات زندان!- بخش دوم
*نقدی بر «آفتابکاران» نوشته‌ی محمود رویایی – بخش نخست
*به یاد آن که «عاشقانه زیست»
*همکاری یکی از فعالان اصلی لابی رژیم در انگلستان با فرماندهان سپاه پاسداران
*مسعود صدر‌الاسلام (طه طاهری)، همان صالح بازجوی معروف ۲۰۹ اوین نیست!
*گفت گو با ايرج مصداقي، نويسنده چهار جلد خاطرات زندان
*مذهب در خدمت شکنجه و کشتار
*احمد توکلی و قتل فجیع نرگس جباری
*آقای کروبی جنایات دیگر خامنه ای را هم افشا کنید
*کندوکاوی در وقایع پس از انتخابات 22 خرداد 1388
*همخوانی یک سیاست
*سخنی در باب فرصت طلبی گردانندگان سایت «اخبار روز»
*یگان ویژه پاسداران نیروی انتظامی و «نوپو»
*بازوهای نظام برای سرکوب جنبش های اعتراضی
*نامه سرگشاده به آقای مهدی کروبی
*فرهاد جعفری مدافع سینه چاک احمدی نژاد یا سهی سیفی وبگرد «روزآنلاین»
*آشنایی با چند تن از عوامل کشتار و جنایت در دهه‌ی ۶۰
*محمدرضا شریفی نیا تواب دو آتشه اوین و حامی احمدی نژاد
*نگاهی به سابقه‌ی چندتن از رهبران کودتای ۲۲ خرداد
*جعلیات جدید امیرفرشاد ابراهیمی در نامه سرگشاده به مجتبی خامنه ای
*پاسخ به سؤالات سایت گزارشگر در ارتباط با خیزش مردم ایران
*نگاهی به چهره‌ی چند جنایتکار
*مجید پورسیف کیست؟
*فاضل بازجوی بیرحم شعبه هفت اوین
*مجتبی حلوایی عسگر یکی از عاملان اصلی کشتار ۶۷
*تحلیلی بر نماز جمعه رفسنجانی
*فکور، بازجوی شعبه‌ی هفت اوین و تروریست بین‌المللی
*نقدی بر کتاب «آفتابکاران» نوشته محمود رویایی (مجموعه کامل)
*«فرهنگ» ناهنجار یک عضو شورای هماهنگی اتحاد جمهوری‌خواهان
*سخنی با اعضا و هواداران اکثریت و اتحاد جمهوریخواهان
*حجاریان و شقاوت یک نظام ضدبشری
*متن سخنرانی ایرج مصداقی در جلسه ایران، انتخاب دمکراتیک
*از ۳۰ خرداد ۶۰ تا ۳۰‌خرداد ۸۸
*آن کس که باید برود خامنه ای است
*کودتای جدید در رژیم کودتا
*با وزیر کشور کابینه‌ی احتمالی کروبی آشنا شویم
*سید ابراهیم نبوی و پرده پوشی یک دهه جنایت و سرکوب
*کندوکاوی در ارتباط با دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری
*میرحسین موسوی و «برکات سازنده اسلام»
*اظهارات مصطفی تاج‌زاده در توجیه کشتار ۶۷
*متجاوز را «انتخاب» نمی‌کنند!
*مهدی کروبی و میرحسین موسوی و کشتار ۶۷
*نگاهی به تاریخچه‌‌ی شکایت علیه نقض حقوق سندیکایی و آزادی انجمن‌ها توسط دولت‌های ایران (بخش دوم)
*نگاهی به تاریخچه‌‌ی شکایت علیه نقض حقوق سندیکایی و آزادی انجمن‌ها توسط دولت‌های ایران (بخش اول)
*ناصر منصوری را روی برانکارد به قتل‌گاه بردند
*نام واقعی مجید قدوسی چیست؟
*سرهنگ سید لطف‌الله اتابکی کیست؟
*گفتگوی پژواک ایران با ایرج مصداقی در ارتباط با نقش‌گروه‌های چپ و مجاهدین در استقرار جمهوری اسلامی، حمایت از خمینی و...
*ادعاهای نادرست راجع به عکس‌های جنایتکاران
*ماشین جعل و دروغپردازی راه توده و پیک نت
*سرگذشت من و سرگذشت یک ترانه
*به یاد آن که «بهنام» بود
*تجربه‌اندوزی از تاریخ
*در خلوت پرشکوه عاشقان آزادی جاری‌ست...
*خاوران و مادران
*نقدی بر گزارش دیده‌بان حقوق بشر در مورد آزادی بیان و تجمع در مناطق کردنشین
*اقتدار مادران
*حسین مهرپور و تعهدات بین‌المللی جمهوری اسلامی
*میان ماه من تا ماه گردون!
*انتقام‌جویی نظام «عدل اسلامی» از خانواده‌ها (بخش دوم)
*چند نکته در ارتباط با مهر و موم کردن کانون مدافعان حقوق بشر
*انتقام‌جویی نظام «عدل اسلامی» از خانواده‌ها (بخش اول)
*برخورد گزینشی با حقوق زنان
*آرامگاه مادر !
*پرویز زند شیرازی نیز به ابدیت پیوست
*مادر، «افسانه است، اما دروغ نیست»
*دادگاه یا سرپوشی بر جنایت باندهای رژیم در شیراز
*رفیق‌دوست و حکم مهدورالدم
*مأموریت «یک اسکادران هموسکسوئل منحرف آمریکایی»!
*به پاس مقاومت و ایستادگی علی صارمی
*هشدارهای امنیتی سایت تابناک را جدی تلقی کنیم
*نوری زاده و دسته گل تازه به آب داده
*غلامرضا جلال و روایت‌های غیرواقعی زندان
*به یاد آن که «عاشقانه زیست»
*انتخاب اوباما شرایط را برای رژیم سخت‌تر می‌کند
*همنامی جنایتکاران و معضل اپوزیسیون- بخش دوم
*هویت اصلی داوود لشگری یکی از مسئولان کشتار ۶۷
*اپوزیسیون و معضل همنامی جنایتکاران
*آیا سانسور شاخ و دم دارد؟
*هیئت کشتار زندانیان سیاسی در روایت گروه‌ها و فعالان سیاسی!
*کشتار ۶۷، سعید شاهسوندی و پروژه‌ی جعل تاریخ
*بیستمین سالگرد کشتار ۶۷ و انتشار خاطرات جعلی
*گفتگو با ایرج مصداقی در مورد در مورد جناح‌های رژیم، خطر جنگ، خطرات اتمی شدن رژیم، وضعیت اپوزیسیون، جنبش‌های مردمی و ....
*سانسور زنان در انتخابات کانون نویسندگان ایران !
*«غنی سازی» دروغ و «توسعه» جعل در دستگاه رژیم
*پاسخ به «فراخوان» فریدون گیلانی و ذکر چند خاطره
*روایت وارونه‌ی مسعود بهنود و محسن سازگارا از ۳۰ خرداد
*سازگاران با جنایتکاران، ناسازگارا با قربانیان
*پاسخ به پرسش‌هایی چند در رابطه با کتاب «برساقه تابیده کنف»
*دست های خونین باندهای رژیم در انفجار شیراز
*داستان زنی که «هفت شوهر» دارد و حافظه‌ی تاریخی
*علی‌محمد بشارتی یکی از بنیانگذاران دستگاه سرکوب و جنایت رژیم
*امیرفرشاد ابراهیمی درس آموخته‌ی مکتب ولایت
*سید کاظم کاظمی، از بنیانگذاران سیستم اطلاعاتی، شکنجه‌گر و جلاد اصلی فعالین چپ ایران
*عید ۶۲ در زندان گوهردشت
*نوری‌زاده، بانک مرکزی جعلیات و عصاره ژورنالیسم بی‌اعتبار
*بخشی از نقشه‌‌های زندان‌های اوین، قزل‌حصار، گوهردشت و نیز محل‌های قتل‌عام تابستان۶۷ برگرفته شده از کتاب «نه‌زیستن، نه‌مرگ»(چاپ دوم)
*حاج احمد قدیریان مسئول گروه ضربت و جوخه‌های اعدام اوین
*دلایل واقعی کشتار زندانیان سیاسی در سال ۶۷
*بهنود پدیده‌ای که از نو باید شناخت
*محمد مهرآیین یکی از مهم‌ترین دژخیمان اوین
*نقش های گوناگون هوشنگ اسدی تواب فعال زندان
*کبوتر با کبوتر، باز با باز، کند همجنس با همجنس پرواز
*برگشتگان ازدیار مردگان
*ILO - پیشرفت دولت جمهوری اسلامی در سال های گذشته در سازمان ‌بین‌المللی کار (بخش هشتم - پاياني)
*ILO - نگاهی به کنفرانس بین‌المللی کار و سیاست های به کار گرفته شده از سوی رژیم در این کنفرانس‌(بخش هفتم)
*ILO - تشکل‌های کارگری رژیم از نگاه سازمان بین‌المللی کار (بخش ششم)
*ILO - خانه کارگر جمهوری اسلامی (بخش پنجم)
*ILO - تشکل‌های کارگری در جمهوری اسلامی و مغایرت آن ها با کنوانسیون‌های بین‌‌المللی (بخش چهارم
*ILO - گزارش کمیته متخصصین در ارتباط با اجرای کنوانسیون ها و توصیه نامه ها به نود و سومین کنفرانس بین‌المللی کار و کمبودهای آن (بخش سوم)
*ILO - کنوانسیون های بین‌المللی که مورد تصویب دولت‌های ایران قرار گرفته‌‌‌اند (بخش دوم)
*ILO - کنوانسیون‌های بین‌المللی، ترفند‌های رژیم (بخش اول)
*برای مادرهایمان، «دل‌پاکان» و «دل‌سوختگان» روزگار
*کشتار ۶۷ در شعر زندان
*نگاهی گذرا به نمایشنامه‌های زندان
*اعلامیه جهانی حقوق‌بشر دستاورد بزرگ بشریت
*یقه واقعیت را نمی‌توان گرفت؛ (در مورد کتاب نه زیستن نه مرگ)
*آقای زرافشان به کجا می‌روید؟
*احکام خمینی و خامنه‌ای به حسینعلی نیری رئیس هیئت قتل‌عام زندانیان سیاسی در سال ۶۷
*نظرات «استاد» عبدالله شهبازی و چگونگی برخورد بقایای حزب توده با او
*روزشمارقتل‌عام ۱۳۶۷
*مسئولان قتل‌عام زندانیان سیاسی
*بخشی از نقشه‌‌های زندان‌های اوین، قزل‌حصار، گوهردشت و نیز محل‌های قتل‌عام تابستان۶۷ برگرفته شده از کتاب «نه‌زیستن، نه‌مرگ»(چاپ دوم)