PEZHVAKEIRAN.COM «نعلین وارونه»
 

«نعلین وارونه»
بهروز ریحانی

استاد علی‌اکبر دهخدا، که خداوند روحش را قرین رحمت گرداند، در لغتنامه ارزشمند خود می نویسد: « رسم است که دزد موقعی که بخواهد کسی نفهمد از کدام جا رفته است، نعل وارونه به اسب خود می‌زند تا نشان پاهای اسب به عکس راهی که رفته است ، افتد».

به بیان دیگر دزدان جهت گمراه ساختن دیگران به شیوه‌های مزورانه و بدور از صداقت متوسل می‌شوند. از آن‌جایی که اسب حیوان نجیب و سربه راهی است حیف است که حتی نعل آن را با نعلین امثال حسن روحانی مقایسه کرد.

رئیس جمهور اعتدال‌گرای نظام الهی، در آغاز نشستن بر مسند ریاست جمهوری « از وزارتخانه‌های اطلاعات و امور خارجه خواست که کمیته‌ای را برای تسهیل بازگشت ایرانیان مقیم خارج تشکیل دهند. به فاصله‌ی کوتاهی، محمود علوی وزیر اطلاعات گفت: « هر شخصی که خلافی نداشته باشد تضمین می‌دهیم مشکلی نخواهد داشت.» اخیراً هم حسن قشقاوی، معاون کنسولی و پارلمانی وزارت امورخارجه اعلام کرد که «جلسات کمیته بازگشت ایرانیان خارج از کشور به صورت منظم در وزارت اطلاعات تشکیل می‌شود و دبیرخانه ‌کمیته بازگشت ایرانیان خارج ا ز کشور در وزارت اطلاعات قرار دارد و غیر از افراد دارای پرونده قضایی بقیه ایرانیان مقیم خارج آزادادند که به ایران رفت و آمد داشته باشند.»

در کشورهای دمکراتیک و قانونمند که تفکیک قوای حکومتی در آن تعریف شده و مشخص می‌باشند قوای سه گانه در امور و کار و بار هم یا نمی‌توانند مداخله کنند و یا چنانچه قوه‌ای مرتکب خطا شود مورد مؤاخذه و سوال قرار می‌گیرد. در همین کشورها رسیدگی به امور اتباعی که در خارج از کشور به سر می‌برند تماماً به عهده وزارت خارجه کشور می‌باشد. اما در جمهوری اسلامی به دلیل بافت امنیتی- نظامی آن، حل و فصل مسائل ایرانیان در خارج از کشور، اساساً  تحت نظارت ارگان‌ها و نهادهای اطلاعاتی- امنیتی و سرکوبگر صورت می‌گیرد. به همین دلیل، خروج و ورود اتباع ایرانی به مملکت و چگونگی حل و فصل و تعیین تکلیف نهایی مسائل مربوطه را وزیر اطلاعات و نهاد اطلاعاتی و امنیتی سپاه  پاسداران و شعبات مختلف قوه قضاییه به عهده دارند.

بی جهت نیست که دبیرخانه‌ی کمیته بازگشت ایرانیان خارج از کشور نه در وزارت خارجه بلکه مستمرا در وزارت اطلاعات تشکیل می‌شود. صرف این که وزارت اطلاعات مسئول رسیدگی به وضیت ایرانیان در خارج از کشور می‌شود نشاندهنده‌ی انگیزه و اهداف مشکوک و سرکوبگرانه می‌باشد.

انتخاب و معرفی وزیر اطلاعات در جمهوری اسلامی تماماً به عهده‌ی علی خامنه‌ای و با صلاحدید او انجام می‌گیرد. به عنوان نمونه همگان به یاد دارند که وزیر اطلاعات دولت احمدی‌نژاد از آن‌جایی که نظر‌کرده‌ی ولی فقیه بود، احمدی‌نژاد در اعتراض به ابقای او توسط خامنه ای ۱۱ روز خانه نشین شد و در پایان دست از پا درازتر به انتصاب خامنه‌ای گردن نهاد. یادآوری این مسئله از این جهت اهمیت دارد که حتی اگر حسن روحانی اعتدال‌گرا بخواهد، که نمی‌خواهد، برای ایرانیان خارج از کشور، عشوه و کرشمه مدره بیاید، در نهایت این بیت رهبری و ارگان‌های اطلاعاتی وابسته به آن هستند که حکم نهایی را صادر می‌کنند.

 از طرف دیگر وزیر اطلاعات سابق حیدر مصلحی یک بار اعتراف کرد که وزارت اطلاعات وظیفه‌ اصلی‌اش در خارج از کشور، نفوذ، شناسایی و در نهایت، سر بزنگاه ضربه زدن به جوامع و جریانات ایرانی می‌باشد .حتی عناصر و جریانات بریده از نظام جمهوری اسلامی، اذعان دارند که وزارت اطلاعات، یک ارگان آدم‌ربایی و آدم‌کشی است. وانگهی سؤال این است وزارت اطلاعاتی که سه سال زندانبانی نخست وزیر و رئیس مجلس هشت‌ساله‌ی همین نظام را به عهده دارد و خانواده و فرزندان این محبوسین دم به دم از توهین، تحقیر، فشارهای مختلف و ضرب و جرح بازجویان و کارکنان وزارت اطلاعات شاکی هستند، آیا اساساً‌ می‌تواند مرجع ذیصلاح پاسخگویی برای رسیدگی به امور و وضعیت ایرانیان خارج از کشور باشد؟ معاون وزارت خارجه رژیم می‌گوید «در قانون کیفری ایران، مطلبی تحت عنوان ممنوع‌الورود نداریم».

نقل است که مردم ایران از بس هواپیماهای توپولوف روسی در ایران سقوط می‌کردند به طنز می‌گفتند: صعود هواپیما با خلبان می‌باشد اما فرود سالم هواپیما با خداوند است. حال حکایت سخنگویان آخوندها و ایرانیان خارج از کشور می‌باشد. ورود ایرانیان با تصمیم و اراده‌ی ایرانیان می‌باشد، اما خروج از ایران تصمیم‌‌اش به عهده‌ی وزرات اطلاعات، سپاه پاسداران و قوه قضاییه است. از این رو در نظام ولایت فقیه، ممنوع‌الورود نداریم اما تا بخواهید ممنوع‌الخروج موجود می‌باشد. کما این که رئیس جمهور سابق محمد خاتمی در این میان ممنوع‌الخروج است و حتی نتوانست در مراسم بزرگداشت ماندلا شرکت کند.  

برای این که روشن گردد تا کجا مسئولین و سران جمهوری اسلامی با دروغ و دغل و حقه‌بازی در باغ سبز به ایرانیان خارج کشور نشان می‌دهند به یک گزارش و چند خبر می‌پردازم. دو گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد احمد شهید و کریستوف هینز، در مورد وضعیت حقوق بشر در ایران گزارش داده‌اند که «به دلیل اعدام‌های فراقضایی، فوری و  خودسرانه، از دولت ایران خواستند تا بلافاصله اعدام‌های مستمر را متوقف  کنند. »

این دو گزارشگر به ماهیت بیرحمانه، غیرانسانی و خفت‌بار مجازات اعدام تأکید کردند. در مقابل آخوندهای قوه‌قضاییه و سخنگویان دولت خاتمی با وقاحت و پررویی شدیداً  به گزارشگران ویژه سازمان ملل حمله کردند و احمد شهید را «احمد شریر» خطاب کردند. حال آن  که به استناد گزارشات و اخبار منابع حکومتی و نهادهای حقوق بشر معتبر که ذیلاً خواهیم آورد مشخص می‌شود که شریر و شقاوت پیشه، سران و مسئولین نظامی هستند که شرارت و جنایاتشان هیچ قشر و طبقه‌ای از مردم ایران را بی نصیب نگذاشته است. نمونه‌‌ها و اخبار گوناگون ذیل، بخش کوچکی از بیشمار ظلم و ستمی می‌باشد که حاکمان قسی‌القلب جمهوری اسلامی بر تمامی آحاد ملت ایران روا داشته و می‌دارند.

*حمید بابایی دانشجوی مقطع دکترا و بورسیه دولتی در بلژیک که برای دیدار خانواده‌اش به ایران سفر کرده بود، در دادگاه انقلاب با حکم قاضی صلواتی به ده سال زندان محکوم شد.

* دو معلم عرب اهوازی از اعضای مؤسسه فرهنگی الاهواز اعدام شدند.

* اعدام پنج نفر در استان هرمزگان

* اعدام هفت زندانی در قزلحصار

* یک زندانی سیاسی کرد به سه بار اعدام محکوم شد

* عفو بین‌المللی: ۴۰ اعدام در ایران در دو هفته

* بازداشت پنج تن از نوکشیشان مسیحی در شرق ایران

* بازداشت یا فرار ۳۱۱ وکیل طی چهارسال

* اعدام پنج زندانی در زندان دیزل‌آباد

* بازداشت مدیران یک سایت موسیقی توسط اطلاعات سپاه

* اجرای حکم زندان پنج شهروند بهایی ساکن مشهد

و ....

این حکایت همچنان ادامه دارد. حال باید از آخوند‌ها  پرسید، سر چه کسی را می‌خواهید شیره بمالید؟ البته از امثال ابراهیم نبوی بپرسید می‌گویند، این چیزی نیست. من می‌گویم قتل عام هزاران انسان در دهه‌ی شصت را ولش کن. بفرمایید به ایران تشریف ببرید. فقط یادتان نرود که حتماً جک استراو انگلیسی و فرخ‌نگهدار اکثریتی را هم سوار هواپیما کنید. این دو بعد از انتخاب حسن روحانی برای دیدارهای پارلمانی و سیاسی بی‌تابی می‌کردند. فرخ نگهدار، پاسپورت به دست و شنگول در صف سفارت در لندن، مقدم رئیس جمهور امنیتی- نظامی را گرامی داشت، جک استراو هم برای این که موقعیت حسن روحانی تضعیف نشود تازه یادش آمد که سرنگونی دولت محمد مصدق یک کودتای آمریکایی- انگلیسی بود. همان کودتایی که خمینی پدر عقیدتی سیاسی حسن روحانی آن را سیلی اسلام بر گوش مصدق بزرگ نامید.

باری به بازگشت ایرانیان به داخل کشور بپردازیم. مملکتی که وزارت اطلاعات و خارجه نظام آن را سرزمین گل و بلبل نشان می‌دهند در واقع نکبت ، فقر، فلاکت و عدم امنیت و ... از سر تا پای آن نمایان است. برای این که دولتمردان اعتدالی و آخوندهای رنگارنگ مدعی نشوند که این اخبار و گزارشات ساخته و پرداخته‌ی معاندین نظام و گزارشگران بین‌المللی می‌باشد، تماماً از سایت‌ها و منابع حکومتی و یا وابسته به نظام نقل می شود و ناگفته پیداست که این اخبار بخش کوچک و ناچیزی از فجایعی می‌باشد که روزمره در ایران انجام می‌گیرد.

* ۸۰۰ هزار کودک ایرانی از سوء تغذیه رنج می‌برند

* اخراج ۱۰۰ هزار کارگر طی یک سال

* قرارداد ۱۷۰ میلیارد تومانی سدسازی سپاه پاسداران

* کمبود ۵۰ درصدی تعداد پرستاران در ایران

* احداث بیمارستان ۱۲۰ تختخوابی فوق تخصصی در عراق توسط جمهوری اسلامی

* ازدواج ۷۰ هزار دختر بین سنین ۱۰ تا ۱۴ ساله در ایران در یک سال

* بسیاری از ۳۴.۵ میلیون جوان کشور به فرقه‌های ضاله‌ی، شیطان‌پرستی و غیره روی می‌آورند.

* دستگیری ۷۰  طراح لباس زنانه در یک روز

* کشف ۹ هزار امام زاده طی ۳۰ سال حکومت روحانیون

* ۳ هزار خشت طلا توسط جمهوری اسلامی به عراق جهت مرمت گنبدهای قبور امامان شیعه ارسال شد.

* دستگیری بیش از ۳۲ هزار قاچاقچی کالا در پنج سال

با این تفاصیل، آخوندها و سخنگویان مکلای آنان آنچنان از ایران می‌گویند و می‌نویسند که انگار ماحصل حاکمیت ۳۵ ساله‌شان سرشار از فراوانی نعمت و امکانات، و نشاط،‌ شادمانی و آزادی و برابری بوده است. در پایان بی‌مناسبت نیست که سرنوشت سراج‌ا‌الدین میردامادی روزنامه‌نگار هوادار اصلا‌ح‌طلبان و پسردایی  خامنه‌ای که نعلین وارونه حسن روحانی را با آغوش باز پذیرفته بود را ذکر کنیم. ایشان و همسرش بعد از ریاست جمهوری حسن روحانی به ایران بازگشتند و به محض ورود به فرودگاه تهران، حکم ممنوع‌الخروجی را دریافت کرد. اتهامات او به نقل از منابع حکومتی «مخالفت با اصل مترقی ولایت فقیه»، «مصاحبه با رسانه‌های معاند نظام»، و مخالفت با «حجاب اجباری» اعلام گردید و توسط شعبه دوم دادسرای اوین توقیف و بازداشت شد.

سینه چاکان خارج از کشوری حسن روحانی اعتدال گرا، بفرمایید ایران تشریف ببرید. امثال قاضی صلواتی و برادران اطلاعات و سپاه پاسداران به پیشواز خواهند آمد. درنگ نفرمایید. فقط مختصراً از رئیس جمهور حسن روحانی سؤال کنید که قسم حضرت عباس اعتدال و اصلاح‌طلبی را باور کنیم یا دم خروس نا‌امنی، اعدام‌ها، بازداشت‌ها و ... را ؟

 

بهروز ریحانی

منبع:پژواک ایران


فهرست مطالب بهروز ریحانی در سایت پژواک ایران 

*«زینت‌المجالس» مجاهدین خلق  [2024 Mar] 
*دست‌های چه کسی پشت حملات حماس بود و چرا؟  [2023 Oct] 
*میوه چینی مجاهدین خلق از اعدام «بچه‌های ایران»  [2023 May] 
*یاسمین پهلوی ابوعطا میخواند  [2023 Jan] 
*لالا لالا دیگه بسه گل لاله  [2022 Dec] 
* نقش اصلاح طلبان خامنه ای در انقلاب ۱۴۰۱  [2022 Oct] 
*روایت مرگ ها در قیام ۱۴۰۱  [2022 Oct] 
*قیام ۱۴۰۱مهسا/ چه باید کرد؟  [2022 Oct] 
*ما همه مهسا هستیم  [2022 Sep] 
*آنشلوس اواکراینی ولادیمیر پوتین  [2022 Feb] 
*نعل وارونه زدن مسئول کمیسیون شورای ملی مقاومت  [2021 Dec] 
*سیاست‌های فاجعه بار آمریکا در خاورمیانه  [2021 Aug] 
*سایت‌های مجاهدین خلق، مملو از نشیمنگاه سعید بهبهانی   [2021 Aug] 
*ممنوع‌الخروج   [2021 Aug] 
*خروش خوزستان زرخیز، استیصال ولی فقیه   [2021 Jul] 
*محاکمه یک بازجو و شکنجه‌گر، سؤال از سازمان مجاهدین  [2021 Jun] 
*ترور محس فخری‌زاده و قوانین بین‌الملل   [2020 Nov] 
*شجریان مرغ سحر ایران زمین جاودانه شد  [2020 Oct] 
*حرافی‌های حسن روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل  [2020 Sep] 
*جمهوری اسلامی چرا نوید افکاری را اعدام کرد   [2020 Sep] 
*جای خالی جان بولتون در گردهمایی مجاهدین خلق   [2020 Jul] 
*آخوند خودکشی نمی‌کند   [2020 Jun] 
*پرویز خزایی، دیپلمات سابق فتوای قتل صادر می‌کند  [2020 May] 
*« زندگی کرونایی، انسانها و حیوانات»  [2020 Apr] 
*تحلیلی ازسخنان خامنه ای در نماز جمعه  [2020 Jan] 
*کشتار مسافرین هواپیمایی غلط کردن خامنه ای   [2020 Jan] 
* قاسم سلیمانی «شربت شهادت سر کشید»  [2020 Jan] 
*یک پیام   [2019 Dec] 
*بازداشت یک جنایتکار در سوئد؛ همدستی شورای ملی مقاومت با آخوندها ‏  [2019 Nov] 
*چرا نباید اموال عمومی را تخریب کرد   [2018 Jan] 
*قیام‌های ایران زمین / ویژگی‌های آن   [2018 Jan] 
*مصطفی تاجزاده و «نوار آیت‌الله منتظری»   [2016 Aug] 
*«مسعود رجوی زنده است»  [2016 Jul] 
*گل بود به سبزه نیز آراسته شد   [2016 Jan] 
*موشک باران مجاهدین خلق و دیپلمات «کافه گرانده»  [2015 Nov] 
*تعامل و تقابل وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی  [2015 Apr] 
*«امانتداری» مالی- اخلاقی «تنها آلترناتیو»  [2015 Jan] 
*«بچه‌ام راحت شد»  [2014 Oct] 
*«ارتش اسرائیل باید جایزه نوبل دریافت کند»  [2014 Jul] 
*«نظام جنایت، به یاد غلامرضا خسروی»  [2014 Jun] 
*«نعلین وارونه»  [2014 Feb] 
*تنها آلترناتیو و موزیک رپ  [2014 Jan] 
*توافق هسته‌ای در ژنو یادآور پیمان مونیخ  [2013 Nov] 
* فتواهای سایت آفتابکاران و گرداننده‌ی آن   [2013 Oct] 
*اشتباه تاکتیکی نظام، خطای استراتژیک آمریکا  [2013 Oct] 
*کشتار مجاهدین خلق، سکوت سبزهای وطنی  [2013 Sep] 
*قتل‌عام مجاهدین خلق، هماهنگی کامل  [2013 Sep] 
*«روز از نو روزی از نو»  [2013 Aug] 
*تحلیف حسن روحانی و حضور یک «ولگرد بیکار»  [2013 Jul] 
*دو استعفا و این همه جار و جنجال – بخش آخر  [2013 Jul] 
*دو استعفا و این همه جار و جنجال – بخش دوم  [2013 Jul] 
*گیرافتادن در تونل اتمی آخوندها  [2013 Jul] 
*تحولات مصر و دیپلماتی که سربالایی می‌رود  [2013 Jul] 
*دو استعفا و این همه جار و جنجال (بخش اول)  [2013 Jun] 
*حسن روحانی و دولت‌های غربی  [2013 Jun] 
*«کوه موش زائید»  [2013 Jun] 
*خامنه‌ای «ما بین سه صندلی»  [2013 Jun] 
*بی مایه فطیر است چند نکته- یک پیشنهاد [2013 Jun] 
*«انتخابات مهندسی شده»  [2013 May] 
*تمام قد شورای ملی مقاومت ایران  [2013 May] 
*«امانت داری مجاهدین خلق»  [2013 Jan] 
*لالایی شش ماده‌ای جمهوری اسلامی برای سوریه  [2012 Dec] 
*یک شاخه‌ی گل به یاد ستار  [2012 Nov] 
*چندگانگی سیاست‌های وزارت امور خارجه آمریکا   [2011 Jul] 
*«بگذار صد گل بشکفد»  [2011 Jul] 
*پیام یأس یکی از سخنگویان شورای ملی مقاومت   [2011 Feb] 
*دیگ به دیگ میگه روت سیاهه  [2011 Feb] 
*رعناي آواز ايران  [2010 Oct] 
*"موافقی که معاند شد"   [2010 Apr] 
*اصلاح‌طلبان خوش‌نشین، تشویق و تحریک به آدم‌ربایی  [2010 Mar] 
*"حکومت وحشت یا وحشت حکومتی   [2010 Feb] 
*"توصیه هایی به دکتر کریم قصیم-2-"  [2010 Jan] 
*"توصیه هایی به دکتر کریم قصیم- 1-"  [2010 Jan] 
*میرحسین موسوی شش ماه بعد از انتخابات  [2010 Jan] 
*نوبل صلح ، اوباما ، ایران  [2009 Oct] 
*یک مقایسه ، یک سؤال  [2009 Aug] 
*هشدار به فعالین حقوق بشری و سیاسی  [2009 Aug] 
*هشدار به فعالین حقوق بشری و سیاسی  [2009 Jul] 
*شاخ شکسته  [2009 Jul] 
*نماز جمعه ، پرده ماقبل آخر  [2009 Jul] 
*چه شد ؟ چه میشود ؟ (2)  [2009 Jun] 
*چه شد ؟ چه میشود ؟ (1)  [2009 Jun] 
*چاقو دسته خودش را نمی برد  [2009 Jun]