PEZHVAKEIRAN.COM بازداشت یک جنایتکار در سوئد؛ همدستی شورای ملی مقاومت با آخوندها ‏
 

بازداشت یک جنایتکار در سوئد؛ همدستی شورای ملی مقاومت با آخوندها ‏
بهروز ریحانی

در حالی که مردم به جان آمده ایران در چند روز گذشته به دلیل گرانی بنزین به روال بیش از چهل سال حکومت ننگین آخوندی مورد سرکوب و کشتار شدید گزمه های جمهوری اسلامی قرار گرفته‌اند، سایت همبستگی ملی وابسته به شورای ملی مقاومت و سازمان مجاهدین حلق، مهمترین و اولین خبر خود را با تیتر«ماجرای دژخیم بازداشت شده در سوئد»، زینت بخشیده است.

کارولینا ویسلاندر، دادستان پرونده‌ی دستگیری دژخیم حمید نوری طی بیانیه‌ای تآکید کرد که « (شنبه ۹ نوامبر) دادگاه منطقه‌ای استکهلم حکم بازداشت یک شهروند ایرانی در ارتباط احتمالی با ظن ارتکاب جرایم کیفری در ایران علیه قوانین بین‌المللی، ارتکاب جرم فاحش و قتل در دوره‌ی ۲۸ ژوئیه تا ۳۱ اوت سال ۱۹۸۸ در تهران، ایران را صادر کرد.»

دستگیری و بازداشت حمید نوری دادیار، بازجو و شنکجه‌گر دردوران قتل‌عام زندانیان سیاسی در سال ۶۷، با بازتاب‌های گسترده بین‌المللی مواجهه شد. خانم آگنس کالامارد، گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در امور اعدام‌های خودسرانه؛ در یک پیام توئیتری از بازداشت این جنایتکاراستقبال کرد و نوشت‌ »نخستین گام مهم در راستای عدالت در قبال قتل عام ۱۹۸۸ ایران. این برای نخستین بار است که فردی در رابطه با رویدادهای ۱۹۸۸ محاکمه می‌شود که طی آن هزاران نفر به قتل رسیدند».

کومی نایدو، دبیرکل سازمان عفو بین‌الملل، بلافاصله بعد از اطلاعیه دادستانی سوئد از اقدام دولت سوئد در بازداشت حمید نوری که متهم است در اعدام‌های دسته‌جمعی سال ۶۷ دست داشته استقبال کرد.

خبرگزاری و سایت‌های خارجی و ایرانی؛ بعد از بازداشت حمید نوری جنایتکار با تیترهای گوناگون عکس‌العمل نشان دادند و نوشتند «برای اولین بار در تاریخ جمهوری اسلامی، یکی از کارگزاران حکومت ایران در اروپا دستگیرو به اتهام جنایت جنگی، جنایت علیه بشریت، شکنه  و مشارکت در امر جرم مستمر در دادگاه سوئد محاکمه می‌شود».

نمایندگان بلژیک و لیختن اشتاین در شورای حقوق بشر سازمان ملل از ایران در مورد سرنوشت قربانیان (اعدام‌شدگان سال ۶۷) و محل دفن آنها سؤال کردند.

قاضی دادگاهی که قرار است حمید نوری دژخیم را محاکمه کند، پیشتر قاضی دادگاه رسیدگی به جنایات جنگی و جنایت علیه بشریت در رواندا بوده است که طی آن جنایت صدها هزار تن به قتل رسیدند.

با این مقدمه‌ی کوتاه به اطلاعیه شورای ملی مقاومت تحت عنوان «ماجرای دژخیم بازداشت شده در سوئد» می‌پردازیم.

تاریخ صدور اطلاعیه شورای ملی مقاومت ۱۵ نوامبر ۲۰۱۹ می‌باشد، در حالی که اعلام و اطلاعیه دادستانی سوئد در ارتباط با دستگیری این دژخیم ۹ نوامبر ۲۰۱۹ می باشد، سؤال اینست که آلترناتیوی که ادعا دارد به مکالمات تلفنی، اینترنتی و مکاتبات سران  و دژخیمان رژیم آخوندی دسترسی داشته و دارد، در سرتاسر ایران کانون‌های شورشی فعال دارد که می‌توانند در ابعاد گسترده عکس‌ها، اطلاعیه‌ و پیام‌های مسعود و مریم رجوی را پخش کنند، صدها وکیل مبرز و زبردست در کشورهای اروپائی و آمریکائی دارند، چرا یک هفته سکوت اختیار کرد و در کما خبری-مطبوعاتی فرو رفته بود؟!

مقدمتاً و به اختصار یک شیوه‌ی رایج مجاهدین خلق که به صورت مستمر توسط آنها استفاده می‌شود را توصیح می‌دهیم، در بسیاری از موارد تاکتیکی، ‌سیاسی، خط و خطوط و حتی مقولات استراتژیک، مجاهدین و شورای ملی مقاومت به دلائل گوناگون از زبان و قلم و عقاید دیگران، نظرات خود را به مخاطبینش منتقل کرده و یا القاء می‌کند. به زبان ساده، مجاهدین خلق، دیدگا‌ه‌ها، خطوط و مواضعی را که می‌دانند اگر از طرف خودشان و بطور مستقیم بیان و گفته شود، دافعه خواهد داشت و چه بسا مورد اعتراض افکار عمومی و حتی هوادارانش قرار خواهد گرفت را با نقل‌قول‌های مختلف و در بسیاری موارد مثله شده، از ژورنالیست‌ها، سیاستمداران، مفسرین و سایت‌ها و مطبوعات کشورهای مختلف، نقل می‌کنند. بارزترین اینگونه سیاست‌ها، مقوله جنگ خارجی با جمهوری اسلامی می‌باشد، در حالی که مرتب و در مناسبت‌های مختلف از زبان مریم رجوی شعار«نه جنگ» و راه حل سوم؟!! را جار می‌ز‌دند.

اما در چند سال گذشته، بویژه بعد از سرکارآمدن دونالد ترامپ و خروج دولت آمریکا از برجام،‌ جا به جا در سایت‌ها، خبرها، اطلاعیه‌هایشان آشکارا از جنگ و درگیری نظامی دولت‌ها، بویژه دولت آمریکا و جمهوری اسلامی سمپاتی و حمایت می‌کنند؛ در آینده در مقاله‌ای جداگانه به استناد مدارک و نوشته‌های متعدد به این مهم پرداخته خواهد شد که چگونه یک نیروی مدعی آلترناتیو در نهایت استیصال اصلی‌ترین امید و استراتژیک خود را به عنصر خارجی بنا نهاده است.

حال بر مبنای همین سیاست مجاهدین خلق در اطلاعیه‌ی شورای ملی مقاومت به نقل از آخوند سردژخیم علی رازینی می‌نویسد«دستگاه قضایی ما با خونسردی و خیلی آرام اعلام می‌کند که ایشون (حمید نوری) در گذشته و در سه دهه قبل  از این در فلان ارگان کارمند جزء بوده و بعد بازنشست شده و رفته، آنها (لابد دادستانی سوئد و ایرج مصداقی و تیم حقوقی‌اش را هم) نمی‌توانند روی این مانور بدهد ... «چیزی بارش نیست» تأکیدات تمام از مجاهدین خلق و شورا می‌باشد، در ضمن از آنجایی که مجاهدین و شورا نویسان در مثله کردن مقالات و نوشته‌ها، اطلاعیه ها و نقل‌قول‌ها خبره و کارکشته هستند، خواهشا نقطه‌گذاری در نقل‌قول از این دژخیم را تکمیل و کامل کنند تا مشخص شود چه موارد و مقولاتی این دژخیمان گفته‌اند که مجاهدین خلق آنها را درز گرفته‌ و سانسور کرده‌اند!

اما، اصل مطلب که شورای ملی مقاومت با نقل‌قول از دژخیم رازینی در اطلاعیه‌ خود آورده و به طرف حساب‌های حقوقی، قضائی، ‌سیاسی و بین‌المللی القا می‌کند اینست که، حمید نوری دژخیم «کارمند جزء بوده» «بازنشست شده» «چیزی بارش نیست»؛ و این یعنی بدر بردن یک دژخیم جنایتکار با کم کردن بار مسئولیتش در قتل‌عان زندانیان درسال ۶۷، و مجاهدین خلق این وظیفه را که مستقیم یا غیرمستقیم سردژخیم رازینی بعهده‌شان گذاشته را به کمال و تمام با اطلاعیه‌شان انجام داده‌اند، اگر جز این بود با تأکید و خط‌کشیدن زیر نقل‌قول‌های دژخیمان رژیم، قصد جلب مخاطبین اطلاعیه‌ی کذایی را نمی‌کردند، با توسل به اطلاعیه شورای ملی مقاومت در پایان باید می‌نوشتند «دژخیم آزاد باید گردد. علی رازینی بازهم با گفتن اینکه حمید نوری «فقط ابزار تحقیق بوده» «چیزی بارش نیست» «اطلاعاتی نداره»؛ حسابی به کمک شورای ملی مقاومت آمد تا تأخیر یک هفته‌ای خود را جبران کنند.

فقط باید از اطلاعیه ‌نویس شورای ملی مقاومت سؤال کرد، اگر این نقل‌قول‌هایی که شما از سردژخیمان رژیم برای بدر بردن جنایتکارانشان آورده‌اید، درست و صحیح باشد، دیگر چرا در بخش دیگری از اطلاعیه‌تان آورده‌اید که «دهها مجاهد خلق در اشرف ۳ برای شهادت درباره این صحنه آمده‌اند تا با سازمان‌های معتبر بین‌امللی در میان گذاشته شود»، اگر شما یک نیروی انحصار‌طلب و میوه‌چین نیستید، خانم آگنس کالامارد، گزارشگرویژه سازمان ملل در امور اعدام‌های خودسرانه نماینده‌ی معتبرترین سازمان بین‌المللی می‌باشد، بفرمائید، ایشان اسم و آدرسشان مشخص و علنی می‌باشد، مدارک، شواهد و شهود خود را بدون واسطه و مستقیم برای این نماینده و نهاد معتبر بین‌المللی بفرستید؟!

در اطلاعیه شورای ملی مقاومت آمده است «در مرحله‌ پایانی رژیم، جنگ گرگ‌ها بالا گرفته و به چنین «شو»های اطلاعاتی راه می برد که با سوءاستفاده از خون شهیدان، قبل از هر چیز در خدمت سفیدسازی برگ‌های سوخته، علیه جایگزین دمکراتیک است بخصوص که در اثر تلا‌ش‌های بی‌وقفه رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت (مریم رجوی) کارجنبش دادخواهی در سال‌های اخیربالا گرفته... »

اما،

  1. به استناد صداهای ضبط شده‌ای که مجاهدین خلق از مکالمات دو دژخیم جمهوری‌اسلامی، محمد مقیسه‌ای و علی رازینی در اطلاعیه‌شان آورده‌اند، هر دو گرگ یا به حمید نوری توصیه مکرر کرده‌اند که به سوئد نرود و یا اینکه او را یک کارمند دون‌پایه زندان قلمداد کرده‌اند که گویا میرزا بنویس قتل‌عام‌ها بوده، دیگر«شو»های اطلاعاتی چه مقوله‌ای است که در اطلاعیه آورده‌اید؟
  2. اگر بازداشت و دستگیری یک دادیار و دژخیم قتل‌عام ۶۷، «شو» اطلاعاتی گرگ‌ها و جناح‌های رژیم آخوندی می‌باشد، آنچنانکه در اطلاعیه شورای ملی مقاومت آمده، دگر چرا در همین اطلاعیه گفته‌اید «دهها مجاهد خلق در اشرف ۳ برای شهادت در باره این صحنه‌ها (جنایت) آماده‌اند... همچنانکه با سازمان‌های معتبربین‌المللی درمیان گذاشته شده است»؛ خدای ناکرده مگر مرض و غرضی دارید که سازمان‌های بین‌المللی را به قول خودتان درگیر گرگ ‌های رژیم می‌کنید، آیا از عواقب به دام انداختن سازمان‌های بین‌الملل در تله‌ی گرگ‌ها با خبر هستید؟!
  3. شاید منظوراز «جنگ  و شو» اطلاعاتی گرگ‌ها در اطلاعیه شورای ملی مقاومت این می‌باشد که چرا ابتدا به ساکن، این سردژخیمان اجازه دادید حمید نوری از ایران خارج شود، تا تنها آلترناتیو که از قضا مقاومت تنها و تنها در رئیس جمهور برگزیده مقاومتش (مریم رجوی) تبلور می‌یابد، غافلگیر شود و آنچنان دچار پرت و پلاگویی گردد که دژخیم بدام افتاده را «بازنشسته»، «چیزی بارش نیست»، «اطلاعات بدرد بخوری ندارد» جا بیاندازد و به استناد همین اطلاعیه شورای ملی مقاومت ، سفارت جمهوری اسلامی در سوئد، وزارت خارجه جمهوری اسلامی، قوه قضائیه و دیگر ارگان‌های آخوندی به مجامع بین‌المللی و دادگاه سوئد بقبولاندند که، ببینید حتی دشمن قسم خورده‌ی من (مجاهدین و شورا) هم تأئید می‌کنند که حمید نوری کاره‌ای نبوده و پرونده‌های زندان را جابجا می کرده، آش برای زندانیان می‌برده و سقا زندان بوده». فقط باید به همچنین آلترناتیوی گفت شرم احساسی انقلابی است.

در اثر «تلاش‌های بی‌وقفه رئيس جمهور برگزیده مقاومت (مریم رجوی) و کار جنبش دادخواهی در سال‌های اخیر...»؛ همین بس که ۳۱ سال از قتل‌عام زندانیان سیاسی در سال ۶۷ می‌گذرد، به اذعان همین اطلاعیه شورا، مریم رجوی تازه در«سالهای اخیر» یادشان آمده که گویا کشتاری صورت گرفته، دلیل این مدعا اینست که به استناد تمام شواهد، مدارک،‌ سایت‌های مجاهدین و شورا، تا سالیان دراز بعد از قتل‌عام ۶۷، ایشان اساساً کار جنبش دادخواهی در دستور کارش نبوده و تلاش‌های عمده‌ی مریم رجوی، ماندن در اشرف و لیبرتی بود و اگر در این رابطه تلاش‌ها و آکسیون‌های بین‌المللی برگزار می‌شد، مریم رجوی و شورای ملی مقاومت در راه آن‌ها کارشکنی هم می‌کردند. بعنوان نمونه، ‌شماری از خانواده‌های اعدام شدگان با همراهی جمعی از وکلای مدافع،‌ حقوق‌دانان و فعالان حقوق‌بشری ایرانی و بین‌المللی در جریان کارزار«ایران‌تریبونال»، دادگاهی نمادین در شهرلاهه،‌ مقر دیوان بین‌المللی دادگستری، برگزار کرده بودند، البته جمهوری اسلامی تمامی دعوت‌ها برای پاسخگویی به اتهامات و نیز شرکت در جلسات آن، دادگاه را بی جواب گذاشته بود. مجاهدین به طرق مختلف و از کانال‌های نیرویی و پوششی خود تا توانستند در آن کارشکنی کردند. آیا در آن دادگاه‌ها هم بقول مسعود رجوی «چارپایان به هم شاخ می‌زدند».

ختم کلام اینکه، شورای ملی مقاومت و مجاهدین خلق، از دستگیر دژخیم حمید نوری غافلگیر شدند، انتظار یک چنین بازداشت و دستگیری را آن هم در قلب اروپا (مقر شورای ملی مقاومت) نداشتند، سکوت یک هفته‌ای آن‌ها آشکارا نشان می‌دهد که به چکنم چکنم افتاده بودند و در نهایت هم به دو آخوند دژخیم و جنایتکار، محمد مقیسه‌ای و علی رازینی متوسل شدند که یک طوری سرو ته اطلاعیه کذایی را بهم بیآورند.

علت اصلی صدور اطلاعیه شورای ملی مقاومت که پر از تناقض می‌باشد،‌ البته قابل فهم می‌باشد، و آن اینکه مریم رجوی که حتی یک سیلی از پاسدار، بازجو و شکنجه‌گر نخورده، درک و فهمی از بازداشت و دستگیری یکی از قاتلان زندانیان سیاسی که در تاریخ جمهوری اسلامی بی سابقه است ، ندارد. در کنار رود سن و در هوای مدیترانه‌ای تیرانای آلبانی، نشستن و لغز خواندن و تخطئه کردن دیگران البته که خرجی ندارد و چه بسا باعث انبساط خاطر هم بشود.

منبع:پژواک ایران


فهرست مطالب بهروز ریحانی در سایت پژواک ایران 

*«زینت‌المجالس» مجاهدین خلق  [2024 Mar] 
*دست‌های چه کسی پشت حملات حماس بود و چرا؟  [2023 Oct] 
*میوه چینی مجاهدین خلق از اعدام «بچه‌های ایران»  [2023 May] 
*یاسمین پهلوی ابوعطا میخواند  [2023 Jan] 
*لالا لالا دیگه بسه گل لاله  [2022 Dec] 
* نقش اصلاح طلبان خامنه ای در انقلاب ۱۴۰۱  [2022 Oct] 
*روایت مرگ ها در قیام ۱۴۰۱  [2022 Oct] 
*قیام ۱۴۰۱مهسا/ چه باید کرد؟  [2022 Oct] 
*ما همه مهسا هستیم  [2022 Sep] 
*آنشلوس اواکراینی ولادیمیر پوتین  [2022 Feb] 
*نعل وارونه زدن مسئول کمیسیون شورای ملی مقاومت  [2021 Dec] 
*سیاست‌های فاجعه بار آمریکا در خاورمیانه  [2021 Aug] 
*سایت‌های مجاهدین خلق، مملو از نشیمنگاه سعید بهبهانی   [2021 Aug] 
*ممنوع‌الخروج   [2021 Aug] 
*خروش خوزستان زرخیز، استیصال ولی فقیه   [2021 Jul] 
*محاکمه یک بازجو و شکنجه‌گر، سؤال از سازمان مجاهدین  [2021 Jun] 
*ترور محس فخری‌زاده و قوانین بین‌الملل   [2020 Nov] 
*شجریان مرغ سحر ایران زمین جاودانه شد  [2020 Oct] 
*حرافی‌های حسن روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل  [2020 Sep] 
*جمهوری اسلامی چرا نوید افکاری را اعدام کرد   [2020 Sep] 
*جای خالی جان بولتون در گردهمایی مجاهدین خلق   [2020 Jul] 
*آخوند خودکشی نمی‌کند   [2020 Jun] 
*پرویز خزایی، دیپلمات سابق فتوای قتل صادر می‌کند  [2020 May] 
*« زندگی کرونایی، انسانها و حیوانات»  [2020 Apr] 
*تحلیلی ازسخنان خامنه ای در نماز جمعه  [2020 Jan] 
*کشتار مسافرین هواپیمایی غلط کردن خامنه ای   [2020 Jan] 
* قاسم سلیمانی «شربت شهادت سر کشید»  [2020 Jan] 
*یک پیام   [2019 Dec] 
*بازداشت یک جنایتکار در سوئد؛ همدستی شورای ملی مقاومت با آخوندها ‏  [2019 Nov] 
*چرا نباید اموال عمومی را تخریب کرد   [2018 Jan] 
*قیام‌های ایران زمین / ویژگی‌های آن   [2018 Jan] 
*مصطفی تاجزاده و «نوار آیت‌الله منتظری»   [2016 Aug] 
*«مسعود رجوی زنده است»  [2016 Jul] 
*گل بود به سبزه نیز آراسته شد   [2016 Jan] 
*موشک باران مجاهدین خلق و دیپلمات «کافه گرانده»  [2015 Nov] 
*تعامل و تقابل وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی  [2015 Apr] 
*«امانتداری» مالی- اخلاقی «تنها آلترناتیو»  [2015 Jan] 
*«بچه‌ام راحت شد»  [2014 Oct] 
*«ارتش اسرائیل باید جایزه نوبل دریافت کند»  [2014 Jul] 
*«نظام جنایت، به یاد غلامرضا خسروی»  [2014 Jun] 
*«نعلین وارونه»  [2014 Feb] 
*تنها آلترناتیو و موزیک رپ  [2014 Jan] 
*توافق هسته‌ای در ژنو یادآور پیمان مونیخ  [2013 Nov] 
* فتواهای سایت آفتابکاران و گرداننده‌ی آن   [2013 Oct] 
*اشتباه تاکتیکی نظام، خطای استراتژیک آمریکا  [2013 Oct] 
*کشتار مجاهدین خلق، سکوت سبزهای وطنی  [2013 Sep] 
*قتل‌عام مجاهدین خلق، هماهنگی کامل  [2013 Sep] 
*«روز از نو روزی از نو»  [2013 Aug] 
*تحلیف حسن روحانی و حضور یک «ولگرد بیکار»  [2013 Jul] 
*دو استعفا و این همه جار و جنجال – بخش آخر  [2013 Jul] 
*دو استعفا و این همه جار و جنجال – بخش دوم  [2013 Jul] 
*گیرافتادن در تونل اتمی آخوندها  [2013 Jul] 
*تحولات مصر و دیپلماتی که سربالایی می‌رود  [2013 Jul] 
*دو استعفا و این همه جار و جنجال (بخش اول)  [2013 Jun] 
*حسن روحانی و دولت‌های غربی  [2013 Jun] 
*«کوه موش زائید»  [2013 Jun] 
*خامنه‌ای «ما بین سه صندلی»  [2013 Jun] 
*بی مایه فطیر است چند نکته- یک پیشنهاد [2013 Jun] 
*«انتخابات مهندسی شده»  [2013 May] 
*تمام قد شورای ملی مقاومت ایران  [2013 May] 
*«امانت داری مجاهدین خلق»  [2013 Jan] 
*لالایی شش ماده‌ای جمهوری اسلامی برای سوریه  [2012 Dec] 
*یک شاخه‌ی گل به یاد ستار  [2012 Nov] 
*چندگانگی سیاست‌های وزارت امور خارجه آمریکا   [2011 Jul] 
*«بگذار صد گل بشکفد»  [2011 Jul] 
*پیام یأس یکی از سخنگویان شورای ملی مقاومت   [2011 Feb] 
*دیگ به دیگ میگه روت سیاهه  [2011 Feb] 
*رعناي آواز ايران  [2010 Oct] 
*"موافقی که معاند شد"   [2010 Apr] 
*اصلاح‌طلبان خوش‌نشین، تشویق و تحریک به آدم‌ربایی  [2010 Mar] 
*"حکومت وحشت یا وحشت حکومتی   [2010 Feb] 
*"توصیه هایی به دکتر کریم قصیم-2-"  [2010 Jan] 
*"توصیه هایی به دکتر کریم قصیم- 1-"  [2010 Jan] 
*میرحسین موسوی شش ماه بعد از انتخابات  [2010 Jan] 
*نوبل صلح ، اوباما ، ایران  [2009 Oct] 
*یک مقایسه ، یک سؤال  [2009 Aug] 
*هشدار به فعالین حقوق بشری و سیاسی  [2009 Aug] 
*هشدار به فعالین حقوق بشری و سیاسی  [2009 Jul] 
*شاخ شکسته  [2009 Jul] 
*نماز جمعه ، پرده ماقبل آخر  [2009 Jul] 
*چه شد ؟ چه میشود ؟ (2)  [2009 Jun] 
*چه شد ؟ چه میشود ؟ (1)  [2009 Jun] 
*چاقو دسته خودش را نمی برد  [2009 Jun]