PEZHVAKEIRAN.COM کباده کشی ظریف، نسیه خوری روحانی، ماتم شریعتمداری، روزگار تلخ و سیاه ولی فقیه سیدعلی
 

کباده کشی ظریف، نسیه خوری روحانی، ماتم شریعتمداری، روزگار تلخ و سیاه ولی فقیه سیدعلی
ایرج شكری

 

 توضیحاتی که ظریف به سوالات صادق زیبا کلام در نشست  «شورای راهبردی روابط خارجی» رژیم(خامنه ای آن را در سال 85به راه انداخت و کمال خرازی را به ریاست آن گماشت) داد، به روشنی و بدون هیچ ابهام نشان دهنده این است که هزینه عظیمی که از دارایی مردم و امکانات کشور برای بازی اتمی رژیم پرداخته شده و همه مشکلاتی که مردم به خاطر آن تحمل کرده اند، بهایی بوده برای وارد «بازی قدرت» شدن و به عنوان قدرتی منطقه ای مطرح شدنِ رژیم. ویدئویی از این جلسه روز 12 مرداد در شبکه یوتیوب قرار گرفته است.

زیبا کلام سه سوال مطرح کرد که دوتای آن از خرازی بود، اما ظریف به آن سوالی که از خرازی پرسیده شده بود هم جواب داد. در این جلسه زیبا کلام با اشاره به حرفهای کمال خرازی که گفته بود ما باید اول مهر که شد به دانشجوها بگوییم چه اتفاق عظیمی افتاده است، از او خواست که اول مهر به دانشگاه حقوق و علوم سیاسی بیاید و به دانشجویان او توضیح بدهد که دستاورد رژیم در قضیه هسته ای چه بوده است. سوال دیگر او از خرازی هم این بود که «کشورهایی دیگری هم هستند که همان کارهایی را که ما می کنیم آنها هم می کنند، چرا با آنها کسی کاری ندارد. برزیل و آرژانتین  و ترکیه هم این کارها را می کنند. چرا همه مصیبت ها و بدبختی ها، آمده بود سرِ ما. چرا کسی به آنها کاری ندارد اما چرا اینقدر به ما حساسیت وجود دارد» او گفت که جواب این سوالها را می داند اما مایل است که خود او(خرازی) مهر ماه که شد بیاید در دانشکده حقوق و علوم سیاسی به دانشجویان توضیح بدهد. سوال او ظریف هم این بود که او در مورد بیرون آوردن رژیم از «چاه ویل هسته ای که دیگران کشور را با مخ انداخته بودن در آن» توضیح می دهد ولی در آنجا که باید توضیح بده چه کسانی کشور را در آن اندخته بودند، «می زند به صحرای کربلا و...» در مورد این سوال ظریف مدعی شد که وضعی که برای رژیم پیش آمد ناشی از اشتباه بوده و خلاصه مساله را به این شکل ماستمالی کرد که غنی سازی ابتدا با سانتریفیوژ های خریداری شده از پاکستان در کارگاهی در آبعلی صورت گرفته و در حد 2/1 درصد بوده و چون فکر می کردند تا حد 5/3 درصد قانونی است و نیازی به گزارش دادن نیست گزارش نداده بودند. اما حرفهای اصلی ظریف توضیحاتی بود در مورد «دستاوردهای رژیم». ظریف در این مورد گفت «خیلی کشور ها برنامه هسته ای دارند، خیلی کشورها بمب دارند؟

پاکستان بمب دارد، نفوذ ما بیشتر است یا پاکستان؟ تاثیر گذاری کی بیشتر است؟» ظریف سپس توضیحاتی داد که در وقع بیان کننده دیدگاه رژیم از قدرت در روایط بین المللی است و از این توضیحات به خوبی می شود دریافت که این همه مداخله جویی و اصطکاک و تنش آفرینی در روابط خارجی که هزینه بسیار سنگین آن را مردم ایران پرداخته اند و ثروت و فرصت های بسیاری که می توانست صرف آبادانی و توسعه کشور و رفاه بهروزی مردم بشود، به «چاه ویل» ریخته شده و بباد رفته است، به خاطر همین ارزیابی و همین بینش از قدرت بوده که به کلی بیگانه با منافع مردم و کشور است و تنها و تنها می تواند به درد همین «صاحب نفوذ و صاحب قدرت بودن» این رژیم منفور ضد ایرانی بخورد. داشتن چنین «نفوذ»ی در تحلیل کسانی چون ظریف که از «نحبگان سیاسی» درجه  اول رژیم ولایت فقیه است، یک پایه قدرت است و پایه دیگر آن هم «کاهش آسیب پذیری» است. با این دیدگاه و ارزیابی هرچه پول برای کسب و حفظ آن «نفوذ» خرج بشود، هزینه ای است برای «ادامه بقا» و بنابرین گور پدر مردم و کشور. ارزش و مفید بودن همه چیز بستگی به میزان به درد بخور بودن برای این ادامه بقا دارد. ظریف در ادامه صحبت هایش می گوید:« ما توانسته ایم در این بازی قدرت برای خودمان جایگاهی درست بکنیم. ممکن است که یکی بگوید این جایگاه در برابر هزینه و فایده، هزینه و فایده قابل قبولی نبوده، اما این را بپذیریم که الان ما با کشوری که از نظر اقتصادی پیشرفت کرده- یک وقت می گفتند مالزی-، یا یک کشوری که بمب ساخته، مثل پاکستان، الان نفوذ کداممان بیشتر است». ظریف می گوید «اگر شما هم مثل من قدرت را افزایش نفوذ و کاهش آسیب پذیری تعریف بکنید، بالاخره ما لااقل افزایش نفوذ که داشتیم، حالا کاهش آسیب پذیری را انشاء الله از این ببعد انجام می هیم» رئیس دیپلماسی نظام ولایت فقیه بر این باور است که «هیچ بحرانی در خاور میانه بدون ایران قابل حل و فصل نیست.

ممکن است این را خیلی ها هزینه بدانند، اما اینها باعث می شود که ایران بتواند خیلی بالاتر از قد و قواره خودش در منطقه حضور پیدا کند. این هم یک بحثی است که ممکن است مخالفانی داشته باشد اما الزامی ندارد که ما بگوییم پوپولیستی است». از این جملات آخر وزیر خارجه رژیم، پیداست که او می داند که بهای کلان و هزینه یی که برای این نفوذ و جایگاهی که او از آن به عنوان دستاورد یاد می کند، پرداخت می شود، از نظر بسیاری از عناصر آگاه و حتما در بین معلمان و استادان دانشگاهها در داخل کشور، مورد نارضایتی است و آن را به زیان کشور می دانند، نفوذی که چیزی جز عربده کشی و بر طبل تو خالی جنگ با آمریکا کوبیدن و نعره خاورمیانه اسلامی کشیدن و اسلام را جهانگیر کردن، مطلقا هیچ نفعی برای مردم کشور در برابر هزینه های سنگینی که از ثروت کشور و دارایی مردم صرف آن شده  و می شود، نداشته و ندارد. ظریف مدعی است که « این که من جلو وزیر خارجه آمریکا بایستم و حرفم را بزنم این قدرت است دیگر»! و خنده دار این که می گوید:«ما دوازده سال به خاطر هسته ای مقاومت نکردیم، به خاطر عزّتمان مقاومت کردیم. به خاطر این مقاومت کردیم که کسی به ما نگوید این کار را باید بکنی، این کار نکنی.

ممکن است حساب هزینه و فایده بگویند یک کیلو اروانیم 20 درصد[غنی شده]  14 هزار دلار است، آیا یک کیلو اورانیم ما 14 هزار دلار در آمده است، حتما درنیامده است خیلی بیشتر در آمده است. اما این وسط ما توانستیم به دنیا بگوییم نمی توانی به ما زور بگویی و بگویی نگن این کار را...»، به نظر می رسد ظریف نه انتقادهای حسین شریعتمداری نماینده «مقام معظم رهبری  و مدیر مسئول روزنامه کیهان» را شنیده و خوانده و نه چیزی از حرفهای نمایندگان منتقد مجلس اسلامی را که موارد متعدد ندیده گرفته شدن «خط قرمزها» را (که در واقع تن دادن به «اینکار را باید بکنی و اینکار را باید نکنی» قدرتهای بزرگ است)، موردانتقاد قرار داده اند، شنیده است. از جمله حدود دوهفته پیش جواد کریمی قدوسی عصو کمیسیون سیاست خارجی و امینت ملی مجلس در گفتگو با  یک سایت محلی به اسم «صبح توس» گفته بود که «بنده ۱۷ مورد عبور از خطوط قرمز را با مستندات از روی متن توافق‌نامه برای آقای عراقچی خوانده‌ام. این ۱۷ مورد که می‌توانست منافع ملی ما را تضمین کند در این توافق از آن‌ها عبور شده است». تازه ترین «وامصیبتا» گفتن به برجام ظریف، نوشته اخیر حسین شریتعمداری در یادداشت روز کیهان 24 مرداد با عنوان «تنها گزینه پیش روی» است که او در آن به کلی زیرآب آنچه را که روحانی«دستاور بی سابقه در تاریخ روابط بین المللی» نامید و «کمال خرازی» رئیس «شورای راهبردی روابط خارجی رژیم» آن را «اتفاقی عظیم» دانسته را زده و «مکانیسم ماشه» موجود در آن را « برای اصول و مبانی انقلاب فاجعه‌آفرین» دانسته است. او در طول مقاله که قسمت زیادی از آن به تفسیر سخنان خامنه ای در روز عید فطر و تاکید بر این که آن حرفها نشان از دغدغه و نگرانی رهبر در مورد توافق وین و برجام بوده است، تنها گزینه موجود برای پیشگیری از آنچه او«برای مبانی انقلاب فاجعه می داند» را، نه گفتن به آن و رد کلیت آن دانسته است.

ما نمی دانیم واقعا چقدر از دارایی مردم در راه این غنی سازی اورانیم و فعالیتهای اتمی شده است. این فعالیتها که اساسا با هدف «جایی در بازی قدرت» پیدا کردن صورت گرفته و مطلقا نفعی برای مردم نداشته است، به دلیل این که در شرایط تنش و تخاصم در روابط خارجی صورت گرفته و با به زیر زمین بردن تاسیسات برای جلوگیری از حملات احتمالی و با پنهانکاری هایی همراه بوده است(پنهانکاری هایی که با خراب کردن بعضی مراکز برای از بین بردن آثار فعالیتهای غیر مجازو به طور قاچاق خریدن خیلی چیزها عملی شده) و این امر هزینه ها را بسیار بالاتر برده است. نیازی به گفتن هم ندارد که اگر نه همه ساخت و سازها و پرورژه های تاسیسات مربوط به فنی آوری اتمی، حتما بخش اعظم آن توسط سپاه پاسداران و قرارگاه خاتم الانبیا اجر شده و پولهای کلانی از این طریق نسیب سپاه شده است. اگر این مسائل و آن اظهارات ظریف در مورد قیمت یک کیلو اورانیم 20 در صد را که 14 هزار دلار ذکر کرده است، و خودش هم معترف است اورانیم غنی شده در ایران به مراتب گران تر تمام شده است را در کنار حرفهای روحانی در مصاحبه تلویزیونی اخیراش در مورد تاثیر تحریم ها که گفت کالاهای که وارد کشور می شد(و تا تحریم ها هست چنین است) از بیست  تا سی درصد و در مواردی حتی تا 40 درصد گرانتر تمام می شد و یاد آور شد که اگر به طور مثال اگر 100 میلیارد دلار می خواستیم واردات داشته باشیم حد اقل 25 میلیارد آن تلف می شد بگذاریم، ابعاد عظیم بباد دادن ثروت این مردم بیشتر هواید می شود. ثروتی که می توانست برای تامین نیازهای بسیار ضروری هزینه شود و به طور مثال صرف تامین آب آشامیدنی سالم مردم شود که در خیلی جاها با کمبود و کیفیت نامطلوب همراه است. این پولهای می توانست صرف نوسازی مدارس شود، تا کودکان معصوم به خاطر آتش سوزی های ناشی از استفاده از بخاری های خارج از استناندارد، در آتش نسوزند. با 25 میلیارد دلار چند تصیفیه آب و تاسیسات آب شیرین کن ، چند بیمارستان، چقدر راه و شکبه راه آهن خانه می شود ساخت؟ در این دوازده سال چانه زنی علاوه بر آن هزینه های کلان برای بازی اتمی، این 25 میلیارد دلاها چند بار تلف و ضرب در چند شده؟

«جایگاهی در بازی قدرت داشتن» این فرومایگان تنها به هزینه ها نجومی مساله اتمی محدود نمی شود، پولهایی که در سوریه و لبنان خرج کرده و می کنند، پولهایی که برای به دست آوردن جای پا در آفریقا، به کیسه دیکتاتور خونریزی چون عمرالبشیر در سودان ریختند، پولهایی که در عراق خرج کرده و می کنند، همه براساس همین دیدگاه و گرایش است. به خاطر اهدافی مثل برپا کردن «خاورمیانه اسلامی» ومهمل تر از آن «تشکیل جامعه جهانی اسلامی» است که اخیرا پاسدار جعفری فرمانده سپاه، در همایشی از آخوندهای حوزه علمیه قم و مشهد در شهر مشهد، با استناد به سخنان و خواست خامنه ای  بیان کرده است. حرفهای جعفری افق تیره و سیاهی که همچنان در برابر ایران گسترده است را به نمایش می گذارد. خلاصه این که تمام ادعاها و اهمیتی که رژیم به مساله اتمی داده، مطلقا ارتباطی به منافع ملی و «غرورملی» و نیازهای مردم و کشور ندارد.

بقای این رژیم سرکوبگر آزادی ستیز مردمکش، بقای فساد و غارت و اختناق و سرکوب است. با نگاهی به کارنامه این رژیم ضد ایرانی خمینی ساخته، علاوه بر اختناق و کشتار و سرکوب کردن اعتراضات، در آنچه که به سیاست خارجی مربوط است می بینم که خود بزرگ بینی های خمینی و خامنه ای در طول موجودیت این رژیم، جز مصیبت و فاجعه و بباد دادن ثروتهای ملی و فرصتهایی می که توانست پیشرفت و ترقی کشور را فراهم کند چیزی دیگری ببار نیاورده است و حتی پایان کار و نتیجه، با مقایسه به عربده های خود محوربینانه اسلامگسترانه یی می کشیدند، چیزی جز شکست خفتبار برای عربده کشها نبوده است:

-  در گروگانگیری اعضای سفارت آمریکا* نعره می زدند که «جاسوسان آمریکایی محاکمه خواهند شد» و می گفتند که  شاه که برای معالجه سرطانش در امریکا بود باید برای محاکمه به ایران بازگردانده شود و اموال و دارایی او در امریکا را طلب می کردند و...اما ماجرا به آزادی بدون محاکمه «جواسیس آمریکایی» و قرارداد ننگین الجزایر و تعهد رژیم به پرداخت دعاوی آمریکا در دادگاه لاهه ختم شد،

- پافشاری برجنگ ویرانگر و ضد میهنی به مدت 8 سال که به تصریح میرحسین موسوی از 6 میلیارد دلار در آمد نفتی سالانه در آن زمان 4 میلیارد خرج جنگ می شد و چه مصیبتها و سختی هایی که مردم تحمل نکردند از آن جمله زندگی دشوار بخش بزرگی از خانمان برباد رفته های مناطق جنگی، در چادرها و در زیر آفتاب سوزان در تابستان و در سرمای زمستان و تحمل همه کمبودها از جمله آب و مسائل بهداشتی بود. آن دسته هم که به شهرهای دیگر منتقل شدند، وضع خیلی بهتری نداشتند.  جنگی که جز دهها هزار جنازه و صد ها هزار معلول و ویرانی شهرها و بی خانمانی مردم حاصلی نداشت و خمینی آن را با هارت و پورتها و «خود پیامبر بینی» به اسم «جنگ اسلام با کفر» ادامه می داد، اما سرانجام در بیچارگی و ذلت، تن به آتش بس با «کفر» داد و قبول کرد که حرفهای را که زده بود و عهدی را که با رزمندگانش برای ادامه «جنگ تا پیروزی»بسته بود پس می گیرد و جام تلخ تر از مرگ آتش بس را می نوشد و آبروی خود را با خدا معامله می کند،

- و این کشمکش 12 ساله که به تصریح وزیر خارجه رژیم هدفش «کسب جایگاه در بازی قدرت بین المللی» بوده است و حالا زیر فشار آمریکا سرخم کرده و قلّاده برجام را به گردن گرفته اند و باید در مسیری قدم بردارند که «شیطان بزرگ» و «استکبار جهانی» می خواهد و اگر بیراه بروند و یا «نقشه راه» را ندیده بگیرند چنان تنبیهی در انتظارشان خواهد بود که دیگر در تلاش برای ادامه حیات ناچار خواهند شد دست و پای خودشان را جمع کنند و حواسشان را بیشتر متوجه خشم گرسنگان و زمینی که ممکن است زیر پایشان دهن باز کند بکنند و با «بازی قدرت را» کنار بگذارند و قبل از این که کاخ ستمشان با آتش ستم سوز خیزش و انقلاب مردم رنج دیده و سرکوب شده منهدم شود، به کار جدی حل مسائل مردم و کشور بپردازند.

رئیس دیپلماسی رژیم قبلا در عملکردش در پذیرش برجام، نشان داده است که برای بقای رژیم حاضر است علاوه بر لبخند های «فراخ» و دائمی، اگر لازم شد برای جلب رضایت «استکبار جهانی»، معلق هم بزند یا سواری هم بدهد. یکی دو نکته در این زمنیه را برای یاد آوری را مناسب می دانم . دعوت شتابزده از وزاری خارجه چند کشور اروپایی طرف گفتگو، بلافاصله بعد از اعلام برجام، برای سفر به ایران، اقدامی بود که فقط ضعف و استیصال رژیم اسلامی در برابر «غرب و استکبار» را به نمایش گذاشت والا هر دانشجو و هر «روزنامه خوانی» هم می داند که تجارت و بدست آوردن سود، مساله یی نیست که کسی در مورد آن تاخیر را جایز بداند، همه برای بدست آوردن سهمی از تجارت با ایران، برای دوران پساتحریم، شیرجه می روند. دیگر این که معلوم نیست چرا رئیس دیپلماسی و تیم مذاکره کنند، خودشان خودشان را آدم حساب نکردند و چرا برجام همراه با نسخه به زبان خارجی، به زبان فارسی هم منتشر نشد و آنها نسخه انگلیسی را تحویل گرفتند که مجلس رژیم در ترجمه آن چنان اشکلاتی دید  که آن را برای اصلاح به وزارت خارجه فرستاد. البته با توجه به بعضی تحریفات قبلی از سوی حسن روحانی و  وزارت خارجه در مورد برجام و نیز صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی در مورد «نقشه راه»، من گمان می کنم ترجمه برجام با تحریف عمدی به مجلس داده شده بود تا موارد قابل انتقاد و عبور از «خط قرمزها» را، در آن پنهان بماند. بحثهای اخیر صلاح نبودن بررسی برای نظر دادن(تصویب یا رد) در مورد برجام در مجلس که از سوی عراقچی هم مطرح شده، به این گمان قوت می دهد. به یاد دارم در مطلبی مورد قراردادی مربوط به زمان شاه خواندم که در قرارداد یاد آوری شده بود که در صورت اختلاف، نسخه فارسی مورد استناد قرار خواهد گرفت.

اما در مورد اعلام نتیجه این مذاکرات حساس و طولانی، زبان فارسی اصلا به حساب نیامده است. حالا بحث و جدل در مورد قرارداد بودن یا نبودن برجام هم، در بین باندهای رقیب برقرار است. غربیها بسیار شادمان از آنچه به رژیم قبولانده اند، آن را دستاورد بزرگی برای خنثی کردن تلاشهای رژیم برای دستیابی به بمب اتمی ارزیابی کرده و از اعلام مکرر آن هم خرسند بودند. تاریخی که به این قرار داد زده شده است روز چهارده ژوئیه، روز جش ملی فرانسه به مناسبت سالگرد انقلاب کبیر فرانسه است. این تاریخ مفهوم سمبلیک خاصی دارد و در واقع  مفهومی جز فتح از این سو، و بهم ریختن بساط طرف مقابل (مثل بساط سلطنت در فرانسه و زیر گیوتین فرستادن پادشاه )که رژیمی است که به غیر دموکراتیک و نقض کننده حقوق بشر و اسلامگرا و ضد غرب بودن شهره است، ندارد. در حالی که تیم مذاکره کننده رئیس جمهور حقوقدان که تاکید هم داشت اینها قوی ترین تیمی بودند که می شد فرستاد، می توانستند یا بخواهند که تاریخ امضای قرار داد روز بعد از پایان مذاکره باشد و منطبق با آن روز خاص(14 ژوئیه) نباشد یا بامبولی و بهانه ای در بیاورند و یک  روز امضای آن را به عقب بیاندازند. به هرحال با این اوضاع اعتبار یافتن و عملی شدن «برجام» در ابهام است. رد آن احتمالی آن از سوی مجلس، شوک و ضربه سنگینی برای دستگاه اجرایی و رئیس «دولت تدبیر و امید» خواهد بود. به راستی اگر برجام از سوی مجلس رد شود، تصمیمی «آبرومندانه تر» و بهتر از استعفا برای آقای رئیس جمهور«حقوقدان» می ماند؟

تمام سرمایه گذاری او و معجزه یی که قرار بود با«کلید» جادویی «تدبیر» خود بکند، باز کردن «قفل» مساله اتمی بود، تا با برداشته شدن تحریم ها، «چرخیدن زندگی مردم» و گشایش امور امکان پذیر شود. قمپز درکردنهای اخیر او بعد از توافق روی برجام، در واقع «نسیه خوری»هایی بود که با رد برجام از سوی مجلس یا به هر طریق دیگری توسط رژیم، دیگر در آن به کلی گل گرفته خواهد شد و او «سنگ روی یخ» خواهد شد و بی خاصیتی کلید سحر آمیز تدبیر او آشکار تر از آن خواهد شد که  بتواند پنهان کند یا دست به شعبده بازی در مورد آن بزند. اگر برجام رد شود و او بکار ادامه بدهد(که به احتمال قوی همین کار را خواهد کرد چون در کسانی چون او، جرأت اعتراض در برابر سیستمی که خود از برپا کنندگان و ستونهای آن بوده اند وجود ندارد)، بار مسئولیت تمام مشکلات داخلی و تنش در روابط خارجی رژیم را که با امواجی چون کوه برخواهد آمد، باید بپذیرد. خود را به بیش از این که آلوده است، به گند خواهد کشید بدون این که کاری پیش ببرد.  به هرحال این روزها، برای سران این رژیم خونریز آزادی کش، روزهایی پر اضطراب، پر از آشفتگی و سردر گمی  است و برای ولی فقیه، خامنه ای متکبّر و جنایتکار باید روزهای بسیار غم انگیزی باشد. او در حال غرق شدن در لجن است. او نه راه پیش دارد و نه راه پس.

یادداشت «تنها گزینه پیش روی» پاسدار شریتعمداری در کیهان شنبه 24 مرداد که تلاشی است برای نجات رهبری از لجن، به طور ناخواسته وضع وخیمی را که « آقا» در صورت سکوت در برابر تایید شدن و عملی شدن برجام در آن قرار خواهد گرفت را هم معین کرده است: سکوت در برابر آنچه «برای اصول و مبانی انقلاب فاجعه‌آفرین» بود. با توجه به این نکات است که به اعتقاد نگارنده، وضع خامنه ای اکنون به مراتب بدتر از وضعی است که خمینی در زمان پذیرش آتش بس قرار داشت. خامنه ای در وضع تراژیکی قرار دارد که رد برجام فضای بین المللی را چنان بر علیه رژیم او خواهد چرخاند و او را در چنان فشاری قرار خواهد داد که دیگر هارت و پورتهای اسلام پناهنانه و «انقلابی» اش «برد»ی نخواهد داشت و چرخ آن «نفوذ» مورد نظر ظریف هم در «ارابه قدرت» رژیم ولایت فقه خواهد شکست. از طرفی رد برجام تاثیری مثل ریختن آب روی آتش «امید» آمیخته به توّهم بسیاری خواهد بود که روحانی و تیم مذاکره کننده اش، تلاش کردند در جامعه ایجاد کنند. این امر طبعا مردم را بسیار عصبانی و خشمگین خواهد کرد و «خشونت» از عوارض و آثار خشم انسانهای خسته و نا امید است. ولی اگر برجام عملی شود، این یعنی ولی امر مسلمین، در برابر استکبار شمشیر و سپر انداخته است و پذیرفته است که از مستکبرین و به ویژه شیطان بزرگ آمریکا توسری و پس گردنی بخورد و دم برنیاورد و چیزی نگوید. خامنه ای هم مثل خمینی خواهد مرد، شکست خورده و عقب نشسته از ادعاهایش. بعد از مرگ خمینی «متعلقه» احمد خمینی در در نقل مشاهداتش از آخرین روزهای پدر شوهرش، که در روزنامه ای درج شده بود گفته بود که در روزهای آخر عمرش«امام بیشتر اوقات ریش خود را در دست می گرفت و گریه می کرد». با این «برجام»، چه عملی بشود، چه از سوی رژیم رد بشود، برای خامنه ای جز دست و پا زدن در خفت و خواری، هیچ «گزینه ای» نیست. طبعا در روزهای پایانی عمرش که حتما برای او که قدرت بلامنازع در ایران را در دست داشت باید خیلی سخت باشد، او رژیم را در آشفتگی و در بی آیندگی ترک خواهد کرد. او به خوبی می داند که قلاده برجام را – که با طراحی شیطان بزرگ و دستیاری فرستادگان خودش ساخته شده است- هیچ چیز نمی تواند از گردن خودش و رژیمش خارج کند. اگر چه در این گرداب لجنی که رژیم در آن افتاده است و دست و پا می زند، مردم فشار زیادی تحمل خواهند کرد اما، من بر این باورم که مردم برای رهایی از همه مصائب، خلاص شدن از رژیم را تنها چاره و «تنها گزینه پیش روی» خواهند یافت و علیه رژیم نظام ولایت فقیه بپا خواهند خواست. در هر حال تردیدی نیست که آنچه رفتنی است این رژیم منحوس مذهبی است و آنچه سرافزار و ماندگار است و خواهد بود ایران عزیز است، ایران بدون این برچسب ارتجاعی و مهمل و نفرت انگیزی که خمینی پلید و مرتجع و مریدان فرومایه اش به آن چسباندن و آنکه باز هم پیروز سرافراز از جنگ با ایران ستیزان مردم کش و ددمنشان پست و ِپلِشت، بیرون خواهد آمد مردم ایران است.

اکنون به مناسبت این روزها که روزهای تاریک برای سیدعلی متکبر است خوب است به این ترانه شنیدنی به اسم «علی میمونه و حوضش» گوش کنیم و شاد باشیم. روز رقص مردم در خیابانها به مناسبت برچیده شدن بساط ارتجاعی و مردم کش و ضد ایرانی ولایت فقه هم فرا خواهد رسید. روی لینک زیر کلیک کنید

http://iradj-shokri.blogspot.fr/2011/10/blog-post.html

 

منابع و توضیحات:

حرفهای ظریف:

https://www.youtube.com/watch?v=Y_4Tvmj9NRo

حرفهای روحانی در دقیقه 37 ویدئو زیر

https://www.youtube.com/watch?v=DsuZi4VcCRA

گزارشی در مورد عدم رسیدگی به درمان دختران دبستانی مصدوم در آتش سوزی در دبستان انقلاب شین آباد پیرانشهر

https://www.youtube.com/watch?v=KA7AnqXZkAo

تصاویری از کودکان مصدم آتش سوزی دبستانی در روستای درودزن در مرودشت فارس

http://www.asriran.com/fa/news/8690/

 *  هدف اصلی گروگانگیری و اشغال سفارت آمریکا، به اعتقاد نگارنده داخلی بود و استفاده از آن فتنه برای راه انداختن توفانی از هیجان در «امت همیشه در صحنه» برای تحت شعاع قرار دادن حضور نیروهای سیاسی مبارز و آزادیخواهی که از انحصار طلبی آخوندها و ندیده گرفتن حقوق مردم و نحوه تدوین قانون اساسی و مجلس خبرگان انتقاد می کردند. «چپاندن» ولایت فقیه به مردم در گردوخاک این غوغا، یکماه بعد از گروگانگیری، با «همه پرسی» صورت گرفت. ولی با شور هیجان امت همیشه در صحنه که سیگاری هاشان، سیگار وینستون می کشیدند مساله ابعادی گرفت که خاموش کردن آن برای رژیم خیلی زیانبار بود مفهومی جز پوچی قدر قدرتی اسلام و امام و توخالی بودن آنچه پیروزی بر آمریکا می دانستند در برابرشان به نمایش می گذاشت. به قول دوستی در آن زمان، شده بود مثل سوار ببر شدن که پایین آمدن از آن خطرناک تر از سوار شدن به آن بود)

 برای درک اندازه تاثیر حضور نیروهای سیاسی دگر اندیش در آن زمان و کمیت و کیفیت آن کافی است که راه پیمایی بزرگ  گروهای چپ در روز کارگر در 11 اردیبهشت 58 که با شرکت جمعیتی که حدود نیم میلیون نفر برآورد شده بود انجام شد و نیز تجمع عظیم بزرگداشت صدمین زاد روز دکتر مصدق در 30 اردیبهشت 58 را بیاد بیاوریم. سخنان خشم آلود و در عین حال لبریز از نگرانی خمینی از خطراتی که توسط کسانی که از اسلام نام نمی برند، و تحریک مردم برضد آنان و تاکید بر این که آنها «دشمن شما و دشمن اسلام هستند و شما برای اسلام جوانها تان را دادید» که در 3 خرداد(1358) بر زبان راند و در کیهان 5 خرداد درج شد،نشان دهنده بزرگی و جدی بودن تهدید این نیروها برای خالی کردن زیر پا و واژگون کردن منبرش بود. آن سخنان را در لینک زیر در دسترس است

 http://iradj-shokri.blogspot.fr/2015/06/58-58.html

یادداشت حسین شریعتمداری - «تنها گزینه پیش روی» در کیهان 24 مرداد در لینک زیر

http://kayhan.ir/fa/issue/501/2

یکشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۶ اوت ۲۰۱۵ 

http://iradj-shokri.blogspot.fr

 

منبع:پژواک ایران


ایرج شكری

فهرست مطالب ایرج شكری در سایت پژواک ایران 

*خیز برداشتن خمینی وار رضا پهلوی برای تصاحب انقلاب مردم ایران  [2023 Jan] 
*نبرد در «گذرگاه خونیِن اجتناب ناپذیر»* با مردم ُکشان، با انقلاب و پرچمداری دختران ایران  [2022 Dec] 
*زندگی قرنطینه ای در بین قدر ناشناسان و فضای دل آزار - دکتر هزارخانی چراغی در سیاه چاله جبّار(قسمت پایانی)  [2022 Aug] 
*واکنش بلاهت بار رهبری مجاهدین به دو مطلب من در مظلومیت دکتر هزارخانی   [2022 Jun] 
*دکتر هزارخانیِ جان برلب رسیده؛ چراغی در سیاه چاله جبّار(2) هفته نامه ایران زمین و بعضی مسائل  [2022 May] 
* دکتر منوچهر هزارخانی، چراغی در سیاه چاله جبّار (۱) و یک اتهام ناجوانمردنه به او  [2022 Apr] 
*افغانستان باغ میوه های تلخ برای آمریکا بعد از آن پیروزی شیرین ضد کمونیستی  [2021 Oct] 
* پیام مزوّرانه میرحسین موسوی در تقابل روشن با نه مردم به بقای جمهوری اسلامی است  [2021 Jun] 
*جمهوری خواهی رضا پهلوی، حرکتی درست با تاخیر بسیار طولانی   [2021 Mar] 
*هلاکت سلیمانی تنبیه «خیرالماکرین» برای خامنه ای و تنبیه «صاحب ذوالفقار» برای سلیمانی بود   [2021 Feb] 
*خامنه ای و پاسداران ضد ایرانی اش، خوار تر از خمینی در جنگ با صدام، بازنده کشمکش با آمریکا خواهند بود  [2021 Jan] 
*قاطعیت و اقتدار تنها انتخاب برای نخست وزیر عراق در برابر رژیم شرور آخوندی است  [2020 Aug] 
*نگرانی مقامات از شرایط انفجاری جامعه، ولایتمداران بیشعور و عناصر مفلوک  [2020 Jul] 
*گربه مرتضی علی، «واقعه عجبب» و «دیدار با پادشاه قدرتمند» و پایان خراب داستان   [2020 Apr] 
* ظلم رژیم شاه و نامه همسر یک تیرباران شده در اسفند ماه 65 سال پیش   [2020 Mar] 
*ترامپ قمار باز برنده، سپاه مردم ستیز مفتضح، خامنه ای درعربده قدرت اما در اضطراب   [2020 Feb] 
*سوالی که باید از شاهزاده ترکی الفیصل در مورد «مرحوم» شدن یا نشدن مسعود رجوی پرسید  [2020 Jan] 
*رژیم در محاصره بین المللی در باتلاق خود ساخته، دود شدن اهداف «برون مرزی» خامنه ای، مردمی که بپا می خیزند  [2019 Dec] 
*علی ربیعی و بیان حقیقتی در میان سفسطه کردن ها و اوضاع کنونی  [2019 Nov] 
*پیامهای بارانی که مانع جشن چهارم آبان شد و پریدن گاو نر به صندوق کمیته امداد خمینی و چند یادآوری  [2019 Nov] 
*کارنامه سیاه مردم ستیزی آخوندها در ایران و رویداد مبارک رقص دختران در کربلا   [2019 Aug] 
*خرتو خری رژیم، تزویر رهبر و وقاحت ظریف ‏  [2019 Aug] 
*سرچشمه خشونت گرایی رژیم و تنش در روابط خارجی آن و هشداری به رئیس جمهوری آمریکا  [2019 Jul] 
*«شیطان بزرگ» در راه «آدم کردن» رژیم سیّد روح الله الموسو‌ی‌الخمینی  [2019 Apr] 
*اعطای نشان به سلیمانی به خاطر کشاندن بشار اسد به دیدار با خامنه ای   [2019 Mar] 
*محسن رضایی می خواست «ماله بکشد» اما به سراپایش گند زده شد  [2019 Jan] 
*تلاش فرومایگان جنایتکار برای پنهان کردن نقشها و آثار و نشانه های جرم  [2018 Nov] 
*سیّد محمد خاتمی ملت را با تواضع خود شرمنده فرمودند   [2018 Aug] 
*در اسپانیا استخوانهای فرانکو از گور بیرون کشیده خواهد شد  [2018 Jul] 
*احتمال دروغگویی و «لاف و گزاف» در ادعاهای پاسدار حاجی زاده  [2018 Jul] 
* ادعای نفوذ به مراکز کنترل فرماندهی ارتش آمریکا با ارائه ویدئو توسط پاسدار حاجی زاده   [2018 Jul] 
*مُردم اندر حسرت فهم درست ‏  [2018 May] 
*بهاری با افق تیره و توفانی برای رژیم، برای سالی که برای مردم نکو خواهد بود   [2018 Mar] 
*بی ارزشی ارزشهای مقدس رژیم، در آیینه انزجار مردم از تلاش رژیم برای مرعوب کردن لیلا حاتمی  [2018 Mar] 
*جنایت های داعشی رژیم شیعه در ایران سالها قبل از پیدایش داعش سنی در عراق  [2018 Mar] 
*رفراندم روحانی، خر داغ کردن است، جز براندازی راهی نیست  [2018 Feb] 
*هشتگ های سیا و موساد و سعودی هدایتگر مردم برای «در آوردن خشتک»* نظام ولایت فقیه!  [2018 Jan] 
*زرنگی ابلهانه قاسم سلیمانی و سپاه برای رفع سوزش ناشی از سفر اسد به مسکو و ستایشی که از روسها کرد  [2017 Nov] 
*ارتشی ها و مشکوک بودن سقوط هواپیمای حامل فرماندهان ارتش در مهرماه ۱۳۶۰  [2017 Oct] 
* تودهنی مردم به متشرّعان مستبد ضد ایرانی و منزلت شجریان در نزد مردم  [2017 Sep] 
*‎ ‎روحانی و سپاه و جناح هار، و ناتوانی او در حل یک مساله ساده بی خرج   [2017 Aug] 
*متوقف و له کردن یک خودرو انفجاری داعش با تانک توسط ارتش مصر در شمال سینا  [2017 Jul] 
*سرازیر شدن خشم سپاه و رهبر به سوی روحانی، آینده نا روشن او و سایه جنگ   [2017 Jun] 
*حقه بازی آخوند موسوی خوئینیها و وصل کردن خامنه ای به «عالم غیب»‏   [2017 Jun] 
*انتخاباتی با بازندگان بزرگ و تصاویر ماندگار یک دیدار و سالهای سربی برای روحانی  [2017 May] 
*دیدار پُر برکت امیر تتلو با رئیسی  [2017 May] 
*طلبکاری در دو پیام پاسدار باقری «رئیس ستاد کل نیروهای مسلح»، و تودهنی به آن در رویدادها   [2017 May] 
*استفاده از سینما توسط فرومایگان برای توجیه جنایات رژیم در دهه ۶۰  [2017 Apr] 
*‏«گلاب زدن» گردانندگان رژیم به یاد و نام خمینی   [2017 Mar] 
*تعیین تکلیف برای همه مسئولان نظام از سوی پاسدار جعفری فرمانده کل سپاه، رزمایش کودتا  [2017 Mar] 
*وقتی مردی به زنش، بگوید «دوستت دارم» چه اشکالی دارد؟  [2017 Mar] 
*اسکار فرهادی، جلوه یی از مفهوم «ایرانیان» برای جهانیان و تلاش مذبوحانه محافل و ‏مقامات رژیم برای مصادره «اسلامی» آن   [2017 Mar] 
*اولین مصاجبه خمینی با خیرنگاران ایرانی در پاریس آیینه تکبّر و استبداد و افکار ارتجاعی او  [2017 Feb] 
* پاسخ فرمانده نیروی دریایی در مورد جابجایی ناگهانی جانشین خود و ابهامی که باقی می ماند  [2017 Feb] 
*هاشمی رفسنجانی، له شده زیر توهین و تحقیر، اندوهگین و اشگ ریز، دق مرگ شد  [2017 Jan] 
*مقاله یی که سبب رهبر شدن خمینی شد   [2017 Jan] 
*خواندن ترانه «جان جهان» شجریان توسط دانش آموزان دبستان دخترانه یی در مشهد  [2016 Dec] 
*شهروندان قبرخواب، انتقاد کارگردان سینما، اشک تمساح روضه خوان زرنگ   [2016 Dec] 
*رژیم در حال غرق شدن در گند خودش، پاسدار صفوی غرق در هپروت تشکیل دولت جهانی اسلام ‏به مرکزیت رژیم  [2016 Dec] 
*شاه مرغوب،بهترین دیکتاتور و عطر و گلابش و مفهوم تجمع پاسارگاد ‏  [2016 Nov] 
*زوزه های آیت الله علم الهدی علیه زنان ۳۰ سال بعد از عربده رفسنجانی  [2016 Oct] 
*پرت و پلاها و روده درازیهای قاسم سلیمانی و دیگران در سالگرد جنگ و گذشتن از کنار مصائب مردم  [2016 Oct] 
*مساله حجاب در قرآن و علت پیدایش آن و حجاب اجباری مجاهدین برای آتنا فرقدانی  [2016 Aug] 
*بابت «اطلاع رسانی»، از وزارت دفاع روسیه «کمال تشکر را داریم»‏  [2016 Aug] 
*28 مرداد و بعد از آن و آینده ای که در راه است  [2016 Aug] 
*واکنش ارتش به اهانت حسن عباسی، اهانت اوباش انصارحزب الله به هنرمندان، «فضل» جوادی عاملی و حکایتی از عبید زاکانی   [2016 Aug] 
*عباس کیارستمی سینماگری که با رژیم «غیرخودی» و با مردم «خودی» بود و جهانی شد  [2016 Jul] 
*دست باز نیروی انتظامی رژیم در رفتار خشونت آمیز و شلیک و کشتن   [2016 Jul] 
*شگفتی آفرینی پاسدار سلیمانی با صدور بیانیه تهدید آمیز علیه بحرین، جلوه دیگری از خر تو خربودن اوضاع رژیم  [2016 Jun] 
*بلاهت آریامهری خامنه ای در تشدید سرکوب و اختناق برای حفظ رژیم  [2016 Jun] 
*برکناری پدر ترانه علیدوستی از سرمربیگری فوتبال نوجوانان  [2016 Jun] 
*حاشیه های ایرانی شصت و نهمین فستیوال کن  [2016 May] 
*بازهم اعترافی در مورد گریز مردم از دین و مسجد دولتی  [2016 Apr] 
* سالگرد فاجعه ۱۹ فروردین ۹۰ و شیپورچی های رهبری مجاهدین   [2016 Apr] 
*سپاه پاسداران آفریننده مصیبت وعامل جنایت علیه مردم است و نه سپر بلای آنها   [2016 Mar] 
*تعظیم «اسلام» در برابر شکوه ایران و ضربه و تلخی های انتخابات برای ولایتمداران  [2016 Mar] 
*شرکت در انتخابات، تایید رژیم ولایت فقیه و دادن اعتبار به آن برای سرکوبگری است  [2016 Feb] 
*آثار اداره «خرتوخری» امور در نیروی زمینی ارتش و افشا شدن یک دروغ دیگر پاسدار فدوی  [2016 Feb] 
*صراحت و جرأت یا ترس و خیانت رئیس جمهور حقوقدان  [2016 Feb] 
*نفرت مردم نسبت به نظام ولایت فقیه، در رنجهای علیرضا افتخاری  [2016 Jan] 
*یک آفرین به پاسدار فدوی برای «بزرگواری انسان دوستانه» نسبت به آمریکا و یک «صدا تو ببر » بیشرم، بخاطر ادعای رئوف بودن  [2016 Jan] 
*رویداد بازداشت تفگنداران، دو قایق نیروی دریایی آمریکا وخالی بندی، پنهانکاری و خودبزرگ بینی های ابلهانه فرماندهان سپاه   [2016 Jan] 
*سخنان خمینی در مورد واجب بودن تهمت زدن به علما و فقهایی که «لطمه می زنند به اسلام» و دادن حکم برداشتن عمامه آنان به جوانان  [2016 Jan] 
*استریپ تیز فرمانده قرارگاه پدافند هویی خاتم الانبیاء  [2016 Jan] 
* تنش شدید در روابط رژیم با عربستان سعودی در پی اعدام شیخ باقرالنمر  [2016 Jan] 
*پرت و پلاها های پر حرارت عقیدتی فرمانده متحجر سپاه  [2015 Dec] 
* اظهارات بی اجازه محسن رضایی و دریافت تو دهنی از ولایتی  [2015 Dec] 
*کاری درست در برابر رژیم ضد ایرانی و آخوندیسم و ماتم پرستی، اما با شعاری نا مناسب   [2015 Nov] 
*پیشنهاد فیکسیونی به رئیس جمهور آمریکا، برای آرام کردن تند روها  [2015 Oct] 
*چرندیاتی از «فرهنگ عاشورایی» و تراکم حیرت انگیز نادانی در راویان  [2015 Oct] 
*پاسدار جعفری و ادعاهای بی ربط اش و تلاش برای محو آثار خالی بندی و غلط زیادی  [2015 Oct] 
*عجله رژیم در اعلام مرگ سفیر سابق، انتقاد برادر سفیرسابق، حساسیتها به مساله ربوده شدن او  [2015 Oct] 
*حادثه ناگوار حج، فرصت طلبی رژیم برای معجزه سازی توسط «شهید» و نکته ها  [2015 Sep] 
*حرفهای خامنه ای در جمع فرماندهان سپاه، «نقشه راه» برای همه  [2015 Sep] 
*سوالی که مسلمانان باید از خود بکنند: آیا چنین خدایی را می شود دوست داشت؟  [2015 Sep] 
*بازی تازه خامنه ای و خوابی که سپاه پاسداران برای فردای مردم دیده: ایست بازرسی  [2015 Sep] 
*شخصیت حقوقی پایدار دولتها و پیگیری حقوقی جنایت 10 شهریور 92  [2015 Sep] 
*تایید برجام توسط خامنه ای، برد و پیروزی برای دولتیان، عزا برای نعّاران حفظ خط قرمز رهبر   [2015 Aug] 
*عبور از گذرگاه خونین اجتناب ناپذیر است، چون فرماندهان جنایتکار سپاه قدرت مطلق می خواهند  [2015 Aug] 
*کباده کشی ظریف، نسیه خوری روحانی، ماتم شریعتمداری، روزگار تلخ و سیاه ولی فقیه سیدعلی  [2015 Aug] 
*جنازه های با طراوت و نشاط و بادوام  [2015 Aug] 
*همدستی رئیس مجلس با دولت برای کنار گذاشتن مجلس از بحث بر سر توافق تسلیم در مساله اتمی   [2015 Aug] 
*ستایشگر سپاه قدس، حالا با ستایش از خامنه ای ، تلاش می کند آبروی رفته را به او باز گرداند.   [2015 Jul] 
*وضع مبهم پاسدارای که دستور برداشتن مجسمه آریوبرزن را داده بود  [2015 Jul] 
*ریخت و پاشهای اسلام گسترانه رژیم و تودهنی مردم به رژیم با شکستن هنجارهای تحمیلی  [2015 Jul] 
*چگونگی برقراری دوباره تحریم ها، به شرحی که سوزان رایس داده است.  [2015 Jul] 
*قلّاده بر گردن رژیم درنده خو، بر مردم ایران مبارک باد  [2015 Jul] 
*کاسبی و بهره برداری خامنه ای از جنازه گردانی  [2015 Jun] 
*مکتب فاجعه آفرین خود محوربینی لبریز از بلاهت فرماندهان سپاه و دست اندر کاران رژیم و ضربه ای که در راه است   [2015 Jun] 
*تصادفی طاغوتی، در رژیم لاهوتی  [2015 May] 
*ایسنا آیت الله صافی را بالا برد، اما خامنه ای در سفر به قم به او اعتنا نکرد  [2015 Apr] 
*آیا آمریکا همان بازی را با رژیم می خواهد بکند که با مجاهدین کرد؟  [2015 Apr] 
*پوزه بند رهبر برای منتقدان و پذیرش افسار خوردن نظام   [2015 Apr] 
* آنجا که اسلام و مسلمانی سعدی، انسانیت او را می بلعد  [2015 Mar] 
*درنده خویی مذهبی در افغانستان و اقدام چشمگیر زنان علیه آن  [2015 Mar] 
*اندوه ناشی از فقر و فشار اقتصادی کم نیست، عزاداری در نوروز را هم تحمیل می کنند.   [2015 Mar] 
*پاسداران زیاده طلب و بی اعتنایی به رهبر و سلسله مراتب  [2015 Mar] 
*مطهری مورد یورش قرار گرفت، اما گند به سر روی نیروی انتظامی منفعل، زده شد  [2015 Mar] 
*ضربه خرس طلایی به خرناس کشهای نظام ولایی و حرفهایی از جعفر پناهی  [2015 Feb] 
*از سکه افتادن سرداران اسلام و ارزش شهادت در رژیم خر تو خری  [2015 Jan] 
*روح روح الله خمینی در کشتار پاریس ظاهر شد  [2015 Jan] 
*تلاش فرمانده سپاه برای «جاخالی دادن» در برابر کنایه روحانی  [2014 Dec] 
*عکس طناز طباطبایی به اشتباه به جای عکس ریحانه حباری در لحظات قبل از اعدام معرفی می شود  [2014 Nov] 
*ایراندختی که از یاد نخواهد رفت  [2014 Nov] 
*اولین عملیات جنگی گرانترین هواپیمای جت جنگی علیه اسلامگرایان  [2014 Sep] 
*بیانیه سالگرد تاسیس شورا و نکاتی مربوط به رجزخوانی های مسعود رجوی و پیامدهای آن  [2014 Sep] 
*فاجعه بار بودن آموزش موسیقی در مهد کودکها از نظر مدیر حوزه های علمیه  [2014 Aug] 
*ادعای پوچ وزارت اطلاعات در مورد رهایی قهرمان شمشیربازی  [2014 Aug] 
*فرصت طلبی رژیم منحوس برای مصادره مراسم تشییع جنازه شاعری بزرگ  [2014 Aug] 
*جنایات بدون مکافات، غزه پیش آدم سوزی ژاپن چیزی نیست   [2014 Aug] 
*خودنمایی های روز قدسی سرداران سپاه و آیینه خر تو خری رژیم  [2014 Jul] 
*سقوط و فساد سیاسی رهبری مجاهدین در آیینه تحریف اخبار سوریه  [2014 Jul] 
*یادداشتی در مورد علت حمله وزارت خارجه فرانسه به مجاهدین  [2014 Jul] 
*خنجر و خیانت و چند نکته برای یاد آوری در سخنرانی مهرتابان  [2014 Jul] 
* مسعود رجوی، حمایت از داعش در عراق، رقت انگیز، و در «آخر» خط   [2014 Jun] 
*یک رویداد فرهنگی – هنری برای لرزندان استخوانهای خمینی درگور  [2014 Jun] 
*شکست رژیم در جذب فرهنگی مردم و در جایگزین کردن اسلام به جای ایران  [2014 Jun] 
*پاسخ های کوبنده کیومرث پور احمد در مورد عربده کشیهایی که علیه لیلا حاتمی راه افتاد   [2014 Jun] 
*شرمندگی لیلا حاتمی از عربده مسلمانان شرور ، لیلا عذر خواهی نکرده  [2014 May] 
*تکذیب ادعایی در چرند بافی شلغمکارانه   [2014 May] 
*بی تدبیری دولت تدبیر و تدبیر ظریف یک پاسدار  [2014 Apr] 
*گزارشی تلویزیونی در مورد «ازدواج موقت» در ایران  [2014 Apr] 
*مستندی در مورد چگونگی کشتار کمونیستها در اندونزی  [2014 Mar] 
*خودت فکر کن کی و کجا روحت را به شیطان فروختی  [2014 Feb] 
*بحران روحی مسعود رجوی و برخورد مناسب با آن  [2014 Feb] 
*پیت سیگر ترانه خوان عدالت و آزادی و محبت، درگذشت  [2014 Jan] 
*ممنوعیت برگزاری جلسه کانون نویسندگان، ننگ و خفت برای آخوند روحانی  [2014 Jan] 
*بعد از نزدیک سی سال دهنکجی و قلدرمنشی دیدن، تودهنی زدن حق است  [2014 Jan] 
*چماق و چاقو و اوباش گری حل کننده مشکل منتطق ضعیف مریدان خمینی  [2014 Jan] 
*حاصل مکتب رجوی، فضولات انباشته بر ذهن و جاری برزبان مریدان  [2014 Jan] 
*نپذیرفتن اشتباه و عزم راسخ مسعود رجوی در به کشتن دادن مجاهدین تا آخرین نفر  [2014 Jan] 
*پاسخی به اوباش «ترانه خوان گروه هنری ارتش آزادیبخش و سیمای آزادی» مسعود و مریم رجوی  [2014 Jan] 
*تبریک به عمه «رئیس جمهور برگزیده مقاومت» و به عمه «رهبر مقاومت»  [2013 Dec] 
*... ترانه ای بر روی حکایتی از دفتر پنجم مثنوی – شهید راه  [2013 Nov] 
*اهانت محمد علی شیخی به مرضیه در جلسه یی با حضور مهدی ابریشمچی در مورد اهانت به مرضیه [2013 Nov] 
*نکته یی برای یاد آوری –2  [2013 Oct] 
*سالگرد در گذشت مرضیه، و آنچه باید گفته می شد و نشد  [2013 Oct] 
*نکته یی برای یاد آوری  [2013 Oct] 
*واقعیت گریزی و خودمحور بینی رهبری، زمینه ساز کشتار مجاهدین در اشرف   [2013 Oct] 
*آیا زمان افسار زدن به سپاه پاسداران فرا رسیده است؟  [2013 Sep] 
*خدا در کنار جلّادان در اشرف و شادی و شعف از پاسداران از شقاوت  [2013 Sep] 
*شباهت ها با روش آمریکایی و اصولگرایان رژیم، در کار رهبری مجاهدین و ضرورت انتقاد از خود   [2013 Sep] 
*تغییر رویکرد به مفتریان بعد از بیانیه تفصیلی  [2013 Aug] 
*یادداشتی بر انتقاد اسماعیل وفا یغمایی  [2013 Aug] 
*تاریخسازی مسخره  [2013 Aug] 
*آیا فروغ جاویدان با تاکتیک دیگری می توانست پیروز شود؟  [2013 Jul] 
*کالبد شکافی یک فاجعه: بهای سنگینی که مجاهدین برای خواست رهبری می پردازند  [2013 Jul] 
*بحث تلخ دیگر، در مورد بیاینه تفصیلی شورا  [2013 Jul] 
*نقش رژیم و تعصب مذهبی – ناموسی، در جنایات فجیع علیه زنان  [2013 Jul] 
*سپاه خامنه ای را «آیت الله عظمی» کرد و جای «شاهنشاه آریامهر» نشاند  [2013 Jul] 
*تایید و بهره برداری بیانیه تفصیلی شورا، از مقاله توطئه گرانه مهدی سامع   [2013 Jul] 
*بیانیه تفصیلی «شورای ملی مقاومت» و تحریفات مربوط به اخراج خودسرانه من  تحریفات 5 صفحه دبیرخانه و پاسخ 21 صفحه ای من [2013 Jul] 
*اگر آدم حرفی زد و بعد حاشا کرد چه معنی می دهد درآمدِی بر بحث «تلخ» و تفصیلی در مورد «بیانیه تفصیلی شورای ملی مقاومت» [2013 Jul] 
*روحانی حلقه اتصال در بالا و با کلیدی برای گشودن دری در بن بست  [2013 Jul] 
*بیانیه تفصیلی شورا، و یاد آوری «علی الحساب» من  [2013 Jul] 
*دلیل نامربوط بودن ارتباط حمله موشکی به لیبرتی با استعفای روحانی وقصیم، در سخنان مریم رجوی  [2013 Jun] 
*نکاتی برای یاد آوری و توجه در پیام اخیر آقای رجوی و آن بمب ساعتی  [2013 Jun] 
*اولین نتیجه گیری ها از پایان یافتن نمایش انتخاباتی و پیام ها  [2013 Jun] 
*یک تقلب برای منحرف کردن افکار عمومی از یک اقدام بیشرمانه شورا  [2013 Jun] 
*موقعیت جدید کاندیداها و تغییر درصد احتمال پیروزی آنها  [2013 Jun] 
*آلت دست رهبری مجاهدین و شریک پرونده سازی های بیشرمانه برای ترورشخصیت توسط آنها نشوید  [2013 Jun] 
*نکات مهم در استعفا نامه دو عضو با سابقه شورا  [2013 Jun] 
*از کجا به اینجا رسیدیم  [2013 Jun] 
*ضرورت همبستگی و اعتراض در برابر قلدرمنشی و نسق گیری رهبری مجاهدین  [2013 Jun] 
*با رد صلاحیت رفسنجانی، به احتمال زیاد،چماقدار سابقه دار رئیس جمهور آینده است  [2013 May] 
*اعتراف ریشهری به مسخره بودن آخوندها در نظرمردم در ایرانِ قبل از انقلاب  [2013 May] 
*اعتراف قالیباف به چماقداری از زمان «دارو دسته شهید بهشتی»  [2013 May] 
*انتقادهایی از حضرت «سر»:ارزیابیهایی غلط،خشم و توّهم و حرفهای بی پشتوانه  [2013 May] 
*مجاهدین در تله، اشک تمساح ریختن آمریکائیها و جان کری   [2013 Apr] 
*تکبرّ بلاهت آور و بلاهت ویرانگر  [2013 Apr] 
*اضطرار احمد توکلی و قدرت اجتماعی اقشار ضد مقام رهبری  [2013 Mar] 
*افزایش دین گریزی و بی خاصیتی هزینه های کلان نماز خوان پروری  [2013 Mar] 
*ادعای بی ربط لابی کردن برای اسکار، دریافت تودهنی سنگین  [2013 Feb] 
* تکثیر روح و منش مادر طریق الاسلام  [2013 Feb] 
*ادعاهای نامربوط فرمانده سپاه در مورد جنگ ایران و عراق پاسداران  [2013 Feb] 
* روی دیگر سکه قلنبه گوئیهای ابلهانه پاسدار سلامی و هلهله ها و عربده های 9 دی  [2012 Dec] 
*مسئولیت فراموش شده در مصاحبه بنی صدر  [2012 Dec] 
*اشکهای عزاداری محرّم، حیات بخش انگلها  [2012 Nov] 
*ادعایی بی ربط در سالگرد مرگ «تام جی اندرسون»  [2012 Nov] 
*افتخارات گندیده در رژیم گندیده  [2012 Nov] 
*زهر فرار حزب اللهی به اسرائیل و حرام شدن شیرینی پهباد پرانی  [2012 Oct] 
*روزهای تلخ و سیاه رفسنجانی، مرد قدرتمند دسته اشرار  [2012 Oct] 
* بحثهایی«علمی» که اپوزیسیون توجهی به آنها و اثرات آن در جامعه نمی کند  [2012 Sep] 
*پایان اجلاس غیر متعهدها، حاشیه ها و مشکل بقای رژیم  [2012 Sep] 
*هدیه مدال المپیک به مادر برای حفظ آن از مصادره شدن  [2012 Aug] 
*اعتراف آخوند علی اکبر محتشمی به انزجار مردم از روحانیت   [2012 Jul] 
*اگر وزیر اطلاعات دروغ نگفته باشد، از این خوشتر نباشد  [2012 Jun] 
*عربده و ارعاب ناتوان از مهار جامعه پویای ایران  [2012 Jun] 
*آن خشم و خروش به خاطر دست دان عادی و این ماستمالی کردن «دستمالی» زیرآبی  [2012 Apr] 
*مقدس های تاریک اندیش و خود محوربینان، بیگانه با مردم   [2012 Mar] 
*احترام بی مورد به «مقام امنیتی» و بی تقاوتی به یک بی شرم   [2012 Mar] 
*دیپلماسی گوساله ها و مصادره پیشاپیش اسکار توسط وزارت ارشاد  [2012 Jan] 
* نمایش خشم و عصیان، با نشان دادن پستان عریان   [2012 Jan] 
*خشم و درماندگی مالکی، علت محاسبه تعویق ضرب الاجل بستن اشرف از نوامبر  [2011 Dec] 
* تعویق تاریخ تعطیل کردن کمپ اشرف،آغازی برای حل مسالمت آمیز مساله   [2011 Dec] 
*مشت محکم روزگار بر پوزه پاسدار توّاب ساز   [2011 Dec] 
* آمادگی به کشتن دادن میلیونها نفر ویژگی دین و مذهب پاسدار سلیمانی  [2011 Nov] 
*جنازه یی در راه سفارت آمریکا در امارات متحده عربی   [2011 Nov] 
*نقدی بر مقاله «میرحسین موسوی نخست وزیر آینده؟»  [2011 Nov] 
*تمجید از نیروی قدس سپاه، تحریف حقیقت و خدمت به رژیم  [2011 Oct] 
*کشف طرح تروریستی رژیم در آمریکا، « امداد غیبی» برای مجاهدین  [2011 Oct] 
*پناهجو شدن اشرفیها خبری خوب اما با کاستی ها و ابهامات  [2011 Sep] 
*بازی چرخ بشکندش بیضه در کلاه  [2011 Sep] 
*اختلاف در ارزیاببها و رشد افقی شجره طیبه  [2011 Sep] 
*شهیدان 19 فروردین اشرف دفن شدند، سوالها و حرفهایی که می ماند  [2011 Sep] 
*درگذشت مجاهدی سخت کوش و صمیمی و تصویری از آینده   [2011 Aug] 
*غوغا و دروغ و بیشرمی منفور   [2011 Aug] 
*با یک تیر چند نشان زدن خاتمی در تقدیر از آمنه بهرامی  [2011 Aug] 
*سخنان دبیرکل سازمان ملل روزنهً امیدی بر حل مساله اشرف   [2011 Jul] 
*در ضرورت توضیح واضحات  [2011 Jul] 
* چالشها و نمایشها در بستر شمارش معکوس برای تعیین تکلیف قطعی اشرف  [2011 Jun] 
* نگاهی به فیلم جدایی نادر از سیمین   [2011 Jun] 
*رژیم در سالگرد مرگ خمینی  [2011 Jun] 
*اعتراف ناخواسته دکتر قصیم در تلویزیون بی بی سی  [2011 May] 
*اعتراض من به قلدرمنشی بود  [2011 May] 
*شانتاژ، برچسب زدن، پرونده سازی، ارعاب و گرایش حذف منتقدان، یعنی همین  [2011 May] 
*کدام آرمان، کدام آرمان گرایی؟   [2011 Apr] 
*بیا بیا گفتن روش امام حسین نبود  [2011 Apr] 
*خواست انتقال از عراق باید در صدر خواستهای خانم رجوی قرار بگیرد  [2011 Apr] 
*رضا پهلوی، توّهم و توهین به شعور مردم  [2011 Mar] 
*آنچه برای آیت الله های مرتجع مهم است  [2011 Mar] 
*مفهوم ارزیابی ها و نتیجه گیری های فرماندهان سپاه در آینه عملکرد رژیم   [2011 Mar] 
*تشریفات محمد رضا شاهی و تشریفات ولایی و حزب اللهی و سبزاللهی  [2011 Mar] 
* عبور کشتی جنگی سید علی از کانال سوئز و تأملی در روش مسالمت آمیز مبارزه   [2011 Mar] 
*هاشمی غیرتت کو، فائزه عفتت کو، و پرونده سازیها  [2011 Feb] 
*راهپیمایی 25 بهمن، حاشیه ها، پیامدها  [2011 Feb] 
*جشنواره فجر مثل داروخانه یی شد که نفت می فروشد  [2011 Feb] 
*اپوزیسیون نباید از موسوی و کروبی دنباله روی کند  [2011 Feb] 
*بینش مهمل و حرفهای مهمل خمینیستها  [2011 Feb] 
*خامنه ای یک متهم به شرکت در ترور حریری رابه درجه سرلشکری ارتقاء داد   [2011 Jan] 
*شروری در صف اوپوزیسیون  [2011 Jan] 
*زین العابدین دیکتاتور تونس، ذلیل شد  [2011 Jan] 
*جنایات بی قتل واندوه انباشته در آنسوی خبرها  [2011 Jan] 
*جنگ روانی - جاسوسی اسرائیل و رژیم   [2011 Jan] 
*افشاگری و ابرازنفرت ایرانیان به رژیم، واکنش مناسب به فرصت طلبی وزارت اطلاعات   [2010 Dec] 
*سکوت در برابر ظلم بزرگ به جعفر پناهی، سرافکندگی برای اهالی سینما خواهد بود  [2010 Dec] 
*مسخرگی آخوندی، جنایات خدایی  [2010 Dec] 
*مسخره گی های عاشورایی و ستایش و ترویج خشونت در رژیم آخوندی  [2010 Dec] 
*رویارویی جنایتکارانه مذهبی سلفی- شیعه در ایران را باید محکوم کرد   [2010 Dec] 
*قدرت نمایی بلاهت بار احمدی نژاد، ضربه یی به نظام ولایی  [2010 Dec] 
*بساط ارتجاعی مرجعیت و آخوندیسم را باید در ایران جمع کرد  [2010 Dec] 
*جبّاریت رژیم علیه اهل سنت ، زمینه ساز ورود القاعده به ایران است  [2010 Dec] 
*لرزه های اضطراب، در نعره های اقتدار  [2010 Dec] 
* شاید مجید شریف پیش ما بود اگر اینترنت مثل امروز بود  [2010 Nov] 
*اجیر کردن عامل برای قتل فرزند، دستارود تعلیمات آخوندی و احکام شرعی  [2010 Nov] 
*آخوند مسخره از اخوان مسخره  [2010 Nov] 
*حکمت مستراحی و شخصیتهای مستراحی  [2010 Nov] 
*جنایت و رذالت از یک منشأ به بهانه های متفاوت  [2010 Oct] 
*مراسم عقد در سرقبر، تجلی مرده خوری آخوندهای مردم ستیز  [2010 Oct] 
*انفجار در پادگان سپاه، در آستانه سفر حاج محمود به لبنان  [2010 Oct] 
*ادعاهای متناقض، شاهدی بر پوچی ادعای پیروزمندانه بودن پایان جنگ  [2010 Oct] 
*اهانت به قرآن، غوغای بوزینگان و عربده فرومایگان در ایران  [2010 Sep] 
*صف آرایی در برابر رهبر: جبهه هواداران رئیس دفتر  [2010 Sep] 
*اتهام زنی و «گند زنی» بین جناح‌های متخاصم: کشتن خواهر پاسدار مشفق در جاده مشهد و...  [2010 Sep] 
*آغاز به کار «مشا نیوز» و اتهام «پوتینیسم» به حاج محمود  [2010 Aug] 
*جلوه یی از هویت و هنر مردم: گفتگوی عاشقانه به زبان آذری و به شعر  [2010 Aug] 
*شیطنت های خلاف اسلام با اجرای «نیمه رپ» به لهجه اصفهانی  [2010 Aug] 
*«مرض موت» لاعلاج رژیم خمینی ساخته به رغم سه دهه جنایت برای بقا  [2010 Aug] 
*سالروز بمباران اتمی هیروشیما، فراموش کردن قربانیان جزغاله شده توکیو و بیش از 60 شهر دیگر   [2010 Aug] 
*حنجره یی که خاموش شد، صدایی که ماندگار است  [2010 Aug] 
*تقابل مردمکشان خمینیست دو جناح، افشاگرخیانتها و جنایتها  [2010 Aug] 
*جند الله دوگام به پس یک گام به پیش  [2010 Jul] 
*تعارف کم کن و بر مبلغ افزا  [2010 Jul] 
*خفّت خمینی در حیات و خواری او بعد از مرگ و بی آیندگی رژیم  [2010 Jun] 
*رپ «کافران بی نام» در هجو نوحه‌های ام القرای اسلام   [2010 Jun] 
*سه هزار آقا زاده در حال تحصیل در بلاد کفر  [2010 May] 
*به چنین مجلس و بر کرّو فَرَش باید ...  [2010 May] 
*ناگهان دهها «پیکر مطهر» در نماز جمعه !  [2010 May] 
*داس اسلام همچنان زندگی آزادگان ایران را درو می کند  [2010 May] 
*بودجه های قرآنی ، گربه های ایرانی   [2010 May] 
*از این بمبهای اتمی در همه شهرهای ایران منفجر کنید  [2010 Apr] 
*مربوط و نامربوط در مصاحبه رضا پهلوی  [2010 Apr] 
*بلند آوازه کردن نام ایران، و نه جمهوری اسلامی  [2010 Apr] 
*برای جعفر پناهی و یک یاد آوری  [2010 Mar] 
*افتضاح در سناریوی دستگیری عبدالمالک ریگی و چند نکته  [2010 Mar] 
*موعظه های کنونی میرحسین موسوی و گذشته و آینده او  [2010 Mar] 
*سانسور گزارش‌ها تصویریِ «انقلاب اسلامی» نشانه ترس از مردم  [2010 Jan] 
*مردم جان برلب رسیده، رژیم جبّار خون ریز و مساله «خشونت»  [2010 Jan] 
* بخشوده و نا بخشودنی، به مناسبت در گذشت منتظری  [2009 Dec] 
*این سخن را درنیابد گوش خر   [2009 Dec] 
*ستاره یی در آسمان هنر ایران و موسیقی آذربایجانی بنام پریسا ارسلانی  [2009 Nov] 
*مروری بر تاریخچه تضاد دوجناح: ایدئولوژی متعفن و روشهای کثیف  [2009 Nov] 
*دیالوگ انتقادی با سربازان گمنام امام زمان  [2009 Nov] 
* آقای نصیبی در کوچه بن بست «علی چپ»  [2009 Nov] 
*یاد و خاطره یی از یک خدمتگزار فرهنگی و یک دوست که درگذشت  [2009 Nov] 
* یادداشی در مورد لبیک سایت وزارت اطلاعات رژیم، به در خواست «آ مهدی»  [2009 Nov] 
*من متهم می کنم، واکنشی به پیام اخیر آقای مسعود رجوی  [2009 Nov] 
*اعلان جنگ داخلی توسط خامنه ای،«توزرد»ی سبز و ضرورت آمادگی مردم  [2009 Nov] 
*ناگفته هایی از دو« 13 آبان»: چگونه صدای انقلاب به گوش شاه رسید و اشغال سفارت آمریکا  [2009 Nov] 
*چه کسی برای مردم فیلم خواهد ساخت اگر آقای نصیبی روزی مسئول سینمای کشور شود   [2009 Nov] 
*قضیه شکل اول و شکل دوم، و استحاله قهقرایی آدمها  [2009 Oct] 
*بیانیه بیست و هشتمین سالگرد تاسیس شورا، نکته یی و چند سوال  [2009 Oct] 
*فوتبال مردانه و فوتبال دوستان لجن   [2009 Oct] 
*به بهانه اظهارات یک خانم نماینده مجلس کویت  [2009 Oct] 
*اِنافَتَحنا»ی واقعیت گریزان متکبّر   [2009 Oct] 
*واكنش پنجم» و واكنش ملاباجي هاي حوزه علميه قم  [2009 Oct] 
*سینما و مردم، سینما و آقای نصیبی  [2009 Oct] 
*تحقیر ارتش توسط فرمانده کل سپاه و دیگران و واکنش فرماندهان ارتش  [2009 Oct] 
*سوالاتی از آقای منتظری و یک یاد آوری به میرحسین موسوی  [2009 Sep] 
*اعتراف ناخواسته آخوند ذوالنور بر منفور بودن رژیم  [2009 Sep] 
*بورشدن رهبر و سیلی سنگین مردم به سپاه پاسداران در تظاهرات «روز قدس»   [2009 Sep] 
*ایرباس در برابر دارائیهای بلوکه شده ایران پیشنهادی سنجیده و به نفع مردم ایران   [2009 Sep] 
*تعطیلی آیندگان اقدام شکرالله پا کنژاد و کنگره یی که برگزار نشد  [2009 Aug] 
*اراده و اعتراض مردم رهایی بخش خواهد بود، نه فرصت طلبی فرصت سوز اصلاح طلبان  [2009 Jul] 
*موضوعی در حاشیه انتخابات و کار مؤثر و مفید ی که آقای رجوی می تواند بکند  [2009 Jul] 
*سی سال پيش، « در اين بن بست…»   [2009 Jul] 
*رفسنجانی زیرآب ولایت خامنه ای را زد، اژه ای رفسنجانی را به آمریکاو اسرائیل بست و...  [2009 Jul] 
*فرار از مسئولیت آقای منتظری و از مرحله پرت بودن آقای کدیور  [2009 Jul] 
*تظاهرات پاسخی به روشها و اقدامات غیرقانونی مقامات قانونی   [2009 Jul] 
*سه پیام پایانی و جمعبندی رویداد انتخابات و مفهوم الله اکبر دیروز و امروز  [2009 Jul] 
*کار موثر و مفیدی که آقای منتظری می تواند بکند   [2009 Jun] 
*هشدار! توطئه ای علیه میرحسین موسوی در حال اجراست  [2009 Jun] 
*صحنه ای تکان دهنده از رفتن ندا از بین ما و ماندن ندا در فریادها و یادها  [2009 Jun] 
*اعلان جنگ خامنه ای و روز غلبه بر ترس  [2009 Jun] 
*ابطال انتخابات مشتی به پوزه ولی فقیه و یاسداران جنایتکار است، من از آن حمایت می کنم   [2009 Jun] 
*میرحسین موسوی، کروبی سید محمد خاتمی اصلاح طلبان بر سر دوراهی انتخابی تاریخی: وفاداری به آراء مردم و طغیان و بغی علیه ولی فقیه یا خیانت به آراء مردم و خائف و خاضع در برابر زور و دروغ  [2009 Jun] 
*مخدوش کردن ارزشها، جفا به امام راحل و تایید اقدام تروریستی علیه عربستان، در مناظره موسوی و احمدی نژاد   [2009 Jun] 
*میرحسین موسوی از موج خون تا موج سبر و شال سبز   [2009 Jun] 
*برای بهمن قبادی سینماگر مردم دوست   [2009 May] 
*«انقلاب اسلامی و کار نامه ردی روشنفکری»*  [2009 May] 
*ماهیت کارگزاران فرهنگی رژیم و انقلاب فرهنگی   [2009 Apr] 
*ویژگی جامعه ایران در نگرش و واکنش به سقط جنین   [2009 Apr] 
*مساله رادیو تلویزیون- تعادل قوا و واقعیتها(3)  [2009 Mar] 
*مسأله رادیو تلویزیون- تند روی شاید کرده باشیم اما بیراهه نرفتیم(2)   [2009 Mar] 
*خشم رفسنجاني و مرگ احمد خميني*   [2009 Mar] 
*مسأله رادیو و تلویزیون، انتقاد به جا و فراموشکاری اختیاری عبدالله نوری(1)   [2009 Mar] 
*عطاءالله مهاجرانی ، کشف کرامات خمینی و ستایش از تروریسم و چند یادآوری   [2009 Mar] 
*خنده برلسکونی و خشم آرژانتینها   [2009 Feb] 
*زیبایی شناسی یک ستایشگر خمینی و اهانت به ایرانیان   [2009 Feb] 
*سی سال پیش جوٌ سیاسی چنین بود و خمینی این بود   [2009 Feb] 
*سندی از مهندسی اسلامی بنای عظیم ۳۰ سال جنایت که جمهوری اسلامی نام دارد   [2009 Feb] 
*تبلیغات بی خدایان در اروپا، آمریکا و کانادا  [2009 Jan] 
*جنایت محکوم کردنی و جنایت با اجر دنیوی و اخروی  [2009 Jan] 
*یک تیر و دو نشان ارتجاعی خامنه ای و نکاتی برای یاد آوری  [2009 Jan] 
*تاثیر عامل فرهنگی بر موقعیت زنان  [2009 Jan] 
*خواب‌های پنبه‌دانه‌ای یا زمینه سازی برای جنایت علیه بشریت  [2008 Dec] 
*خوابگردی در فراموشخانه زمان  [2008 Dec] 
*آخوند وحید خراسانی سنی ستیز، نعل وارونه میزند   [2008 Dec] 
*رهنمودهای مهمل رهبر اسلام پناه، زوزه‌های وزیر ارشاد اسلامی   [2008 Nov] 
*وزیر ارشاد تهدید کرد هنرمندان خطا کار زیر پا گذاشته خواهند شد  [2008 Oct] 
*شورش یک زن جوان هنرمند علیه تبعیض و حجاب ، سیلی دیگری به رژیم ملاها   [2008 Oct] 
*حجاب و مراسم گشایش بازیهای المیپک  [2008 Aug] 
* این همه فاجعه را خمینی پی ریخت  [2008 Jul] 
*میراث خمینی و نگاه حوزوی- حیوانی به زن، منبع و منشأ تبعیض علیه زنان ایران   [2008 Jun] 
*صداقت و شهامت آقای دكتر ملكی  [2008 May] 
*توضيحي در مورد اعتصاب معلمان در سال ۱۳۴۰  [2008 May] 
*دنیای مراجع تقلید و دنیای شهروندان در هفته معلم  [2008 May] 
*تغییر حكم آیت الله، از سركوب كردن، به تظلّم شكوفایی علمی دوره فتحعلیشاه و استفتائات از مقام ولایت فقیه و علمای حوزه علمیه قم [2008 Apr] 
*منطق مردان خدا: سركوب كردن و نفس بريدن  [2008 Apr]